Plač novorodenca, sú to koliky?

jankacecilka
11. dec 2019

Ahojte, vedeli by ste mi pomôcť na identifikovanie dôvodu plaču bábätka ? Po dostatočnom nakŕmení začne hneď plakať, vystiera sa, prehybuje sa a sa po mne sáca. Keď mu dám prst začne sať. Priateľ si myslí, že je ešte stále hladný, ja zase, že ho bolí bruško.
Ďakujem 🙂

lubina
11. dec 2019

@jankacecilka ak sa vystiera, take napinanie telicka, ma skor bolest bruska...to ze saje, to je novorodenencky saci reflex 😉

nikpa
11. dec 2019

@jankacecilka píšeš, že po dostatočnom nakrmeni, čiže ho nekojis, dávaš mu z fľaše a vieš presne koľko vypije?

deti95060810
11. dec 2019

asi bábo bolí bruško...Malo by prdieť, lebo inak bude plakať..
nezabudni na odgrgnutie...

wena
11. dec 2019

Nám to malá robila keď bola hladná.

jankapepe
11. dec 2019

@jankacecilka veď ho ešte dokrm. Ak bude jesť je hladný. Ak nie bude to skôr bruškom.
Ako si prišla na to,že je najedeny dosť?
Odgrgnut ho po jedle dávaš?

lucyluv
11. dec 2019

Hladny plac vacsinou znie ako "u-vaaa u-vaaa". Mozno chce odgrgnut, alebo mu kojenie spusti prdiky, pohyby criev a to sa im nepaci 🙂 oni sa cucanim aj upokojuju

luba41
11. dec 2019

chce si grgnut, prdnut, pocucat, ponosit,ukludnit, zaspat atd...máš na výber..
@jankacecilka

jankacecilka
autor
11. dec 2019

@nikpa kojím ho ale aj dokrmujem

jankacecilka
autor
11. dec 2019

@jankapepe kojim ho a dokrmujem a odgrgnut nechavam

luba41
11. dec 2019

@jankacecilka najlepšie je nosit - blízkost matky, ponuknut prsník pri každom neklude - ten je liek na všetko pre takéto bábätko..

majamat
11. dec 2019

moze mat reflux. pri refluxe je dieta po nakrmeni nekludne. moja robila presne to iste po najedeni, strasny rev, vystierala sa a ohybala z do luku, alebo velmi krcila - striedavo.
napm osobne pomol Nutriton od Nutrilonu. pridavali sme ho do mlieka, ale nie podla navodu, ale davala som o cosi menej, lebo byvaju z neho zapchy. malej som mlieko koli refluxu odsavala a do neho miesala. moja dcera aj vracala,a le reflux niekedy moze prebiehat skryto.

jankacecilka
autor
11. dec 2019

@majamat presne toto robí

nikpa
11. dec 2019

@jankacecilka pokiaľ ho pred aj po kojeni neodvazis tak nemôžeš vedieť koľko vytiahol, môže byt kľudne ešte hladný keď ho dokrmis len menším množstvom.

tukanec
11. dec 2019

@jankacecilka ak to robi po kazdom kojeni moze mat kludne intoleranciu

jankapepe
11. dec 2019

@jankacecilka pri dokrmeni ti vypije všetko alebo ešte vo fľaši ostáva?

jankacecilka
autor
12. dec 2019

@jankapepe sem tam vypije všetko sem tam niečo nechá

iveta143
12. dec 2019

mozu to byt aj koliky, my sme sa takto trapili 4 mesiace...a v jeden den z nicoho nic to prestalo ani neviem ako

scorpionflower1
12. dec 2019

@jankacecilka moze to byt 1000 veci. Neviem kolko ma babo, ale mne povedala pediatricka, ked bola dcera taka mala, ze od 4-5 tyzdnov mozem dat dudel. Laktacne poradkyne by ma urcite ukrizovali, keby citali, co pisem, ale nam duda pomohla a osobne nepoznam ani jedno dieta, ktore by sa kvoli dudlu odstavilo. Moja ma uz rok a dudluje a aj sa koji ostotristo. Dokrmovali sme ju cievkou, tiez takto plakavala, ale spätne si myslim, ze to od hladu nebolo, nikdy z cievky vela nedocucala. Skor nevedela zaspat, bola unavena, chcela sat, preto ten dudlik pomohol.

jankapepe
12. dec 2019

@jankacecilka a plače aj v tých prípadoch keď mu vo fľaši ostáva?