Otáčanie sa bábätka v postielke. Ako je to u vás?

kika86
3. máj 2009

Ahojte maminy, chcela by sa Vás spýtať či má niektorá skúsenosti s pretáčaním sa bábätka v postielke? Keď uložím svoju malú v noci do postielky, tak cca 3 hodiny sa nič nedeje ale potom už je otočená o 180 stupňov. Čiže hlavu má pod paplónom a nohy vonku, niekedy zas je úplne bez paplóna. Stále vymýšla tie najnemožnejšie polohy. Minule ráno už len ležala na brušku prične v postielke a pozerala na mňa 🙂 Je to veľký výmyselník, ale takto vstávam v noci každú chvíľku len,a by som ju skontrolovala v akej novej polohe zase je.

Preto sa chcem opýtať či máte niektorá s takýmto skúsenosti a ak áno, tak ako ste to riešili?

Ďakujem za každú odpoveď 😉

bershka
3. máj 2009

kika ahoj. nasa sa zas je schopna od pol pasa vyzliect z pyzamka. rano je odkopana uplne a tiez cestuje. mam postielku oblozenu poduskami, lebo uz mala hlavicku vrazenu v mriezkach. ona je trdlo. ja ju v noci zakryvam aj 5x

kika86
autor
3. máj 2009

Beshka, naša sa este k vyzliekaniu nedostala 🙂 Ja mam tiez postielku oblozenu vselicim moznym, ale ju to aj tak nezastavi 😉

pammy
3. máj 2009

Ahoj Kika, preto nie je vhodne mat paplon ani deku. Lepsi a bezpecnejsi je spaci vak.

danu
3. máj 2009

je to uplne normalne ze sa dietatko v noci toci, robi to vacsina deti, ale ty mas este moc male babo aby malo paplonik, skus pouzit spaci vak ako ti poradila pammy 😉 a s tym ze ju najdes otocenu o 180 to nevadi 😉

kika86
autor
3. máj 2009

Mam aj spaci vak pre nu, tak to dnes v noci vyskusam. Ona bola predtym zvyknuta spat spat len v takej tenuskej dekovej perinke a v tom sa ani poriadne nepohla, len s rukami rozhadzovala 🙂 Ale jeden vecer som ju chcela uspat, zrazu velky krik, tak som jej otvorila perinku (ona je len na suchy zips, takze ju vobec nemohla tlacit) a hned zaspala, ale v noci potom robila rodeo 😎

angellinka
3. máj 2009

kika-naozaj jelepsi spaci vak,paplon je este nebezpecny .
A nemusis vstavat a zakrivat v noci,my spime doteraz v spacom vaku,maly ho zboznuje
🙂
A cestuje doteraz,on sa musi pri zaspavani krutit,hlada polohu 😉

stvura
3. máj 2009

Moj maly bohuzial spaci vak nema rad, lebo neustale rozhadzuje nohami a dost mu vadil v pohybe. Takze spime pri zatvorenom okne aby neprechladol. Pred spanim vyvetram a potom pocas kojenia sa snazim aspon chvilku vetrat.
Pretacanie sa je asi bezne pri aktivnych detickach...nas sa uz i postavi do rohu a obhryza gule co su na ukonceni postielky...

zuzikmeduzik
4. máj 2009

ahoj kika,
my tiež používame spací vak. Všetko ostatné v dosahu skončí prehodené cez hlavičku. Malý cestuje zatiaľ len po dlžke postieľky.

emjee
4. máj 2009

pouzivame spaci vak, predtym perinku
a aby necestoval po celej postielke, ma na jednej strane polozeny vankus na dojcenie, ktory neodtlaci 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

usnicka
4. máj 2009

ani nas maly nema rad spaci vak, takze ho radsej obleciem a neprykryvam, on tiez uplne od malicka cestuje po celej postielke, ale ja som tomu ani nebranila, nech si spinka, ako sa mu paci.

tinus20
4. máj 2009

Nas maly ma paplonik a tiez cestuje kade tade musi mat aj nadvihnuty madrac takze lahko sa zosmykne ,dakedy ho najdem uplne pod paplonom,bojim sa aby sa tam nezadusil predtym som pouzivala vak na spanie ale uz nepouzivam...aj ked som nad tym rozmyslala minule ci ho zas nevytiehnem 😉

pipka
4. máj 2009

fiiiha, tak ja mam asi unikatne babo 😨 😀 😀 ja ako ju vecer polozim, tak ju rano najdem, maximalne sa otoci zlava doprava, alebo sa rano rovno postavi 😀 😀 😀 ale cestovanie po postielke nas obislo...mozno zatial 😅 😀

inak spaci vak jej vadil tiez, musi mat nozky volne roztiahnute 😵 sak baba... 😀

tinus20
4. máj 2009

pipka: ta posledna veta ma uplne rozosmialaaa 😀 hehe

no to mas asi stastie ked ti takto vzorovo spinka 😉 mojmu vak nevadil ved asi ani chudatko nemal na vyber🙂

mamutka
4. máj 2009

nas drobec spaci vak razantne odmietol, nohy rozcapuje na vsetky strany, ale posledne dni mam s nim uz problem, niezeby len cestoval, on ked zaspava, otoci sa na bok a nozky si oprie o tie tycky postielky, tak hore, tesne nad to hniezdo co ma v postielke, hadam 20 cm vysku to ma. Obcas vytrci nozku az po patu, opre jak o pedal bicykla a ani za svet s nim nepohnem, proste nerusit, spim...
sa bojim aby si neublizil, ked sa hodi na chrbatik a pritom nozka bude zacviknuta, v noci ho neustrazim ked sa tam takto prepchava vseliako, hadam nejake velke to hniezdo musim zohnat a omotat okolo celej postielky 😒

usnicka
5. máj 2009

mamutka, aj nas maly maval takto nozicky vylozene na hniezde, ale v noci si tam nozku nikdy nezacvikol. Cez den,ked uz vymyslal, tak niekedy hej, ale to som bola rychlo pri nom, tak som ho rychlo vymotala 🙂 .

dankadina
5. máj 2009

my od malička precestujeme celú postielku a nič nepomáha 🙂

tinus20
5. máj 2009

Moj stupel nastastie nohy neroztahuje spinka totiz IBA na brusku inak ani nevie spat..tak nozicky ma pokrcene pod sebou,z postielky trci iba velka plienkata ritka 😀 pripadne ich ma vystrete takze u nas vak na spanie nebol ziaden problem iba zacalo byt teplejsie a zacal sa potit v nom... 😉

mami.sk
5. máj 2009

moja dcerka "cestuje" po celej postielke 😀 😀 😀 ale len cez den ked ju dam spinkat, lebo v noci ju davam do spacieho vaku a to sa velmi nehybe 😀

luciadan
5. máj 2009

ahojte, moj krpec tiez cestuje, pocujem len uder hlavickou o tyce postele... uz dlhsie sa pretaca v spanku na bucho. na tom by nic nebolo, ale jemu sa to nepaci, takze asi 20x za noc ho otacam na chrbat, lebo sa rozplace. nechapem, vie sa sam otocit, ale asi v polospanku mu to nejde. teraz spi 2 dni vo vaku a cestovanie je lepsie. mam pocit, ze aj na to spanie na brusku si zvykne. uvidim 😀

jankajs
5. máj 2009

No naše ukážkové spanie v postieľke sa zmenilo na nočné smeny v okamihu, ako sa rozhodol v cca 11 mesiacoch spávať na brušku. To už nielenže cestoval v postieľke a na hlave mal otlačené snáď všetky tyčky, ale sa aj zasekol, a odmietal spávať na rovnom matraci. Tak sme skončili v našej posteli, kde okrem toho, že rotuje ako koleso, tak nás aj statočne okopáva alebo sa rozhodne rozvaliť sa chrbtom cez naše brucho, rovnako mu poslúži ruka, a v krajnom aj naše hlavy. Cez deň spí na boku, len občas skontroluje, či je niekto nablízku. Ale noci sú akčné. A netuším, kedy sa to zlepší. Už by sme sa aj radi vyspali. S nostalgiou spomíname na krásne časy, kedy sme sa vyspali a po upravení rytmu dojčenia som k malému vstávala len 2-3 krát, neskôr len raz. 😅

katrin21
6. máj 2009

jankajs: 😀 ja som nasmiala. super vtipne si to opisala, aj ked vtipne to asi pre vas nie je... aj moja dcera sa v noci vrtievala... ja som ju medzi nami spat nenechala, lebo by som ju asi od nervozity "prizabila" 😝 ( samozrejme obrazne povedane).. spala v postielke a max. som si ju dala k mojej posteli a obcas ked mrncala chytila som ju za ruku, alebo jej dala pit.. ale budila sa mi aj vyse troch rokov.. 😉

a tiez ma fotku ako spi totalne krizom na bruchu( ako tvoj) a nohy von vo vzdhuchu cez tycky.... 😀

yennn
5. sep 2010

Ahojte, rada by som oprasila tuto temu. Mam 9-mes. synceka, ktory zacina putovat po postielke, neobavam sa ani tak buchnutia o tycky (aj ked to ma vzdy zaboli viac nez jeho), ale to, ze mi kedykolvek skonci na paploniku, t.j. akoby mal vankus, co sa nesmie...
Vymenit paplon za spaci vak mi pride ako dobry napad, pouzival ho minulu zimu, potom na leto som prestala lebo bolo teplo. Teraz vsak sme v dobe, kedy strasne oblubuje dat sa na styri, ci mozno zacina vstavat. A to som o spacom vaku citala, ze v tejto dobe sa detickam neodporuca. Ma niekto skusenosti? Dakujem

lenocka84
5. sep 2010

@yennn ahoj a preco sa nesmie ze ked sa az tak otoci ze paplon ako vankus?
moj maly ma len 4,5mesiaca a tiez uz zacina cestovat, zatial sa dostal o 90stupnov ze sa dokazal otocit

yennn
5. sep 2010

@lenocka84 no, otoci sa tak, ze mu skonci hlavicka na paplone, takze akokeby som mu dala vankus - a vankus sa detickam (tusim az do 3 rokov ?) nesmie davat, lebo by sa mohli zadusit. Ked je na rovnom a tvrdom matraci, tak sa to nestane, ale ked si zabori hlavicku - nostek a usta do vankusa (ci paplona) a bude zrovna tvrdo spat, mohlo by sa stat nestastie... A uplne male babenka, ktore nevedia este dvihnut hlavicku, tym duplom..

lenocka84
5. sep 2010

@yennn my nespime na brusku, aspon nie cez noc, max cez den ze ho stale vidim
ale otacat sa zacina

yennn
5. sep 2010

@lenocka84 no jasne, ved ani my umyselne nedavame na brusko. Ale az ti drobcek zacne stvornozkovat, nikdy nevies, ci neskonci na brusku. Alebo ked sa zacne prevalovat z bruska na chrbatik a nazad, moj maly teraz dost casto sa otoci a spinka naboku. A paplonik moze byt vselijako pokrceny, takze nikdy neviem. Ja ho tiez sledujem stale, ak som hore, ale nie som hore stale 😀

lenocka84
5. sep 2010

@yennn ja sa chystam na spaci vak, to by mohlo pomoct nie?
to mi je jasne ze krpci sa hybu, nas zatial len to dookola cestovanie

yennn
5. sep 2010

@lenocka84 urcite, spaci vak som si minulu zimu nevedela vynachvalit, takze ja uz tiez asi vytiahnem. Neriesis ani zatulany paplonik, ani to, ze je odkopany. A prave som sa inde docitala, ze to je len otazka zvyku, mnophe deticky vedia cestovat aj so spacim vakom (vymiselnici 😀 ). Rozhodne ti ho z vlastnej skusenosti odporucam. Mozno este kym je tvoj maly taky malicky, aj prestane cestovat 😉

bubelko
5. sep 2010

@yennn aj moj jonas ma 9 mesiacov a robi presne to co tvoj. tiez v zime spaval v spacom vaku a na leto sme prestali, ale teraz som mu ho skusila dat a nechce v nom byt. je mu stale teplo. takze musim este pockat. a tiez mi lozi po celek posteli a spi aj na paploniku. hlavne spi vacsinu casu - odkedy sa naucil otacat na brusko - na bruchu. zo zaciatku som sa bala, ale kedze sa vie otocit aj naspat uz to nejako neriesim. neviem totiz ako, pretoze spi v inej izbe.
inak pri starsom sme vankus dali, ked mal tusim 16 mesiacov, ale len taky nizky, vyplneny prosom.
a s tym vakom je to tak - moj starsi cestoval aj s nim 🙂

lenocka84
5. sep 2010

@yennn no uvidime, ak bude po mne cestovat bude do 6.rokov 😉