Používame cookies. Viac informácií tu. OK
evittam
9. nov 2019

@andrea_ff Co robís zle? Proste "tlačis na pílu". Dieta musi vediet a dozrieť na vsetko a nie ze ty si povies a teraz budes bez plienky a curat kam chcem ja. On ta nema na haku-proste ešte nie je na to cas.😉

evittam
9. nov 2019

@andrea_ff A neper opisane a osrate teplaky-daj plienku.

pribinak
9. nov 2019

Nie je pripravený, zrejme este nechápe co chces. Bud rada, ze sa pekne vycika ked ho posadis. Inak to dost tlacis a daj pozor, aby si mu nevyrobila blok s kakanim.

evittam
9. nov 2019

@pribinak Asi tak. No a vycura sa lebo ona vystihne kedy .... Nechapem tieto matky...co tym chcú dokázať...
Mne sa kamoška chválila ako jej polročné sedí na nočníku a vzdy sa pekne vycika-ze ake inteligentne dieta-a vyslo z nej,ze vzdy ked sa zobudi ju tam posadí-no ved tomu dieťaťu je fuk kam sa vysti ked musi ale niektoré matky to berú ako nadpriemerne nadanie keď vyzlečú plienku a posadia na nočník ked to treba...😁😉

alienkami
9. nov 2019

Kašli na "tabuľky". Proste na to ešte nie je pripravený. Neboj sa, nepôjde ti maturovať v plienkach. Proste je v niečom inom popredu a takéto "banality" ešte dobehne. Ja som to mala so staršou. Vedela skôr čísla a písmená ako rozprávať - v podstate rozprávať začala preto, že chcela ukázať, že už vie abecedu 😀 Do skôlky išla v 3,5 roku už vedela viac-menej plynulo čítať a nehody s piškaním mala takmer celý školský rok. Lebo ju to proste nezaujímalo. Mala svoje záujmy. A s tou stolicou pozor, nikdy nevieš čo môže spustiť blok. My sme s tým bojovali vyše 3 roky, kým si dievča konečne povedalo, že bude kakať samo.

andreakacmi
9. nov 2019

to isté sa pýtam ja a nemyslím si, že nie je pripravená .... skúšam to od 8 mesiacov, presne kedysi cikala do nočníka aj do toho na záchode a zrazu nechce .... ale do vane sa vyciká .... a tiež oznamuje až keď ciká a kakanie len sem tam povie dopredu .... proste asi len to chce cvik, jednoducho niečo sa dieťa naučí hneď niečo neskôr, aj môj pes vedel sadni, lahni, popros, guli guli a lapku som ho učila fakt dlho .... tak to toto možno je niečo aj pre to dieťa dlhšie trvá zrovna táto činnosť

asia83
9. nov 2019

@andrea_ff Treba počkať, kým mu mozog dozreje do štádia, kedy pochopí že pocit na cikanie=idem na nočník. To akoby ste robili copy z krátkych vlasov. Tiež musíte počkať, kým dorastú. Nechápem kam sa ponáhľate. Či chcete mať silou mocou "génia", ktorý sám cikal už ako ročný? Našťastie, tu je spravodlivosť, nikoho mozog meniť neviete.

andrea_ff
autor
9. nov 2019

@asia83 z nikoho ja genia nerobim. Proste som si myslela, ze to pojde.... Mama, svokra...oni nas ako deti v pohode odplienkovali v 2 rokoch.... kamosky odplienkovali este pred druhymi narodeninami..... mali par nehod a potom to uz pekne slo.... ja som si kazdy dalsi tyzden vravela...ze teda snad si uvedomi, ze mu je lepsie v suchom..... ale podla odpovedi na to nie je pripraveny.... tak neviem? Vratit sa na komplet cely den k plienkam?

andrea_ff
autor
9. nov 2019

@andreakacmi no ved to? Mam sa teraz po tych mesiacoch vratit na cely den k plienkam? Rano sa zobudi....so suchou plienkou. Ked pocuje muza rano v kupelni...uteka za nim, ze chce pisat....vtedy mu da dole plienku. No a potom cez den, ked je somnou chodime spolu na wc...pekne pisa....lenze ak to neodhadnem...hra sa a popisa sa.

borka33
9. nov 2019

ja si myslím že dvojročné deti sú už dosť rozumné na to, aby vedeli čo sa deje, naša od 2r nemá vôbec plienky ani na noc. Skús mu dať tie pocikané nohavice "oprať" do lavóra s vodou, môžno to trochu pomôže aby si to uvedomil. Podľa mňa je len zaujatý hrou a spomenie si až vtedy keď už nestíha dobehnúť

evittam
9. nov 2019

@andrea_ff Jasneee. Aj ja mam susedy co deti v nasom veku odplienkovali už pomaly ako rocne-skus si ale uvedomiť ze mali látkové plienky-vacsi diskomfort pre to dieta.
Pozri tiež som mala nervy z dcérky (a to ľudia tvrdia ze dievcata su sikovnejsie-holy prd😂😉 ). Syn bol bez plienok ako 2.5rocny do týždňa aj na noc...
Dcerka mala skoro 3 ked na den a 4.5 ked na noc...a postupovala som rovnako. Ale tiez som sa tu na MK dočítala ze je to moja chyba lebo som lenivá matka a nemam zaujem utierať kaluže mocu kazdu hodinu a nemam nic iné na robote ako sa každých 10min pýtať dietata ci ide cikať alebo kakat...😂😉

andrea_ff
autor
9. nov 2019

@borka33 obavam sa, ze to pranie v lavori bude prat ako skveluuu zabavu 🤔😀😀😀😀 ale skusim. Viem, ze snad v plienke maturovat nebude.... a ze toto problemy nie su. Len niekedy mam blbu chvilku....hlavne, ked mi mala dcerka place a ja musim riesit nehodu v kupelni...tak mi pride luto, ze mala musi cakat...kym mama ma cas aj na nu 😅😉

andrea_ff
autor
9. nov 2019

@evittam pouzivali sme aj latkove....a ked ma nahneva, zvyknem mu dat aj taku....ziadny problem...cika tam. Vobec mu nevadi mokra bavlna 😂🤦‍♀️

evittam
9. nov 2019

@borka33 Môže a nemusí. Proste napr.dcerka sa aj 10x pytala vonku že cikat-a mozno 1x sa vycikala naozaj. A ano bola som rada ze to riesi-ale proste bolo jasné že to berie ako hru ci srandu a ta to aj prejde chut 10x a viac vsetko vyzliekat ale ano uz clovek nemôže cúvnuť. Ale aj tak v noci dostata a spokojne spala. Cize kym sama neprisla na to ze sa zobudila a isla cikať mala plienku. Nebudem otrokom a prat kazdy den alebo kazdy druhý komplet celú postel zbytočne.

evittam
9. nov 2019

@andrea_ff Tak ako píšeme este nie je zjavne pripraveny. Ako som napísala-skusala som dcerku aj na noc bez-dostala sa-bola som ju skontrolovať a spokojne spala mokra pomaly az za usami, mokra perina, vankúš....

borka33
9. nov 2019

@andrea_ff tak našej sa to nepáčilo byť v mokrom takže v tom to bolo iné :D a aj sa hanbila za to, takže aj to pranie potom brala tak zodpovedne, aby to napravila a ukázala že je veľká :D

borka33
9. nov 2019

@evittam jasné, však aj my sme šli na to postupne, najprv sa odnaučila cez deň a keď potom nebývala mokrá plienka ani v noci tak sme jej ju prestali dávať aj vtedy. Ale vždy mala (a pre istotu ešte aj má :D) ešte chránič na matrac, prípadne aj podložku

sapetka
9. nov 2019

Ak sa dieta neodplienkuje do 2t max 3 ma sa to nechat tak a skusit znova o 2-3m. Zbytocne dlho trapis jeho a seba🤷‍♀️A teraz v tejto zime ako fungujete vonku? Ked sa ti popisa ako ho prezliekas? Necchala by som to na jar na tvojom mieste. Zima nie je vhodne obdobie

asia83
9. nov 2019

@andrea_ff Musíte byť taktik a skúmať. Moja dcéra je veľmi inteligentná a zo dňa na deň sa začala pýtať na nočník (až?) ako 2,5 ročná. Nikdy som na ňu netlačila. Keď mala 2 roky a 4 mesiace, skúsila som to. Zrazu som jej dala iba nohavičky a basta. Nepýtala sa, nevadilo jej pocikanie, pokakanie. Na druhý deň sme sa vrátili ku plienkam. Keď mala 2,5 roka skúsila som to znova. Už nechcela byť pocikaná a pýtala sa na nočník. Už vedela, čo nočník je a čo sa do neho robí. Ja by som mu vrátila plienky, počkala zo dva mesiace a skúsila ho dať iba do slipov, nech sa sám pýta cikať a kakať.

lety17
9. nov 2019

Ja som odplienkovala dcerku v 26 mesiacoch, skusala som aj skor, ale niekedy aj cely den necikala, lebo nemala plienku a vratila som jej ju spat. Az raz som si povedala, teraz alebo nikdy a sama som sa nastavila na to, ze sa to podari. Za 9 dni bola odplienkovana. Prve dni nechapala, potom stale lepsie a nakoniec sa uz aj pytala. Treba byt trpezlivy a hlavne odhodlany 🙂

alienkami
9. nov 2019

Plienku mu nedávaj. Podľa mňa na to ideš dobre, len nebuď nervózna z toho, že to ide trošku ťažsie. Niektoré deti sa odplienkujú ľahko, iné to trošku naťahujú. Ja by som to skúsila štýlom "škôlka". Proste si určiť približný čas, kedy ho budeš dávať na nočník aby si vytvoril režim a ono to pôjde. Keď vstane, pred desiatou, pred obedom, pred popoludňajším spánkom, zase po zobudení... A keď bude nehoda občas, tak bude. Časom sa to dá do poriadku.

natycaga
9. nov 2019

@andrea_ff blbe reci podpichujucich mudrlantiek si nevšímaj. Proste su zeny, co sa nevedia k veci vyjadrovať slušne a vecne, ale musia rypat, lebo si myslia, ze si vtipné a pritom su trápne. Druha vec, my máme ten istý problém, akoby som o sebe čítala. Tiez mam obavy, že co, lebo predsa vek uz na to ma... Robim co mozem dohovaram a nic. Proste sám sa nevypyta.. Tak čakám...

andrea_ff
autor
10. nov 2019

@natycaga no presne👍 dakujem za podporu 😀. Uprimne? Nezda sa mi, ze by sme sa mali vratit na zaciatok....a teda k plienkam...po tom vsetkom. Ja som chcela vediet, ci aj ine deticky mavaju take. Takze dakujem.... Ja tomu este dam sancu. Tiez si myslim, ze vek na to ma. A kto vie? Snad jedneho dna utne a zacnu sa pytat 😂😉 a dufam, ze to bude coskoro.

borka33
10. nov 2019

@andrea_ff a nezabralo by kúpiť mu nejaké slipy s pekným obrázkom, čo sa mu budú páčiť? Naša ešte keď sa občas stávala nehoda tak mala také gaťky s tlapkovou patrolou a vtedy si to tak viacej strážila, aby nepocikala hava :D

andrea_ff
autor
10. nov 2019

@borka33 kupila som mu havikove...aj mu stale hovorim, ze nesmie opisat havikove....potom som mu skusala hovorit, ze uz nemame suche teplacky....potom som mu skusala davat drobne korunky do sporitelnicky...ze si potom kupi lietadlo....ma aj serbel a pisoarik s gulickou co sa toci, ked pisa....hm...no skusame skusame. Dnes som mu capla plienku a za cely den ani 1x nepovedal ani zmienku o pisani 😫🙉 takze evidentne mu to neprekaza....

borka33
10. nov 2019

@andrea_ff fuuu, tak to už ozaj neviem čo by sa ešte dalo poradiť 😀 držím palce, hádam dačo na neho už zaberie, aj keď netuším čo by sa ešte dalo vymyslieť aby ho motivovalo...spomínam si, že na môjho synovca celkom fungovalo keď ho za to všetci vychválili keď išiel na nočník, potom si po každom cikaní pýtal potlesk 😅

andrea_ff
autor
10. nov 2019

@borka33 on sa pekne vzdy vypisa, ked ideme. Vzdy, ked idem ja, ide aj on. Sadne, vypisa sa.... vylejeme do zachoda..... to uz urobil x-krat. Jediny "problem" je, ze sam sa nevypyta. Mali sme taky den, kedy sa nepopisal ani raz (hlavne v zaciatkoch odplienkovania). A mame aj take dni (v poslednej dobe), ze sa pocika 3-4x... proste sa hra a povie, ze pisal. A to uz je neskoro.
No tak skusim este vydrzat nejaky cas...ono skor, ci neskor sa mu podari 🙏. Horsie je, ze teraz ked ideme von, alebo niekam...tak mu davam plienku. Lebo pripadna nehoda by mohla sposobit aj prechladnutie. Akurat, ze som ho chcela dat od januara do skolky...ale tak mozno nepojde. Uvidim, ako to budem zvladat s dvoma detmi.... kedze mame este druhu malu sestricku. Idradza ma aj to, ze bude domov tahat choroby a ze nakazi aj svoju sestricku.... ale to uz je ina tema 😂😀

borka33
10. nov 2019

@andrea_ff možno nakoniec v škôlke odkuká že aj iné deti chodia cikať do záchoda a naučí sa rýchlejšie...našej tiež možno pomohlo aj to, že chodila do jasličiek a odkukala od starších detí že chodia cikať do záchoda (na nočník)...a navyše v škôlke im učiteľky tiež to cikanie pripomínajú, tak hádam to zvládne 🙂 držím palce

Tu začni písať odpoveď...

Odošli