Opatrovateľku alebo jasle pre 9-mesačné bábo?

danculik
15. jan 2008

Ahojte mile mamičky.Určite ste tu skúsenejšie ako ja 🙂 mám takú malú otázočku.Chystám sa na návrat do práce asi zhruba o mesiac..maličká má dneska 8 mesiacov čiže keď pôjdem do práce bude mať 9 mesiacov.Teraz mi víri hlavou kam ju dať aby bola v bezpečí?Je vhodná opatrovateľka alebo ju dať do jasličiek?..aj keď do jasli mi ju zoberú až od jedného roka alebo respektívne až keď vie chodiť a je trošku samostatnejšia.Poraďte mi čo robiť?..Do práce musím nastúpiť z finančných dôvodov...Ako by ste to riešili?...Ďakujem za odpovede...

miriamka
15. jan 2008

Danculik...ja by som to riesila opatrovatelkou,ale asi by som najskor vyberala z radu kamaratiek a rodiny...az potom by som isla na uplne cudziu osobu.

molnitko
15. jan 2008

Draculík, zápasím s tým istým problémom. Ja som sa rozhodla pre opatrovateľku, ale hľadám v okruhu kamarátiek na materskej. Mne bude niekoľko dní varovať aj otec, ale hľadám niekoho, kto ho doplní, keď bude v práci. Jasličky sú podľa mňa tiež dobré, ale u nás ( bývam aj pracujedm na dedine) jasle nie su, takže okolnosti rozhodli. Ale som skôr za opatrovateľku.

molnitko
15. jan 2008

prepáč, skomolila som ti meno Danculík 🙂

miriamka
15. jan 2008

No u nas bude ten isty problem...tiez financie nedovolia byt na materskej prilis dlho, a tu ani moznost jasliciek nemam takze jedine moja mamina moze opatrovat alebo opatrovatelka.

carmeny
15. jan 2008

Ahojte kočky,

ja mám opatrovateľku od nového roka.. a musím povedať, že je to veľmi zlaté dievča, je pri malom od 09:00 a.m. do 14:00 p.m. Malý si na ňu zvykol.

Skús si teda pozrieť nejaké inzeráty, nájdeš tam veľa žien, staršie, mladšie, ktoré chcú opatrovať, urob si svoje vlastné pohovory. Ja som to urobila takto, a som veľmi spokojná... 🙂

danculik
autor
15. jan 2008

miriamka,molnitko...dakujem vam za odpovede...lenže u nás je ten problém,že bývamv Košiciach..a ja pôvodne som z Oravy...čo je asi 350km vzdialenosť...a tým pádom tu nemám žiadne kamarátky...ani nejakých známych...jedine švagrinu ale ta je v práci a este popri tom študuje takže s nej nič...a potom svokra..a ta tiež pracuje...ale tej by som dieťa na tak dlhý čas nezverila....takže moc toho na výber nemám ☹ ....vážne neviem ako to vyriešiť...a hlavne ako nájsť opatrovateľku ☹ ☹ ...škoda žetu nemám svojich známych z domova a svoju rodinu.... ☹ ☹ ...hneď by sa to vriešilo a bolo by mi ľahšie ...ale takto sama v cudzom meste 😒

tilly
15. jan 2008

pre také malé dieťa je lepšia opatrovateľka, od takého 1,5 roka sú lepšie jasličky podľa mňa

dôvody, také malé dieťatko by ešte nemalo byť v kolektíve kvôli chorobnosti a to väčšie dieťatko zas už kolektív potrebuje ak nemá byť s maminou a viac sa v jasličkách naučí, také 1,5 ročné dieťa nasáva vedomosti každou sekundou 😉

molnitko
15. jan 2008

danculík, myslím, že cez inyerát nájdeš veľa šikovných dievčat, napríklad študentiek 😉 🙂 . Moja kamoška mala takú študentku a bola s ňou veľmi spokojná.
carmeny, ak sa môžem spýtať, koľko platíš opatrovateľke, lebo vôbec neviem koľko mám ponúkať...

vavka33
15. jan 2008

Danculik,aj ja som z Oravy a teraz byvam pri NR.
Starsiu dceru som davala od 9.mes.do jasliciek,a sem-tam ju mala aj frajerka mojho brata,napr.ked bola nachladnuta,ale spokojnesia som bolaked bola v jasliachneviem preco.Teraz by som pre tuto mladsiu asi skor nasla opatrovatelku,pretoze som tiez na dedine a tu jasle nie su.A tiez rozmyslamze nejake dietatko budem opatrovatkym nepojdem ucit.uz som to robila a je to super vec.

danculik
autor
15. jan 2008

carmeny....a vieš prosím ťa poradiť nejakú web stránku kde môžem dať inzerát????a koľko mám ponúknuť plat???vôbec netuším...tiež som uvažoavla nad tým že niekde dam ten inzerát ale neviem kde 🙂 a budem si volať na pohovory...

danculik
autor
15. jan 2008

tilly...ano do jasliciek ani ja nechcem...ani za toho boha!....mi tam chyti nejaku chorobu...ešte to mi treba..budem spokojnejsie ked bude domka....

molnitko......tak študentky zas nemusia 😎 bo aby mi nagela nezlákali 😉 ...a nevieš nejakú web stránku kde môžem dať inzerát????a koľko môžem ponúknuť plat?

vavka33...si z Oravy?? 🙂 a odkiaľ presne?.....ja nechcem jasle....až od 2 rokov..možno od 3....skôr opatrovateľku...len ako ju nájsť..... ☹

vavka33
15. jan 2008

Danculik z D.K. a ty?

molnitko
15. jan 2008

ja by som skúsila nejaké miestne noviny, web neviem. U nás som našla ponuku na opatrovanie aj v čakárni u lekárky, alebo v obchode, ale v meste neviem...

carmeny
15. jan 2008

molnitko - mi to máme platom rozvrhnuté na hodinu.. ponúkla som jej 40,-sk na hodinku, to má 200,-sk na deň.. je pri malom len 5 hodín, jedlo má u nás zariadené, tak nevidím dôvod dávať jej viac.. cez víkendy s ním nie je vôbec, tak si myslím, že je to dobrá suma.. mesačne to vychádza okolo 4000 - 5000,-sk.. ale často aj menej, keďže niekedy nejdem do práce.

ja som si dala inzerát do avíza, na hyperinzercia.sk, a na inzercia.sk a za dva dni sa mi ozvalo jedno milé dievča, má 22 rokov a má to popri škole..

magg
15. jan 2008

danculik, skus si dat inzerat na pedagogicku fakultu do Presova, vela dievcat (aj kosicaniek) tam studuje predskolsku pedagogiku a popritom by sa im hodila nejaka brigadka.Tiez som tam studovala a za takymi intzeratmi sme sa isli pozabijat 😀.

danculik
autor
15. jan 2008

vavka33..ja som z TS-Tvrdošín🙂)))))

Magg....dakujem..v Prešove mám rodinu a teta mi robi na nejakej fakulte tak jej brnknem nech tam nieco vycapi...

carmeny....a to jej aj varíš????....a dík za web stránky skúsim niečo pozrieť...

molnitko.....skúsim asi nejaké hypermarkety...tam sa tiežvyskytujú takéto inzeráty....

Dík vám 🙂

lienka12
15. jan 2008

Ahojte. Ja si neviem predstavit odist od takeho maleho dietatka. Ved to je este miminko. maminka je maminka a ziadna opatrovatelka alebo jasle to nikdy nenahradia.

katka432
15. jan 2008

danculik,ja osobne by som ju asi nedala nikomu cudziemu,ale asi aj preto,lebo nemusim..no mam znamu,ktora si dala inzerat a hladala opatrovatelku,a nasla uplne super mladu vydatu kocku,ktora k nim chodila vzdy rano a starala sa o drobca...boli velmi spokojny..a a malemu to prospievalo,bol od malicka zvyknuty na inych ludi,a ako iba na mamu a tata..skoro zacal rozpravat a celkovo bol samostatnejsi...skoro zacal chodit do skolky,dobre zapadoll do kolektyvu..a je to asi blbost co napisem,ale zda sa mi oproti rovesnikom ovela rozumnejsi.ma bohatsiu slovnu zasobu,no teraz uz ma daco cez 3 roky.
to ale zalezi koho si k nemu najdes..drzim prsty 😉

lienka12
15. jan 2008

Katka asi ti budem oponovat ale to dokaze dietatko aj ked je s mamou dlhsie doma. Lebo ani mamina ho neizoluje doma🙂

bubba
15. jan 2008

ja som kedysi robila aupair a poviem vam co tie baby rozpravali co s tymi detmi robili...napr.rodicia nedavali sladkosti...sak aupairky si s nimi nevedeli poradit,tak im ich dali...mne sa uplne bridilo to vsetko co som pocuvala..ja som si to uzivala a nakoniec som robila nanny in sole charge,tzn ziadne aupairstvo,ziadne upratovanie...iba som sa venovala detom..ale keby som mala opatrovatelku zohnat?asi len certifikovanu opatrovatelku cez agenturu a dobre si overila referencie,nakolko aj tie sa daju lahko sfalsovat...alebo skolka,alebo daka znama(v ziadnom pripade vsak svokra,alebo matka...tie moc do toho vidia) 😉