Odstavovanie od prsníka a cumeľ

ella1980
10. jan 2012

Syna kojim, ale na zaspavanie po najedeni ma cumel. Dakde som citala, ze ak chcem dieta oducit od cumla treba to do roka - da sa to vobec, ak je nan zvyknuty? (starsi syn ma 2,5 a cumel ma velmi rad, neviem si predstavit ako ho oducit a chcela by som sa tomuto vyhnut pri mladsom). Takze, ak by sa mi podarilo malemu nedavat cumel, tak pri odstavovani mu prsnik cim nahradim? flasou? A vy, ktore ste dlho kojili ste tiez pouzivali kojenecku flasu? Alebo sa to da aj inak? cez den by sa dal poharik, ale co v noci? neviem sa rozhodnut, ako to urobit, co by bolo najlepsie, prosim poradte. Najradsej by som ho zbavila cumla a nedala flasu, ale to sa asi neda, vsak? vdaka...

andrejka1974
11. jan 2012

este je malicky my sme mali cumel asi do 2,5 roka ale to len na spanie vecer este stale pije mliecko z flase cez den mame p[oharik on sam pride na to kedy prestane s cumlikom 🙂 🙂 🙂 treba len vydrzat

tinki
11. jan 2012

@ella1980 na odučenie od cumlíka, skús ten cumlík prestrihnúť, alebo nejakým spôsobom spraviť dierku. U nás to tak fungovalo. Samozrejme som mala prichystaný aj náhradný, ale netrebalo. Dcéra mi povedala, že sa duda pokazila a viac ju nechcela. To pre toho staršieho. A na malého máš čas. Ja tiež mladšiu kojím a keď nechcem aby mi zaspávala na prsníku, tak dávam cumel a nepredpokladám, že by do roka som ju odučila. Pôjde to, neboj.. 😉

ella1980
autor
12. jan 2012

vdaka za odpovede...tak sa s tym asi zmierim a cumel aj jemu necham.. andrejka, Ty vsetko nechavas kedy s tym sam prestane? To obdivujem, ja sa snazim netlacit na maleho, ale moc mi to nejde...aj s chodenim na wc si vravim,ze ma cas nemoze to este vediet stopercentne, ale dakedy vybuchnem ☹((

sisaha
13. jan 2012

@tinki trosku som sa pousmiala nad deravym cumlom...Ta moja cumlova maniacka si svoje prehryzla, cize ich ma vlastne derave...a vobec jej to nevadi... Myslela som si, ze ked prehryzie, nebude chutit a oducime sa.. a prdlajs... 😉. No uvidim dokedy jej takto budu chutit..Novy uz nekupim, lebo mame najvyssi cas na oducenie..