Odplienkovaný syn má problém s obliekaním

nikolet_89
10. apr 2014

Dievcata uz vyse tyzdna krasne dcerka 2 roky chodi na nocnik. Cele dni je v ponozkach, tricku a tielku pretoze ked jej dam teplaky pocika sa mi do nich chapem ze jej to asi evokuje plienku. Na von este a na spanie ma plienku. Problem je ze nohavicky nechce a teplaky si nevie dat dole ani hore hoci jej davam tie najvolnejsie hlavne teraz je problem ked je chladno bojim sa aby od spodu neprechladla poradite ako ju naucit na nohavicky ci teplaky ? Take ze aj mama ma nohavicky a vysvetlovanie nam nezabera mam ju nechat tak a cakat kedy aj toto pochopy ? Na nocnik ju vyzyvat nemusim ako hovorim hra sa postavi sa vyvíja sa vykaka vsetko sama bez nehod len tie teplaky nevieme naucit...dakujem

keziah
10. apr 2014

@nikolet_89 hod do googlu rychloprdky. su to gatuse, v ktorych sa da aj cikat na nocniku. osobne ale skusenost nemam. 😀

keziah
10. apr 2014

inak my mame presne tu istu situaciu teraz s tym, ze ja mam syna, takze ked si sadne na nocnik, pipik mu skoro vzdy ukazuje na strop 😀
chlad riesim teplymi podkolienkami, v obchodoch s latkovymi plienkami sa daju zohnat aj navleky na nozky

nikolet_89
autor
10. apr 2014

@keziah mala nosi ponozky mojej babky su tenke a ma ich ako nadkolienky 😀 ako verim, ze sa nauci vyzliekat a obliekat ale niaky trik aspon na tie nohavicky by bol fajn 😀

edie63
10. apr 2014

Nic v zlom, ale tvoje dieta este nie je odplienkovane, ked sa pocika a ma plienky na noc aj na prechadzky. A to, ze sa pocika, znamena, ze este celkom nechape toto odplienkovanie. Ako ju naucit na nohavicky a na teplaky? Ked bude zrela na to, pochopi, ze ma nohavicky namiesto plienok a do nich sa uz necika. Musis byt trpezliva a cakat ked tvoja dcera bude pripravena. 🙂

bosoriak
10. apr 2014

@nikolet_89 Moje skusenosti s odplienkovavanim deti: Neries, prezliekaj. 🙂

Ziadne ze beha hola, aby si nemyslela, ze ma teplaky. Normalne nohavicky a teplaky. Ak sa pocika, nevadi, prezlecieme, nabuduce sa to podari. Ak sa znovu pocika, znovu nevadi, ona sa to nauci. podla mna zbytocne prisposobujes dcere realitu, ona si musi skusit, co sa stane ak sa pocika do gati. Aj vonku, no a? Moja je januarova, odplienkovavali sme v marci, v 5 stupnoch. Ak si cvrkla, prezliekli sme, nikdy ziadny zapal mocovych ciest nemala. Ked uz som raz dala dolu plienky, tak uz som ich naspat nedavala.

Mozno preto je aj tvoja zmatena - tak na von ma plienky, potom zas nema plienky... Daj tomu tyzden uplne bez plienok a uvidis. (Samozrejme na spanie pokojne davaj).

Vela zdaru!

bleee
10. apr 2014

@nikolet_89 totot je prechodne obdobie, o mesiac si na neho ani nespomenies. Obliekaj ju a ona sa nauci vyzliekat sa pred potrebou. Nasmu to doslo za tyzden. Bolo sice vela prania ale zvladli sme to 🙂

luliu
10. apr 2014

@nikolet_89 podla mna robis chybu, ze ju nechavas vyzlecenu. Daj jej gatky a teplaky a basta. Budu nehody, operies a ona to o chvilu pochopi. Ked budes pokracovat v tomto, ona to nikdy nepochopi

senta_sofia
10. apr 2014

@nikolet_89 obliekat, viac striehnut a pomoct jej s nimi dolu a ked sa pocika, vysvetlit, ze ma mokre teplaciky, ist ich dat spolu do pracky, obliect druhe a tak 🙂 Este nie su vonku trenirkove teploty 😉