Pesničky a rozprávky pre deti

jane0123
16. júl 2013

Ahojte, dievcata ake pesnicky pustate, alebo ste pustali svojim 6 mesacnym babatkam? myslim take pre deti.ja mojej malej pustam matelka, filmarika a filmusku, mandarinku darinku,...ale privitam rozne napady od vas.
a este otazka: od akeho veku ste pustali svojim detom rozpravky na cd, a ake?
dakujem

katren
16. júl 2013

@jane0123 pesnicky Podhradská a Čanaky, všetky CD, ale 6-mesacna a telka??? hm.....
a v aute si starsi pozru aj DVD Spievankovo

ichbinich
16. júl 2013

Ked mal syn cosi cez rok, chodila som s nim na "kurz" spevu pre deti. Proste mamy a deti sedeli v kruhu, spolu sme spievali, recitovali, tancovali,... Ktore dieta chcelo, tak sa zucastnilo, ktore chcelo len lozit, lozilo... Bolo to pre babatka myslim od 9 mesiacov.
Niekedy som mu pustala pesnicky pre deti, mam aj Kolo-kolo mlynske. Ale ja mam problem s "klasickymi" pesnickami pre deti: vzdy su naspievane bud detmi alebo dospelymi, co spievaju minimalne o dve oktavy prilis vysoko 😅 Tak to dlho nevydrzim 😉
Doma som mala pustene radio, alebo som si pustila CDcko take, ako som ja chcela. Zvycajne som s nim tancovala, to mal velmi rad.
V jasliach spievaju vela, ale az teraz v druhom roku jasli zacal aj on sam doma spievat pesnicky, co sa naucil v jasliach. Ked viem, spievame spolu. Inak si pyta pustit CDcka, co pozna. Z casti s detskymi pesnickami a velmi rad ma soundtrack filmu Rio.

Videa pozeral az kdesi v roku a pol, to som mu v nudzi pustila nejake kratucke video, aby som mu mohla ostrihat nechty. Asi od dvoch rokov pozera kratke videa vhodne pre deti ako Timmy Time, Bob the Builder. Teraz uz aj Shaun The Sheep, ma rad aj Tayo the Little Bus. Smie pozerat aj zaverecnu scenu z Cars, resp. od kapitoly 27.

Rozpravky na CD, teda nahovorene, sme neskusali. Ale on si ani neda klasicky precitat knizky. Rad pozera obrazky a komentuje, ale citat klasicky rozpravky nehrozi. Po dvoch vetach komentuje nieco uplne ine 😉 😀 Takze sme neskusali ani rozpravky na CDckach, on by aj tak pri tom neobsedel...

monci8888
16. júl 2013

na youtube je taký kanál s pesničkami pre detičky, volá sa to mother goose club, tak na tých fachčíme. keď už rozprávky, tak najskôr niečo krátke, shaun the sheep, potom timmy time a dora the explorer. a jasná ruská klasika máša a medveď 😉 bohovské, keď mi tak začala poskakovať po posteli a vykrikovať "džampujem ako mankííís" (neviem ako by som to napísala anglicky, keď to bola len taká skomolenina najskôr) 😀 s pesničkami sme začali od mala a rozprávky tuším tak cca. kúsok pred druhými narodeninami začala, mám radšej deti na dvore ako pred telkou 😒

pusa321
16. júl 2013

Moj syn ma 1,5 roka a ma rad dvd FIHA TRALALA 🙂

jane0123
autor
16. júl 2013

@katren nie dvd, cd som pisala aj myslela.samozrejme je na dvd a telku este skoro 🙂

katren
16. júl 2013

@jane0123 prepac, ale pokial si dobre pamätám, tak Filmarik a Filmuska boli rozpravky a takisto aj Matelko...preto som pisala, že je to skoro na telku...

jane0123
autor
17. júl 2013

@katren jaj jasne, ja som to zle napisala. ja jej pustam len hudbu z nich 🙂

matozazzo
17. júl 2013

zhruba do roka som im len spievala a pocuvali s nami radio, ked sme mali pustene (normalne doma)... asi okolo roku zacali tancovat, tak sme pustali Vanesku, Nagy, Podhradsku... Potom spievankovo, Fiha tralala, tym, ze aj pozerali, nielen tancovali a spievali, ale aj ukazovali...

3simona3
21. jan 2014

chcela by som vedieť, či máte niekto prístup k tým ,,starým,, rozprávkam _ Macko Uško, Pat a Mat, Veveričiak Riško, Maťko a Kubko...nejak je mi ťažko sa k tomu dostať, poraďte mi prosím... ďakujem

sedmokravka
21. jan 2014

na youtube je vsetko, odporucam aj Hoopla kidz channel, Super simple learning, Patty Shukla... atd je toho neurekom pre deticky. Shawn the train je super, teraz bude mat 2 a uz aj ukazuje, tancuje s nimi, vie to naspamat vsetko. su tam aj @3simona3 tie rozpravky, nasa fici na Lolek a Bolek 🙂

sanemi
15. feb 2014

ponukam 220 celovecernych rozpravok na externom hardisku+bonus 28 3D filmov v super kvalite ,hardisk s 2 rocnou zarukou ,zoznam poslem na vyziadanie

modroockovci
11. máj 2014

@sedmokravka
@3simona3
@matozazzo
@jane0123
@pusa321
@monci8888
@ichbinich
@katren
Ahojte kocky dnes son na facebooku dostala krasny pozdrav k nasmu dnu. Mato byt aj na dajakom novom CD pre deti len to neviem najst. Kukni te urcite vas to potesi

https://www.youtube.com/watch?v=Q-ESByqj7Rs
3simona3
11. máj 2014

@modroockovci noo, to som sa zase narevala
....ako na začiatku tehotenstva....potom to ustúpilo a tento posledný mesiac plačem zo všetkého, stále...

modroockovci
11. máj 2014

@3simona3 to poznam ver mi

klara1992
30. júl 2015

ja pustam malej PACI PAC 🙂 naucila sa pri tom pekne tapkat ruckami 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=fduLfkWV0u4
dodo777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz