Odsávanie soplíkov

anicka246
31. máj 2014

Ahojte mamičky, prosím vás už som sa raz tu pýtala či môžme aj časteješie odsávať vysávačom soplíky.. malý má momentálne sople, boli sme aj u dr, tak vraj teraz veľa detí soplí kôli zmenám počasiu a že môžme kludne odsávať koľko treba, napadlo ma, či sa náhodou nerobia viacej čím viac sa odsáva ?? Ale zase nechceme aby mu to zatieklo a mal hlieny.. prosím poradte čo by bolo lepšie podľa vás, čí často odsávať alebo račej aj ked má, tak nie hned.. ? Dakujem za rady a skúsenosti..

danim
31. máj 2014

uvedom si to na sebe.. ked mas sople co robis ? fukas nos... a kedy ? podla harmonogramu, ci podla potreby ??? ( ci vidis tam nejaky suvis na sebe, ze ked si vyfukam len rano, tak skor vyzdraviem ??? to predsa nefunfuje ako pri kojeni napr.. s tvorbou mlieka.. si to zeny neplette 🙂

martina833
31. máj 2014

mne doktorka odporucala odsavat menej (ze caste odsavanie poskodzuje sliznicu, ona by to nepouzivala vobec) a radsej nastriekat morsku vodu a potom davat dieta casto na brusko, nech sopliky vydu same

miku1
31. máj 2014

@anicka246 Odsávaj koľko treba. Ty si tiež nenecháš tiecť sopel po tvári, či? Ja dávaj najprv Physiomer, nech sa to trošku zvlhčí a potom odsávam. Do čistého nošteka potom kvapky na soplíky ak nejaké dávaš.

valentyne
31. máj 2014

Nam neodporucala casto lebo vraj to podporuje dalsiu tvorbu hlienov. tak nam vravela imunologicka. Tak istava manualne odsavanie... a smrkanie pri starsich detoch... Nasa sa naucila v 1 a 1/4 roku...tak trochu

mia18112
31. máj 2014

Urcite odsavaj, bude sa dietatku aj lepsie dychat. Podla mna nestaci len nastriekat morsku vodu a cakat, kym akoze same ,, vytecu,,. Zober si, ako je nervozny dospely clovek, ked ma nadchu. No uz vidim niekoho ako lezi na bruchu a caka, kym mu ,, vytecu,, same. Ja som to konzultovala s ORL a ten ma ukludnil, ze mozem podla potreby. Ze toto su take myty, ze sa to nesmie a nici to slznicu. Praveze on - ten ORL bol za, ze omnoho menej deticiek mava potom zapaly v uskach , ze im to takto neprechadza do Eustachovej trubice.

elienka
31. máj 2014

Ja som toto tiež riešila, ale z môjho praktického života - odsávam kedy treba - teda keď má plný nos (nie preventívne a často), a nevidím žiadnu zvýšenú tvorbu hlienov. Na začiatku choroby odsávam veľa a postupne sa tá frekvencia znižuje. Pred spánkom odsajem a dám Nasivin kvapky, aby sa jej dobre dýchalo, inak sa budí a plače.

elanor
31. máj 2014

presne ako hovori @mia18112 , aj my mame teraz sopliky, tiez asi to pocasie, raz teplo, raz zima. Boli sme u dr., spravila nam vyter, na vysledky cakame, a poslala nas aj na URL, pre istotu. A pan dr. na URL odporucil odsavat, odsavat, odsavat, a vaticku namocit do detskeho nasivinu a potierat sliznicu...

linda20111
31. máj 2014

@anicka246 Ahoj, ja radim odsavat podla potreby - ked vidis soplik, alebo pocujes podla zvuku ako dycha babatko tak vtedy odsavat. Urcite sa tym nebudu tvorit sopliky viac. To nema ziadny suvis.