Papá synček veľa?

ncora
27. apr 2009

Mam 4mes synceka 70cm a asi 7kg a nase papkanie vyzera takto:
7h 150ml UM
10h 150ml UM
13h asi 140ml zelenin.prikrmu
13:30 120ml UM
17h 140ml kase
19h 120ml UM
spinka od 20h a vstava o 1:30 a dostane 120ml UM a potom uz poriadne nespinka a okolo 4h dostane zase 120ml UM
Mam pocit ze by papkal stale....nieje to vela?

lalupa
27. apr 2009

🙂 aj moje boli papkacky, my sme sa este v tom case kojili,odsavala som a niekedy mi vypili az 270ml MM na jedno vypitie, najcastejsia davka bola 210ml 😅
po zacani prikrmov sme sa ustalili zhruba na vasich davkach
starosti,ci obavy,ze chce stale papkat podla mna su zbytocne, treba mu dat,ked si pyta 😉 , o par tt sa zacne viac hybat, zacat plazit,lozit, takze vydaj bude vacsi a nebude az tak rychlo priberat 😉
Niketore deticky etse 2-3x v noci vstavaju na velke porcie mliecka
po 12-13m zacnes riesit, ze uz nechce tak super papkat,ako to bolo kedysi a prida sa k tomu aj to,ze zacne byt priebercivy 🙂
vsetko je oki, papkajte dalej 😉, prospievajte a rastite do krasy 😵

maatkka
27. apr 2009

Tak tieto starosti ti uprimne zavidim 😀 lebo my mame opacny problem:
7-8h 150ml UM
10-11h 150-200ml UM
14h 80-120g zeleninkoveho prikrmu + cca 100ml UM
17h 200ml UM
20h 150ml UM
23h 200ml UM a potom spinka bez papania az do 7-8h.
Teraz by som jej chcela skusit zacat davat na desiatu ovocie a vecer kasicku tak uvidime.
A to mame uz skoro 8 mesiacov a okolo 7 kg (ale narodena v 30tt s vahou 1020 g)
Co vy na to???

jahodka11
27. apr 2009

ncora-ja si myslim, ze uplne ok....ked mu chuti, nech papka....nas maly bol velky jedak....a tlstucky....a teraz je chudy...ale stale vela papa 🙂
maatkka-ani u vas nevidim nic zle..pekne papa....sice vazi menej ako nas maly v jej veku...ale ako pises, narodila sa v 30tt... a ked v noci pekne spinka, rozhodne jej to staci a hladna nie je 😉

cheekymonkey
27. apr 2009

ncora, mi jeme takisto a mala bude mat zajtra 5 mesiacov. Ja ale namiesto UM kojim cely den okrem vecera. Zacala som ked mala mala 18 tyzdnov a iba som pozerala ako jej to ide. Ked je dieta hldna, hold je hladne a ak mu nestaci, tak ho hladnym predsa nenechas.

Pekne papkanie 🙂

bibianka
27. apr 2009

Ako ste stihli u 4-mesačného bábätka 2 príkrmy? Pokiaľ viem, každý ďalší príkrm sa pridáva po mesiaci. Začali ste s príkrmami, keď mal 3 mesiace???
Inak - zje viac, ako moje takmer 11-mesačné deti a tie teda ani trochu nie sú podvýživené 😀

ededik
27. apr 2009

Maatkka..a oastatné bably... čo poviete na toto ????

1.00 - 70ml
5.00 - 140ml
9.00 - 120ml
13.00 - 140ml
17.00 - 130 ml
20.30 - 160 ml...všetko MM.

Máme 7 mesiacov...podľa termínu 4,5 mesiaca

martao
27. apr 2009

maatkka,malinká papá nádherne 🙂

ededik,
adelka je peknučká, všetko sa rozbehne . Možeš byť na malinkú aj na seba právom pyšná. 🙂 🙂

cheekymonkey
27. apr 2009

To akoze 7 mesiacov kojis? A este si vobec nezacala s pevnou stravou?

Tu v Uk je uplne bezne, ze sedemmesacne babo j na troch jedlach denne plus mlieko aspon tri krat denne.

cheekymonkey
27. apr 2009

az teraz som si vsimla, ze je babo skor narodene - prepac. 😉 Uz som sa zlakla. 🙂 Tak to ti vazne papa nadherne

stvura
28. apr 2009

Moja kamoska vylucne kojila malu do roka {ma teraz 6 rokov} a je to zdrave maximalne inteligentne dievcatko...zalezi od rodica co zvoli...xixi

cheekymonkey
28. apr 2009

to je sice pravda, ale kazdy pediater by ti povedal, ze detsky organizmus je pripraveny na pevnu stravu v 6 mesiacoch. Dieta by sa takisto malo zacat v tom veku zut a jest z lyzicky, co podporuje mimochodom aj rozpravanie, dieta vascinou zacne skor rozpravat ak sa krmi od siestich mesiacov lyzickou. Takisto detsky organizmus zacne v pol roku potrebovat nove zivyny a vitaminy, ktore mu v MM nestacia. Ale pravda je, ze ak niekomu vyhovuje nieco ine a babu tiez a pediater je s tym spokojny, tak potom dobre.

ededik
28. apr 2009

Čavko, dnes sme boli na poradni.....a už môžme začať s príkrmami...zajtra teda skúsim mrkvu...no to bude sranda...
Ešte by som nezačala, ale to moje mlieko je už na hrane....viac ako 750 ml sa mi nevytvorí....
Martao díky...aj som...dosť sme si toho preskákali...ale som neskutočne rada, že ju máme....
Cheekymonkey.....ja napríklad poznám babu, ktorá kojila výlučne do 8 M...na riadny termín...takže fakt je to o tom, čo si ktorá zvolí...Uvidíme ako zajtra pochodím...ale keď jem ja, tak sa maximálne fascinovane díva...tak možno budem mať úspech...

maatkka
28. apr 2009

Ededik to je super ze sa tak zaujima o jedlo. My ked sme zacinali s prikrmami tak az potom pochopila ze to vlastne jeme. Dovtedy si spajala s jedlom len flasku. Napis mi ako vam to slo 😉
Inak nasa pediatricka dava mamickam taky letacik o prikrmoch v ktorom je napisane: Podla najnovsich doporuceni je idealne vasmu dietatku dopriat materske mliecko do ukonceneho 6 mesiaca (t.j. ked ma babatko 6 mesiacov aj jeden den) ak to nie je mozne treba MM nahradit umelou formulou ktora vyhovuje jeho brusku. Tak ako dozrieva dietatko dozrieva aj traviaci trakt a imunitny system ktoreho zaklad budujete do cca prveho roku zivota.
Dalej je tam rozpisane postupne zavadzanie prikrmov takze mne to nepride nejake divne ze v siedmich mesiacoch nie je babo na proch jedlach denne.

cheekymonkey
29. apr 2009

V kazdej krajine EU odporucaju kojit alebo krmit UM do 6 mesiaca, ale zaroven by sa pomalicky malo zacat s prikrmami na konci 6 mesiaca zaciatkom 7 mesiaca. Samozrejme, ze ak sa babo narodilo skor tak to sa potom upravuje, ale pri normalnych terminovych babach sa odporuca zacat krmit lyzickou v 6 mesiaci. To neznamena, ze musis mat babo hned na troch jedlach za den.

Ja som zacala malu krmit v 18 tyzdni, co sa tiez velmi neodporuca, ale mala bola taka hladna, ze jej moje mlieko nestacilo na cely den a UM nechcela pit cez den - a to som ich aj zopar vystriedala. Ked som zacala kasickami, tak som myslela, ze mi zie lyzicku aj s rukou, neskor sme presli na zeleninove prikrmy a mala sa pomaly usadila. Uz ju nekrmim kazde dve hodiny ako kedysi a tiez sa prestala budit tolko v noci.

Tak ci tak presne ako ja som zacala skor, tak si myslim, ze ak niekto zacne neskor a vyhovuje to obom mame a babu tak je to v pohode.

cestovatelkaandrea
29. apr 2009

ncora, tvoj syn papa dobre. ked som bola na poradni tak mi doktorka povedala, ze babo ma vypit 130ml na 1kg svojej vahy za den. Cize ak ma tvoj drobec 7kg tak potom to je 130x7=910ml mlieka za den. No ale kedze davas kasu, po ktorej drobec nie je hladny a takisto aj prikrm tak to mnozstvo co vypije je ok (cca780ml). Mne maly v tej dobe ked mal 4 mesice vypil nieco viac ako 1l MM za den, ktore som odstrekovala. Ale ja som ho nicim inym v tej dobre neprikrmovala. 🙂 🙂

ada11
29. apr 2009

maatka, tak to malinká papá ukážkovo a aj tá hmotnosť je super. mne sa Maťka narodila v 33.t.t - 1100g/38 cm, tak viem o čom to je. 😉 mne ale ona nechcela papkávať od začiatku, strašné trápenie bolo u nás kŕmenie, aj dosť často vracala a to celú dávku jedla, ktorú som do nej krvopotne natlačila. v 1. roku mala 8620 g a 77 cm, takže taká akurát, vôbec nebola chudučká.

ededik, Maťka papávala 120 ml na 3 razy, takže jedno kŕmenie trvalo hodinu, zhruba každú polhodinu vypila 30 ml. Keď bola staršia, asi tak oklo 6 mesiacov a vypila naraz 80 ml, tak to boli Vianoce 😉 a o príkrmoch ani nehovorím, mohla som jej uvariť aj neviem čo, nič nepapala s chuťou, behala som po celom byte s lyžičkou aby niečo zjedla, no a dlho som mixovala, lebo ju všetko dávilo 😉 v lete bude mať 6 rokov a je taká štíhla, ale nie vychudnutá, ale ona tlstá asi nikdy nebude, ale papkáč je stále slabý, ale zase lepší ako bola 😉

mladšia dcéra papá takto:

ráno : MM
cca o 9,00-10,00 60-80 ml výživy, potom MM
cca o 12,30-13,30 mäsovozeleninový príkrm 100-120 ml, potom MM
olovrant MM-čas neudávam, lebo u nás je to moc pohyblivé /stále nemáme pevný režim/
večer kaša max.60 ml, potom MM
po večeri až do rána MM niekoľkokrát

maatkka
29. apr 2009

Dakujem adka my niekedy tiez bojujueme s tym prikrmom aby spapala aspon 80g. To preto ze sme uz presli na UM dvojkovu radu a to sa ma vraj papat aspon s jednym nemliecnym prikrmom.??? S mlieckom sme nikdy problem namali (teda ak neratam to ze som MM mala len tri a pol mesiaca) to papa pekne. Prikrm doma navareny nechce ani vidiet 😢 necha sa presvedcit len kupovanym.