Plače každý večer. Neviete čím to môže byť?

sloto
4. apr 2009

Ahojte. Naša malinká každý večer od šiestej až kým nezaspí strašne plače a ja neviem prečo. Okolo šiestej vždy dostane papať - malú plne kojím, potom ju chcem dať odgrgnúť a malá vtedy strašne začne plakať. vôbec ju nevieme utíšiť, nepomáha nosenie na pleci, čičíkanie, kolísanie, proste nič. Okolo siedmej - pol ôsmej ju kupkáme, vtedy je tíško. Potom po kúpaní s zase pýta papať, tak ju nakojím a znovu začne plakať - strašne sa vzpiera na rukách, keď ju dávam odgrgnúť, plače a aj keď si už odgrgne, plače ďalej. potom ju nosím aj pol hodinu na rukách, kníšem, čičíkam, hopkám na lopte (čo väčšinou zaberie).Neviete čím to môže byť? zabudla som napísať že malinká maá 6 týždňov

eimiky
4. apr 2009

Ahoj sloto,
no my sme mali koliky a vyzeralo to veľmi podobne, ak sa ti vzpiera, vystiera nožičky a zas krčí, tak pravdepodobne to bude kolika 😢 My sme na to brali kvapky 3 druhy sme vyskúšali, mastičku pupík, masírovali sme,nič nezaberalo.V polovici druhého mesiaca mi známa poradila homeopatiká chamomilla vulgaris a tie nám zabrali, tak potom to prestalo, tak som bola rada.Poraď sa radšej pediatričkou ona by ti mala poradiť.

zukab
4. apr 2009

preco myslis, ze to nie je kolika? 🙂 lebo to tak vyzera.
no nepotesim ta, mali sme to tiez a teraz bude mat mala 5 mesiacov a obcas este stale vecer nervaci ☹
takze, vydrzat, prejde to.

martao
4. apr 2009

sloto,
Može to byť kolika, Ak sa to opakuje pravidelne vždy o tej šiestej hodine. Ak by to bolo v priebehu celého dňa, tak by to mohol byť reflux. Ten sa prejavuje grckaním alebo ak je skrytý tak má také prejavy ako opisuješ a dosť sa dieťatku štikúta.
Skús ju okúpať skor ako o tej siedmej, je to dosť skoro po papaní.

lyongirl
4. apr 2009

volá sa to večerný plač a mávajú to niektoré deti. Trvá to dlhšie, ale je to individuálne. Sestrina malá to mala asi mesiac. Jednoducho každý večer o rovnakej hodine spustila a revala hodinu v kuse. Nezaberalo nič, jednoducho sa musela vyrevať. Nosili ju, ale nepomáhalo. Postupne to prešlo....
Držím place!

ivetah
4. apr 2009

moze to byt ten vecerny plac, nasa mala tak plakala presne mesiac, potom to zrazu prestalo 😅 ale vraj to moze byt do troch mesiacov, skus si pozriet aj tento clanok http://www.rodina.cz/clanek6104.htm
treba vydrzat, u nas pomohlo velmi silne objatie a kolisanie. k tomu som jej spievala pesnicku tisko do uska. postupne sa plac skracoval, az prestal. drzim palce 😉
este ma napadlo - ako ju davas odgrgnut? nam sa najviac osvedcilo zdvihnut malu tak, ze mala brusko az hore na mojom ramene. vtedy si odgrgla velmi rychlo, lebo ked si nemoze odgrgnut a tlaci ju to, tak to urcite protestuje.

eimiky
5. apr 2009

Maminy ale keď sa ten plač opakuje v rovnakom čase každý deň a dieťa sa nedá utíšiť len rýchlym hojdaním, tak to sú aj prejavy koliky.A ako píše sloto rýchle hojdanie zaberána lopte.Kolika tiež poväčšine po 3 mesiacoch vymizne...

eimiky
5. apr 2009

ivetah tak som klikla na ten článok a tam je to písané večerný plač=3mesačná kolika, takže je to to isté, len sa to inak nazýva...

sloto
autor
5. apr 2009

no tak potom to bude asi ta kolika ako to pisete. len mne vobec nepripada, zeby ju bolelo brusko. ona place akoby bezdvovodne. potom ked ju nosim alebo nou rychlo hojdam, alebo skackam, tak sa vzdy na chvilku skludni. mne to pripada tak, ze je mala strasne unavena a nevie zaspat a nervaci. neviem to moc opisat asi co?

eimiky
5. apr 2009

No ja som si myslela to isté... ale doktorka mi povedala, že je to určite kolika.Ja som si myslela tiež, že plače len tak, ale to sú tie koliky a upokojí sa až keď skackáš...preštuduj si na nete o tom niečo, je veľa článkov o tom, možno niečo nájdeš čo pomôže 😉

saska.t
5. apr 2009

sloto - je to uplne normalna vec a naozaj to nemusia byt koliky je to spracovavanie podnetov z celeho dna ktore este nevie tvoja mala inak spracovat ako placom a prispieva to k dospievaniu a vyzrievaniu nervoveho systemu. U nas to preslo asi po mesiaci. Tiez si nemyslim ze je to kolika ak sa ti mala nekruti nepritahuje nozky k brusku koliku by som k tomu nepriradila 😉

Uz tu takato tema je a je tam aj viac popisaneho, takze si myslim ze admin tuto temu zavrie a da ti link kde sa dozvies viac a preslo tym naozaj vela mamiciek, treba len vydrzat, takze pevne nervy prajem 😀

vejinka
5. apr 2009

my sme to mali presne take iste..ako odbilo 6 hodin vecer na hodinu rev...ale brutalny nepomahalo nic..tak potom vzdy ked takto zacal vystrajat..a vsokra sa pytala preco place tak som jej povedala ze ma svoju hodinku..a poslala ju prec..a ja som ho celu tu hodinu drzala na rukach a cicikala....ale tie casy su dufam nenavratne prec..trvalo to asi do 3 mesiaca

katarinagk
5. apr 2009

my sme to mali asi do 4,5 mesiaca, vecer o 21.00 hodinku, dve strasny plac.......... ja to pripisujem novym zazitkom, mala som pocit, ze ked sme nieco robili inac ako predtym, tak vtedy bol taky uplakany.......... asi to nevedel spracovat........

ivetah
5. apr 2009

eimiky ano vecerny plac sa nazyva aj . mesacna kolika, ale nie je to z bruska. je to spracovanie zazitkov z celeho dna, ako pise saska.t 😉
sloto opisujes to dobre... myslim, ze vieme, ake to je ked babo place a vobec nevies, co mu moze byt, lebo vsetko je v poriadku podla teba, nie je hladne, je prebalene, nie je mu zima, ani teplo... ale.... place, potrebuje citit lasku 😉 akekolvek hojdanie pomaha 😅

sloto
autor
5. apr 2009

dakujem baby, tak som rada, ze nie som jedina, ktora tym prechadza. tak to uz len budeme musiet s malinkou dako prezit 🙂 dufam, ze to coskoro prejde. inak je cely den zlata, dobra, len tie vecery....

lulu24
5. apr 2009

ahojte baby,tak moj maly syncek to ma tiez.ale ja mam taky pocit,ze sa iba nevie ulozit ked je unaveny.stava sa mu to stale pred spanim(dennym i vecernym)stale je pekne napanany,prebaleny len jednoducho nevie zaspat...a place.ja to riesim tak,ze si ho vezmem do postele dam mu cicik,hladim ho po hlavicke a nakoniec ozaj zaspi.. 😉

sloto
autor
5. apr 2009

lulu niekedy to skusam aj ja, mala zaspi a potom sa strhne zase a place. vtedy mi veru najviac pomaha nosenie a trasenie s nou

lulu24
5. apr 2009

sloto,tak neviem mozno je to ozaj kolika.uz ked raz babo zaspi a nic mu nieje tak by molo spinkat...ale pokial sa znovu strhne....

matap
5. apr 2009

sloto, mne s tým malý začal vo 4. mesiaci - a koliky vraj bývajú do tretieho. Takže podľa mňa to nemusí byť kolika ale niečo ako píše ivetah. Tiež nič nepomáhalo, jednoducho to musí malé zo seba dostať. Viem že je to ťažké počúvať ten plač a nemôcť pomôcť... tiež som to zažila. Môj malý si na to ale vybral vždy polnoc a do druhej v noci plakaaaaal... zaspávala som vždy večer so strachom, čo bude v noci. Ale ak ťa to poteší, čas to vyrieši, ono to prejde. Len trpezlivosť.

sloto
autor
5. apr 2009

ďakujem matap. aj ostatným ďakujem. tak dúfam, že to prejde, lebo mi je malinkej naozaj ľúto keď tak strašne narieka.

annag
5. apr 2009

sloto, skúsila si ju okúpať skôr a uložiť spinkať pred 18? - ako dlho je pred 18.00 hore? Ako Ti spinká cez deň? Skúsila si jej v tom čase zmeniť režim? Napr. s ňou ísť vtedy vonku ? Treba skúšať, je to typický nepokoj, trojmesačný plač, niekedy spojený s kolikou , detičky sú večer podráždené, potrebujú útlm, čo najmenej vzruchov, prítmie a trpezlivosť, ako prišlo, tak odíde za pár týždňov ...

lusilia
5. apr 2009

Ahojte, tak aj ja som rada, ze nie sme sami, tiez to mame a nevedela som k comu to mam prirovnat, nas maly tak strasne vtedy place, az mi to srdce trha a naozaj nic nepomaha, jedine teda nosenie a rozpravat mu, ale trva to, kym mu to prejde a myslim, ze to kolika nie je, lebo pekne prdka aj kaka...no zajtra mame uz tri mesiace, tak hadam to cim skor prejde, lebo to trva asi uz mesiac....Ale teda uz su aj dni, kedy to nema, ale zatial je stale viacej tych, ked ho to chyti, nam sa to povacsinou stane pri papani, najprv som myslela, ze mu asi nehuti mliecko, ale ono ked place potom uz dlhsie, tak mu skusim dat aj neskor papat a napapa sa a uz je dobre...hlavne ma to trapi, lebo ma chore srdiecko, tak preto sa snazim, aby co najmenej plakal, ale tomuto sa nejak neda zabranit, inak je tiez cez den zlaty a pekne nam haja a je aj strasny smejo...

sloto
autor
6. apr 2009

annag - nie pred 18 som ju neukladala, pretoze ona sa vtedy priblizne budi. poobede sme vzdy vonku. vzdy ideme tak okolo jednej a do tretej a potom sa prideme napapat a prebalit a potom zase ideme von a mala zase do tej siestej buvka. vcera sa zobudila o siestej, tak som jej dala papt, prebalila, trosicku sme sa s nou rozpravali - tak bola kludnejsia no a okolo tristvrte na sedem som ju okupala. dovtedy celkom fajn....potom znovu chcela papt, tak som jej dala, ale to sa uz zacala pri kojeni certit, tak som ju chvilu nosila na rukach, odgrgla pekne, potom zase plakala, ale ani sa nevzpierala, len proste plakala. tak sme zase skusili papat, tak si este par krat potiahla a pomaly zaspavala. ale hned ako som sa od nej postavila tak zacala plakat. tak som si ju zase zobrala a hopkali sme na lopte az kym nezaspala.
inak v noci super - spala az do stvrtej rano - napapala a spala dalej, zobudila sa o siestej, pebalili sme sa, napapala a potom sa pokadila 😀 no a teraz zase trosku spinka.
annag - myslis, ze ked sa mi v noci budi len raz na papanie, tak ju mam budit ja sama - kvoli tvorbe mliecka? akoze myslim, ze ho mam celkom dost, vzdy je mala dobre napapana, ln ci takto nemoze zacat skor odchadzat, ked v noci chce len raz papat?
cez den papa tak kazde tri - styri hodinky

paskova
6. apr 2009

Tak ten vecerny plac dokladne poznam aj ja. 😒 Hoci mala uz ma 4 mesiace kazdi vecer po kupani sa napapa, odgrgne a zacne sa plac. kolikau oznam tiez ale to je iny rev, tento si neviem vysvetlit. Myslela som si, ze po 3 MESIACOCH TO PREJDE, ALE FIGU. ☹ jednoducho sa musi vyrevat a fakt nepomaha nic. Velmi dufam,ze to nebude dlho trvat

monika77
6. apr 2009

sloto mám ten istý problém s malým a navyše už dva dni cez deň spinká veľmi trhano ... asi 5-10 min, začne mrnkať, otvorí očká trošku poplače, utíšim ho a pohojdám v kočiari a zaspinká a takto to je do hodinky aj 3-4x ... a včera nie a nie zaspať aspoň na pol hodinku, to sme boli vonku od obeda až do 17 .. ale to neviem či to už nebolo kvôli teplu .. veď keby sme tak vedeli čo im je

pensadorcallisto
6. apr 2009

My sme mali tiez kolikove obdobie 2 a pol mesiaca.... Maly v kuse plakal... Zacal okolo 17:00 a skoncil po polnoci... raz sa stalo, ze kym zaspal boli 3 hod. v noci... 😀 Fakt takmer nic nepomahalo, museli sme ho s manzelom hojdat v perine...
Neskor nam dost pomohol aj kociar a aj dnes, ked je maly nervozny, tak v kociari zaspi...
Asi naozaj neostava nic ine, len vydrzat... Davali sme mu aj kvapky proti kolike, nic nepomohlo... Ked mal bolesti bruska a dlhsi cas nemal stolicu, tak cierne uhlie... Aspon myslim,z ze to bolo to.. Ciernej farby, praskove davkovanie...

claudinka
6. apr 2009

aj my sme mali koliky prve 2 - 3 mesiace.. vykakany, vyprdeny, odgrgnuty a aj tak plakal a plakal.. nebolo to ani tym, co som pojedla pocas dna, kedze je plne kojeny.. nakoniec nam pomohli kvapky Sab Simplex, Espumisan nepomohol.. este ze uz mame po tom 😒 si zivo pamatam prve tri noci v porodnici, ako sme vrieskali a sestricky mi tiez nevedeli poradit, co s nim, ani kremiky na brusko, cajiky, masirovanie, cvicenie s nozickami, nic nepomohlo.. az kvapky..

zadda1
9. apr 2009

aj naša malá to robí. má 9 týždnov. a koliky to určite nie sú, lebo kričí aj keď sa pokaká. vraj to môže byť aj tým, že cez deň má veľa rôznych podnetov a potom večer, kým to všetko spracuje, je z toho takáto. naša, keď už potom zaspí, tak pekne spinká celú noc. samozrejme s budením na papanie

tamita
9. apr 2009

Sloto-skús ju vážiť pred a po papaní,že koľko spapá na jedno papanie a koľko za 24 hod. Moja malá začala v druhom mesiaci pravidelne plakať večer medzi 22-23,00. Ja som masírovala bruško pupíkom,nahrievala,dávala kvapky a po dvojdňovom vážení som zistila,že aj ked sme papali často,každú hod.-až dve a bola prisatá aj pol hodiny,vytiahla si málo mliečka,len okolo 60ml. a mala už piť okolo 120-150. Večer nemala koliky,ale krče od hladu. Hned som začala odsávať a po papaní ju dokrmila odsatým MM a bolesti aj plač okamžite zmizli.Dovtedy mi kakala raz za týždeň-ved ani nemala z čoho,trápila sa pri tom a po dokrmovaní MM začala kakať každý deň,krásne sa ukludnila.

sloto
autor
10. apr 2009

tamita tak s tymto problem urcite nemame.mala papa naozaj a poriadne vela. toho sa nebojim. skor to vyzera tak ako u zaddy1.

danka2612
20. apr 2009

naš Jakubko tiež veľmy plakal od kedy sme prišli z porodnice,a tiež vo večerných hodinách.mysleli sme,že je to kolika a preto sme všetko robili preto ,aby sme mu pomohli,až kym nezačal po tyždni veľmy malo cikať a na plienke bol ružový fliačik a tak sa zistilo,ze mame zapal močových ciest.v noci necikal 6 a pol hodiny a to som vedela ,ze je zle a plakala som s nim.