Plač pred spaním

liah15
15. júl 2016

Ahojte. Moja dvojmesacna dcerka ma zvyk pred vecernym spanim hrozne plakat a to aj hodinu a pol v kuse. Niekedy uz neviem co robit a je mi jej velmi luto..no obcas sa citim ako zla matka, lebo som z toho niekedy uz dost nervozna:( Kupel ju ukludni no akonahle ju z vody vyberieme place zasa. Skusam s nou chodit, hojdat, spievat, hladkat no nepomaha a zaspi az ked sa vyplace.Cez den spinka dobre..respektive zaspava bez placu a spi v kuse tak maximalne hodinku a pol...niekedy len pol hodinku a niekedy, ale to maaaalokedy, aj viac. Poradte mi co robit aby vecer klidnejsie zaspavala..ak sa mi teda poradit da🙂

darina1952
15. júl 2016

@liah15 Ahoj, mala by si v prvom rade zistiť prečo večer plače. Treba na to prísť 🙂 V prípadoch, že ide o večerný plač je dosť možné že má koliku. Pre koliku sú typické večerné plače trvajúce aj 2-3hodiny. Koliku spôsobuje nedokonalý tráviaci trakt, kedy trávenie v črievkach spôsobuje bolesti a dieťatko potom plače. Pomáha teplý kúpeľ, masáž bruška Pupíkom, teplý vankúšik - napr. kôstkový na bruško, a tiež Baby Calm - kvapky ktoré sa podávajú pred papaním bábätku do pusinky - ide o výťažok z mäty, feniklu a anízu a pomáhajú s trávením v črievku. Niektoré bábätká mávajú aj problém s plynmi a vtedy pomáha SabSimplex alebo Espumisan L či Infacol, Coliprev. Pomáha aj podávanie probiotík ako Infants Dophilus alebo BioGaia.
Koliky zvyčajne samé prestanú keď dieťatko podrastie a tráviaci trakt dozrie - niekedy v 4tom mesiaci veku, alebo aj skôr/neskôr - je to individuálne.

sibalka21
15. júl 2016

Skus jej davat espumisan, nam dost pomohol 🙂 Ale mozno to neni tym ze ju boli brusko ale proste len place... Moj maly ma dni ked zaspi v pohode sam a inokedy place aj hodinu a nakoniec zaspi.... kamaratkin syn ma dva roky a ze od narodenia ma taky ,,ritual,, ze hodinu pred spanim place ale pritom ho nic neboli.. Ktovie, ale ked je taka malinka este tak skus ten espumisan alebo vyssie uvedene 🙂

dorkalili
15. júl 2016

My máme tiež dvojmesačne dievčatko a ten istý problém a bola by som rada za každú radu užívali sme aj espumisan aj sab simplex a stále plačeme som doslova niekdy zúfalá

gir
15. júl 2016

O ktorej ju dávaš večer spať? Môj tak plakal trvalo to cca mesiac, pokiaľ som nezistila, že aj také bábo potrebuje nejaký režim. Nič nepomáhalo ani nosenie na rukách, doslova to bol hysterický plač. Zaberal len kúpeľ a keď som sa na to Dr, pýtala, tak povedala, že pokiaľ pri kúpeli neplače, je malá pravdepodobnosť že by išlo o koliku. Tak som sa každý deň snažila aby v rovnakom čase jedol aj spal a na večer som mu odsávla mlieko a tak okolo 20:00 dostal fľašu a spinkal do 3 ráno. Počas dňa som neodsávala len raz na večer. Potom postupne už len "pofňukal" lebo už bol unavený aj hladný ale s plačom bol pokoj. Aj som sa cítila ako najhoršia matka a je to naše prvé, tak som sa obávala všetkého. Teraz má skoro 8 mesiacov, prikrmujeme ale stále na večer odsávam, tá fľaša a ukladanie spať presne o 20:00 sa nám osvedčilo. Veľa trpezlivosti. 🙂

ewelyn3
15. júl 2016

Mala som rovnake stavy s prvou dcerkou, od 1 mesiaca cca do 4 mesiaca presne tak isto vecer vzdy plakala kolko vladala. Vraj detske koliky...skusali sme Espumisan L...Sab-simplex...cajiky na koliky...vsetko bez nejakeho velkeho vysledku, aj ked ten espumisan som davala potom uz ako prevenciu kazdy vecer asi do 7 mesiacov. Ale potom sme prisli na to, ze sa proste asi len potrebuje vyplakat...co pomahalo najviac bolo nosenie vo vertikalnej polohe..proste musela mat hlavu vyssie ako brucho...plakala sice aj tak, ale menej...zacinala plakat vacsinoiu okolo piatej vecer a koncila asi o deviatej...s tym ze sa ani poriadne vtedy nevedela najest..kupel presne pomohol ale potom zase plac...ale ked som ju potom na rukach uhojdala na spanok, tak som ju dala do postielky, za cca pol hodinu sa zobudila ze je hladna, najedla sa a spala dalej.. Neskor som citala ze placom sa vyvijaju u deti nervove cesty v mozgu, a ze proste niektore deti si tie zaciatky potrebuju odplakat. Okolo stvrteho mesiaca to u nas zacalo ustupovat a postupne to uplne preslo, takze ak nemas pocit ze ten plac ma nejaku zjavnu pricinu, tak len nosit a hladkat a mojkat...nasej niekedy pomahalo ked sme jej pustili uspavanky alebo nejaku hudbu a hojdali sme ju v rytme..niekedy nezaberalo ani to...a nech sa zapoji aj manzel..nech jeden vecer nosi on a jeden ty... chapem ta ze si z toho nervozna, aj ja som bola...mala preto asi u manzela plakavala menej ako u mna 😉. Ale povedz si, ze radsej si ju uzijem nanrukach teraz, kym o to este stoji a neodhana ta, kym je taka krasna malinka, lebo za tyzden uz bude vacsia a nikdy uz nebude takato...uzivaj si ten pocit ked z teba cerpa silu a pozera ti do oci, ako keby si bola pre nu vsetko, co vlastne aj si!!!

lussinka2
15. júl 2016

Nasa ma 3 mesiace a kazdy vecer mame trosku placu.. prve dva mesiace plakavala viac a tak sme sa nosili a natriasali lebo tak jedine neplakala a samozrejme musela byt vertikalne pripadne na tigrika.. teraz sme si vytvorili aky taky rezim ktoreho sa drzime cely den a uz je to lepsie, zaklad aspon u nas je, ze ked vidim ze zacina byt co i len trosinku unavena hned ju ukladam spat, ak sa totiz unavi viac, uz sa jej neda zaspat a place.. u nas teraz funguje cely den v style ze hodina a pol hore hrame sa a potom sikovno spat a stale dokola.. no a vecer okolo 8 kupeme, ponatieram ju, masaz, napapa sa, este chvilku sa ponosi s tatinom a ide do ulitky spinkat a v noci spi 8-10 hodin vkuse. este do nedavna sme davali aj sab simplex, ale uz cca 2 tyzdne netreba ziadne kvapky (nam z espumisanu bolo este horsie a plakala velmi). Hlavne klud a neboj, kazdym tyzdnom to bude lepsie a lepsie 🙂

dominikav123
15. júl 2016

@liah15 preco by si mala byt zlá matka ? 🙂 su to asi koliky, naša mala tiež hysterické revy každý večer asi mesiac. Neboj sa vyrastie z toho. Inak prvý príspevok obsahuje asi vsetko co skúsiť. Nam pomohlo naučiť ju grgať po každom jedení. Držím palec nech to čím skôr prejde

livocka21
15. júl 2016

@liah15 najlepsia rada je vydrzat vydrzat vydrzat...nic netrva vecne...viem, ze je to hrozne unavne, no vyrastie z toho...

emma12345
15. júl 2016
priora
15. júl 2016

@emma12345 to ma byt ako co? 😂

emma12345
15. júl 2016

@priora no biely sum 🙂 fen/vysavac/ventilator sme pouzivali a potom som ho nasla na youtube a pomahalo 🙂

priora
15. júl 2016

@emma12345 heh super 🙂)) mi mame tiez vecer horor, ale uz je lepsie i ked od 3 bola dnes hore.,, a mne cez den pospi 2-3x 10 minut.,,

dorkalili
16. júl 2016

Dievčatá ďakujem za podporu skúšame ten režim prísne nastaviť aj uspať rýchlo aby nebola veľmi nervózna prvá dcérka síce nespavala ale ona bola ticho a hrala sa aj do pol noci tak to bolo ok ale toto šidlo je horor

siska53
16. júl 2016

@liah15 ja som.pravidelne plakavala od 19-21 vecer. Vraj to preslo po niekolkych mesiacoch.. Prosto koliky. A to mas aj tak dobre,ze len vecer. .. Nasa mala plakavala do 3,5mesiaca hocikedy aj hodinu. Aj v noci. Smerom k 4m.to ustupovalo az ustalo uplne. Takze bolo to dost takze,najma prve dva mesiace,kedze este stuplik starsi.

orieska325
16. júl 2016

@dorkalili skus coliprev urcite pomoze.