Odúčanie od cumlíka

superhanka
16. júl 2021

ahojte idem si po radu. pozerala som video a podla spankovej koucky by sme mali oducat dieta od cumliku uz v 4-5mes. moja ma 4 a pol a bez cumla malokedy zaspi. v noci sa jej to sem tam podari ale to skor preto ze je polozaspata. mate nejake vlastne skusenosti. chcela by som sa uz konecne dobre vyspat bez toho aby som 4-5 krat za noc vstavala ale zaroven ju nechcem nechavat vyplakavat lebo to nefunguje dostane zachvat placu a susedia na nas policiu poslu :D skusala som ju v noci zdvihnut utisit ale nedala sa

patka06
16. júl 2021

úprimne? u 5 mesačného dieťaťa by som odúčanie od dudlíka vôbec neriešila ..pokojne by som ho nechala, na spanie úplne v pohode

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
16. júl 2021

Že spánková koucka? Dobrý Bože…… Dnes už si ľudia robia zo všetkého biznis, kašli na take rady. Normálne jej cumlík nechaj, keď jej budú rast zuby, alebo bude chorá, tak budeš vďačná za cumel.
Neboj, do školy s dudlom nepojde

fiafia
16. júl 2021

@superhanka 😂 vôbec by som toto neriešila. Zachvilu príde obdobie zubov,že za dudel budete ešte vďační

helcanw
16. júl 2021

@fiafia no ja neviem, ale môj práveže pri vychádzajúcich zuboch nechcel dudel ani vidieť 🤔
@superhanka ja som toto riešila v 5,5mesiacoch, na denný spanok som mu ho nedávala, ukladala som ho veselého aby ho nevyžadoval a väčšinou to vyšlo pekne - zaspal bez neho. Neskôr ho znovu vyžadoval, tak som mu ho dala, ale zistila som, že už sa nezobudí má vypadnutie cumlíka, takze teraz ho ma len pred spaním a keď zaspi vypľuje ho.

mima172
16. júl 2021

@superhanka Ja som pred pár mesiacmi zo zúfalstva absolvovala online kurz o spánku detí. Bol (napriek predsudkom super) a fakt mi pomohol "naučiť" dcérku lepšie spať. Stále to nie je ideálne, no dosť sa to u nás polepšilo. Cumlík odporúčala bud zrušiť alebo naučiť dávať si dieťa samé do pusinky, to zvládnu niektoré deti v pol roku, iné v roku (náš prípad, moja malá je total pohoda, radšej hucala nech jej ho dám aj keď ho mala vedľa hlavy 🥴). Ja som sa rozhodla ísť tou cestou naučenia sa, aby si ho dávala sama. Nepovažujem cumlík za také zlo ako to prezentujú mnohí "odborníci" a súčasne maminy. Učila som ju to tak, že som jej ho cez ten rev dala do rúčky a naviedla do pusinky. Takto sa mi namiesto 10x v noci, budila kvôli vypadnutemu dudlu 1-2x. Odporúčam na noc svietiace dudky a nechať aj 3-4 v postieľke. Každopádne tvoje dieťa je maličké, takže ak sa rozhodneš nechať jej dudlik, tak ešte nejaký ten mesiac potrvá, kým sa naučí dat si ho sama. Ak chces oducat, tak jedine "tvrdo", malo by to trvať max 4-5 dní.
Mne osobne dudel vyhovuje aj kvôli skripaniu zubov, moja malá ide ako píla a dudlom to vždy stopnem 🥴😁

elizabet173
16. júl 2021

@viestta spánková koučka, fakt nechápem, ako som bez nej vychovala dieťa
@superhanka prosím ťa riaď sa dieťaťom, nie niekým, kto tvoje dieťa nepozná. Ak ti s cumľom zaspí a bez neho bude robiť hodinu cirkus, čo je lepšie pre teba aj pre dieťa?

elizabet173
16. júl 2021

@pribinak som zvedavá akým rýchlokurzom geniality prešla a divím sa tým ženám, že sa dajú ovplyvniť takými sprostosťami

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ecko80
16. júl 2021

@superhanka Tak malemu babu by som cumel nebrala. Syn mal cumel presne do 3 rokov, ale len na nocny spanok, cez den vobec. Oducanie islo hladko, na zuby to vplyv nemalo ziadny. Ked bol malinky, cumel som v mnohych situaciach ocenila, napr. u lekara, cesta autom... Dcera ma 15 mesiacov a cumel nechce, sama od seba ho zacala odmietat zhruba v 5 mesiacoch. Nebudem mat sice nijaky problem s oducanim neskor, ale velakrat by sa veru zisiel😁 Cumel nepovazujem za nic zle a hlavne pre take male deti je to super ukludnovak.

maminkadeticiek
16. júl 2021

Syn ma 2 roky.Vsetci riesia ze ma este cumel.Najviac ti ktori sa mu ani nejak specialne nevenuju.Starsej dcerky som sa spytala ci by sla do skolky s cumlom.A ona ze "NIE!"A ja ze preco?A ona "Vsetci by sa mi smiali a ja by som sa hanbila!".A tu som prestala riesit cumlik lebo som pochopila ze sa to vyriesi samo v spravny cas.Potrebujem aby spal?POTREBUJEM.Potrebujem doma revy?NEPOTREBUJEM.Pride den ked ho sam da prec a ostatnym hovorim bez okolkov aby sa do toho nestarali.Aj muz to riesi,ale kedze som s nim vacsinu casu ja a inak sa mu nejak specialne nevenuje tak sa tiez nema co starat.Preco by sa to decko nemohlo na cumly ukludnit?Ked su deti malinke vsetci im chcu pchat do ust cumle nech sa utisia.Prejde rok-rok a pol a zrazu mu ho chcu z nicoho nic brat lebo "uz je na cumel velky".Preco??Za velky uspech povazujem ,uz toze ho uz nenosi vonku,pekne ho vylozi ked ideme prec.Takze ak mas na to chut a nervy tak ho odcumluj,zo skusenosti viem ze bude plakat 2 tyzdne a prejde to,ale ja mam deti 2,nervyblen jedny,nevidim jeden jediny dovod preco ho brat.

alexandra2468
16. júl 2021

Ja som najprv myslela, ze ma 4 a pol roka.. ale 4.5m??
Nasa sa v tom veku tiez stale budila, lebo jej vypadol dudel a ja som ho musela hladat. Ale potom, ked bola vacsia, tak si vzdy nasla dudel sama a ma ten MAM fosforeskujuci v noci, keby nahodou nenahmatala hned 😃
Teraz ma 1.5 roka, cez den dudel nema, len na spanie. Rano vstane, sama ho odlozi a ked ide spat, si ho vypyta.

elizabet173
16. júl 2021

@viestta rozmýšľam, či fakt tak ľudia osprostievajú, alebo myslenie bolí, keď nie sú schopní mať doma upratané, ale musia to robiť podľa niekoho, keď bez spánkovej koučky by boli bezradní, keď tu denne pribúdajú témy, či môže jesť tehotná langoš, či si môže lakovať nechty a pod.

freeja
16. júl 2021

@superhanka zachvilu sa nauci davat si ho do pusy aj sama. Ja som mladej na noc nahadzala do postielky 4cumle a vzdy sa dokazala po nejaky naciahnut. Oducili sme ju pred dovrsenim dvoch rokov 🤷

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
superhanka
autor
30. júl 2021

@viestta ked budete mat problem ze dieta vam nebude chciet zaspavat a budete sa budit 10x za noc potom mozno aj vy budete hladat pomoc

superhanka
autor
30. júl 2021

dakujem zienky za rady. naucim ju si ho davat samu