Odstávajúce ušká

kristin16
9. júl 2020

Čaute žienky, prosím o Váš názor, skúsenosti.. Mám ročného chlapčeka, ktorému odstávajú ušká. Neberiem to ako tragédiu, ale už som sa stretla s komentármi, aký je "pekný ušatý" a to prosím pekne od dospelej osoby. Nechcem, aby v budúcnosti nejak tým trpel. Sama by som to neriešila, pre mňa ako mamu je krásny a podstatné pre mňa je, že počuje. Kamoška mi povedala, že v budúcnosti mu ušká dostávať nemusia, že mu ešte rastie hlavička a tak... Stretli ste sa s niekým, komu uši odstávali v detstve a potom sa to zmenilo vývinom? Ďakujem.

lubi40
10. júl 2020

@kristin16 uplne ti rozumiem. Mojim tiez odstavaju usi, mne tiez;) Ja som tym hrozne trpela ako dieta, vela deti sa mi vysmievalo. Preto som to riesila s pediatrickou, ked mam maly rok. Ta mi vravela, ze taketo operacie sa robia az po 6 roku zivota, lebo chrupavky su velmi makke a mohlo by sa to vratit. Ja som si povedala, ze ak to zacnu deti riesit, dam ich operovat. Ja osobne to nespominam, nikdy nekomentujem a zatial taka tema u nas nebola.

kristin16
autor
10. júl 2020

@lubi40 ako ja osobnú skúsenosť nemám, že by sa mne v detstve niekto niekedy posmieval za niečo a to podotýkam, že zďaleka nie som a nikdy som nebola dokonalá ☝️ ale poznám prípady, kedy sa deťom posmievali za všeličo. Tiež to nebudem riešiť pokiaľ o to nebude stáť môj syn... Možno mu to samému nakoniec ani nebude vadiť 😉

laguna28
10. júl 2020

@kristin16 mne sa nezdá že by to bolo také hrozné. Uvidíš neskôr ako sa to vyvinie a potom budeš riešiť. Je ešte malý. Ale keď spinká tak mu skús uška opraviť, aby si ich neodtlacal . Aj môjmu synovi trochu odstavili. A má už 18. Ale keď niekto reagoval na jeho uši, tak povedal že to tak má naschvál, lebo sa mu to tak páči.😄 A jeho frajerka to ani nikdy neriešila. Bol vychovávaný tak, aby si uvedomoval svoje nedostatky, ale aby z toho nebol traumatizovany. Veď nikto nie je dokonalý. Každý z nás je originál 😉.

kristin16
autor
10. júl 2020

@laguna28 tomuto sa hovorí super prístup 👍😉 Budem sa snažiť ho tiež viesť v tomto duchu, snáď sa mi to aspoň čiastočne podarí 🤗

laguna28
10. júl 2020

@kristin16 určite sa ti to podarí. Držím ti palce 😉

kristin16
autor
10. júl 2020

@laguna28 ďakujem 🙌

haboubi
18. dec 2020

ufff baby, to akoze vazne toto riesite? Nechodim na modrykonik fora, nahodou som zavitala s nadejou, ze najdem rady ako psychicky podporit svoju dceru, ktora ma dost velke a odstavajuce usi (prisla zo skoly s nejakym komentom). Ale je nadherna a podla mna ovela zaujimavejsia s tymi usami. Snazila som sa najst ako vysvetlit dcere, ze odstavajuce usi je vymysel posledneho storocia a nalinkovaneho diktatu krasy. Ze kazdy sme iny a nikto nie je dokonaly. Ze zaklad stastnej zeny je zdrave sebavedomie a akceptovanie samej seba, takej ako je. Ze i supermodelky mavaju velke usi: https://brightside.me/wonder-people/these-15-to...
A namiesto toho najdem toto. A tych diskusii na modromkonikovi na tuto temu je mrte.

kristin16
autor
18. dec 2020

@haboubi práve kvôli takým deťom, ktoré rozdávajú tie "milé" komenty to tu bolo riešené..

haboubi
18. dec 2020

Tak uvidime ako to pojde. Ak si bude chciet dat v 15tke spravit operaciu, nech si ju da, nebudem jej v tom branit. Ale aby som v jej detstve riesila operaciu so snahou ju ochranit pred zlymi komentami od spoluziakov, ked este neviem ako to v zivote bude mat nastavene, mi nepride ok. Ja mam vacsi nos, na ktory som v zivote dostala par komentov, a som nan patricne hrda. Je to moje poznavacie znamenie, som to ja. Tiez som tmavsia a zopar deti ma komentovalo, ze som ciganka. A nedala som sa odfarbit na blond. Podporujte svoje deti a hovorte im ake su krasne. A ze krasa je viac vnutorna ako vonkajsia. Ak by samozrejme mali byt na pokraji psychickej traumy kvoli usiam, tak jasne, chodte kludne aj do operacie.

kristin16
autor
18. dec 2020

@haboubi a kde ste čítali, že by som ho chcela dať operovať? Ja som totiž písala, že pre mňa je krásny taky aký je a ak on sám nebude v živote spokojný, ptm môže ísť na operáciu .. Samozrejme nie v detstve. Ak bude so svojím výzorom spokojný, budem spokojna aj ja. Len nie každý má povahu ako vy, nie každý vie svoje odlišnosti brat ako niečo, na čo je hrdý (bodaj by to tak bolo). Niektoré deti sú citlivé a také narážky ich trápia, vplýva to na ich sebavedomie... Aj keď im rodičia hovoria, že všetko je tak ako ma byt a sú krásne.

senta_sofia
18. dec 2020

@kristin16 podla mna jemu nebudu odstavat, chrupavka sa vyvija, dorastie hlava a vlasy, bude to ok. Neodstavaju mu vobec vela.

kristin16
autor
18. dec 2020

@senta_sofia ďakujem 🙂 uvidíme časom 🤷‍♀️