Odstávajúce ušká

kristin16
9. júl 2020

Čaute žienky, prosím o Váš názor, skúsenosti.. Mám ročného chlapčeka, ktorému odstávajú ušká. Neberiem to ako tragédiu, ale už som sa stretla s komentármi, aký je "pekný ušatý" a to prosím pekne od dospelej osoby. Nechcem, aby v budúcnosti nejak tým trpel. Sama by som to neriešila, pre mňa ako mamu je krásny a podstatné pre mňa je, že počuje. Kamoška mi povedala, že v budúcnosti mu ušká dostávať nemusia, že mu ešte rastie hlavička a tak... Stretli ste sa s niekým, komu uši odstávali v detstve a potom sa to zmenilo vývinom? Ďakujem.

syslik81
9. júl 2020

kamoska ma pravdu hlavicka rastie .. vatsinou sa uska riesia v predskolskom veku ...aj mojej odstavaju ale tej hlava nedorastla- ma to po mne .. ja som bola na operacii a ak sa ona rozhodne pojde tiez ale az neskor a len ak bude chciet

kristin16
autor
9. júl 2020

@syslik81 áno, viem, že až neskôr. Ja by som to operačne riešila tiež len v prípade, že chce on. Ako mňa trápi len jediné, aby fakt tým netrpel, pretože deti si tiež vedia niekedy robiť srandu z takých veci.. My s mužom nemáme odstávajuce uši, tak neviem po kom to zdedil..

weronka31
9. júl 2020

Ahoj, mne odstavali usi od narodenia. Jedno viac, druhe menej. uz som chodila do skolky ked som isla na operaciu, ale to uz stacilo len jedno usko, druhe sa dalo do poriadku samo 🙂 ale ja som to mala ovela horsie, takze ja by som asi pockala este chvilku... 🙂

mirola
9. júl 2020

Mojmu malemu odstavali celkom dost ked mal tak rok, teraz ma 2 a mam pocit ze sa to uplne straca

justify
9. júl 2020

Moja má len 8mes ale tiež jej odstavaju,presne tak ako tvojmu a tiez ma to nebaví počúvať keď jej niekto povie ze ušaňa alebo ušatá a nehovoria to deti. Pevne verím,ze jej uska nebudu odstavat,ze hlavicka dorastie lebo spoliehat sa na to,ze vlasy to zakryju... 🤦 Len ma trápi,ze keď leží,tie uska sa jej krcia

kristin16
autor
9. júl 2020

@weronka31
@mirola super, ďakujem žienky 🙏😉

kristin16
autor
9. júl 2020

@justify však presne, keď nemajú zabrany dospelí, čo ptm deti 🤦‍♀️ aj keď viem, že to možno nemyslia zle... A nás si tiež krčí uška keď leží 🙈

jaass
9. júl 2020

@kristin16 malinkemu uška neodstávajú veľmi. Buď v pohode 🙂 ak ti povie dospela osoba slova typu -pekny ušatý- je riadne hlúpa, nakoľko je to malé dieťatko. Ja keď som bola malá mi odstavali uši oveľa oveľa viac a nikto z detí to neriešil. Ani v škôlke ani v škole. A teraz vďaka mojim odstavajucim ušiam robím modeling. Keby mi neodstavali nebola by som to ja. Hlúpych ľudí ABSOLÚTNE nerieš. Nikdy ti nič taký človek nedá. Pousmej sa, mysli si svoje. 💓

lenocka12345
9. júl 2020

@kristin16 mne sa to veruže zhoršovalo , až sa to dostalo do štádia, že boli k tvári v pravom uhle .... čakaj a uvidíš , to sa podľa mňa až tak predpovedať nedá keďže sa vyvíja

kristin16
autor
9. júl 2020

@jaass ďakujem ti pekne za milé slová ❤️

jaass
9. júl 2020

@kristin16 rada 🙂 ❤️

limetka69
9. júl 2020

tak moj je opacny pripad asi, cim je starsi tym viac mu ostavaju, vraj muzov brat mal tento problem, ma 4r, a neviem dokedy cakat, kym to zacnem riesit, zatial sa mu v skolke nikto nesmeje, tak to odkladam

jaass
9. júl 2020

@limetka69 snáď sa mu ani nikto nebude smiať, ah chuďatka deti. V mojej rodine dala moja teta operovať 5 ročného syna lebo mu mega veľmi odstavali. A po roku sa mu to vratilo, nechapali sme. A odstavaju mu znova. A tá bolesť....
Niekedy vôbec neboli operacie a zato ľudia žili. To len teraz sú ľudia nejakí nespokojní, každý len uráža druhého...no katastrofa

ayanamirei
9. júl 2020

@jaass ako mu mozu znova odstavat, ked pri operacii sa odstranuje usna chrupavka ? ci mi chces povedat, ze mu narastla nanovo ? 😒

@kristin16 davaj mu celenky a vydrz 😉 moj maly mal takisto mekucke uska a ver mi, ze casom sa to len zhorsuje, ako usnice rastu tak odstavaju stale viac, my sme poctivo celenkovali 2 roky. Teraz ako je vecsi je to uz lepsie, ale aj tak som povedala, ze ak to pojde takto dalej, tak mu to dam zoperovat (operacie sa inak robia od 5 rokov)

kristin16
autor
9. júl 2020

@limetka69 možno aj nášmu budú ešte viac... Ale keď si čítam riadky vyššie tak vidím, že sú aj ľudia, ktorí takéto veci berú ako sú a asi by to tak malo byt 🙏 ja to nebudem riešiť kým on sám nebude chcieť. Išlo mi len čisto o skúsenosť, či sa dá z toho "vyrásť".

jaass
9. júl 2020

@ayanamirei ako som už vyššie napísala. Nechápali sme vôbec, ako to, že znova?!?!

syslik81
9. júl 2020

@jaass bohuzial stava sa to .. hlavne ak si deti nevedomky v spanku ohybaju uska .. nestava sa to ale casto-no mali ste smolu .. ja som bola na operacii az v dospelosti .. moja mama sa bala a zatvarala oci pred tym akos a mi decka posmievali - najhorsi bol 2 hy stupen zakladky a potom stredna ... nastastie uz su prii hlave a ziaden stres pre mna

blumie
9. júl 2020

Moj brat, brutalne mu odstavali este na zakladnej skole to si pamatam😄 a zrazu mu vobec neodstavali, viem ze uz ked isiel na strednu tak to mal ok. Normalne z toho asi vyrastol, lebo operovat mu to mama nedala to viem urcite. Teraz ked ho niekto vidi nikdy by nepovedal, ze mu niekedy odstavali.

lucia147852
9. júl 2020

Áno. Môjmu mužovi. Decká sa mu smiali že je ušatá Mara. :( teraz má uši normálne k hlave. Dcéra to však zdedila po ňom a tiež má celkom veľké odstavajuce uši a veru tiež som sa stretla s posmeškami od dospelých 🤦🏽‍♀️☹️

arianna25
9. júl 2020

Aj ja mam rocneho uskateho chlapceka a pre mna je najkrajsi na celom svete aj s uskami.
Dnes uz to nie je take ako kedysi ze sa deti sikanovali koli usiam. Ja som to zazila, vybrusila som si jazyk, v 12.tich som isla na plastiku a hotovo. Iba ta papulnatost mi ostala 😆
Nerob si z toho nic. Kolko deti je uskatych a su krasne zlatucke. Hlavne nech su zdrave.

kristin16
autor
9. júl 2020

@syslik81 na strednej - ved to už som mala aký taky rozum, aby som vedela, že z takých veci sa nevysmieva 🤦‍♀️

kristin16
autor
9. júl 2020

@blumie toto som si nebola istá, či je to vôbec reálne, lebo aj ja poznám babu, ktorej ako dieťaťu fakt veľmi dostávali uši a zrazu v dospelosti vôbec, len nie sme v takom kamaratskom vzťahu, aby som sa jej na to mohla spýtať, či z toho vyrástla, alebo bola na operácii 😉 ale teda na základe tvojho brata to už viem! Super, ďakujem 👍😊

kristin16
autor
9. júl 2020

@lucia147852 posmesky od dospelých ja nikdy, nikdy nepochopím. Ale aspoň ma šancu, že aj u nej sa to vyvinie dobre, tak ako u tvojho muža. Neboj, určite je krásna.. 🤗

kristin16
autor
9. júl 2020

@arianna25 presne, hlavne nech sú zdravé 🙏 takéto slová som si asi potrebovala prečítať 🤗 posielame pozdrav od môjho uška tomu tvojmu 🤗

amienne
9. júl 2020

Mojej malej odstavaju este viac a operovat jej to nechceme dat. Je zlata aj tak. A radsej budem budovat jej sebavedomie ako jej dat robit operacne zakroky. A z druhych si nic nerob, mne jedna mamicka pri obchode nevahala povedat: boze velmi jej tie usi odstavaju, prilepte jej ich leukoplastom 🤦. Takze tak.

kristin16
autor
9. júl 2020

@amienne 🤦‍♀️ ona nech si leukoplastom prelepi radšej ústa. Ja viem, že deti sú krásne tak ci tak, len mam sem tam obavy co ľudia dokážu. Ako mama by som tie moje deti chcela od takýchto veci uchranit, hold, viem, že je to nemožné..

amienne
9. júl 2020

@kristin16 chapem, ja som to s muzom tiez riesila viackrat. Predsalen je to baba, u chalanov sa vela veci neriesi plesina, usi, brucho a atd. Dievcata maju byt vzdy za krasne v tejto spolocnosti. Ale zhodli sme sa, ze teraz jej to nedame operovat a keby nastala situacia v puberte, ze by to malo mat nasledky na psychiku tak OK aj ked by som rada aby si vazila samu seba taku aka je. Ja tiez nie som zdaleka dokonala. Sesterke dalinoperovat v siestich rokoch aby sa jej v skole deti nesmiali.

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amienne
9. júl 2020

@kristin16 A este nieco, myslim ze ako adoptovana a navyse romskeho povodu( i ked nevidno, ma blede vlasy a jasne modre oci) bude musiet prehryzt ovela horsie veci ako su odstavajuce usi. A preto dbame vo vychove velmi na budovanie zdraveho sebavedomia, sebaucty a sebalasky. Drzim palceky.

kristin16
autor
9. júl 2020

@amienne 🙏 myslím, že vaše dievčatko to vyhralo, či s odstavajucimi uškami alebo bez už len tým, že ma vás a tento prístup, s nim a vašou podporou zvládne aj tie horšie veci 🙌 všetko dobre vám prajem.