Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pevný režim dňa

alkubec90
1. jan 2013

Milé mamičky, prosim o radu, chcela by som vediet ci je pre dieta velmi dolezity pevny rezim dna, a ak ano preco? My pevny rezim nemame, hlavne koli tomu,ze vsetko u nas zalezi kedy sa maly zobudi....a s kamaratkami ked som sa rozpravala, vsetky mi hovoria,ze dieta potrebuje presny rezim, a ze je to velmi zle ked ho dieta nema. Poprosila by som Vase nazory a skusenosti. Dakujem

lutia
1. jan 2013

@alkubec90 ja by som povedala ze to je vse o veku dietata, ja som mala len pevne stanoveny spanok resp. doba bdenia...a dni mi pripadali stejne

zuzanockamt
1. jan 2013

@alkubec90 ja som nikdy pevny rezim neriesila, spal, ked bol unaveny, jedol, ked bol hladny ... dolezitejsie je, aby dieta vedelo, ze ako cinnosti nasleduju za sebou - ze sa nieco bude opakovat, ale ukladat ho napr. do postele o 19-tej, lebo ... tak to j ehlupost ... ja tiez nechodim spat v rovnaku hodinu ... syn ma 2 roky a 3 mesiace, uspesne zvladol vstup do skolky a vyvija sa uplne normalne aj bez pevne stanoveneho rezimu ... iste su aj zastankyne presneho rozvrhu dna a ked im cosi nesadne na minutku presne, tak streees 😀

ivana.natasha
1. jan 2013

dieťa potrebuje vedieť, čo bude nasledovať. potom je kľudnejšie, my niektoré rituály dodržiavame doteraz(Lili má 2 roky), nemáme problém so zaspávaním,lebo je naučená, že po kupkaní sa spinká. ja určite radím režim. aj pre teba to bude lepšie, ak budeš vedieť kedy ti bude dieťa spať, 🙂

dominika1988
1. jan 2013

@alkubec90 nikdy sme rezim nemali, aspon nie taky, ze chodi spat v presne urcenu hodinu a ani o sekundu neskor, take asi tak skoro nehrozi, chodi spavat priblizne v rovnaku hodinu kazdy den, nie vzdy to tak bolo, nijako sme ju na to neucili, aj sme sice mali snahu, ale nikdy to nefungovalo,dali sme ju do postielky a ona tam este dve hodiny vyskakovala, tak sme to jednoducho nechali na nu - ked sa jej vybili baterky, tak zalahla a spala...casom sa jej to zacalo spravidelnovat, stale chodi spat pomerne neskoro, ale polnocne zaspavanie je uz nastastie za nami - to sme mali velmi dlho. zistili sme, ze pravidelny rezim nepotrebuje, vsetko zavisi od toho, kedy sa zobudi a ako velmi ju vystavime 😀

bacula
1. jan 2013

Režim je krásna vec (po ktorej občas tužim 😝 😝 ale realita druha ... Moja mala má skoro 8 mesiacov a o režime sa ani len snívať nedá, ja si naplanujem a ona preplanuje 🙂 otrepana fraza, ale každé dieta je iné a má iné potreby ... Ja to vidím na mojich , prvá ta pekne spavalala, zaspala hocikde ked bola unavena, druha ani za ten svet ked nie je vo svojom , takze som prestala snívať o režime a žijem v realite, deň si prisposobujem tak ako mala spí , a hotovo 😎

tatiana7777
1. jan 2013

Ahoj. My mame rezim od malinka a fungujeme super takze aj pri druhom to nebudeme menit. Dietasa velmi rychlo uci, moja mala vie kedy sa spinka cez den, aj vecer, kedy kupe atd.. Samozrejme su situacie ked to nejde ale potom je nervozna. Ja zas viem ze kedy si co mozem naplanovat 🙂

alena16
1. jan 2013

@alkubec90 Ja som sa snazila od zaciatku dodrziavat pevny rezim. Samozrejme, to hned nebolo idealne, ale spat na noc som vzdy davala o osmej a mslim, ze aj vdaka tomu sa jeho telo tak nastavilo a nemali sme potom problemy s niekolkohodinovym uspavanim a buntosenim, ani ked uz bol vacsi.
A aj pre mna bolo lepsie, ked som si cez den vedela naplanovat program, ked som vedela, kedy bude poobede spat, olovrantovat...

zuzanockamt
1. jan 2013

inak, co je pre mna velmi zaujimave, tak moje dieta sa samo zrezimovalo, co sa spanku tyka - zaspava zvycajne medzi 19:00 - 20:00 a to mal od malicka teda rozne casy nocneho zaspavania 😀 ... vedela som nejako intuitivne, ze to takto dopadne 🙂 ... treba verit instinktom a vlastnemu dietatu ... dieta vie, co robi (i ked sa nam to nezda) 🙂

jaaty
1. jan 2013

@alkubec90- tak ja na režim nedám dopustiť. Presne ako píše ivana.natasha, vzhľadom na to, že dieťa vie, čo bude nasledovať, dodáva mu to pocit istoty, kľudu a pohody. Nie je v "strese". Tu nejde o to, že musí spať presne o 20,00 hod.
Chodí spávať nikde medzi 19,45 - 20,15, ale ráno vstane o 6,15-6,45 a je vyspatá, čulá, pripravená začať deň. ... a to oceníme hlavne, keď začne v septembri chodiť do školy.
Naša Hanka je už predškoláčka a presne toto u nej "chváli" jej pani učiteľka. Hanka ráno príde do škôlky a vždy je pripravená a nastavená robiť čo treba. Naopak deti s "voľným" režimom vraj mnohokrát ešte o desiatej nie sú schopné prijímať informácie alebo riešiť nejakú úlohu. Prípadne sú príliš skoro unavené a nezvládajú poobedné aktivity.
Hanka mala režim od miminka a vôbec toho neľutujem.
@alkubec90 - skús si pozrieť nejaké knižky o výchove detí, prípadne štúdie psychológov (ja sama ju mám vyštudovanú) a potom si urob názor 😉

katren
1. jan 2013

@alkubec90 my mame tiez pevny rezim....a teraz uz vcetci traja 😉 presne viem, kedy ktory pojde spat, ako naplanovat den 😎 takze popri troch detoch stiham aj kadernicku aj kozmetiku aj nakupy.....proste da sa zvladat popri detoch to, co som mala zauzivane aj pred tym, nez sa narodili 😉

zuzanockamt
1. jan 2013

@jaaty moj nerezimovy syn sa zaclenil do kolektivu v skolke bez problemov ... a nastupoval do skolky, ked mal tesne pred 2.narodeninami ... absolutne ziadny problem s nim ucitelky nemaju, ze by bol nejaky bezprizorny 😀

katy1979
1. jan 2013

@alkubec90 rob to tak ako to citis. Ak mas pocit ze to co robis je spravne tak to rob aj nadalej. Kazde dieta sa nastavi samo do urciteho rezimu. A to ze nechodi spavat presne o osmej mu nijako neublizi. Ale vsetkym detom je jasne ze po urcitych vecernych cinnostiach sa ide spat a ci je to jeden den o osmej a dalsi o deviatej svet sa nezruti.
Kazdy si bude obhajovat svoj system vychovy takze sa riad podla seba

luciferkax
1. jan 2013

My máme režim, nemal by byť úplne pevný, riadime sa časom, kedy vstane a potom vie, že sú ranajky, prechádzka -desiata- spánok - dojčenie - obed - prechádzka - olovrant - hranie - večera - hranie - spánok.... sú medzi tým určiteé internvaly, ked vstanú o pol hodiny skôr či neskôr, nestresujem, posúvam celý režiim o pol hodiny. Myslím,ž eje to super vec, bolo síce ťažké sklbiť režim detí s dva a pol ročným rozdielom 🙂 ale zvládli sme, dáva to pookoj deťom, vedia, čo bude nasledovať, sú OK 🙂 a ja viem, čo kedy môžem robiť, viem, kedy idú spať 🙂 kedy si môžm robiť program ja 🙂

scully1
1. jan 2013

@jaaty uplne sa stotoznujem.. sme na tom rovnako a neviem si to vynachvalit

andrejka1974
2. jan 2013

Režim sa dá spraviť pri väčších deťoch pri malých to veľmi nejde moja najmenšia je cez rok zvyknutá vstávať o 6.30 ideme potom do škôlky potom sa napapa ide spinkat potom spí po obede dve hodinky ale doma doobeda je kľud teraz sú prázdniny a mala spí ráno do 10.30 a večer zaspava až okolo 23.00 tak dospava a tak je všetko posunuté ale neboj sa dá sa spraviť režim

ivanka.7
2. jan 2013

Som na tom ako @zuzanockamt mala nema presny rezim v zmysle presnych hodin, ale nase cinnosti sa uberaju kazdy den v priblizne rovnakom poradi. Ked jej dam pyzamko a nocnu plienku (je ina ako denne plienky, kedze je na latkovych), tak je to jasny signal, ze sa blizi spanok.

vonicka
2. jan 2013

Vsetko zavisi od dietata, niektore rezim potrebuju, ine ani nie. My mame problem s dennym zaspavanim, preto cez den dodrzujem rezim (mame 11m). Ale skor ako po pol roku sa rezim zaviest nedal, uplne male babo funguje podla seba a jeho spanok sa aj tak po x tyzdnoch stale meni.

veronicka1901
2. jan 2013

My rezim mame a som rada. Kym sme nemali, dcerka spavala od buka do buka, jedla od buka od buka. Teraz ju ukladam v priblizne rovnakych casoch, papka podobne, mozem si naplanovat veci. Ja som rada 🙂

simcab
2. jan 2013

@alkubec90 aj u nás sa všetko odvíja od toho kedy ráno vstaneme, no kúpanie máme vždy medzi 18:30-19:00, a rovno z vane sa ide spinkať..

jedinecna
2. jan 2013

@alkubec90 aj my mavame rezim podla toho kedy sa rano zobudi ... a podla toho sa naplanuju navstevy, jedlo, vychadzky, .....ale kym babo nema viac ako 6mesiacov, o rezime nemoze byt ani slova

hajajanka
2. jan 2013

@alkubec90 Ja sem napisem moju skusenost s rezimom mojho prveho syna. On je ukazkove rezimove dieta, ktore od sameho malicka narezimovalo nas rodicov 🙂 Jeho (podotykam jeho) rezim bol taky presny, ze by sa mohol rovnat svajciarskym hodinkam. Pri nom som si mohla naplanovat cely mesiac dopredu bez rizika, ze sa nieco udeje 🙂 Vstaval v presnu hodinu, papal v presnu hodinu, obedny spanok musel byt o 12.00 doma v postielke. Spal presne 3 hodiny, potom sme isli von, vecer o 19.30 isiel spat. My sme nemohli porusit tento rezim, inak bolo zle.
Teraz mam 1-rocnu dcerku a ona bola uplne ina. Ona je take pohodovejsie dieta, zaspi mi aj v kociku alebo u rodicov, takze obednajsi spanok nemame tak striktny ako u syna (nemusime sa teda hnat domov z prechadzky, aby som ju ulozila do jej postielky). Teraz si, naopak, nemozem nic planovat, lebo niekedy vstane o siestej, niekedy o siedmej a zaspi o 11.00 alebo aj o 14.30.
Vzdy vsak dodrzujeme vecerny rezim a to u obidvoch. Musia ist spat o osmej. Kamoska ma dcerku, ktora je hore este pred polnocou a nie a nie ju ulozit skor. Chyba je podla mna v tom, ze chyba pravidelnost vo vecernom ukladani.
Ja som zastanca toho, ze nie rodic, ale dieta si ma urobit nejaky rezim. Podla mna je najhlavnejsie vecerne ukladanie do postielky - pravidelnost. Ostatne sa da prisposobit.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli