Odstavenie

jankaa53
18. júl 2018

Ahojte maminky, nejale tipy triky ako "bezbolestne" odstavit maleho ceckofila? 🙂 rozumej totalneho zavislaka od prska. Dakujem 🙂

myjusiatko
18. júl 2018

Odstavenie, pokial dieta nie je pripravene, vacsinou nebyva bezbolestne a bez placu. WHO odporuca kojenie aspon do 2 rokov veku dietata. Kojenie znizuje aj u teba rizika napr rakoviny, osteoporozy.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea101112
18. júl 2018

@jankaa53 Nasa cerstva skusenost. Minuly tyzden v pondelok som dostala zapal prsnika. po dvoch mesiacoch opakovane. Tak zaver odstavit. Maly ma 2 roky a 7 mesiacov. v teplote a bolesti som suhlasila. noc pred tym bol na prse cca kazdu polhodinu. tak ho manzel vzal spat mimo domu. ku podivu ze spal celkom dobre. hore bol asi raz. na druhy den uz som bola s nim ale som mu stale vysvetlovala ze mnam mnam boli a pan doktor zakazal. dnes je to 9 dni a aj tak stale chodi a pyta mnam mnam. a mne je to luto a neviem ci mu nedam naspat. Len si dohodneme pravidla ze len rano a vecer. a to mi primar na gynde tvrdil ze dva dni mu nedate a uz nebude chciet. vas vysmeje ked mu ponuknete..

myjusiatko
18. júl 2018

@lenkakravcova priamo z webu WHO:
WHO and UNICEF recommend:

early initiation of breastfeeding within 1 hour of birth;
exclusive breastfeeding for the first 6 months of life; and
introduction of nutritionally-adequate and safe complementary (solid) foods at 6 months together with continued breastfeeding up to 2 years of age or beyond.
http://www.who.int/en/news-room/fact-sheets/det...

Ziadne VYHOVUJE tam nie je.

myjusiatko
18. júl 2018

@andrea101112 na zapal mas najlepsie naopak co najviac kojit. Drzim palce nech je skoro lepsie. V kazdom pripade 2r a 7m je krasne. 🙂

katrin69
18. júl 2018

@jankaa53 Odstavovala som postupne, vynechávala som cez deň. Nakoniec som kojila len v noci, keď sa zobudila a nakoniec, keď sa prestala budiť, tak som povedala rázne nie a dalo sa to zvládnuť...
Na žiadne WHO by som nedávala... V niečom možno majú pravdu, ale sú prípady, kedy majú zvrátené myšlienky... Neviem, kto to vymýšľal...

ajka0207
18. júl 2018

@andrea101112 mne zas tvrdili ze ked v pol roku pojdem do roboty na pat hodin denne, tak 100% sa odstavi, lebo nebudem mat mlieko, mala na rok a pol, ja robim aj 8 hodin denne a ona sa veselo dojci ako by sa nechumelilo

jagreja
19. júl 2018

Ja mám tiež doma cucka a niekedy je to veľmi vyčerpávajúce. Teraz má dni kedy strieda jedno prso za druhým aj 4hodiny vkuse, večer nechce ani za svet zaspať. Tak nejak dúfam, že sú to zuby a zas to rýchlo prejde, ale už ma to nebaví a cítim sa ako cumlík. Večer to ešte zvládnem, ale cez deň som si povedala dosť. Malá má 1,5roka. Cez deň si natieram prsia horčicou (asi by to fungovalo aj s octom a počula som, že aj citron sa používa, ale ten má naša celkom rada). Smrdí jej to, takže sa nepricucne, párkrát skontroluje a potom zahovoríme. Zvláda to bez plaču - napodiv. Problém máme len so zaspávaním (aj cez deň), v noci, keď sa zobudí a nad ránom. Ale som rada, že už nie je 15hodín denne pricucnutá. 🙂