Odučenie od ulitky

palculienka2011
15. jún 2013

Ahojte, potrebovala by som poradit od mamiciek, ktore pouzivali pre babo na spanok ulitku, ako od nej oducili. Maly ma zajtra 4 mesiace, v byte mame sto stupnov a potrebujem, aby sa naucil spat bez, lebo sa v nej potiii. Skusali sme vsetko mozne, ale tie jeho neposedne rucky ho furt zobudia, sibrinkuje nimi ostosest a teraz najnovsie ak aj zaspi, tak po chvili mu zbludila rucka vyrve dudel z pusy a je reeeev. Dakujem.

si_si
7. aug 2013

@palculienka2011 ja som si povedala, ze ked druhe dieta, tak beriem do porodnice ulitku, lebo v zavinovacke mu ruky dnu neostali 🙂

@dajana15 podla mna je zavinovanie super, detom sa to vacsinou paci, mna az mrzi, ze moj to tak skoro zacal odmietat, ale je pravda, ze neviem ako by som to riesila v tychto horucavach, aj tak sa uz dost poti.

dajana15
7. aug 2013

@ si_si vsak to,ze je mokra ako mys,v izbe mamr asi 30 stupnov a mala sa bez ulitky nevyspi,sermuje a sermuje az do totalnej vyvrtky,akonajle ju zaviniem,pichnem dudel a spi....na nervy ☹

dajana15
7. aug 2013

@si_si @palculienka2011 baby,co si myslite o prechode z ulitky na spaci vak? je tam nrjaka sanva?a co s neposlusnymi rukami?

si_si
7. aug 2013

@dajana15 asi jej nevadi, ze je mokra, ja by som ju nechala v ulitke, nech sa vyspi, aj ked sa spoti. Ja som kupila spaci vak, este som ho nepouzila v tomto teple, mne sa maly stale odkope, takze urcite bude spavat vo vaku (ak sa mu tam bude pacit), len stale to neriesi tie ruky :(

palculienka2011
autor
7. aug 2013

@dajana15 my sme tak skusali, ze z ulitky do perinky, resp. zavinovacky a do spacieho vaku, ale nic, sak vo vaku ma ruky volne, to situaciu vobec neriesi...ja ti poviem, par tyzdnov dozadu som bola totalne na mrtvicu, maly odmietol ulitku uplne, takze som ho vecer uhojdala na fitlopte a potom spal cca hodinu v kuse a zase sa na ruky zobudil, zase na loptu a takto dokola, 19noci som to vydrzala, potom sa muz nasral a povedal konec, bachli sme do postele, prvy den reval 50 minut, dalsi 30, potom 15 a teraz ho na denny aj nocnu spanok supneme do postele, on zamrnci, zacne si vypravat, presuva sa po postielke kym najde vhodnu polohu a spiiiiii, v noci spi od 20 do 6:30 s 1 al. 2 kojeniami, po nich ho supnem spat do postele, otoci sa na bok a spi dalej...a cez den namiesto 30minutovych spankov dava 50-120minutove...len nie kazdy ma nervy na to nechat decko revat, my sme boli v koncoch

palculienka2011
autor
7. aug 2013

vela veci som sa dozvedela, aj ked mnoho mamiciek tu tuto metodu odsudzuje, je to na kazdom z nas http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s...

lauritta96i
28. okt 2013

nas Jakubko bol strasne nekludne babatko maval aj silne koliky, taze strasne place a malo spinkaval. Ulitkanaszachranilaa naucila spinkat. Tento tyzden bude mat tri mesiace a znova som ju zacala pouzivat cez den kedy je nekludny a nevie sa dat do spanku. Tiez som rozmyslala, ze dokedy ju mozem pouzivat ale ked to pomaha tak to neriesim. Niekedy akokeby si ju pytal je nervozny a potom sa ukludni. V noci spinkame vo vaku a perinku uz nepouzivame vobec🙂

212bublinka
13. jún 2015

@palculienka2011ahoj palculienka, ako ste teda oducili od ulitky? my uz mame 10mes a mala stale nevie bez nej zaspat, stale sa meta, hmyri.. obcas zaspi s rukou vonm ale fakt iba malo kedy. a tiez mame v spalni strasne horuco, uz ju davam do ulitky iba v plienke, ale budi sa strasne spotena :( dik

adrikada
14. feb 2017

Ahojte. Moja mala ma 6m a spavame v ulitke len na vecerne spavanie. Poradite ako ju naucit spat bez toho? Vopred.vdaka

212bublinka
14. feb 2017

My sme v ulitke spavali do vyse 13mes.. Akykolvek spanok bez nej nebol spankom.

adrikada
15. feb 2017

@212bublinka a ako ste sa na nu oducili? Mam strach ze to bude riadny boj. Nemam radsej zacat uz teraz?

elenita74
15. feb 2017

My sme ulitku nemali, malý spinkal v klasickej zavinovačke a ručičky mal vonku, pekne si ich dal vedľa hlavičky. Myslím, že ulitka je proti prírode, veď si predstavte, že vy by ste si nemohli dať ruky von. A čím je dieťa väčšie, tým mu ulitka viac prekáža až na výnimky. Nikdy by som nedala ani rukavice pre bábätká.

212bublinka
15. feb 2017

Tak je to individuálne. Mne v tom malá lepšie spala a taktiež v nosiči, keď bola "stiahnutá". A Rukavičky sme mali tiež, malá bola neustále do krvi doškriabaná od nechtíkov...

elenita74
15. feb 2017

Jasné, každé dieťa je iné, treba skúšať, ako kedy čo vyhovuje.

renatakat
15. feb 2017

Aj moja mala strasne neposedne ruky,mevedela.sa upokojit a zaspat,ulitka velmi pomohla.oducala som tak ze som.jej jednu,alebo aj dve ruky pri kojeni pri uspavani drzala,hladkala,nie uuuuplne nasilu,ale nemohla s nimi az tak hadzat,vzdy sa pomaly uvolnila a zaspala.doteraz,ma rok a pol zaspava tak ze ma drzi za ruku

katka1007
23. apr 2017

@212bublinka dobrý den,prosim vas aku velkost ste mali ulitky ,mne by nevadilo ze spinka v ulitke ale taku velkos som.nenasla,poradte kde ste taku velku kupili???

212bublinka
23. apr 2017

katka1007 skúste tu - http://ulitka.sk/332-velke-ulitky-4-12m aké veľké máte dieťatko?

11silvia11
2. okt 2023

Ahojte mamičky.Mam otázku ,hlavne na tie ktoré ste dávali bábätka do ulitky dlho.Moje babo ma 3,5 mesiaca a bez ulitky nezaspi,lenže všade píšu ,že keď sa bábätko vie pretočiť ,ulitka sa nemá používať.Moje sa už vie a bojím sa.

212bublinka
3. okt 2023

@11silvia11 dobry den, my sme ulitku pouzivali do vyše roka, je to uplne v poriadku, kludne v tom pokracujte. niektore deticky proste potrebuju pocit bezpecia, kt. im ulitka poskytuje.