Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Oneskorené babyblues

doritka
10. feb 2012

Ahojte kočky, chcela by som sa s vami poradiť s mojimi pocitmi. Síce som sa iba dnes zaregistrovala, ale čítam Vás už dlhšiu dobu. Mám 6 mesačné bábatko a školopovinné dieťatko. Veľa x sa mi stane, že si nestihnem ani poriadne umyť zuby...obrazne povedané. Chytá má absolútna depresia, keď vidím v časopisoch maminky, ktoré sú perfektne upravené, deťúrence sa iba usmievajú, poprípade ako aj tu čiíam, že maminky všetko stíhajú na 100% a ja zašitá v teplákoch, s mastnými vlasami, špirálu som nevidela ani si nepamätám... neviem, kam mám skôr skočiť, či písať úlohy, alebo sa venovať kričiacej dcérke, podlaha už mop nevidela poriadne dlho... pomóc...moja psychologička mi radí, že "to chce kľud a nohy v teple", ale aj keď sa snažím si ten deň užiť naplno iba tým čo ma baví...venovať sa naplno iba deťom a kašľať na domácnosť... neviem existovať v neporiadku a za mňa ho nikto neuprace....takže je to stále rovnaký kolotoč. Ráno vychystať staršiu do školy, potom prezliecť a prebaliť malinkú, kým nejde spinkať sa jej stále venovať...máme oneskorený vývoj takže stále cvičiť...ak zaspí okolo 11.00 som nesmierne šťastná a to sa pustím trošku do baráku nech nežijeme v chlieviku, ale babulka sa zobudí za 1 hodku, čiže som si ani na minutku nesadla, potom dokola to isté, trápime sa s kojením...už nemám dostatok mliečka a umelé z fľašky mi nechce....potom dojde staršia zo školy a začnú úlohy vydobíjanie si pozornosti...babule už fakt nevládzem. Aspoň malá podpora by mi pomohla, že v tom nie som sama. Mužíčka mám suprového, ibaže sa mi vracia domov strašne neskoro, takže pomoc nulová.

vicsstef
10. feb 2012

🙂 ja casto navstevujem tieto fora a zistila som jedno. ak niektora mamina vsetko stiha, ma stale upratane, je stale upravena, chodi na vselijake kurzy neznamena to, ze je nesmierne sikovna, ale len to, ze ma niekoho kto jej z casu na cas alebo castejsie strazi deti a pomaha s nimi 😀

take pocity ako mas ty mam aj ja relativne casto a to mam len jedno dieta 🙂

onlika
10. feb 2012

@doritka zdaleka v tom nie si sama 😉. Ja som akurat vcera zistila, ze mam vsetky priznaky depresie a keby ma mala nedonutila, tak nevyleziem z postele cely den. Je to podla mna sposobene neuveritelnou unavou, v noci sme aj 3 - 4x hore, niekedy len kojo, niekedy hodinovy plac ☹. Tiez sa snazim udrzat domacnost v relativnom poriadku, popri tom treba navarit, venovat sa starsiemu (nastastie je v skolke). Obdivujem maminky, ktore maju deti blizsie po sebe a maju obe doma, ako to vsetko zvladaju. A ticho zavidim vsetkym, ktorym obcas niekto deti postrazi, vezme von a podobne.
Naozaj to chce hodit sa do kludu a mozno skusit manzela zapojit na 100% cez vikend. Ked aj nebude upratovat, aspon deti nech Ti vezme a Ty budes mat aspon chvilu na seba, pripadne na domacnost. Viem, ze chlapi maju toho tiez za cely tyzden dost, ale ani my doma nesedime s vylozenymi nohami a nepopijame kavicku 😉

katy1979
10. feb 2012

@doritka myslim ze sa ti tu nazbieraju desiatky matiek v rovnakej situacii. naozaj to chce klid a nohy v teple. Mala ma len pol roka a ked je to take narocnejsie dieta ci ako pises ze sa jej musis venovat ze ma oneskoreny vyvin tak daj tomu vsetkemu cas. mala troska vyrastie prestane byt taka uplakana zacne byt troska samostatna a bude ti vo vsetkom pomahat. aj ked viac nestihnes. vsak to poznas ty zavesis pradlo ona ho v tom momente zvesi ci ine vilomeniny.
Si uplne normalna

kukucg
10. feb 2012

@doritka Je to myslim uplne normalne ze taketo veci zazivas, a myslim ze je len malo mam ktore stihaju vsetko na 100% 😉 Poznam tie pocity, sice mam len jedno dieta no od narodenia bol celkom narocny, neustaly plac, ziadny spanok, ziadny kocik, proste nic, len plac, plac 😝 tiez som niekedy vecer zistila ze som neumyta, este v pyzame a za cely den som neurobila nic okrem cicikania maleho 😅 😅
Zistila som ale ze hlavny uspech je v tom, ako veci beries, ked som si povedala konecne po dlhom trapeni ze no a co, mam take dieta ake mam, nestiham, ale nevadi, bude raz aj lepsie, tak sa zrazu vsetky veci nejak utriasli 😉
Neber to ako tragediu, naozaj v tom sama nie si, mnoho mam ma rovnake problemy a pocity ako ty, ver mi 😉
No a o babyblues urcite nejde, tak by sa hodil mozno iny nazov temy 😅 😅

doritka
autor
20. feb 2012

ďakujem dievčatá, veľmi ste mi pomohli. Skôr som sa na MK nedostala. Dúfam, že sa to skoro upraví 🙂 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli