Odplienkovanie - ako a kedy začať ?

lienka.7
18. júl 2021

Ahojte maminy, prosim o radu ako zacat odplienkovavat... moja bude mat 15 mesiacov a nakolko je leto, rada by som to skusila?
Skoro/neskoro? A podstatna vec, ako s tym zacat? 😁😁😁
Dam dole plienku, posadim na nocnik a cakam?... co potom? Dat opat plienku?
Vsetkym ochotnym mamkam velmi pekne dakujem rady, vysvetlenia ci postupy 😁😁😁

zuzkaa1991
18. júl 2021

@lienka.7 neviem ako reaguje vase dieťa ale u nas to nemalo zmysel spravila som v 2r. Pocas velkej noci ;) kedze.covid zacal 😁
Ale co sa tyka nocnika kludne trenujte pomohlo nam.to velmi od cca 10m ako zacala.sediet som ku davala cikat posadit pri prebalovani ked daco spravila pochvalila.som ju
Co sa tyka ako zacat tak dat dole.peluhu sledovat aky intervaloch robi potreby a tak skusat davat ;) nie kazdych 10min lebo dostane odpor....a vysvetlovat kde.co sa.robi niekomu sa podari na 3den u nas az 12 den ;) ked.pochopila a zacala.sa pýtať. ;) ano bola.som zufala chcela som ukončiť ale tu je dolezi trpezlivosť
Ak sa pocikala a nepýtala.sa som jej vysvetlila ze bude mat mokre oblečenie;) (za ten cas som isla.po nove)

zuzkac2711
18. júl 2021

@lienka.7 ja si osobne myslím že je to skoro. Moja malá mala tiež 16 mesiacov keď som to takto minulý rok v lete skúšala a proste to nešlo.. Vonku chodila holá alebo v gatkach a nič 🤷‍♀️stále sa pocikavala aj napriek tomu že od 11ich mesiacov cikala ráno obed večer prd spaním do nočníku. A skúsila som pórom ako 21 mesačná keď bola a bolo to bez problémov.. Oducila sa veľmi rýchlo trvalo nám to cca 2 dni. Za tie dva dni mala asi 4 nehody a potom postupne sama nechcela plienky na von nasledoval obedný spánok a po cca 6tich týždňoch bola odplienkovana aj na noc. Pomerne to jednoducho u nás išlo. Prajem pevné nervy a hlavne bez kriku 😊každé dieťa to pochopí skôr či neskôr...

taga
18. júl 2021

15 mes za mna prilis skoro. Zacat treba vtedy, ked dieta prejavi zaujem, resp ked tomu bude rozumiet, ono ti da znamenie. Ja som nimdy neposadzala na serbel, nevysvetlovala, nekupovala xy serblov, kniziek neviem coho..
1. Syn povedal, ze uz chce slipky, mal 2 roky, za 10 dni odplienkovany komplet
2. Syn dal jedneho dna dolu plienku, krical dolu dolu a odvtedy kazdy den isiel kakat na wecko.. sem tam si este cvrkol, ale to skor preto, ze bola zima, takze na vychadzky von este dostaval plienku, tak ho to plietlo.
Ja by som poradila pockat, ked dietatko uz ako tak rozprava, rozumie a chape aj tej potrebe, da ti znamenie

mary32
3. aug 2021

Ahojte, nas 2rocny place ked sa vycika do slipov aj na kako v nocniku. Bez slipov si cikanie nevsima a cvrka si kad tade. Alebo zadrzi. Ideme druhy den. Pokracovat? Pockat? Do nocnika sa vycikal ked si cital knihu alebo pozeral rozpravku, co si nemyslim ze je dobry sposob lebo si to neuvedomuje, podla mojho nazoru. Poradite prosim? Vdaka.

annamivo
3. aug 2021

@lienka.7 podľa mňa skoro, ale prídeš na to aj sama, či je či nie. Ja som tiež tak skúšala a akurát som mala nervy 🤷. Keď mala tiež cca 1,5 roka som skúšala, ale akurát som mala nervy 🤷 buď na podlahu alebo do gatí, vresk keď som ju chcela dať na nočník, záchod.... Proste nechcela ..skúsila som po 3 mesiacoch opäť ale stále nie.... Nechala som to tak a mesiac po 2 narodeninách sa odplienkovala za 2 dní sama, a už je aj v noci bez a to ma 2r2m .. ja kľudná a aj spokojná a ona tiež, plienky nechce už vôbec. A tak to bolo aj pri synovi, ten sa odplienkoval keď mal 2,5 r zo dňa na deň, tiež som dovtedy mohla skúšať, aj tak sa buď pocikal do slipkov alebo na podlahu...