Odplienkovanie 1,5 ročného dieťaťa

alofinka
10. apr 2018

Mala ma rok a pol, ako začať s odplienkovanim? Na nočník chodí od mala, ale sama sa nepýta

ajka0207
11. apr 2018

A ked je na nocniku aj sa vycika, vykaka? Ak ano, tak myslim ze uz je len otazka casu kedy sa zacne pytat, moja dcerka ma 14 mesiacov, bezplienkovali sme s tym ze od tych 10 mesiacov vacsinu sme vychytali do nocnika a uz teraz sa jej obcas podari sa "pýtať". Uteka k nocniku, robi "eee" a ked ju posadim tak sa vycika. Odporúčam nocnik na stalom mieste, najlepsie pri zachode.

hettinka
11. apr 2018

@alofinka deti, ktoré rodičia posadzaju na nočník sa samé aktívne pýtajú často aj po 3 rokoch. To je moja skúsenosť. Musíš len vysvetľovať, že musí povedať a čakať, kedy to začne samo “cítiť”. Podľa mna v tomto veku si zo ešte dieťa neuvedomuje, že sa mu dá.

silvia610
11. apr 2018

Ja som začinala cez leto aby maly mohol behat na holo a v pripade nehody je aj oblečebie rychlejšie suché.. v tom čase mal tiež 1,5r. Na jeseň sme boli už bez plienky len chvilku trvalo než zistil, že musime naskôr stiahnut teplaky. Povedal že čuram ale väčšinou bolo už neskoro upravilo sa to cca po mesiaci. Odvtedy sa pyta sam