Odplienkovanie

janulka__87
28. feb 2022

Ahojte. Potrebujem radu som uz dost zufala. Mam problem odplienkovat malu.ma 2 roky a 2 mesiace. Na nocnik som ju skusala dat ked mala rok rok aj pol a vobec si nechcela nan sadnut hucala tam. Tak som to nechala tak. Skusila som teraz pred dvomi tyzdnami to si uz nan konecne sadla tak som jej vysvetlila ze na co sluzi ze sa tam kaka a cika. Prvy den sa jej nepodarilo nic druhy den raz na treti den 4 krat to som ju chvalila ze ake je sikovne dievcatko a odvtedy akokeby utalo a vzdy ked ju tam posadim a poviem ze ideme cikat tak sa vobec nevycika. Nechavala som jej este plienku vzdy sa vycurala tam. Odvcera som jej plienku zrusila ma nohavicky aj tak sa vobec nevycika do nocnika ale do gati. Uz som ju dnes prezliekala asi 8 krat. To by mi az tak nevadilo keby sa aspon raz vycura do toho nocnika. Ako ste vy odplienkovali svoje deti? Ako casto ju tam mam davat? Po hodine? Po pol hodine? Nevycura sa ani rano po spani ma pocuranu plienku. Budem vdacna za kazdu radu. Dakujem

natali08
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diamond007
28. feb 2022

@janulka__87 logicky.... Dávaj ju tam 10min po väčšom pití, pred spaním a po spani, keď sa pocika už je neskoro...chce to čas a tréning. Nosila dva roky plienky, nechci od nej všetko hneď

sona96
28. feb 2022

@janulka__87 tak zatiaľ je bez plienky len jednen deň, to nemôžeš čakať, že hneď pochopí, čo má robiť. Ja som synovi zrušila plienku zo dňa na deň, tiež mal 2r a 2 mesiace. Prvé 2-3 dni robil všetko do slipiek, potom to pochopil a do týždňa sa pekne pýtal. Potom ešte asi týždeň v trvalo, kým mal 1-2 nehody denne. Chce to veľa trpezlivosti. Podľa mna si mohla počkať ešte 2 mesiace. Ako pôjdete teraz von bez plienky? Keď raz zoberieš cez deň plienku, nesmieš ju už vrátiť, inak v tom bude mať zmätok. Takže moja rada, je len trpezlivosť.

zuzkaa1991
28. feb 2022

@janulka__87 moja pochopila az na 12ty den ak raz chcete na stalo odplienkovat nedavat plienku vôbec dieta potom nebude chapat co chcete raz tak raz tak bude mat zmätok.....ja som jedneho dna dostala nervy vždy bol problem dat peluhu tak rano nedostala a chodila zapisovala.som ako casto cika.....prvy den som davala ak každých 15min...potom dostala odpor tak som davala každých 20 30min.....alejasne ze boli nehody.....uz som to chcela vzdat mala 2r. A az na 12ty den sa zacala pytat.....a to som isla podla 7dnovej metody...svagrin sa odplienkovalmza 3 dni plus aj na noc