Odstavenie 15 mesačného - aké mlieko?

kvetinka1405
13. máj 2019

Chcela by som syna 15 mesačného odstaviť...akým mlieckom ste mu nahradili to maminkine?

83lenka83
13. máj 2019

@kvetinka1405 mne sa to nepodarilo, nechcel ziadnu nahradu, v dvoch rokoch sa prirodzene odstavil sam.

siska53
13. máj 2019

@kvetinka1405 musis vyskusat.. maly sa hned (v 11m.) chytil na Bebu, ale malu som.prave kvoli tomu, ze nechcela ine mlieko, odstavila az ovela neskor, ked mala.dva roky a jej konecne zachutilo aj ine mlieko, u nej to bolo Hami.
Ako ale ja,ak by som.nemala zdravotne dovody, dojcim dlhsie a na UM by som kaslala.

emmany
13. máj 2019

@83lenka83 ako sa ti to podarilo,moj syn bude mať o 2 týž. 2 roky a vkuse si vyžaduje pitie materského mlieka....nechce žiadne mlieko ani umelé,ani čaj,nič,pije iba ob.vodu

83lenka83
13. máj 2019

@emmany najprv som ho prestala kojit v noci, bolo to namahave, vstaval koli mliku a 3x v noci , ked vstal tak dom mu dala iba cistu vodu, po troch dnoch mi prespal uz celu noc kedze vedel, ze dostane iba vodu, cez den som ho kojila rano na obed a vecer, ked bytsl viac tak som mu povedala, ze este sa mi mliecko nevyrobilo, ze musi pockat ale postupne na to aj zabudol, najprv zacal zabudat na pbedne kojenie a potom aj na cecerne kedze hladny ani smadny nebol a nakoniec zabudol raz rano a uz som mu nedala.

annamivo
13. máj 2019

@83lenka83 podobne som aj ja odstavila malého. Kojila som plne do 20 mesiacov a potom pred spaním a v noci som nahradila čistou vodou vo flastičke ktorú som mu dávala do postieľky večer pred spaním po pár dňoch si ju vzal sám keď bol smädný a spal ďalej... Nám sa osvedčilo aj aby sa najedol Max hodinu pred spaním , ak to bolo viac tak bol hladný aj v noci.

anda2
13. máj 2019

Ja som kojíla 3,5roka,nechcel sa odstavit a to jedol už všetko čo mohol,tak natrela bradavku horčicou, vydržať to jeho fuj namiesto mňam. Prestalo mu chutiť,on to bral ako maznanie ale hlavne v noci. Vydržať a v priebehu 2-3tyzdnov už nechcel o do mňa.

janka_v
13. máj 2019

Ja som nenahradzala mliekom. Mal zavedene kyslomliecne vyrobky a jedol niektore syry. Obvykle pije vodu, ale pri oducani som nezvolila cestu nahrady, len priamo vysadenie. Nocne prve, dva-tri dni spal pri nom len manzel. Nasledne pomaly prestal pytat aj cez den... drzim palce

emmany
13. máj 2019

Ďakujem,za vaše skúsenosti,uvidíme čo sa bude dať robiť..

lenuliatko84
13. máj 2019

Ja som dala od roku kravske Rajo a nebol problem

lorela
13. máj 2019

Nemusíš nutne nahrádzať umelým mliekom, pokiaľ jedáva dieťatko pestro a má dostatok bielkovín aj vápnika z iných zdrojov.
Kravské mlieko sa kvôli tráveniu odporúča až po 2. roku.

lucyluv
13. máj 2019

Ja som odstavila v 18m a žiadnu náhradu som nedala, vlastne ani nechcela nič, jedine vodičku. Kamoška odstavila v 1r a jej malý jej už tiež nič iné nechcel, takze už len normálne papal.