Pasenie koníkov u 2 mesačného bábenka

sheryla
11. okt 2018

Dobry den maminky ,maly mal 2 oktobra dva mesiace a nechce byt na brusku moc ,ked ho dam tak sa jeduje po chvilke,vobec nechce zdvihat hlavicku ,mal chvilky ked uz sa tak snazil aj tak nadvihol a teraz nic :( sem tam sa otoci zo strany na stranu a da si ruku do ust a žužle ,je tu niekto taky? Dakujem 🙂

kathy93
11. okt 2018

Ahoj naša malá mala tiež 2.10. dva mesiace a vôbec nevie pásť koníky. Na brušku chce byť len keď spinká inak sa jeduje a plače. Ale na rukách zdvíha hlavičku poriadne aj dlho vydrží všetko ju vtedy zaujíma hlavne kvety. 😃 Tak každé dieťa je iné.

rastika
11. okt 2018

@sheryla to stačí chvíľočku po kúpaní, ešte je maličký, najlepšie bude dvíhať hlavičku, keď ho budeš hladkať po holom chrbatiku od krku ku krížom. Úplne jemne a stačí minútku, dve.

deti95060810
11. okt 2018

my sme mali s tým problém...😢

sheryla
autor
11. okt 2018

@deti95060810 aky problem?

deti95060810
11. okt 2018

nechcem ťa strašiť...skončili sme na neurológii....

sheryla
autor
11. okt 2018

@deti95060810 a tam ste co mali? A ked ste ho drzali na rukach tak drzal hlavku?

deti95060810
11. okt 2018

slabo...

sheryla
autor
11. okt 2018

@deti95060810 mne drzi dost ked ho drzim na rukach ,este sa kolise ,ale od mojho tela sa odtahuje stale

radka1907
11. okt 2018

Aj nas sa jedoval na to. Nechcel byt moc na brusku a hlavku nevedel zdvihnut dlhsiu dobu. Treba po troske ozaj chvilocku. Postupne tie chvilocky predlzovat. Ono sa to spravi. Drzim palce 😉

slnieckogirl
11. okt 2018

neboj nic, moj do 3m nic a potom zo dna na den

deti95060810
11. okt 2018

ak to nerieši pediater, tak to nerieš .... zbytočne sa budeš trápiť....

basska_b
11. okt 2018

@sheryla Úplne zbytočné trápenie, moja dvihla hlavu tesne pred 3. mesiacom a prišla som na to tak, že som ju niesla na rukách a zistila som, že pekne drží sama hlavu a krúti nou sem a tam. Žiadne dávanie na brucho nemalo žiadny zmysel. Deti niektoré vývojové méty dosiahnu z ničoho nič, zo dňa na deň. Vôbec by som na brucho nedávala

lubik87
11. okt 2018

Kočky nechávajte drobcov aj minútku potom zasa ľahnúť a za pol hodku zasa na bruško ..len nech posilňujú a vy máte čoskoro.doma za kým behať :P

malinajahoda
11. okt 2018

@sheryla toto isté bolo aj u nás. Akurát my sme to mali horšie, lebo nám zistili GER. Vtedy sa môže dávať na bruško po 3hod po papani. Lenže moja malá po tých 3hod už jedla. Takže som využívala každú sekundu a dokonca som to stopovala, aby mi malá ležala aspoň 3 minúty denne. Ked sa mi to podarilo, bola som šťastná. Takisto sa jej nechcelo byť na brušku. A dvíhať hlavičku už vôbec nie. Ale po čase sa to zlepšilo a teraz robí pokroky. Netráp sa, ono to pôjde. Nesil to a neporovnavaj s ostatnými. Dôjde čas, že budeš prekvapená a nebudeš to vôbec čakať.

lubi40
12. okt 2018

@sheryla treba to skusat a skusat; Niekolko krat denne davat na brusko aj ked iba na minutu; Su deticky, ktore to nemaju radi... Skus si ho polozit na seba, ci nebude chiet hlavicku dvihat, alebo nam odporucili fitloptu - polozit na vrch (samozrejme drzat) a dieta skor zdvihne hlavu, lebo je to trosku jednoduhsie.

jennyska
13. dec 2018

AHoj @sheryla a ostatní maminky,

velmi ráda bych Vám představila naši další novou odbornou poradnu na Koníku, a tou je Poradna s dětskou fyzioterapeutkou z Fyzio Klinik. https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...
Antónie Vám ráda odpoví na všechny otázky týkající se správného psychomotorického vývoje Vašeho dítka a poradí cvičení/přístup i v obasti případných diagnóz pohybového aparátu dětí.

Všechny Poradny u nás fungují zdarma a jsou anonymní. Věřím, že se Vám budou hodit a pomohou! 🙂

Mějte se krásně!
Jennyska
Modrý koník team