Oslava narodenín u svokrovcov

marco157
21. júl 2016

Ahojte, chcem sa podeliť s Vami s jednou problematikou ohľadne oslavy narodenín u svokrovcov.

Je to problém, pretože sa tam vôbec neteším, lebo znovu a znovu to isté, milión ľudí zo strany manželky, od nás nepríde nikto, pretože situácia medzi mojimi rodičmi a mojimi svokrovcami je nahnutá od krstu našej dcérky, ktorá bude mať teraz rok.

Všetko sa začalo na krste pred cca 11-timi mesiacmi. Tiež oslava bola u mojich svokrovcov. Tam ma zosmiešňovala svokra, že som pokazil oslavu pretože som nezabezpečil hudbu a pokazil som ryžu na oslavu a odsťahovali sa príliž skoro s malým dieťaťom, ani sa somnou nebavila. (čiže sa úplné blbosti)
My sme bývali mesiac po nerodení dcérky u mojej svokry a potom sme sa odsťahovali do bytu do vedľajšieho mesta a to bolo hlavnou príčinou toho, že začala byť svokra ku mne odmeraná, pretože som jej tzv. ukradol dcéru (najstaršiu dcéru), moju manželku, že načo sa sťahujeme preč a podobne...proste jej to vadilo, že ideme preč a začalo to aj tým, že som raz povedal manželke, že už chcem odísť a svokra to započula a bolo z toho veľké "boom" tak som si povedal rázne, že odchádzame, pretože nám do všetkého rýpala, malého brala stále, že ona ho bude pestovať a podobne, kŕmiť a tak, kočíkovať a všetko možné, dokonca ja som sa k malej len sotva dostal a to som otec. Mne sa to nepáčilo, dieťa má byť u matky od narodenia, aspoň to je môj názor. Manželka stále ešte kojí a malá má rok.
Dokonca keď manželka ochorela na zápal prsníkov po narodení, tak chcela jej zobrať pomaly 3-mesačné dieťa z nemocnice, že ona sa bude o ňu starať, kým bude moja menželka (matka) v nemocnici a kým sa tam nevylieči. To bol už vrchol. Vtedy som sa dosť rozčúlil.

To je tak na začiatok. Ubehol rok, nejako sa stretávame, ale ja stále myslím na tieto začiatky, pretože ma to trápi, svokra pokazila oslavu krstu mojej dcéry. Mojich rodičov to veľmi trápi, hlavne matku a odvtedy sa nestretli, pretože mojej mamy sa to dotklo veľmi ako ma zosmiešnila na oslave krstu a aká bola ku mne odmeraná keď sme sa odsťahovali.

Blíži sa oslava narodenín našej dcérky, manželka trvá na tom, aby sme urobili oslavu u nich, a už to je tu ... mne sa tam vôbec nechce ísť, proste nemám chuť, lebo vidím tú nepodarenú oslavu krstu aj tu, že sa to nebodaj zopakuje. Z mojej strany tam nejde nikto, moja matka chce urobiť oslavu zase druhú u nás niekedy o mesiac, keď bude mať voľno z práce.

Celé to je o tom že proste mám neskutočnú nechuť tam ísť, pretrpieť ten deň, chcel som robiť oslavu niekde na dovolenke ale nevyšlo to, manželka chce silou mocou u nich spraviť, ale vidí to že mne sa tam nechce a je z toho smutná že to takto je.
Mne sa to nepáči, ale urobím to pretože ju ľúbim a kvôli svojej dcérke.
Má niekto z Vás takýto podobný problém ? ☹

prosím nejakú radu, alebo niečo podobné prosím....ďakujem

unicornlady
21. júl 2016

A manželka má k tomu aký prístup? Že do teba rýpala jej matka? Zastala sa ťa? A teraz jej napr. dohovorila, že chce, aby oslava prebehla v kľude, či by to šlo bez zbytočného rýpania?

myrkamirka
21. júl 2016

Spravte oslavu sami, preco u svokrovcov?

majaxy
21. júl 2016

Oslavu by som urobila vo svojej domacnosti a potom nech je každý spokojný alebo nespokojný, dôležité je aby sa dcérke všetko páčilo, kedže to bude jej oslava, či nie?

marco157
autor
21. júl 2016

@unicornlady Vieš manželka už na to zabudla čo bolo na začiatku. Ona to vidí že ja tam veľmi nechcem ísť. A ano zastala si ma vtedy keď domňa rýpala ale svokra si nedala povedať a nejako sa na to zabudlo. Radšej to ani nechceme otvárať a spomínať aby sa to nezopakovalo. Lebo keď to otvoríme tú tématiku tak už budeme znovu tam kde sme aj boli na začiatku.

marco157
autor
21. júl 2016

@majaxy Ano bude to je oslava, ale my bývame v dvojizbáku, tak tam je malý priestor vieš. To je ten problém.

marco157
autor
21. júl 2016

@myrkamirka Ahoj, manželka sa rozhodla to tam spraviť, pretože tam je veľký dvor a je tam priestor na to...my bývame v dvojizbovom byte a tam je malý priestor. To je ten problém

papricka33
21. júl 2016

@marco157 myslím že s láskou to nemá nič spoločné a urobíš to preto, lebo sa bojis. Bojis sa uchopiť situáciu do svojich ruk. Sú to narodeniny VASEJ dcéry. Oslavu urobte u vás doma. Manželka by !aká porozmýšľať či je tejto situácii viac dcérou, alebo uz matkou. Áno je to pohodlné keď maminka navarí, nachystá a uprace a ja akože pomáham, ako pripraviť, naplánovať, urobiť oslavu, byť hostiteľom ako s a patrí má jednu dospelú zodpovednú ženu. To že má k tebw tvoja svokra taký postoj, je len výsledok toho, že si to môže dovoliť. Ak by dostala usmernenie od tvojej ženy, asi by si to nedovolila. Myslím ze dosť!asla má na hlave tvoje žena :-/
Ak chcete mať kľud, urobte jednu oslavu s jednou babkou a druhú s druhou. Ale nie čase mamy preboha! Čo ste nesvojpravni obaja? Ved VY ste rodičia! A je to výnimočný, 1. rok! Babby majú prísť, priniesť darčeky a hrajkat sa s malou a nie chystať oslavy.

myrkamirka
21. júl 2016

@marco157 kaslala by som na dvor, hlavne by mal byt klud ...alebo by som urobila niekde v prirode , lebo ak rype a stara sa do vsetkeho, tazko ju uzemnit u nej doma

hettinka
21. júl 2016

ja nechodím na oslavy a návštevy do rodiny z manželovej strany ... oni nemajú nejaký extra záujem o mňa, vlastne od začiatku skôr neutrálny vzťah, občas sa ma snažili využiť, nezavolali mi ani na okrúhle narodeniny, ani deťom negratulujú. Aj svokrovci, ked ešte žili, to bolo tak .... u nás doma bola svokra jedenkrát. Ked sa narodila dcéra, radšej išla švagrovi gratulovať k meninám, ako za mnou do pôrodnice! No nech je jej zem lahká, už nepríde ...
Ja som oslavy tiež teda urobila iba pre moju rodinu, je to tak lepšie. Človeks a vie pretvarovať nejaký čas, ale za tie roky už ani pretvarovať sa mi nechce.
Prve dieťa sme robili velké krstiny, my sme všetko zabezpečili, oni sa prišli len najesť a ešte frflali, že to je v reštaurácii, kde sa končí skôr a musia už 20:00 ísť preč. Druhé krstiny sme už nerobili, aj tak sa tu nepozvaní dotrepali týžden po nich, čo som mala nervy na dranc, lebo prišli pred obedom vlastne neohlásene 10 ludí.

Prečo neobjednáte oslavu na neutrálnej pôde, niekde v reštaurácii, detskom centre ... a pozvala by som len primeraný počet ludí, tým pádom eliminuješ aj "milion ludí zo strany manželky". Inak, ja už ani nikoho na narodeniny nepozývam, kto nás má rád, ozve sa sám a príde zagratulovať ... tým sa nám utriasol počet ludí na oslavách asi na 10 🙂

majaxy
21. júl 2016

@marco157 Chápem, ale ja priestory neriešim, urobila som v trojizbaku oslavu pre 30 ludí, vyzeralo to že všetci boli spokojní, a ked nie, tak čo už. Ale cítili sa dobre, kedže sme boli do rana do tretej, ešte aj detičky som im uložila

papricka33
21. júl 2016

Presne ako hovorí
@myrkamirka , stará bude u seba doma, a zožerie ťa aj s topankami. Raz ti bude vykrikovať "že aj oslavu 1. narodenín dcéry ti musela urobiť." A mimochodom, myslím ze nie "tvoja manželka sa rozhodla" , ale jej maminka ju k tomu pekne zmanipulovala 😉

babulka1978
21. júl 2016

My máme podobný problém v rodine....naši a svokrovci sa proste nemusia....a robime dve oslavy....aj deckam sa to paci, lebo zboznuju sfukovanie sviačok na 2 krát 🙂

dagaz
21. júl 2016

@marco157 no ja by som si sadla s manzelkou a vsetko co si tu napisal jej povedal plus dodal to co uz poniektore tu pisali...vase dieta..vasa zodpovednost...a aby sa raz nestalo ze este sj oslavu ti vykrici...zo svokrami pozor😊 a cim bude mala starsia tum aj oslavy budu ine. My uz len s detmi oslavujeme...ci u nas doma ci v detskych centrach....do 10 deti a taka zaaaabava je ze az...

maminkasisa
21. júl 2016

urcite by som nepristupila na oslavu u svokry... bud to urobte doma, alebo na neutralnej pode v restike alebo niekde v prirode... je to oslava Vasej dcery, tak ju pripravte Vy, ako to Vy uznate za vhodne.... ak by boli v rodine lepsie vztahy, tak by to pripadalo do uvahy aj u svokry, ale v situacii v akej ste Vy, by som vysvetlila manzelke dovody, preco to nechces urobit u nej.... rodina ste Vy dvaja a Vasa dcera, ostatni sa nech sa prisposobia... musis zakrocit teraz, lebo neskor to bude len horsie.... ako pisali baby predtym, casom by Vam mohla vykricat, ze vsetko pre Vas robi a nie ste vdacni a pod... takze sami....

gita17
21. júl 2016

kto je hlava rodiny? TY, koho je to dieta? TVOJE Preco by mala oslavu organizovat svokra? Hadam sa nebudes citit neprijemne na oslave vlastneho decka. Bud chlap a tresni si po stole 🙂

myrkamirka
21. júl 2016

Ano, toho by som sa bala tiez, vycitiek, ze co pre vas urobila....preto radsej doma, aj keby v malom, a vzdy sa da inde...vonku je fajn, zobrat deky , piknik, pripadne opekacka, nejake hry na von, a ak robite oslavu u svokry a tak vela ludi , pre klud v rodine(?), tak zjavne ten klud v rodine tomu aj tak nepomaha.

unicornlady
21. júl 2016

Moja neter máva tiež tak dve oslavy. Raz tam prídeme my (zo ženskej strany) a potom zase rodina chlapa. Takto malá oslavuje celý víkend 🙂 Nikto sa nemusí na nič hrať. Aj k malej sa nemusíme "predbiehať" atd..

marco157
autor
21. júl 2016

@papricka33 oslavu nezorganizovala svokra, oslavu chcela manželka tam u nich, len kvôli tomu, že tam je viac priestoru a prídu z jej strany detičky, pretože manželka má tri sestranice a maju vekovo rovnaké deti ako aj my dcérku. Oslau robíme my tam, aj financujeme...len celé je to o tom že sa to mne nepáči pretože myslím stále na ten začiatok, na ten nepodarený krst a okolnosti čo som spomínal

marco157
autor
21. júl 2016

@gita17 Ahoj, oslavu organizujeme my, s tým že budeme u nich, pretože manželka chcela pozvať aj svoje sesternice, pretože oni nás vždy všade pozývajú a aby sme my neboli tí čo ich nepozveme. A aj o tom prisstore to je, bývame v dvojizbáku, a svokrovci maju rodinný dom na dedine. Budu tam aj deti ich sestraníc, tak aby sa malá zabavila, teraz ma obdobie kedy začína chodiť tak je dosť veselá a divoká. Na oslave bude cca 20 ľudí...som z toho na nervy....proste mám tam odpor ísť to je celé...pretože viem čo som zažil pred rokom na krste a ked sme sa od nich odsťahovali.

eeffka
21. júl 2016

@marco157 jesisi co si ty za chlapa?
Svokru posli slusne do pecka a povznes sa nad situaciu, decko ma len rok a uz mas problem... este ti treba vyriesit surodenca, skolku, skolu, sviatosti..... mas dost starosti aj bez svokry.... nechapem kde sa dnesni muzi beru... na zenskom fore riesia chobotiny namiesto toho aby si doma spravili poriadok

evelynm
21. júl 2016

chce to vazny rozhovor s manzelkou. Mala by vediet, ako sa citis, preco ti prekaza ist k svokrovcom. A svokra, pri vsetkej ucte, nema organizovat vas zivot. Ste rodina a toto je potrebne respektovat.
Oslavu mozete spravit aj v restauracii - bez roboty, bez namahy.
Mimochodom, mozno by tvoja mama mohla urobit prvy krok k zlepseniu vztahov s tvojimi svokrovcami, hoci chapem, ze sa jej svokrine spravanie dotklo. zivit vsak v sebe hnev spred roka nikomu nerobi dobre, nijako to nepomaha ani tvojmu vztahu s manzelkou.

marco157
autor
21. júl 2016

@maminkasisa Ahoj, tú oslavu v podstate financujeme a robíme my, len s tým že to bude u svokry, to je celé, problém je ten, že ku svokre cítim taký odpor, pretože viem ako sa ku mne chovala počas narodenia malej a krstu a počas nášho odsťahovania atď. Svokor je v pohode, s tým si rozumiem, len svokra je palica, veľmi sa vtiera k nám do výchovy, už jej to žena vysvetovala počas narodenia že ona je matka a ona vie najlepšie čo je pre malú dobré, trochu to pochopila ale teraz sa to začína vracať späť, znovu začína byť taká šéfka....ona má len pravdu atď...

maminkasisa
21. júl 2016

@marco157 o to vacsi dovod robit oslavu u Vas doma, len neustupovat, lebo sa Vam to bude stupnovat.... pekne podakovat, ale Vy to chcete robit u Vas doma... a manzelka by mala byt na Tvojej strane, ono pomahat je pekne, ale nie sa doslova vtierat... to nebude robit dobrotu.... inac, super, ze ste sa odstahovali, Vy ste vlastna domacnost, ako si urobite, tak budete mat....drzim palce...

oliva276
21. júl 2016

Mne pripadá divné, že MK dosť často priťahuje ukňučaných "mužov", ktorí sa potrebujú posťažovať s často zveličenými problémami, mnohé z týchto príbehov pokladám za fake, myslím, že časť z nich píšu ženy.

majaxy
21. júl 2016

Je to život s tvojou manželkou a dcerkou a nie so svokrou. Dokonca maš vymoženosť vlastného bývania, tak nerieš...Trvaj na tom, že najprv ste rodina vy, manželka ty dcerka, potom prídu ostatní

mima4
21. júl 2016

@marco157

no a aku alternativu manzelke ty navrhujes? aby tam boli pozvani vsetci...

mam pocit, ze pochadzas z nefunkcnej rodiny a nezazival si tieto veci, ale nie je dobre sa separovat od svokrovcov, od rodiny... su to rodicia tvojej manzelky, vychovali ju, a dali ti ju... preto aj napriek nezhodam treba sa ucit aj pokory a ucte..... ale pravdaze nastavit si zdrave hranice a byt aj asertivnym voci neprijemnym narazkam.

Netreba hladiet do minulosti, co bolo, ale na sucasnost a hlavne buducnost... je to oslava tvojho dietatka... to je den tvojej dcerky. Ak mas problem tam ist, skuste objednat restiku s detskym kútikom, s vybehom a všetkých pozvite....

ewelyn3
21. júl 2016

Urobte oslavu niekde inde, v restauracii, alebo v nejakom detskom kutiku. Uz ked to cele financujete vy, mozete to urobit aj niekde inde ako u svokrovcov, manzelke to vysvetli, ze preco to nechces robit u nich, lebo nechces aby ta svokra zase zosmiesnovala a nechces sa hadat. Ze oslava ma byt radostna udalost a nemas sa nutit na nu ist. V prvom rade je teraz tvoja rodina, ty, zena a dieta...nie to co si mysli svokra. A svokre by som na tvojom mieste tiez vytmavila, ze nech sa zpamata. Ze to od nej neni pekne, ze sa do teba stale navaza, ze je normalne ze mladi chcu byvat sami a ze ked chce kvoli tomu robit dusno v rodine, tak ze si z nej sklamany, lebo si cakal ze budes mat s nou lepsi vztah. Nedaj sa.

alex49
21. júl 2016

v takomto prípade by som spravila oslavu v nejakej reštaurácii, na neutrálnej pôde

mysicka36
21. júl 2016

Buchni po stole, vytiahni peňaženku a pozvi najbližších do nejakej reštiky so záhradkou a ihriskom. Je ich už velmi vela... Nejaké menučko + dezert a páááá.

Bože toto už keď chlap musí riešiť na koňovi ☹

PS: dobre že ste sa odsťahovali. 😉

mijo53
21. júl 2016

Najlepšie je urobiť v reštaurácii, pozvať všetkých naraz koho chcete pozvať, kto príde príde, kto nepríde jeho problém. Dala by som polievku dobrú kuraciu s cestovinou a mäskom, hlavné jedlo, torta, káva, prípitok, vino alebo tvrdšie /už asi vieš, kto čo pije/, nealkoholické, porozprávať, poutierať ústa ako sa hovorí a domov a nie že do tretej rána ako vyššie ktosi písal. Kým všetci pogratulujú, podávajú darčeky bude aj 5 hodín. Začiatok medzi 12:00 - 13:00 hod. Žiadnu hudbu by som nedávala. Aspoň uvidíš, či sa mami budú rozprávať.