Odučenie od ulitky

palculienka2011
15. jún 2013

Ahojte, potrebovala by som poradit od mamiciek, ktore pouzivali pre babo na spanok ulitku, ako od nej oducili. Maly ma zajtra 4 mesiace, v byte mame sto stupnov a potrebujem, aby sa naucil spat bez, lebo sa v nej potiii. Skusali sme vsetko mozne, ale tie jeho neposedne rucky ho furt zobudia, sibrinkuje nimi ostosest a teraz najnovsie ak aj zaspi, tak po chvili mu zbludila rucka vyrve dudel z pusy a je reeeev. Dakujem.

zuzana2000
15. jún 2013

ahoj...my sme skúšali postupne menej a menej sťahovať, viazať....až nakoniec sme ho už len zakrívali. Tiež sa na začiatku ako keby strhaval, ľakal, šermoval stále rukami....ale potom to prestalo...🙂

moonglow
15. jún 2013

z akeho materialu mas ulitku? co obliekas pod nu? ... syn sa narodil v tom najhorucejsom lete a v ulitke sa nikdy nepotil ... mali sme lahucke letne tenke ulitky a davala som ich aj cez den do kocika na spanie a to bolo fakt aj cez 30 stupnov

marika6
15. jún 2013

MY sme tak balili najstaršieho do periny, tiež v štvrtom mesiaci sme chceli prestať, no bol to niekoľko nocí boj, tak som ho potom začala dávať zaspávať na bok a vtedy tie ruky tak nehádzal

palculienka2011
autor
15. jún 2013

@moonglow ulitka je bavlnena s primesou elastanu, pod tym ma bodyno s kratkym, ale on sa vseobecne dost poti...ja by som ale principialne chcela oducit, aby si proste zvykol, za chvilu sa bude pretacat a uz teraz mam dojem, ze mu ulitka vadi, len chudak bez nej to nevie.

magali
15. jún 2013

@palculienka2011 ja som maleho musela tak balit, davala som do klasickej perinky ale on bol v oktobri, spaval tak az do 4,5 mesiaca, tiez som is myslela ze sa toho asi nezbavime, ale jedno rano som ho nasla s rucickou vonku z perinky a nezobudilo ho to, tak som si povedala ze skusime prestat viazat, nechala som ho len lezat na nej a postupne sme odstranili uplne..

dejnas
15. jún 2013

@palculienka2011 ak ide hlavne o "principiálne" odúčanie - tak naša malá spávala v ulitke takmer do 7 mesiacov 😉 potom sme to riešili už len tak: že sme ju nechali zaspať a keď tuho spala, opatrne sme ju rozviazali a uvoľnili... toto trvalo asi týždeň a naučila sa spať bez nej 🙂
v tom veku spávala v ulitke už len v noci, cez deň väčšinou prespala v kočíku

moonglow
16. jún 2013

@palculienka2011, moj syn si zacal sam okolo 4 mesiaca z ulitky vyberat ruky a zlostil sa v nej, tak sme ho prestali balit... takze si odvykol vlastne sam ... do ulitky sme ho balili prve 2 mesiace aj cez den na spanie, potom uz len na noc ... jaby som to nesilila... ak sa v ulitke malemu paci, tak ho tam este nechaj, zbytocne si nerobte stres (ani ty ani drobec) 🙂

palculienka2011
autor
16. jún 2013

dik baby za info. dnes som ho skusila kus slabsie zalepit, on dakedy v noci sa vykruti aj z toho najpevnejsieho zaviazania, lenze potom zacne jacat, co sa zobudi a nevie sam zase zaspat...snad sa to casom nauci. Kukam na teplomer a v izbe je 29stupnov 😖 skusala som ho chytit pod a je hrozne horuci. Kebyze je zima, tak to az tak neriesim, lenze toto je brutaal
@magali
@dejnas
@moonglow

magali
16. jún 2013

@palculienka2011 ked mate tak horuco, skus ho menej obliect.. normalne mu daj len ponoztiky a nechaj hole nozicky a body s kratkym rukavom, pripadne sa da kupit aj bez rukavov.. ak mate naozaj velmi teplo, tak by sa mu nemalo nic stat ak ho nechas menej obleceneho.. spomen si na reklamu na pampersky, to babo tam spi takmer hole a nieje ani prikryte 😉 ak bude zavinuty, urcite mu nebude zima a nebude mu ani tak horuco

magali
16. jún 2013

@palculienka2011 alebo skusti ho len do takej vacsej bavlnenej plienky nejako len cez ruky zaviazat, aby mal volne nozky a nebolo mu tak teplo.. je to trochu sibnute, ale uplne ta chapem, kto nezazil zavislaka na zavinuti, ten nepochopi 😀

palculienka2011
autor
16. jún 2013

@magali s tou plienkou cez ruky sa nasa zavislost vybudovala...lenze on je majster sveta vo vykliesnovani sa, Copperfield je amater proti nemu, preto sme nakoniec skoncili v ulite...a nohy mu neviazem uz asi mesiac..skusime teraz postupne tu ulitu popustat, ze co to povie..inac sranda, ze cez den, ked spi v kocari, tak mu ruky nevadia, zaspava sice v hybajucom sa, ale to aj pred nocou uspavame na fitlopte, cize v pohybe je...je to zahada 😀

vonicka
16. jún 2013

Ja ti asi neporadim, len povzbudim. Moj maly strasne rozhadzoval rukami, preto som ho napevno uviazala do "ulitky" (davam do uvodzoviek, lebo ten nazov sa mi strasne nepaci). Strasne som sa bala, ako ho odnaucim, pytala som sa aj pediatricky dokedy deti rozhadzuju rukami a ona povedala, ze to prestane okolo 8 tyzdna. Nam to trvalo o par tyzdnov viac, ale potom s tym naozaj sam od seba prestal - velmi postupne. Uz som ho dalej ani nemohla viazat, lebo mu to bolo male.

magali
16. jún 2013

@palculienka2011 pozname.. cez den spal v kociku, lebo vnutri nevedel zaspat a v noci uviazany ako nejaky hladany zlocinec 😀 😀 hovorim tiez sme to postupne zvolnili a po par dnoch si zvykol, este som ho potom nechavala spat par dni polozeneho na perinke aby to nebol velky stres pre neho a postupne sme odstranili uplne, ale teda nastastie sme to riesili v zime

magali
16. jún 2013

@vonicka ze do 8 tyzdnov to prestane, nam to asi v takom veku praveze zacalo 😀 😀 😀 ale tiez to preslo nastastie same

vonicka
16. jún 2013

@magali -no to su tie "vseobecne" rady. Tiez to zboznujem 🙂 moja najoblubenejsia je, ze po 6. mesiaci uz v 6. mesiaci vacsina deti prespi celu noc a nepotrebuju ani mlieko v noci. 😀 😀

palculienka2011
autor
16. jún 2013

@magali no nas expert spi bud vonku v kocari, to je na chrbte a ked uspavam na balkone dopredu dozadu, to sa pre istotu vypyta na brusko, aby neriskoval budenie rukami 😀
no a prave som bola hore po stvrtykrat, furt sa z toho tepla budi, takze som ho rozlepila, on hned ruky nad hlavu, ale je tam ticho, tak uvidime, co to spravi...som zvedava hlavne ked sa zobudi na kojenie, ci bud eschopny zaspat pri nom,lebo ja som ho v noci aj kojila v ulitke...ach ach, drzim si palce 🙂

palculienka2011
autor
16. jún 2013

@magali
@vonicka mne sa najviac rata, jak od narodenia kazdy hovoril, vydrz 6nedelie, potom sa vsetko zlepsi, potom ze vydrz po 3.mesiaci, teraz mame mylnik 6.mesiac, ale tak do 18tky to snad dame 😀

magali
16. jún 2013

budem na teba mysliet.. 😉 my mame sice uz 2,5 rocneho ale doteraz sme sa nevyspali poriadne, on ma hrozny spanok.. za cely cas prespal celu noc asi 4 krat.. sila co? ale musim zaklopat teraz ako su tie horucavy, viac sa unavi a spi lepsie, ale inak celu zimu teror, on je taky hyperaktivny ale aj tak je nas a lubime ho, aj ked sa nevyspime, raz ho to urcite prejde :D

magali
16. jún 2013

@vonicka haha pozri si moju odpoved vyssie pre palculienku, prave som o tom pisala, totalny nespavec a to som nenapisala ze zavislak na mlieku, stale sa v noci bude aspon raz a pyta mlieko, pritom ho pije pred spanim a aj rano.. cize kazdy den vypije minimalne 7dcl mlieka a mal obdobie ked od vecera do rana vypil takmer liter.. ale ja som rada ze je zdravy a neriesim.. suseda mi povedala ze sa jej to zda nenormalne, ze je uz velky.. no mne sa zasa zda nenormalne ze jej trojrocny syn ma uz dva kazy, pritom az tak vela sladkosti neje a zuby mu cisti dvakrat za den.. ale povedala by som ze to moze byt aj tym ze prestala kojit v 18m a odvtedy on odmieta akekolvek mlieko, mozno raz za cas vypije salku.. tolko k dobrym radam a tabulkam

magali
16. jún 2013

@palculienka2011 jezis no toto je tiez dobre.. to poznam stale sa to posuvalo.. my sme mali teda zleho papkaca a spaca a ja som vyslovene pocitala dni kym z toho vyrastie.. vseobecne sa vsetko zlepsilo okolo jedneho roka, ked sa viac-menej osamostatnil trosku.. ale aj tak, stale je nieco, stale treba riesit, dieta sa meni stale. o tom to proste je.. ale ako som uz povedala kto nezazil, nepochopi.. najhorsie je ak mas v okoli mamicku ktora ma perfektne bezproblemove dieta.. ale treba si robit po svojom a dat na instinkt.. ja som si stale hovorila ze sa nauci skor ci neskor vsetko co je treba a aj to tak vzdy bolo.. naposledy sme riesili nocnik a uz som bola sice s nervami v koncoch ale jedneho dna zrazu bum a pytal sa krasne bez problemov.. musime len vydrzat a vsetko bude.. prajem pevne nervy 😀

zszudorova
17. jún 2013

moja ma 5mesiacov a ked ju zaviniem-teraz uz len do plienky, zaspi do 2min a ked sa hram na hrdinku ze ja ju to oducim ved predsa musi vediet spat aj ,,normalne,, tak s nou bojujem dlhooooo a ked je uz moc unavena tak sa s tymi krpatymi rukami trieska z celej sily do bruska...no treba mi to?🙂tak nech si spi zaviazana jak maly blazon,lebo presne tak vyzera jak blazon v kazajke...pre mna za mna az do svadobnej noci:P ked jej je dobre...len ma komplet mokre vlasy...jak mys...je sice na lahko oblecena ale ona este okrem zavinutia musi mat pri tvar natlaceneho mojkasika ktoreho ma od narodenia, lenze je taky teply,chlpaty..🙂ine nechce...myslim plienku...to proste nema rovnaky efekt. takze nadzgana v plienke okolo tela a na hlave chlpaty kamarat...ale ako som povedala..ked jej je dobre...🙂

palculienka2011
autor
17. jún 2013

@magali takze mame to za sebou...kupodivu celkom dobre, jak sme si sli lahnut, tak sa zobudil, zhupla som ho na lopte a hned spal dalej, potom sa zobudil o 1 na papanie, ked dojedol, zase som ho zhupla, potom dakedy o 3 som ho hupala, o 5.30 zase papanie, zase hupanie, to nezabralo,tak som ho supla na brucho a spali sme do 8 😀 uvidime, co prinesie dalsia noc...
a presne ako pises, kaslat na ostatnych, mam v okoli mamicky, ktorych deti spia cez den aj 3-4hod. vkuse a ten nas da 3xpo 30minut, tak sa napocuvam, ale neriesim, on proste dlhise nepospi, duplom v tomto teple...a ze stale bude daco, tomu verim, zbavili sme sa koliky, zacal problem s dennym spankom, zbavili sme sa denneho, dosiel nocny, zbavime sa ulitky, pojdu zuby 😀 😀 no nelub ho

dajana15
5. aug 2013

Palculienka,som v situacii akej si bola ty.dcerka ma 6m a stale spi v ulitke,velmi sa vnej poti,hlavku ma vzdy mokru.ja jej na noc davam len bodycko s kratkym rukavom a aj tak je mokra ako mys.Rucky si pcha do pusinky,uz ma celu ulitku dozuzlanu.Snazim sa ju uz uvazovat volnejsie.porad mi,prosim ta ako ju mam odnaucit resp.naucit normalne spat.😉

dajana15
5. aug 2013

palculienka2011,som v situacii akej si bola ty.dcerka ma 6m a stale spi v ulitke,velmi sa vnej poti,hlavku ma vzdy mokru.ja jej na noc davam len bodycko s kratkym rukavom a aj tak je mokra ako mys.Rucky si pcha do pusinky,uz ma celu ulitku dozuzlanu.Snazim sa ju uz uvazovat volnejsie.porad mi,prosim ta ako ju mam odnaucit resp.naucit normalne spat.😉

dajana15
5. aug 2013

@palculienka2011,som v situacii akej si bola ty.dcerka ma 6m a stale spi v ulitke,velmi sa vnej poti,hlavku ma vzdy mokru.ja jej na noc davam len bodycko s kratkym rukavom a aj tak je mokra ako mys.Rucky si pcha do pusinky,uz ma celu ulitku dozuzlanu.Snazim sa ju uz uvazovat volnejsie.porad mi,prosim ta ako ju mam odnaucit resp.naucit normalne spat.😉

palculienka2011
autor
5. aug 2013

@dajana15 ahoj,my sme sa prepracovali do fazy,kedy uz ani ulitka ani lopta ani dudel nepomahal,takze sme presli na metodu kontrolovaneho vyrevania.proste sme ho bez vsetkeho dali do postielky a nechali nech zaspi sam.ked reval,chodili sme sa mu pravidelne ukazovat ze sme tu,ale spat musi sam.chce to pevne nervy,ale teraz neni problem,dame do postielky a do 15 min spi,obcas reve,ale utisi sa dost rychlo a noc prespi na jedno kojenie.

dajana15
5. aug 2013

@palculienka2011 ahoj,skusala som aj tuto drasticku metodu ale po pol hodine som uz nemala nervy na to.revala ta,zee cela omodrela a lapala po dychu.Moja dcera sa vie tak neskutocne vytocik,ze chyti hystericky amok a vtedy nepomoze nic ine len prso.Skusala som jej davat aj vreckovku ci plienku do ruky,no marne☹ Ona sa vkuse hybe ,nevie sa dat do kludu...ukludni sa az ked je zavinuta,dovtedy sa pretaca,rukami sa budi,vytahuje si dudel atd. Mamicky,poradte mi,ako ju mam naucit spat bez zavinutia ☹

si_si
6. aug 2013

@dajana15
@palculienka2011 baby, co by som ja za to dala keby moj este chcel ulitku :( uz asi pred mesiacom ju siel roztrhat ked som ho do nej dala a velmi plakal :( dovtedy mu nevadila a pekne v nej spal aj 5 hodin... tak som ho tam uz nemohla zavinut, lenze sa mi budi kazdu hodinku a sermuje rukami okolo hlavy atd, v ulitke by mu bolo lepsie, ale co ked ju uz nechce :( vzdy sa z nej vyvliekol a tak, ze som sa az bala, ze sa na nej obesi...

palculienka2011
autor
6. aug 2013

@dajana15 tak ocividne tvoja dcerka ulitku stale potrebuje...cize len treba prezit tie tepla a snad bude dobre opat a casom sa mala mozno sama vypyta von z ulitky, ja by som to nesilila, tak ako tu baby pisali, ked je babu dobre v ulite, tak to neries a ono sa to vyriesi samo, to len my mame hemungy voci tomu 😉

@si_si urcite si casom zvykne, len treba vydrzat, asi nezvlada ten napor volnosti 😀 ale ja hovorim, ze ked druhe dieta, tak porodit pred letom, aby ma ani vo sne nenapadlo vytiahnut ulitku a pekne bude od zaciatku spat bez nicoho, lebo toto si zazit este raz, mozu ma rovno odviest na psychiatriu 😀

dajana15
6. aug 2013

@paculienka2011 asi mas pravdu, necham tomu volny priebeh a uvidime dokedy sa mala bude takto citit bezpecne 😉

@si_si plne s tebou suhlasim,kto to nezazil a nema take dieta ,ten to nedokaze pochopit a pri druhom to snad nebudem musiet riesit lebo zosediviem 😉