Opatrovateľky a ich serióznosť. Aké máte skúsenosti?

leiluska
11. mar 2008

😒 od zaciatku mi bolo jasne - v januari sa vratim do prace. Kedysi este pred VS som bola rok a pol AU PAIR a potom asi rok som babysittovala v 2 rodinach. Z tohto pohladu nemam ani ja namietky voci babysittovaniu mojich dvojiciek - ja som bola OK, tak preco by aj ini neboli. Len tu v BA, akosi narazam na neserioznost. Moje skusenosti od 7.01.2008, kedy som vdaka iluzii o 3 tyzdne predcasne ukoncila MD a nastupila do prace:
Uchadzacka c.1. : "ake su Vase financne predstavy?" odpoved: "200 Sk,-/h to vyriesilo vsetko (mesacne by nas vysla na 31.000,- Sk
OK - hladame dalej......
1) Opatrovatelka c.1:
51-rocna ucitelka AJ. Cela natesena ze to miesto dostala. Uci ut a stv p 2 hod. AJ na ZS. Ale urcite nebude problem odist - ja sa jej viac vyplatim. Super - aj ja som bola kooonecne kludna. po 1. dni v praci mi nieco po 20.00 vola: " riaditelka ju nechce pustit - ci nemozem 3mesiace pockat a zohnat niekoho len na 3 mesiace 😲 😲 😀 😀 😀 - to snad nemyslela vazne. Na 2. den si vzal dovolenku manzel a na 3.ja - zaroven sa dosla predstavit celkom sympaticka a vraj skusena baba
2) Opatrovatelka c.2:
chce 15000,- na ruku - mne sa to vidi vela; OK - dohoda - kym niekoho najdeme zostane
Bola som celkom spokojna - rano dosla nacas, decka ju mali radi - len tie skusenosti boli trochu na mensie deti. Nevadi, nauci sa. Jedine co mi snad vadilo, ze som ju väcne nasla sediet v tureckom sede na nasej posteli a baby na nu kukali. Sice sa s nimi pekne hrala, ale ich pulovriky na hrudnicku boli oslintane. Dat im podbradnik a prezliect ich jej nenapadlo. A navyse pri krmeni nam vzdy oflakala vsetky pulovriky - islo ma porazit - ved mrkva nezide len tak. Ked bola u nas posledny krat, (to uz 1 den zaskakovala tu novu) vystriedala ju po 12.00 moja kamaratka. Ked im chcela dat cajik, opatrovatelka jej povedala - ten im nedavaj, je od vecera - musis im uvarit novy. (asi dopoludnia nemala cas im ho uvarit sama) A riady od ranajok (to bolo v dohode, okrem toho ziadne upratovanie) poumyvala tiez moja kamaratka.
3) Opatrovatelka c.3:
no konecne - myslela som si.
len sa mi videlo, ze tak divne pozera. Ale sak co, sympaticka je. Dohodli sme sa na sume (pausalne/mesiac) a 6-8h denne do max. 16.30. Dosla som o 15.30 a ona si pise do kalendara 16.30 - hovorim jej - ved je pol stvrtej....
- Po 2 tyzdnoch som z nej vytiahla, ze straca zrak. Hmmm, dost krute na 42 rokov. S tou chorobou som sa stretla v DE - pani kde som bola AUPAIR to tiez mala. Takze som vedela, ze ked to nie je v pokrocilom stadiu, este je to ok. Bolo mi vsak jasne, hladame dalej. Podstatne vsak bolo, ze mi to zatajila, neoznamla mi to ani pri pohovore, ani neskor. Az moja dotierava zvedavost to z nej vytiahla.
- Po tyzdni u nas dosla s tym, ze autobus zdrazel o 3Sk, OK, preplacala som jej cestu k nam aj od nas (aj ked ju vozil manzel. Jej navrh znel vsak 100/h a cestovne v tom bude zahrnute - 😖 nene - cestovne vyslo na cca 500, 100/h by bolo o dost viac pri tolkych hod.
- Za par dni si vymyslela, ze tak ako vo stvrtky, potrebuje uz aj pondelky a stredy odist o 15.00. A zacal sa teror: po,str.a stv sme vstavali o 4.30, aby jeden z nas bol uz o 15-00 doma.
- ked som par krat zavolala z prace domov, ci je vsetko ok, opytala som sa, co su to za hlasy. To je len TV. Ona kukala Telenovely 😲 Tak preto moje dvojky boli po veceroch take nervozne. Ok, telku sme zarazili. Ze vraj ju uz nepozerala - ale zakazdym, ked som vecer zapla telku, bola tam markiza, ktoru nikdy nepozerame a olo to taaaak nahlas...
- to iste s radiom - zeby bola hlucha?
- kvoli jej chorobe som sa ju bala pustit s deckami von - dali sme jej kocik na balkon
- v piatok som dosla domov, baby spali na balkone, hned ako som ich isla pozriet, vzala som ich dnu. Boli sice naobliekane, ale licka mali poriadne omrznute. Nechala ich tam 2,5hod. aj ked som jej jasne povedala - ked je zima, tak najviac 1hod. No a nakremovala ich Niveou pre dospelych, na prebal. komode ma detsky krem na tvar. ☹
Jedno som jej ale vdacna - naucila mi ich na nocnicek 2x denne - po ranajkach a po obede
- zlaty kliniec programu:
V sobotu som jej previedla na ucet peniaze. Dve rozne banky - 2-3 pracovne dni trva kym dojdu peniaze na ucet.
Dnes je 2.prac. den po prevode. Zavolala mi, ze este jej neprisli peniaze - ako je to mozne?!? Ze vecer dojde s policiou a musim jej to zaplatit bar. 😖 Prosim, ved ja mam dokaz, ze som prevod urobila.
Len si uz nezelam, aby clovek, ktory so mnou takto jedná, vkrocil do mojho bytu.

tak toto su moje skusenosti za 2 mesiace a 1 tyzden - odkedy pracujem. Sila ze? Hladam dalej a dufam ze uz konecne najdeme SERIOZNU pani, ktora v povolani opatrovateky nebude vidiet len jednoducho zarobene peniazky ale aj lasku k detom.
Mate aj vy skusenosti? Poradte mi. 🙂

kitta
13. mar 2008

leiluska drzim palce... 🙂 skoda ze to nieje BA...keď su také zlaté by som mala záujem...

kitta
13. mar 2008

Opatrím vaše dieta v PK
Spoľahlivo a zodpovedne opatrím vaše dieta, počas pracovných dní. Som z Pezinku, mám 6-ročného chlapca /chodí do MŠ/. V prípade záujmu vypomôžem aj s domácimi prácami.
» Detail inzerátu
Pezinok
Magdaléna Cabanová
0908 619 222

Toto som nasla teran na hyperinzercii...neviem ci pomoze...

fejusa
14. mar 2008

ahojte baby.citam to tu dokladne.a ja si myslim ze
dat male dieta cudzej osobke a aby mi ho ona vlastne vychovavala,tak to by som veru nedovolili.verila by som jedine babkam.a ja som malu dala radcsej do skolky sice je tam najmladsia ale predsa viac verim skolke alebo aj jaslam ako nejakej cudzej pani.a pravda je ze ked date dieta do skolky tak sa mozete pripravit na to ze bude viac doma ako v tom kolektive.vravim z vlastnej skusenosti.a to som z toho uz zufala ze je stale chora.a stale ma skolka vychadza lacnejsie ako nejaka opatrovatelka 😀

kitta
14. mar 2008

sak kazdy ma na to iny názor...mamicka dietata ktoré opatrujem ho zase nesce dat do jasli a chce aby zostal radsej u mna...je to individualne...

magda22
26. jún 2008

leiluska tak ako ste teraz na tom?

nie je tu este nejaka mamicka z ba ktora ma opatrovatelku?
pytam sa, pretoze mna od septembra caka skola, denne studium, takze budem asi musiet riesit opatrovatelku, aj ked iba prilezitostne.., rada by som vedela, ake mate s opatrovatelkami skusenosti...
dakujem.

weronika2208
21. júl 2008

ahoj leiluska precitala som si tvoje problemy z opatrovatelkami je to hrozne a dodnes neviem pochopit ako to moe niekto tak dokazat ☹ ja osobne mam rada male deti ,som vucena ako opatrovatelka,som mlada aj e na mna spolah vela ludom som uz pomohla a ak budes mat zaujem tak rada ti pomozem staci ked mi napises na weronika2208@azet.sk.tak uz teraz sa tesim a rada ti pomozem budem ti k dispoziccii 24 hodin 🙂 papa

stvura
23. júl 2008

No leiluska, mas co robit zohnat niekoho seriozneho...
I tak mas v podstate vyhodu, lebo si blizucko pri Blave a mozes vyuzit hlavne agenturne baby ako ti uz kocky odporucali...

Inac to je fakt ze dvojiciek sa ludia boja. Mala som 23 ked som opatrovala dvojcence - chlapcov vo veku 2.5 roka v Nemecku a ked mi ich mater prifarila i stena ridgberga k nim a ze mame ist na prechadzku som jej musela ja - mlada kocka vysvetlovat ze to nie je mozne dohliadat na nich sucastne.
Ja budem tiez riesit opatrovatelku po pol roku, ale asi skor uprednostnim celodenne jasle ktore u nas stoja 9 tisic no akosik mam k nim vacsi respekt ako neustale niekoho kontrolovat a komandovat aby s malym travil cas podla mojich prestav.

terezzka11
23. sep 2008

Ahoj. S opatrovatelkami moc velku skusenost nemam. Ale pred par tyzdnami som nastupila do prace a dieta som zverila susede, ktora sa viac-menej ponukla sama so slovami, ze kym nenajdem skolku, opatri mi malu. Suseda je mila pani, ucitelka (veeelmi dobry clovek) na dochodku, vlastne nastupila na dochodok tento rok a s celou jej rodinou sme viac ako prietelia. Mala je v dobrych rukach, ma ju rada, s jej vnucikom v rovnakom veku, ktoreho tiez obcas opatruje, sa maju radi a pekne sa hraju, dostane vsetko, je vecer vzdy cista, najedena a ani raz sa nestalo, ze by som nebola spokojna ja alebo mala. Chcem tym povedat, ze ak uz opatrovatelku, tak najlepsie niekoho bud z rodiny alebo znamych, kto je na dochodu, ma minimum svojich vlastnych povinnosti a dobre ho poznate. Neviem si predstavit, ze by som dieta zverila do ruk cudzej osobe len na zaklade inzeratu alebo popripade ejakych referencii, ktore moezu ale nemusia byt pravdive. Ved aj ja mozem napisat, ze som opatrovala v 4 rodinach, dam 4 t.c. na svojich znamych a oni povedia ze som super opatrovatelka...
Viem, ze nie kazdy ma take moznosti, ale treba sa poobzerat okolo, mozno zistite, ze suseda, s ktorou sa ledva pozdravite je mila pani, ktora ma rada deti. A usetri vam to aj naklady za jej cestovanie... 😉

ma_se
23. sep 2008

...ja by som zasa rada,nasla pani ktora by sa mi postarala o domacnost a dceru 11-12rocnu,aby ja som mohla chodit do prace.../vybavujem si jednu pracu,ale neviem ci sa mi pdari,tak ma napadla aj taka vec...ale ta pani by musela u nas spat... 🙂

kukona1
23. sep 2008

nemáte prehlad niektorá kolko sa berie za opatrovanie 2,5 ročného dietata.Mám kamošku čo mi bude varovat malú asi 3- hodky asi 3 krát do týždna...ona nič za to nechce ale chcem jej niečo dat a neviem kolko,aby som jej nedala málo..alebo nedajbože privela? 😀
ona je na materskej a má 3 mesačné bábetko..

terezzka11
23. sep 2008

kukona, ta moja zatial nic nechcela, povedala, ze si to premysli a prerata, ale ked budes chciet, dam ti vediet, aku hodinovu mzdu si na mna vymyslela. myslim, ze to bude prijatelna cena, lebo ked som povedala, 3-4 tisic na mesiac, zhrozila sa, ze je to vela 😀 sme tiez trnavacky, tak by to mohlo byt podobne... 😉

evka0107
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabca78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
scandya
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atreyu
15. okt 2011

Ja som robila opatrovateľku dvom dievčatkám od 1,5 a 4 štyri roky - od mojej 17-ky...napísala som si inzerát na net a hneď sa mi ozvala ich mamička...najprv si ma chcela obzrieť a preveriť a keď videla, že mi to s nimi ide tak ma zavolala najprv, na hodinku, dve a neskôr aj dlhšie, raz som tam bola aj na noc...do dnes sa s kočkami stretávam, už nie ako opatrovateľka, ale ako kamarátka ich mamičky...

ja viem, že vy všetky chcete pre deti to najlepšie, ja svoje tiež nenechám v rukách hocikoho...chcela som tým len povedať, že ani mladá študentka nemusí byť zlá opatrovateľka...ja som opatrovala od svojej 12-ky sesternice a tak, detičky som vždy milovala...je to o povahe 🙂

leiluska
autor
7. feb 2014

Ups, pö 6 rokoch som dostala Mail, ze sa niekomu paci moj prispevok 🙂
Baby uz prechodili skolku, 4. narodeniny sme oslavovali uz mimo Slovenska (jazyk zvladli do mesiaca) a od septembra su skolacky ;) a nosia samych "smajlikov 🙂)
(Len pre Info, tu stoji Babysitter ca. 7-8 € na hod. Natrafili sme aj na jednu Slovenku, pytala 10 € na hod. A na dieta 🙂)))))
Dufam, ze ju nejaka rodina vzala. Drahy sme my narod ;))

Inac: Au pair 200,- - 250-€/mesiac + poistenie + mesacny Listok + 1 izba a strava - celkovo vyjde Au pair do 600€ -/ mesiac a odrata sa to od daní, pre Info

Som rada, ze mame druzinu a nemusime si pustat do bytu cudzich ludi. Au pair by som asi nikdy nechcela. Rusilo by mi to sukromie.
Drzim Vam vsetkym palce! Deti chcu byt pysne na svojich rodicov!
Drzte sa ;) !

iwia
19. aug 2016

Dobrý deň, súrne potrebujem slečnu alebo pani k mojej dcérke, budúci týždeň, platba vždy ráno v daný deň, no max 2€ na hodinu, sama som s dcérkou, viac si nemôžem dovoliť. Nitra, Klokočina. Ďakujem. 0948547207, isandova88@gmail.com

dominikaviki
31. okt 2019

Hľadáme spolahlivu pani slecnu do domacnosti na trvaly pracovný pomer 5 dni v týždni. Variabilný pracovný týždeň. Vzdy 5 dni a dva sní voľno. 22 dni dovolenky.
K dispozícii auto aj na súkromné účely, ubytovanie /samostatná izba s kúpeľnou/strava.
Naše požiadavky :
Udrzovanie poriadku v domacnosti
Opatrovanie/ stráženie 3 deti 1,3,5
Dlhodobé Skúsenosti s opatrovanim, pedagogické jednanie,
flexibilnosť , cestovanie s rodinou
-Manažovanie externých činnosti zahradnici atd
-skúsenosti so šoférovanim
-ovladat cudzi jazyk /zakladom sa dohovorit
Nástup 1.november
1000eur netto+odvody
0908732023
Ivanka pri Dunaji

katkaaalex
10. mar 2022

NOVÉ MESTO nad VÁHOM
Dobrý deň, mamičky. Ponúkam Vám pomoc – opateru pre vaše deti - počas pracovného týždňa i víkendov, dopoludnia i v popoludňajších hodinách, počas prázdnin... situácií, kedy potrebujeme pomocnú ruku je mnoho. Som matkou dvoch detí, s pedagogickým vzdelaním a niekoľko ročnou praxou v MŠ, taktiež skúsenosťou s domácim vzdelávaním a chuťou sprevádzať detské srdcia. Ak Vás oslovilo pár slov o mne, kontaktujte ma na tomto t.č. 0944 083 211. Katarína