Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Plač 6 mesačného dieťaťa

monika6813
19. sep 2014

mamičky pomoooc ...potrebujem poradiť ...
Mám 6 mes syna a začali sme chodiť na kurz plávania . Na vodu si celkom zvykol , ale keď sa ideme prezliecť tak nastáva peklo . Nieje to tým , že by som ho prezliekala ...ale ešte len leží a začne prííííšerne plakať a neskončí až kým ho nedám do auta . Lenže tých pár minút kým ho prezlečiem a aj seba trvajú snád večnosť . pred plávaním si pospí , je nakrmý, čaj mu dám ...naozaj neviem ..celý čas je s tými istými ľudmi a nevadia mu ale v tej šatni je to peklo ....
A ešte jedna maličkosť ...neskutočne plačlivo reaguje na niektoré pre neho neznáme zvuky . Aj v bazéne jedno dieťa vískalo ...radovalo sa s vody a môj začal plakat na ratu a nedal sa utíšiť ...ako to riešiť ? čo robiť ??? poradte niekto prosííím

tova
20. sep 2014

nechod tam, je to prenho viac zla ako dobra. a nesvrbi ho koza z chloru? nema ju suchu? robi to aj v inom bazene? este s nim budes Tolko aktivit robit ze nebudes stacit,

katrinka8
20. sep 2014

@monika6813 - možno je len unavený z vody a už mu vadí to čakanie na spánok, proste "má dosť". Alebo aj mu vyhladne medzitým, po plávaní bývajú deti vyhladnuté.
To, že sa ľaká neznámych zvukov, je viac-menej normálne, to vekom prejde, neboj sa 😉 Ešte je maličký, tak má na také veci nárok. Nepomôže asi moc nič, len ukázať, aký je to zvuk, odkiaľ to ide, aby videl, čo to spôsobuje - proste zdroj zvuku, a ukľudňovať, utišovať, mojkať, prípadne odpútavať pozornosť hrou, hračkou 🙂

monika6813
autor
20. sep 2014

@tova ...vo vode je v pohode ..teší sa ...ale skôr mi príde , že tie pobehujúce mamičky sa mu nezdajú ...neviem ...s kožou našťastie nemáme problém ...len tá šatňa ...

dahra
20. sep 2014

K vode sa neviem vyjdariť - ja som "nevodová" - vidím vodu a utekááááám. No tie zvuky - niektoré deti sa ozaj boja. Je to normálne. Sestrin malý sa do jedného roka bál všetkých hracích hračiek - hysterický plač, výskot. Postupne si zvykol, ale nemal ich nejako rád, mal aj taký mobil od fishera - potichučky hral, ale aj rozprával a akonáhle odtiaľ zaznel syntetický ženský hlas "ahoj, pápá" - strašný plač. Niekedy sme skúšali len napodobniť mobil takých hláskom "ahoj, pápá" a hneď plakal. Takže by som sa nedivila, že dieťa sa bojí zvukov - moja malá sa nebojí, len akonáhle sa niekto rozplače v jej okolí, tak plače s ním. Deti sú rôzne.

tova
20. sep 2014

@monika6813 prezlec ho hned pri bazene, do 5 min. jednoduche oblecenie daj Rovno do vajicka

monika6813
autor
21. sep 2014

@tova
...dík za radu ...ale aj to som už skúšala ..všetko robím rýchlo ...skúšala som najskôr jeho a potom mna prezliecť ...niečo mu v tej šatni vadí a ja neviem čo ....fnuk ...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli