Opaľovacie prípravky pre najmenších

manika18
29. máj 2014

maminky chcem sa opýtať na krémy na opaľovanie, či sú lepšie spreje .... aké používate .....čo je lepšie .... a aký faktor pre naše najmenšie zlatíčka .-))
ďakujem 😉

lorela
29. máj 2014

@manika18 Som spokojná s krémom, konkrétne od Bioderma minerálny s faktorom 50+. To pre tie najmenšie detičky.
Vo veku 2 - 3 rokov a viac, alebo mimo priameho a najintenzívnejšieho slnka medzi 10. - 15. hodinou až tak vysoký faktor nie je potrebný, dokonca žiadny. Aby detičky nachytali cez leto trošku toho slniečka pre tvorbu vitamínu D 😉

meluela
29. máj 2014

@manika18 ja som dospela k zaveru, ze pokial sa da, tak chranit pred slnkom - hlavne male babo co este sedi v kociku - plienka, slnecnik, velky klobucik, oblecko s dlhymi rukavmi, siesta cez obed ...
fyzikalne filtre su vraj lepsie nez chemicke, ale zasa obsahuju nanocastice o ktorych sa tiez moc vela nevie.
kupila som v dmku tu ich znacku, vraj je dobra
a mazat budem aj teraz v 3r len vtedy ked je to nevyhnutne. minuly rok sme este tiez mazali len par krat ked sa silnemu horskemu slniecku nedalo vyhnut

marse
29. máj 2014

@manika18 my tak isto používame 50-tku od biodermi plus na vecer serum po opalovani.. a to uz nemam najmensie deticky...

manika18
autor
29. máj 2014

díky baby 🙂
je jasné, že opatrenia ako plienka , oblečenie a ostatné je prvoradé, ale moja malá má bielučku pokožku, čo má po mne (ryšavky 🙂) a sama na sebe viem že mi slnko škodí, tak preto si myslím, že by bolo vhodné ju niečim natierať .-)))
takže si radšej nechám poradiť 🙂))

lorela
29. máj 2014

@manika18 Pozerám, že tvoja malá je ešte naozaj malinká 🙂, preto by bolo vhodné aj oblečko, alebo aspoň určite letná čiapočka či klobúčik s faktorom zo špeci materiálu, ale v podstate už bežne k dostaniu v detských obchodoch.

lencika
31. máj 2014

ja striedam faktor 50 a 30 znacka myslim aku si maminka vyberie a hlavne podla ceny kto na co ma