Opatrovateľky a ich serióznosť. Aké máte skúsenosti?

leiluska
11. mar 2008

😒 od zaciatku mi bolo jasne - v januari sa vratim do prace. Kedysi este pred VS som bola rok a pol AU PAIR a potom asi rok som babysittovala v 2 rodinach. Z tohto pohladu nemam ani ja namietky voci babysittovaniu mojich dvojiciek - ja som bola OK, tak preco by aj ini neboli. Len tu v BA, akosi narazam na neserioznost. Moje skusenosti od 7.01.2008, kedy som vdaka iluzii o 3 tyzdne predcasne ukoncila MD a nastupila do prace:
Uchadzacka c.1. : "ake su Vase financne predstavy?" odpoved: "200 Sk,-/h to vyriesilo vsetko (mesacne by nas vysla na 31.000,- Sk
OK - hladame dalej......
1) Opatrovatelka c.1:
51-rocna ucitelka AJ. Cela natesena ze to miesto dostala. Uci ut a stv p 2 hod. AJ na ZS. Ale urcite nebude problem odist - ja sa jej viac vyplatim. Super - aj ja som bola kooonecne kludna. po 1. dni v praci mi nieco po 20.00 vola: " riaditelka ju nechce pustit - ci nemozem 3mesiace pockat a zohnat niekoho len na 3 mesiace 😲 😲 😀 😀 😀 - to snad nemyslela vazne. Na 2. den si vzal dovolenku manzel a na 3.ja - zaroven sa dosla predstavit celkom sympaticka a vraj skusena baba
2) Opatrovatelka c.2:
chce 15000,- na ruku - mne sa to vidi vela; OK - dohoda - kym niekoho najdeme zostane
Bola som celkom spokojna - rano dosla nacas, decka ju mali radi - len tie skusenosti boli trochu na mensie deti. Nevadi, nauci sa. Jedine co mi snad vadilo, ze som ju väcne nasla sediet v tureckom sede na nasej posteli a baby na nu kukali. Sice sa s nimi pekne hrala, ale ich pulovriky na hrudnicku boli oslintane. Dat im podbradnik a prezliect ich jej nenapadlo. A navyse pri krmeni nam vzdy oflakala vsetky pulovriky - islo ma porazit - ved mrkva nezide len tak. Ked bola u nas posledny krat, (to uz 1 den zaskakovala tu novu) vystriedala ju po 12.00 moja kamaratka. Ked im chcela dat cajik, opatrovatelka jej povedala - ten im nedavaj, je od vecera - musis im uvarit novy. (asi dopoludnia nemala cas im ho uvarit sama) A riady od ranajok (to bolo v dohode, okrem toho ziadne upratovanie) poumyvala tiez moja kamaratka.
3) Opatrovatelka c.3:
no konecne - myslela som si.
len sa mi videlo, ze tak divne pozera. Ale sak co, sympaticka je. Dohodli sme sa na sume (pausalne/mesiac) a 6-8h denne do max. 16.30. Dosla som o 15.30 a ona si pise do kalendara 16.30 - hovorim jej - ved je pol stvrtej....
- Po 2 tyzdnoch som z nej vytiahla, ze straca zrak. Hmmm, dost krute na 42 rokov. S tou chorobou som sa stretla v DE - pani kde som bola AUPAIR to tiez mala. Takze som vedela, ze ked to nie je v pokrocilom stadiu, este je to ok. Bolo mi vsak jasne, hladame dalej. Podstatne vsak bolo, ze mi to zatajila, neoznamla mi to ani pri pohovore, ani neskor. Az moja dotierava zvedavost to z nej vytiahla.
- Po tyzdni u nas dosla s tym, ze autobus zdrazel o 3Sk, OK, preplacala som jej cestu k nam aj od nas (aj ked ju vozil manzel. Jej navrh znel vsak 100/h a cestovne v tom bude zahrnute - 😖 nene - cestovne vyslo na cca 500, 100/h by bolo o dost viac pri tolkych hod.
- Za par dni si vymyslela, ze tak ako vo stvrtky, potrebuje uz aj pondelky a stredy odist o 15.00. A zacal sa teror: po,str.a stv sme vstavali o 4.30, aby jeden z nas bol uz o 15-00 doma.
- ked som par krat zavolala z prace domov, ci je vsetko ok, opytala som sa, co su to za hlasy. To je len TV. Ona kukala Telenovely 😲 Tak preto moje dvojky boli po veceroch take nervozne. Ok, telku sme zarazili. Ze vraj ju uz nepozerala - ale zakazdym, ked som vecer zapla telku, bola tam markiza, ktoru nikdy nepozerame a olo to taaaak nahlas...
- to iste s radiom - zeby bola hlucha?
- kvoli jej chorobe som sa ju bala pustit s deckami von - dali sme jej kocik na balkon
- v piatok som dosla domov, baby spali na balkone, hned ako som ich isla pozriet, vzala som ich dnu. Boli sice naobliekane, ale licka mali poriadne omrznute. Nechala ich tam 2,5hod. aj ked som jej jasne povedala - ked je zima, tak najviac 1hod. No a nakremovala ich Niveou pre dospelych, na prebal. komode ma detsky krem na tvar. ☹
Jedno som jej ale vdacna - naucila mi ich na nocnicek 2x denne - po ranajkach a po obede
- zlaty kliniec programu:
V sobotu som jej previedla na ucet peniaze. Dve rozne banky - 2-3 pracovne dni trva kym dojdu peniaze na ucet.
Dnes je 2.prac. den po prevode. Zavolala mi, ze este jej neprisli peniaze - ako je to mozne?!? Ze vecer dojde s policiou a musim jej to zaplatit bar. 😖 Prosim, ved ja mam dokaz, ze som prevod urobila.
Len si uz nezelam, aby clovek, ktory so mnou takto jedná, vkrocil do mojho bytu.

tak toto su moje skusenosti za 2 mesiace a 1 tyzden - odkedy pracujem. Sila ze? Hladam dalej a dufam ze uz konecne najdeme SERIOZNU pani, ktora v povolani opatrovateky nebude vidiet len jednoducho zarobene peniazky ale aj lasku k detom.
Mate aj vy skusenosti? Poradte mi. 🙂

jaduska
11. mar 2008

Fuuuha, dobrá story 😉 My našťastie máme dedka, ktorý opatrí, keď treba, takže osobné skúsenosti s týmto nemám a kamarátky, ktoré museli takto nastúpiť do práce, tak boli s opatrovateľkami veľmi spokojné...ale sme na opačnom konci republiky, tak to ti asi nepomôže 😖

maslenka
12. mar 2008

leiluska v podstate by som chápala všetko, čo si napísala, len: zarazila ma veta, od začiatku mi bolo jasné - v januári sa vrátim do práce. Prepáč ale zveriť dvojičky vo veku tvojich detí niekomu cudiemu, to musel byť sakramentský dôvod sa do tej práce vrátiť ☹ .Ďaľšia vec - tu na koníku kočky písali, že za upratovanie by nešli pod 150Sk na hodinu. Porovnať hodinu žehlenia, vysávania alebo čohokoľvek s hodinou kedy musí mať opatrovateľka oči stále na stopkách a pripravených päť párov rúk, čo si opatrovanie dvojičiek vyžaduje sa ani nedá. A zodpovednosť za dve bábiky so zodpovednosťou za vyleštené okná ani neporovnávam. Prečo ich nedáš do jasličiek? Viac detí, viac možností chorôb? Privysoké ceny? Ty si koľko brala ako opatrovateľka? Mala si niekedy dvojičky? Predpokladám, že si robila v zahraničí a nie na Slovensku, pretože tu sú tieto služby nezaplatené, samozrejme aj vzhľadom na nízke zárobky. Mne pred štyrmi rokmi ponúkala pani za opatrovanie dvoch detí - trojročného a deväťmesačného 12000 Sk. Nezobrala som, po poplatení odvodov do poisťovní je to málo a zodpovednosť veľká, predávala som značkové prádlo za 13500 hrubého a zodpovednosť neporovnateľná. Treba sa na vec pozerať z obidvoch strán.

demi55
12. mar 2008

maslenka absolutne suhlasim

andreafa
12. mar 2008

ja suhlasim s maslenkou. ved si bola aupair, vies ako to naozaj chodi. netvrd mi, ze k tym detom, o ktore si sa starala si mala vztah ako k vlastnym... viem o com pisem, lebo aj ja som bola v 20. rokoch aupair. tak preto mi je divne, ze tak male dievcatka dokazes zverit cudzej zene 😔 oni ti este nepovedia, ako sa dotycna o ne stara. a ci sa vobec stara...
ja nastupujem do prace o 3 tyzdne a mala ide do jasiel. tym doverujem viac ako nejakej zene na dochodku, alebo nezamestnanej. myslim si, ze jej kolektiv pomoze, vela sa nauci, bude v zivote priebojnejsia. nie je to lacny spas, so vsetkym to vyjde 9000 sk mesacne, ale ja budem urcite v robote kludnejsia, ked viem, ze o malu je postarane. vychovavatelky su tam 3 a su to detske sestry. prostredie krasne a deti max. 15. z toho deti okolo roku (cize tych najmensich) asi 3. (o tie sa stara jedna sestra).

bihan
12. mar 2008

Mňa skôr zaráža, že by musela ma sakramenský dôvod, aby odišla do práce tak skoro... ja ten sakramenský dôvod nemám a keby som mohla, tak by som do práce o pár mesiacov išla.
Tak isto som pracovala ako nanny a určite som k deckám nemala taký istý vzťah ako k vlastnej, ale záležalo mi na nich, nechcela som, aby z nich boli malí, prežratí rozmaznaní frackovia závisí na telke aj keď nie som ich matka (s ktorou sme si mimochodom super rozumeli).
Z osobných skúseností by som nikdy nezverila dieťa človeku pod 20r a nad 40, takže na tvojom mieste by som sa skôr popozerala po nejakej mamine v okolí na materskej alebo jasliach.

andreafa
12. mar 2008

bihan, sakramentsky dovod su peniaze na zivobytie... moj pripad je to tak isto. ja som planovala ostat doma s malou do 3 rokov, ale.... nedalo sa. tak nesud.

demi55
12. mar 2008

bihan, a ako si to mala co sa tyka financii? pretoze, ak si si aj s tou mamickou super rozumela tak mi nehovor, ze si bola zle platena...a to je to co zarazilo mna ani nie dovod, preco chce ist pracovat, ale predsa starostlivost o dvojicky take malinke, a ona tam uvadza ze ''lahko zarobene peniaze'' a pritom by sa ak som spravne pochopila, mala ta opatrovatelka o ne starat 6-8 hodin kazdy den a mesacne jej je vela dat tej pani 15000sk, a to este kde su odvody.....ved jaslicky by ju vysli za obe dievcatka tak cca 18000sk mesacne a to je zariadenie plne deti, kde hrozia choroby atd/i ked samozrejme kolektiv ma aj vyhody/.....takze tak ja si myslim ak chce kvalitnu opatrovatelku, musi ju aj zaplatit, tot moj nazor

adetka
12. mar 2008

ja by som deti opatrovatelke nikdy nezverila... uplne cudziemu cloveku... sice aj v jaslickach su cudzie sestricky... ale predsa len... ked si dobre vyberiete... maju patricne vzdelanie, prax... a na chyby sposobene v takomto zariadeni sa da podat staznost a domahat sa prava... u neznamej opatrovatelky nie.... alebo ak... tak radsej cez profesionalnu opatrovatelsku spolocnost... to vsak vyjde ovela drahsie ako jaslicky (si myslim)

demi55
12. mar 2008

no ja to berem podla seba tiez som robila au pair, a o tie deticky som sa starala dobre...a myslim si, ze vacsina normalnych zien, sa o deti dokaze svedomito postarat, ale ani jasle nie su zle, mna by od jasliciek odradzalo hlavne to, ze by moje dieta bolo castejsie chore i ked niekto tvrdi, ze si tak buduje imunitu

adetka
12. mar 2008

ja som chodila do jasiel od 1,5 roka.. a prve tri mesiace som vraj bola chora kazdu chvilku... potom vsak akoby seklo... a nebola som chora cele roky...

bihan
12. mar 2008

Andreafa, ja nesúdim, práveže súdi niekto iný - ak chcem ostať doma, ostanem, ak nechcem, neostanem... ten dôvod nemusí byť "sakramenský"... každý má predsa právo výberu.

Demi, povedzme, že som pracovala za minimálny plat, ubytovanie a stravu... S "ľahko zarobenými peniazmi" síce ani ja nesúhlasím, ale z môjho pohľadu je tiež jednoduchšie starať sa doma o deti ako napríklad makať ako servírka každú noc za polovičný plat 😉

andreafa
12. mar 2008

bihan, nieked ostat doma nemozes, aj ked velmi chces. ak pokial nechces jest travu, co rastie pred barakom, alebo obhryzat listy zo stromov. ja dostavam mesacne 5100 sk rodic. prispevok a pytam sa ako mozem z toho vyzit ja + mala????? sice otec malej ma vyzivovaciu povinnost, ktoru si plni, ale aj tak po odratani nutnych vydavkov mi ostane akurat tak na to, aby som sa isla past. takze nie ze chcem ist do roboty, ale musim, ked nechcem zit ako socialny pripad a malej by som rada zabezpecila pekne detstvo bez odriekania a nariekania ze nemam peniaze a nemozem si nic dovolit.
samozrejme, kebyze mam mat plat co ja viem 15 000 - 20 000 tis. v hrubom, tak sa do roboty nehrniem, lebo po zaplateni jasiel tu v BA by som bola na tom istom. takze to zavisi aj od platu, a kedze mam mat o dost lepsi plat, tak idem. a keby som nesla, najdu si na mna nahradu a potom mozem ist na lamparen. takto to tu chodi 😉

demi55
12. mar 2008

bihan ale vies to sme boli v zahranici, ucili sa jazyky, mali vela volna, a ubytovanie a strava tiez nie su na zahodenie polozky....a jednoduchsie mozno..ale aku zodpovednost ma za take dva poklady...

bihan
12. mar 2008

Andrea,si mimo tému 😉 Z jahody som nespadla, aby som nevedela, ako to tu chodí. Môj rodičovský príspevok je 170€. Ako si to urobíš, tak to budeš mať.

Mňa by len zaujímalo, koľko ste dostávali ako au-pair (povedzme v porovnaní s minimálnou mzdou) a aké boli vaše skúsenosti, kým ste tú zodpovednú prácu dostali 😉

Tým pádom by som povedala, že čo sa týka opatrovateľky a serióznosti, asi sa nedá čakať (tak ako nikde inde) veľa muziky za málo peňazí!

demi55
12. mar 2008

ja som v prepocte na koruny zarobila priblizne 10 000sk mesacne / a to som bola v dvoch krajinach/ ale priblizne platove aj ine podmienky tie iste...+strava a ubytovanie zadarmo+prispevok na cestovne do skoly, ale to bolo pred 12rokmi!!! a co sa skusenosti tyka tiez som mala co ponuknut...od starostlivosti o dvoch mladsich surodencov, bratrancov...ale zase au pair ma svoj specialny status, nie je to nanny, nanny ma byt profesionalna opatrovatelka platena 2-3x tolko.

bihan
12. mar 2008

ja som myslela v prepočte na minim. mzdu danej krajiny 😉 Nedá sa porovnávať plat na Slovensku s platom napr.v Nemecku, pretože aj výška nákladov je diametrálne odlišná.

demi55
12. mar 2008

hlboko pod...ale ako som uz spominala...au pair nie je nanny, pracuje 5hod v tyzdni /resp.mala by/ a je to dievca ktore pomaha v rodine je tam na dobu urcitu a za to dostava vreckove nie plat! nanny je zena ktora sa tym zivy a jej plat sa pohybuje uplne v inych dimenziach, a tiez zalezi na tom ci s rodinou zije ci nie a samozrejme od inych okolnosti. ale myslim, ze uz sme uplne odbocili od temy

vroni
12. mar 2008

No, mna v pôvodnom prispevku prekvapilo, ze leiuska vedela, ze ide do prace (je úplne fuk, preco tam išla) a opatrovatelku hľadala až po hodine dvanástej. Tiež sa vraciam v septembri do práce, ale opatrovanie dieťaťa musí byť vyriešené najneskôr mesiac pred mojím nástupom. Nepotrebujem v robote dostávať mrcha nemoc z hrôzy, čo sa eventuálne s mojim dieťaťom deje. Keby som brala prvú, ktorú som narýchlo zohnala, asi by to nedopadlo inak. Au-pair a opatrovateľka su dve rôzne pozície. Au-pair nie je zamestnanec ale príslušník rodiny. Býva zadarmo, neplatí za stravu, platia sa mu jazykové kurzy a dostáva vreckové, žiaden plat. Že vreckové nedosahuje výšku minimálnej mzdy (ani tej slovenskej) sa mi zdá normálne (tu v AT dostáva au-pair 200 Eur mesačne - to nie je ani slovenská minimálna mzda. A napriek tomu je tu plno Španielok a Angličaniek, ktoré to tu robia....) Opatrovateľka je normálny zamestnanec, ktorý si platí odvody a dane (no, mal by...), nežije s rodinou a stojí niekoľkonásobne viac (tu koštuje taká opatrovateľka od 5 Eur na hodinu) Takže späť k téme, dala by som na leiuskinom mieste deti alebo do jaslí alebo sa zmierila s tým, že za 15000 hrubého veľa muziky (dobrá opatrovateľka) nebude...

sue
12. mar 2008

...ja som robila opatrovateľku v BA - 5dní v týždni, 8-12hod denne... 9000Sk / mesiac , dievčatko malo keď som prišla tri mesiace, keď som odchádzala mala 11 mesiacov... lacnejšie by som to nerobila, nie zo zištných dôvodov... ale preto, že je to doslova a do písmena makačka... každý deň som bola stŕpnutá, aby sa malej náhodou niečo nestalo... zodpovednosť to bola neskutočná a priznám sa, že vo viacerých situáciách som konala bojazlivejšie ako pri vlastnom synovi 😔
15 000 za opatrovanie malých dvojičiek mi vôbec nepripadá veľa 🤐 to že mali zašpinené pulovriky... no pár detičiek som už kŕmila a teda pár krát sme riadne doničili odev 😒 raz aj babkin kožuch a stenu... to len na margo schopností...
+ keď už mám vlastné dieťa, tak ak by som vôbec súhlasila s opatrovateľkou, tak jedine cez agentúru alebo s odporúčaniami, ktoré by som si osobne overila + požadovala by som kurz prvej pomoci a potvrdenie o neinfekčnosti + by som určite používala kameru - najmä pri malých deťoch, ktoré ešte nevedia povedať...

demi55
12. mar 2008

vroni suhlas, a pardon zena ktora sa tym zivi 😅

leiluska
autor
12. mar 2008

😉 Vroni, 1/2 roka som mala rezervovane jasle - len ked som tam bola s deckami v decembri na 2 hod. na skusku - stacilo mi. A to boli sukromne jasle. Keby im dosla kontrola, neviem, neviem.
Byt doma s detmi je nadherne, len ked mas dobry job, je to dovod vratit sa. Ako aj, neviem ako vy, ale ja som sa isla zblaznit byt len doma a okrem detureniec nemat inu temu. Pri dvojickach pokial nebyvas s rodicmi sa k nicomu nedostanes, a hlavne vybrat sa s dvomi do mesta alebo po navstevach - na to zabudni. Ani nevies, ako mi prospelo vratit sa do prace. Ja si fakt velmi vazim a obdivujem zeny, ktore zostanu 3 roky doma. Ja by som to nedokazala
Opatrovatelka je ovela lepsia ako jasle. A aj ked pisete o vasich vztahoch k vasim au-pair deckam, ja som bola vzdy na 100% ako keby boli moje. Mozno ze preto, ze som mala vzdy male- do 2 rokov a este ma nejedovali (akoby to mozno robili väcsie deti)

leiluska
autor
12. mar 2008

No a ohladne temy hore, asi ziadna z vas nema opatrovatelku - tak som to z vasich debat vyrozumela. Inac by ste nezaviedli temu inym smerom. Podla mna netreba mat strach, ze opatrovatelka deti zanedba - podla mna si to netrufne, skor je problem v tom, ake zvyky si z domu donesie. To ze som mala smolu, je tym, ze som mala malo casu, ale do tych jasli, potom co som tam videla, mi nezostalo nic ine. Moje zname maju super opatrovatelky a aj ja poznam plno zien, ktore by som hned brala (len su v Presove a ja na opacnom konci)
Bez pochyby zboznovali moje baby aj jednu aj druhu - co u nas boli. Dohoda je vsak dohoda a ked ja vychadzam v ustrety ako sa len da, tak ocakavam tiez, ze sa mi poza chrbat nebude pozerat telka, ked su deti hore; ako aj ze sa opatrovatelka drzi pravidiel na ktorych sme sa dohodli a nemeni casy ako jej to vyhovuje, ale drzi sa toho, aka bola dohoda. Hovori sa tomu aj pracovna moralka.
Naozaj, suma, o ktorej sa bavite sa zvysi po case, ked sa zvysia aj naroky. Mat dvojicky znamena dobre si vsetko zorganizovat a dodrziavat presny rezim. A vsetko ide easy 😉 - az na tie vylety a upratovanie. Aj ked pravdupovediac pri nich sem tam povysavam a oni sa na tom riadne zabavaju. Da sa, ale po nikom to neziadam.
Ozaj, uz vam niektora opatrovatelka ukazala, ze ma na to zivnost? No ja som zatial od ziadnej nedostala Quittung -tej poslednej som to radsej previedla, aby som mala dokaz.

alami
12. mar 2008

leiluska - tak ja ťa teda ľutujem. Ja som opatrovateľku hladala tiež na rýchlo a malý mal vtedy už 3 roky. Mala som z toho šok! Dostali sme sa nečakane do nemocnice a pri odchode zaznelo: Do škôlky nesmie ísť minimálne do nového roka (bol sept. !!) Ja v novej robote necelý mesiac!! Čo teraz? Mala som veľké šťastie, doporučenie od jednej lekárky s malým dieťaťom."Posunuli" mi "svoju" opatrovateľku, lebo syn im už nastúpil do škôlky. Hneď som vedela, že je to "tá pravá". Bola úžasná. Ale v tej rodine bola ako piata!! 4 pred ňou tá dr. vyhodila - chodila na námatkové kontroly a tiež kde - čo zistila.
Nie je jednoduché nájsť dobrú opatrovateľku. A hlavne: Pustiť si ju do bytu? Možno odvaha. Nechať ju opatrovať u seba doma? Som presvedčená, že by si robila popri tom domáce práce a chúďatko by sa motalo po cudzom byte. Ani tak - ani tak. Isto je lepšie u nás! Nech je dieťa vo svojom.
Ešte - pamätám jednu čo opatrovala a malá sa jej stratila. mala 2 rôčky a ona ju nechala čakať pred panelákom, kým vynesie hore bicykel!!! A ešte nadávala, že: Veď tu som jej kázala stáť..." 😨

demi55
13. mar 2008

leiluska mylis sa ja opatrovatelku mam cez agenturu...a je tu len ked potrebujem nieco vybavit alebo len tak cas pre sebe, ja nepracujem

demi55
13. mar 2008

a este k narokom, tiez mam svoje naroky samozrejme, toto je uz moja tretia 😉 . inak ako som hovorila ja to tiez beriem podla seba ja som bola dobra au pair, preco by som niekomu nemala verit, ze sa bude tiez dobre strarat o moje dieta, ale doveruj preveruj, v tomto pripade je absolutne namieste. takze ja ti zelam aby si tu svoju sikovnu opatrovatelku nasla co najskor, a dufam, aj s financiami sa nejako dohodnete aby boli obidve strany spokojne....

vroni
13. mar 2008

Leiluska, ja ta rozhodne dobre chapem, ze si sa vratila do roboty. Tiez nie som "vzorova matka", ktorej deti vyplnia den a svet, lenze ja som mala vyhodu, ze som si "chvilu" mohla organizovat robotu z domu, ale pomoc som mala vzdy. Doteraz to bola len kocena, co mi pomahala s domacnostou a postrazila malu, ak bolo treba, od februara mam aj "ozajstnu" opatrovatelku (opatruje u nej v byte) a ma na to aj certifikat 😀 (fakt, tu to ma pod palcom mesto a dost to aj kontroluju), ale keby som nebola absolutne spokojna, v pohode hladam inu. Chcela som len povedat, ze ma prekvapilo, ze hladas opatrovatelku az ked uz chodis do roboty, lebo tak vlastne stale hladas "narychlo" a nemusi to dobre dopadnut. Asi by som, ked teda jasle nie, aspon na zaciatok, vzala nejaku babenku cez agenturu (predsa len, je tam vacsia moznost kontroly) a popri tom hladala nejaku spolahlivu aj privatne....

janka08
13. mar 2008

ahojte tak sa aj ja pridam 🙂 od prveho nastupujem do prace a tiez budeme mat opatrovatelku.inak vobec si to neviem anio predstavit ako to vlastne bude 😕

kitta
13. mar 2008

ahojte...ja som prave opatrovatelka a dnes som mala stretko s jednou mamickou a dievcatkom a mam zmiesane pocity....ja opatrujem 2 rocneho chlapca uz rok a pol a sceli sme kamosa aby nam bolo veselsie...tiez neviem ci by som dala svoje dieta opatrovatelke ale ja osobne mam s mamickou toho chlapceka perfekt vztah a su mi viac nez rodinou, ktorý ma platia...mne malý normálne chýba cez vikend....

leiluska
autor
13. mar 2008

ahojte 🙂 No nam dnes narastol kazdej 3. zubok 😉 vpravo hore. A Leila nimi skriiiiipe 😅
Tak zajtra si beriem dovolenku a idem hladat. Som fakt zufala. Na inzerat sa mi ozvali same stredoskolacky (ze na letne prazdniny...) Dnes sme to dopoludnia riesili 1/2 dna manzelovou dovolenkou, popoludni tu bola moja sestra a zajtra si beriem volno ja. Moj zastupca ma buduci tyzden dovolenku a ja nemam opatrovatelku. Manzel prave isiel vylepit po Jure inzerat. Je tu tolko tetusiek, nezamestnanych a aj na dochodku - oni sa boja dvojiciek. A pritom - paani - tie baby su take kludne. Ved ony ani v nemocnici neplakali, len sem tam doslova zamraucali. Deti mojich znamych take kludne nie su - cest vynimkam. Nekecam, tie moje baby treba zazit!!! Ja vravim, ze ony nam vsetko rozumeju a to slovensky, manzelovi arabsky a dokonca aj ked sa bavime medzi sebou nemecky, ony na nas reaguju. 😲 Su velmi vnimave a placu len ked im vezmem hracku alebo ked ziarlia. A komunikuju medzi sebou - to je zabava. Akurat, ze tento tyzden mi uz zacinaju liezt - tak treba mat oci na stopkach, aby nepreliezli vankuse a nespadli - staci si k nim lahnut/sadnut a ony sa vyhraju medzi sebou - beru si cumle, tahaju sa za svetre, robia na seba kukuk - no a rehocu sa pri tom. Je to zazitok 🙂 Ukazuju ako robi zajko, rybka, tava, a povedia uz mama, ham-ham a mnam-mnam. No a teta ;)) Nakrmim ich obe naraz, ked su nepokojne pustim im ich CD - a 1/2 hod. ticho pocuvaju a smeju sa. Aj s nocnickami to ide raz-dva. poslusne na nich sedia a mavaju hrkalkami - no a ked su uspesne, tesia sa a smeju sa od stastia 😉 😉 Spinkaju pravidelne a vonku mavaju na ludi. Ja som babysittovala vela deti a viem, ze moje su naozaj kludne. Nervozne zacnu byt az ked pridlho robia tu istu vec alebo pridho sedia na jednom mieste. ale to asi vsetky deti.
Naozaj potrebujem surne niekoho seriozneho zohnat. Nemozem si vycerpat celu dovolenku, v maji sa budeme stahovat a v juni chceme letiet zase ku svokrovcom.

leiluska
autor
13. mar 2008

Ta pani nam riadne skomplikovala zivot!!! Ked u nas zacala mala som este 2 ine zaujemkyne, ktorym som odriekla - no a po 2-3 tyzdnoch, ked zacala vymyslat, tie dve uz boli obsadene. Najhorsi su ludia, ktorí nevedia co chcu.
Tak nam drzte palce. A ak nahodou poznate nejaku cipernu tetulu vo Sv. Jure (do 55 rokov 😉 ) tak mi dajte prosim vediet.
Dobru nocku 😉