Používame cookies. Viac informácií tu. OK
juliet86
2. júl 2019

je to tym ze ma osem mesiacov a obdobie separacnej uzkosti. odznie to do cca 10mesiacov. ak ti mozem poradit. teraz ju nepustaj z ruk. daj jej este cas a zvladne to sama ale teraz ma citlive obdobie

simca06022011
2. júl 2019

Moja neterka (1+rok) mala teraz také momenty zo mňa, keď som prišla revy, alebo sme sa stretli niekde... Hádam ju to prejde 😁 predtým nič také a teraz cca posledne 3 mesiace hrozne dačo...

bobula46
2. júl 2019

@dorry26 môj tatino to tak mal s jeho krsňaťom. Do roka a pol proste neboli kamoši. Akonáhle na ňu kukol tak plač, tam sa o rukách ani nedalo povedať.
Skôr rozmýšľaj či náhodou nemajú fúzy,okuliare, niečo čo je pre nich špecifické. Môj syn zas nemôže vystáť švagra keď má okuliare a šiltovku, ide sa pominúť, akonáhle dá dolu tak je v poriadku. Ale môjho svokra sa bojí doteraz a má 13 mesiacov. Na rukách ho mal párkrát, ale zas on sa ani netrhá

pininka1
2. júl 2019

Aj u nás to bolo. Naša mala je extrém čo sa týka bojazlivosti aj z blizkych. Už začína byť trocha lepšie ale.ked mala okolo roka, neexistovalo že by išla k niekomu inému. Ale od mala má rada chlapov😂😂, s tými problém nemá. K ženám, ani z rodiny nejde.

jani321
2. júl 2019

Aj u nás to bolo podobné, začalo to okolo pol roka. Plakala, keď videla svoju tetu,uja. Plakala v autobuse, v obchode, keď sa na ňu niekto pozrel. Asi v roku sa to začalo meniť. Teraz sa nebojí nikoho. 😁

dorry26
autor
2. júl 2019

@juliet86 najhorsie je to ze mam "premudrelu" svokru ktora mi ju vzdy doslova vytrhne z ruk. Nikdy ju nenechavam vyplakat a snazim sa presne nepustat z ruk ale iba oni to nechapu. A nie a nie vysvetlit :/

dorry26
autor
2. júl 2019

@bobula46 u krstneho su to presne okuliare slnecne da dole a je fajn. Ked sa s nou hra tak je vsetko v poriadku no svokor nema ani fuzy ani plesinu nic okuliare nenosi ale zas ked sa mala rozplace chape to a da mi ju. No svokra ta vytrhne a este napriek jej robi potom uz ideme domov naschval nech ju netrapi

dorry26
autor
2. júl 2019

@jani321 :D sranda co mozu tie deticky na ludoch vidiet

dorry26
autor
2. júl 2019

@pininka1 u nas ma zatial malicka iba svokra a krstneho tak. Cudzi ludia je nevadia

tigev
2. júl 2019

co som si vsimla, vacsinou toto mavaju dievcata voci muzom.. mali to moje neterky.. zena sa im mohla prihovorit aj cudzia a v pohode, ale muzi sa nesmeli na nich pozriet.. :D moje dcerky 3,5roka a 1 rok (tiez Dorka ;) ) toto napriklad vobec nemaju.. neviem od coho to zalezi..

danula.ch
3. júl 2019

@dorry26 to jej preco dovolíš, aby ti dieťa vytrhla z rúk? Nedovol jej to, lebo takto svokre dávaš najavo, že si k tebe môže dovoliť vela. Tvoje dieťa, tvoje pravidlá. Chápem, že nechceš byť za zlú nevestu, ale ver mi, do budúcnosti si takto veľmi komplikujete vztah.
Druhá vec je, že nasilu si ten vzťah nevybuduju. Možno jej vadi intonácia hlasu, možno jej plen proste nie je sympatický. Aj my dospelí to tak mame, niekedy sú nám nesympatická ľudia na prvý pohľad, ale keď ich bližšie spoznáme, problém zmizne. Nasilu to ale tiež nefunguje, to by malo opačný účinok. Môj najstarší sa ako bábätko bál môjho uja. Mal fúzy, bradu aj okuliare. Po roku už boli veľkí kamosi 🙂. Dajte tomu cas

iveta143
3. júl 2019

u nas to bola niekedy zarastena brada

candii
3. júl 2019

Áno, keď bol starší syn ako tvoj, tiež plakal keď videl chlapov, aj krstného, aj švagra.. všetkých chlapov z rodiny 🤣 a doteraz .. má 3,5r nemôže cítiť môjho strýka 😅🤣 všetky reve keď ho vidí. A stačí len spomenúť jeho meno a už reve .. nechápem 😅

majulino
3. júl 2019

@dorry26 ahoj, moja bola taka zhruba do 3 rokov. Neplakala, ale nepozrela sa na nich nedala pusu, nerozpravala s nimi. Rovnako krstny, a dedkovia. Vlastne ked sme si potom zacali viacej vsimat zistili sme ze to bolo 80% muzov ktorych sa " bala'

valeriadk
3. júl 2019

@dorry26 ahoj u mojho starsieho to bol svokor. Bol k nemi vzdy mily ani si ho na silu nebral ale maly ked ho len pocul pri dverach - zachvat plac. Pri cudzich ludoch bol hanblivy obcas plachy kym sa otukal. Ale svokra videl pravidelne a bol to des. A to sa mu naozaj ani neprihovaral radšej. Potom to utlo a dedo je najlepsi kamos. 😁 keďže od radosti ze sa ho uz neboji všetko mu dovoli.

montemotherone
3. júl 2019

@dorry26 ja moju svokru nemôžem vystáť doteraz. A to mám už 43. jak ju zbadám, je mi do plaču. A to ju poznám 22 rokov 🤔

dorry26
autor
3. júl 2019

@danula.ch už jej to ani nedovolim otvorila som si aj usta a povedala som si svoje samozrejme som si malu zobrala naspat. My vobec nemame dobry vztah a zastal si ma aj manzel. Ale chyba je v nej o co ma to mrzi viac. Urcite nie aj s manzelom sme sa dohodli ze ziadny kontakt ani nic

dorry26
autor
3. júl 2019

@montemotherone :D ani ja tu moju... na jednej strane ma to velmi mrzi lebo neustale vyvolava hadky a robi rozpory ale na druhej sme si vybudovali obranyschopnost voci nej a mame na salame.

danula.ch
3. júl 2019

@dorry26 tak prajem pevné nervy. Aj my so svokrou sme to mali vesele, nastastie bola dosť inteligentna na to, aby pochopila situáciu. Po rokoch sme sa začali rešpektovať a teraz už zial nie je medzi nami. Nikdy by som si nemyslela, že mi raz tak bude chýbať. Nikdy ale nebudem ľutovať, že sme si "vyjasnovali" svoje názory 🙂

sovica
3. júl 2019

Môjmu synovi, keď mal cca 1 rok "vadila" jedna moja kamoška. Má tak zvláštne zafarbený hlas a ešte aj dosť nahlas rozpráva - bál sa jej. Ináč veľmi dobrá duša. Keď sme však boli spolu, musela som malého držať a od kamošky byť vzdialená aspoň na 3 metre. To ešte zvládol😅. A ešte "nemusel" ľudí (mužov aj ženy), ktorí nosili dioptrické okuliare s hrubým rámom. Trvalo to ale len pár mesiacov - separačná úzkosť. Potom to samé prešlo.

luckamorka
3. júl 2019

Len mi tak napadlo, okrem toho čo tu už odznelo, nemajú náhodou svokor a jej krstný bradu? Alebo nejakú inú výraznú črtu? Moja najstaršia sa dosť dlho bála ľudí s bradou a ešte s okuliarmi, možno aj u vás je to niečím podobným.. každopádne to prejde, nemusíš sa báť, hlavne im ju nedávaj nasilu

montemotherone
4. júl 2019

@dorry26 mňa už to nemrzí. Už som začala brať ohľad na svoje zdravie 😉 My sa ani nehadame, nerobíme si napriek... Uzavreli sme to dávno, ale ten odpor už neviem prekonať 🤷

prihlassa
4. júl 2019

Nás má 20 mesiacov a plače pri každej návšteve mimo domu všade úplne všade občas to vyzerá že sme ho ukradli návštevy vyzerajú tak že malý predsedu pri našich nohách a len občas zazre na okolo dlho mu trvá kým sa od nás odpúta a venuje sa okoliu väčšinou už keď začneme vravieť že už ideme domkov sa optika a začne sa bez plaču na ostatných aspoň pozerať inak sa mu nik nemôže ani prihovoriť ani nič

Tu začni písať odpoveď...

Odošli