Odúčanie dvojročnej dcéry od plienok

martinad29
7. dec 2020

Dobrý deň. Chcem vás poprosiť o radu. Dcéra má už dva roky a snažím sa ju oducit od plienok. Sadne si na nočník ale neurobí nič. Nechcem ju nútiť nasilu aby jej to časom nebolo proti srsti. Ďakujem za každú radu

090255
7. dec 2020

@martinad29 skus ešte počkať keď bude pripravená pôjde to ja som to tiež tak skúšala a nič z toho a keď som prestala tak po čase sa začal pýtať sam🙂

basska_b
7. dec 2020

Stiahni sa a počkaj kľudne aj 3 mesiace. Vycíti stres a napätie a just neurobí nič. Ja som čakala možno až moc dlho, mala 2 roky 5 mesiacov (vošlo nám do toho narodenie súrodenca), ale keď sa začal do toho montovať môj manžel, to bolo celé zle... ona musí mať dôveru, že aj keby bola nehoda, že sa nikto nebude hnevať.

avril299
7. dec 2020

tak ako pise prispievatelka v prvom prispevku, nechaj jej este cas, ona na to dospeje 🙂 hlavne len to neber, ze je to nieco zle, kazde dieta to ma inak, uvidis pride to

luciannka83
7. dec 2020

Kym sa nevie vycikat ,,na povel,,, nieje este zrela na odplienkovanie. Zaklad je, aby vedela uvolnit zvierac ked sadne na nocnik.

martinad29
autor
7. dec 2020

Ďakujem vám za rady a skúsenosti.

babydesire
9. dec 2020

@martinad29 ako dlho ju oducas? Je bez plienky uplne picas sna ked nespi?

mirro
9. dec 2020

Systematicky,bez nátlaku ju posad na nočník, pred jedlom, po jedle, pred spankom, po spanku... aj keď neurobí nič. Príde nato. A kľudne takto nenásilne aj skôr ako v dvoch rokoch pre mamičky,ktoré majú mladšie deti.

090255
9. dec 2020

@mirro ahoj nič v zlom ale za mňa to je takto blbosť ako aj mne vraveli ze keď sa malý naučí sedieť mam ho začať dávať na nočník ono som dávala aj sa sem tam vycikal ale vtedy aj tak nemal šajnu co vôbec spravil skôr to bola vždy len náhoda a potom na nočníku začal z ničoho nič plakavat nechcel si tam ani sadnúť tak som sa vykaslala nato a počkala kým dorastie a bude pripravený a keď bol tak sa to naučil zo dňa na deň čiže za mňa radšej isto počkať kým je dieťa pripravené a nie ho dávať sadat na nočník...

martinad29
autor
9. dec 2020

@mirro
Veď ju dávam pred jedlom pred spánkom aj keď ideme von. V pondelok večer sa jej to podarilo. Uvidim

martinad29
autor
9. dec 2020

@babydesire
Začala som keď dovŕšila dva roky. To bolo 6.12.

babydesire
9. dec 2020

@martinad29 aha,tak to je este kratka doba,,su deti ktore to zvladnu behim par dni a frcia akoby to vedelu odjakziva...a inym to trva dlhsie..napriklad tie nase detuse riadne skusali nasu trpezlivost,, synovi cez pol roka a dcerka tiez takmer polroka (ta ma na noc este plienky) On mal dva roky a dva mesiace ked sme zacali a s malou sme zacali mesiac pred druhymi narodkami.