Plačúce 6 mesačné bábätko

lulu1502
6. aug 2009

Ahojte. Viete mi niekto poradiť alebo máte skúsenosť niekto s bábätkom ktoré je nakrmené, prebalené a stále že to tak musím povedať reve? Já mám 6 mesačného synčeka, ktorý sa stále jeduje. Idú mu aj zúbky ale že by ho to stále bolelo? To sa mi už nezdá. Máme za sebou aj krčno-nosno-ušné vyšetrenie aj sono bruška....Ževraj je zaplynený....Ale on tak sa strašne jeduje....chce spať jeduje sa...stále si žmolí nošček aj oči...len sa prevracia na bruško a zase reve od jedu....viete mi niekto poradiť kam mám s ním ísť?

jarus1
6. aug 2009

ahoj...nespomínala si to na poradni? plače ti takto od narodenia? hlavne ty bud kľudná, chlapci mávajú problémy s bruškami, ale to prejde

lulu1502
autor
6. aug 2009

jarus1 No práveže spomýňala a poslala ma na tie vyšetrenia čo som písala...kamoška mi vravela že jej syn bol dlho takýto mrzutý kôli zúbkom...ale stále sa jeduje pochybujem že stále ho bolia....on je dosť hyperaktívny stále kope nohami a rukami nevie sám ležať...asi je rozmaznaný🙂)))

jarus1
6. aug 2009

neviem, my ešte nemáme zúbky, hoci hryzie čo sa dá, ak ale nezistili nič na tých vyšetreniach iba tú plynatosť, tak sa neboj, hoci je to o nervy, to chápem....moja malá je kľudná, mrnčí len ked chce spať, nie je naučená na rukách, ale to je charakterom dieťaťa, niektoré deti rodičia musia nosiť od rána do večera a nie je to kvôli rozmaznanosti

manika77
6. aug 2009

ahoj lulu my mame taky isty problem ako ty..nieje mu nic ani zaplyneny nieje..doostal aj diazepan na upkojenie..a vydrzal po nom spat 45 minut a potom zase to iste..robi to odmala a ja si myslim ze musi z toho vyrast 😒 on sa takto jeduje aj do rana do pol druhej 😠

oliverkaa
6. aug 2009

ahojte....moj maly je tiez velmi aktivne dieta,stale si vyzaduje pozornost a nosenie na rukach....ked bol maly mal reflux, stale sme ho nosili a mu to ostalo az do dnes.....my mame este taky problem ze sa mi v noci casto budi...okrem budenia na hlad sa budi aj bez priciny a place ☹ ...tiez si myslim ze z toho vyrastie

zuza.m
6. aug 2009

a ked je zaplyneny neskušala si espumisan alebo sab kvapky???zaleži či su to jedy od toho že sa mu nevenuješ alebo že ho niečo boli,robi to aj na rukach??inak pochybujem že je rozmaznany len si može vyžadovat pozornost.moj maly sa tiež jedoval ked nebol na rukach a ked bol na rukach tak sa mohlo len chodit nie sediet.

zuzikmeduzik
6. aug 2009

ahoj lulu, nas maly mal prdiky do 5,5 mesiaca, potom bol chvilu klud a naucil sa jedovat...je to uplne iny plac ako ked place normalne...a jeduje sa neustale...ked som spominala na poradni, dr. sa na mna pozrela a karavym tonom povedala: snad nechcete pocut, ze mate chore dieta! ano, aj pri zaspavani to robi, niekedy ho musim vziat von do kocika, lebo v postielke by sa jedoval aj 2 hodiny..nastastie vecer to do nejakej polhodinky zvladame a von ist nemusim 🙂
skusila si mu masirovat brusko mastickou pupik? nam dost vyrazne pomahala...aha a nas sa este jedoval a myslim ze aj jeduje kvoli tomu, ze nevie urobit veci, ktore by chcel - napriklad ak sa niekam nevie dostat sam a tak...

evii
6. aug 2009

Lulu,mne sa takto maly jedoval teraz 3 dni vkuse,aj ked som ho nosila.Inokedy,ked si vyzaduje pozornost,tak ho vezmem na ruky a je ticho...ale teraz nebol,bolo vidiet,ze ho nieco jeduje.V lekarni som kupila homeo-Viburcol.Uziva sa pri stavoch nekludu deti a aj dr nam ho odporucala,ked pojdu zubky.Su to capiky do ritky.Dnes som mu rano dala a bola som veeelmi milo prekvapena,cely den bol dobrucky ako anjelik,ani raz nezamrnkal.Alebo ked je zaplyneny,neskusala si rekt.rurku?

adamko05
7. aug 2009

lulu... sme na tom podobne... ani sa mi písať nechce... teraz konečne zaspal... som ho uvozila.. mali sme novorodeneckú koliku, vraj prejde do 3mes., potom do 6, už máme cez 6 a stále problémy... každý prd oplačeme a kakanie, kedy ako, niekedy v pohode sám, niekedy rurka... (a to sa mi zdá pri takom veľkom už divné...)... papať máme už postupne všetko... ale také strukoviny zdaleka obchádzame, už aj mrkvu a banán, leto to zapeká... teraz tri tyždne plačeme aj v noci, sme hore aj 3 hodiny... (a to ako bábatko byval v noci hore max 30 min. a budil sa max. 2 krát za noc, napapal a spal... kolika ho chytala pred večer, okolo 19-tej, čo trvalo sem-tam do 21 síce, ale potom už spal až do rána....)... a teraz tomu vôbec nechápem... sme sledovaní na gastre, sonograficky máme všetko OK (aj ked niekedy sa obávam, či fakt... ☹ ☹ ) a tak som volala, ako sa stav zmenil, zhoršil po prikrmoch... a tak nám kázala sab simplex, biogaju a duphalac na makšiu stolicu... som zvedavá, zatiaľ to dávam iba dva dni, zatiaľ efekt žiaden... a dasienka máme už uplne biele... tak niekedy v noci neviem, či mastiť bruško alebo dasná.....

s prvým sme všetkým týmto prešli uplne v pohode.... bruško nebolelo a zubky minimálne aj to iba prvé dva... teraz som v "šoku" a preto sa bojím, ked porovnám, že prvý takmer vôbec neplačkal.... 😖

adamko05
7. aug 2009

ten Viburcol niekde pozriem... skušam už všetko.... všetko dovolené samozrjeme 😉

lulu1502
autor
7. aug 2009

Ahojte baby no vidím že môj malinký neni sám čo je trošku dosť umrnčaný...Ale poviem Vám je to na nervy občas...hlavne on má 9 kg a já som malá útla a nosiť ho je namáhavé...My sme nikdy nemali problém s kakaním až teraz sme prešli na 2 France lait a nejako býva zapečený až je brontový a kryčí? Máte niekto skúsenosť s France lait 2 a so zápchou?...Mne malý spáva od 2. mesiaca celú noc...ale nechápem prečo je tak strašne mrzutý cez deň...ak je na rukách tak je to ok občas reve aj tam ale ako náhle ho položím a idem si po plienku už jedy...on by sa len jašil...a keď ho uspávam tak kope do kočíka, smeje sa, rozhadzuje s rukami...asi to bude hyperaktívne dieťa, však? No začala som mu oddnes dávať sabsimplex....Ozaj a keď odmieta zeleninu to nevadí?

smily
7. aug 2009

ahojte. moja cez den je celkom fajn ale noci su desne... ked sme prisli z porodnice tak nechavala ma spat v noci ale teraz sa to vsetko zmenilo.. v noci mrnci (niekedy ani sa nezobudi len reve) idu jej zubky... najskor zaberala n to Chamomilla vulgaris 15ch ale teraz mam pocit ze uz ani to.. ani calgel ani dologell...

lulu1502
autor
7. aug 2009

smily...Neskúšala si šťavu z citróna, je to dobré a lepšie ako tie gély...tie učinkujú chvíľočku..skús potrieť ďasienka so šťavou z citrona...

smily
7. aug 2009

neskusala som... idem zohnat citrony...

nikacosta
7. aug 2009

jej babeny malinky moj to je to iste..ja si myslim ze tie nase chudatka trapia zubky..mi mame teraz pat a pol mesiaca jeden zubok vonku a obrovske problemy..a to nielen s jeho jedovaním, niekedy si až tak zabára hlavinku do matraca že ma celý nosík červený taktiež si očká šúcha, doškrabkany je cely..no ale obrovský problém máme s kojením, začal ma strašne s tým zúbkom hryzkať, až mám krvavé odtlačky na bradavkách.až mi je do revu ked tak poriadne zatlačí.strasne sa bojím ze budem musiet prestat kojit:((..okrem toho nespava v noci, tiez si len tak mrnci, furt sa na brucho kruti, potom sa zabara do matraca..posledne tri mesiace len tak tajne dufam ze tato noc bude ina:D..no marne..

lulu1502 - my sme sa trápili so zeleninkou posledné dva tri týždne, kedže malinky ma 9 kg tak doktorka nam radila prikrmovat uz od piateho mesiaca a poviem ti že až dneska mi spapal konečne tak pol mrkvičky..je to fakt o nervy, ale ono to raz pride..ja uz som bola na tom tak zle ze som malinkemu nasilu usta otvarala..ach jaj..kiezby som mala lepsie nervy..

smily
7. aug 2009

nikacosta
starsia dcera ma tiez strasne hryzla ked jej vysli zubky... ja som to nevydrzala... po mesiaci sme presli na flasku - dsavala som si mlieko a davala jej pit z flasky... vydrzali sme tak dalsie 2 mesiace a potom uz ani mliecka nebolo dost ani sil... tak prisiel rad na nutrilon...
ale by som najradsej kojila aj nadalej keby nie tie otrasne bolesti ked sa mi zahryzla do bradavky...

tinus20
7. aug 2009

ahojte moj sycek ma tiez 6mes.a tiez je uplakany,mrnci,nespokojny a stale by nieco kusal a daval do pusy,niekedy ma ide porazit ale poviem si ze aj ja som taka bola 😉 a ved je to babo a idu mu zubky ,ale dosla som nato ze s nim musim chodit povonku pomali od rana do vecera(podla pocasia ) doma vobec nevydrzi,nastastie aspon vonku je spokojny ,tiez robim vsetko mozne nemozne a vecer je taky unaveny ze pekne zaspi ale az dost neskoro okolo 21-22:00
treba to vydrzat 🙂 tak drzim palce

mamaj
7. aug 2009

ahojte,
nas 6,5 mesacny syncek sa tiez zacina riadne prejavovat. Doteraz to bolo kludne babo, ale ako presiel 6. mesiac, zacina ukazovat svoj temperment 🙂
Nie ze by plakal, on sa skor hneva ked nema to co chce. Mne poslednu dobu place v kociku. V postielke spinka ok, zaspava uplne sam a bez problemov. O 20.15 - 20.30 spinka. Ale ked ho dam do kocika, ked ideme poobede na prechadzku, tak sa mi az ludia prihovaraju, ze co mu je. Uplne zurivo krici z toho kocika. A ked ho vezmem na ruky, ako by utal, je razom kludnucky a obzera dookola 😉
Takto som tomu jeho kriku ustupila parkrat, ale kedze ma cez 9kg a nosit ho uz vobec nie je vtipne, tak sme sa dnes s manzelom odhodlali, ze vydzime ten jeho krik. S prestavkami krical asi 45min., hanbila som sa ako pes a aj mi ho bolo luto. A potom zrazu prestal, zacal sa hrat s hrackou a cumlikom a postupne zaspinkal.
Celkovo zdravotne je ok, ani zubky to este nevyzeraju byt, tak si myslim ze ma momentalne len take obdobie, ze sa mu prestalo pacit v kociku a treba to len vydrzat. Tak si navzajom drzme palce 😉 😎

miskachrumka
8. aug 2009

🙂 mamaj presne ako pises nas tiez nieze by plakal ale on zuri a tak skrieka ze koniec pocut ho na kilometer a ked sa snim hram a ze sa pritom smejka a nahle musim odskocit ci do kuchynialebo na wc tak hned nervy zuri vrieska ale neplace ale skrieka!nam dnes vykukol prvy zubok som cela happy a mali je tiez nejaky nesvoj som zvedava kedy vinde druhy! 🙂

samko1805
27. nov 2012

ahojte, mame doma 6-mesacne babatko, ktore sa zo spanku pretaca na brusko a place pri tom...:(...vie mi niekto poradit, ako tomu predist?...a este jeden problem mame - zubky, uz nam narastli dva dolne, ale je strasne mrzuty, kyve neustale hlavickou zo strany na stranu, vsetko hryzie, slinta a jeduje sa...:(

lastovicka01
7. dec 2012

ahoj, my mame tiez problem s placom, v noci sa velmi casto budime s placom a utisime sa len pri papani alebo kolisani. my ale placeme aj cez den v kociku, vyspime sa max hodinku a potom sa smejeme chvilu a po smiechu strasny rev , to utekame domov lebo to uz nie je sanca ho utisit.. zubky nam sice nejdu ale ze vraj je na to masticka ktora by to mala ukludnit, v lekarni sa na to treba opytat. ale slintane aj my a skoro stale mame ruku a dokonca niekedy aj obe v ustach, no cumel vobec nechceme.

polacka
19. feb 2013

fuj som rada ze niesme sami. Moj ma sice len necele 4 mesiace ale to co niekedy predvadza je nauveritelne! Ja uz mavam jedy z neho niekedy. Mne zase cez noc prespi v pohode aj zaspavat sam dokaze bez problemov, ale cez den to je hruza. Kedze za chvilu pojdeme na prikrmy (nekojila som skoro vobec) snazim sa ho troska navyknut dat do autosedacky a tak mu davam z flase pit. Niekedy da a niekedy to vypluva, smeje sa tomu alebo reve jak pavian. To ho ustavicne prehadzujem zo sedacky na ruky poleziacky reve, posediacky reve. Vypluva to zje mi 40 a reve, dovtedy mi to vychladne a je to. To bezne jedaval 180. teraz pomaly kazdu hodinu aby som mu robila nanovo. Slinta jak blazen, päste v puse a jeduje. Na rukach ked je tak to tako tak v pohode ale jak ho polozim hotovo. sak ma 7kilov a to neni len tak nosit ho hodinu po baraku. chrbat ma uz boli a ani oddychnut mi neda. Niekedy ho aj necham tak, potom si to sice vycitam ale co mam podla vas robit? cim to moze byt? prezlecem ho prebalim vsetko je v poriadku, prdka normalne tak ja uz neivem. dasienka nema zdurene...ach ☹

bublinka1979
14. mar 2013

@polacka velmi dobre Ti rozumiem,ja mam 5,5 mesacnu dcerku a mrnci skoro cele dni, ale co je najhorsie,mava zachvaty placu az skoro nemoze popadnut dych, vtedy sa neda utisit nijako, aj je napapana, aj prebalena, aj cvicime s nozickami, masirujeme, davam kvapky, probiotika a nic nepomaha, doktor povedal ze je zdrava, ze na sono netreba ist, ze treba len vydrzat a ono to prejde☹ ale ja som uz niekedy na nervy, aj ked sa snazim byt pokojna,ale ono sa to neda ked 2 hodiny v kuse placka, hlavne poobede a navecer a ja neviem preco..Citala som,ze to moze byt aj neurologickeho povodu.. V noci spi tiez dobre a zaspava relativne dobre.. tak ja neviem z coho to moze byt, myslela som ze je to ta 3-mesacna kolika,ale uz ma 5,5 a uz sme zacali od 5-tich mesiacov aj zeleninkove a ovocne prikrmy a stale to pretrvava.. Mala taktiez slinta a pasticky si dava du pusinky a tiez sa jeduje a kope nohami a stavalo sa casto ze nechcela pit mliecko a plakala pri tom..Este je to u vas stale take alebo nieco pomohlo???

polacka
15. mar 2013

@bublinka1979 ahoj, ja sa viem vcitit priblizne do tvojej koze. Marko sa vtedy uplne zmenil. Nemali sme ani 4 mesiace, ale nastolila som prikrmy. Mal presne 17 tyzdnov a citala som ze to je minimum vekove na zavedenie prikrmu, tak som skusila a on bol uplne v pohode. na prvy krat zjedol tretinu presnedavky a teraz uz aj celu. Tu malu hami. uz mu aj varim mrkvu a tak. najprv mu dam mlieko kolko zje a potom dam zeleninu. No nevydrzalo nam to dlho lebo zase zacal byt zly. posledne dni sa zobudi uz o tretej na mlieko a potom papa ako sa mu zachce a medzitym samozrejme reve. Cez den mi prestal poriadne spavat to len tak po pol hodine. Vonku sme neboli 4 dni, sice neni tam bohvieako ale aj tak. vytiahnem ho von a spusti revy, no zbytocne tam ist. Takze chvilu bolo dobre a uz je to zase take ako predtym. Ci mu nieco je alebo to ma po tatkovi to vyplakavanie nieviem.

polacka
15. mar 2013

@bublinka1979 a este sa ta opytam. ked si zacala aj ty prikrmy tak si dala uz aj pokracovacie mlieko 2? aj ked nema este 6m? Mozno je to aj tym, ze by zaroven s novym jedlom mu trebalo aj silnejsie mliecko aby ho uspokojilo? co myslis?

bublinka1979
15. mar 2013

@polacka my sme zacali prikrmy ca.pred dvoma tyzdnami,ked mala 5 mesiacov,lebo ona je o 6 tyzdnov skor narodena,tak som nechcela skor davat... ja som sa pytala segry a ona davala pokracovacie az od siestich,hoci od piatich prikrmovala,tak to tak urobim asi aj ja, nasa bude mat 6 mesiacov o 2 tyzdne,hoci tiez som citala ze pokracovacie mlieka sa davaju od zavedenia prikrmov,tak neviem, opytam sa dnes v lekarni..
my papame Hami mliecko a prikrmy tiez Hami alebo Hipp, zeleninku vacsinou varim nap.mrkvu,zemiak,karfiol, petrzlen alebo niekedy jej davam kasicky mliecne alebo ryzove,buduci tyzden skusim aj masko..,to jej vsetko chuti ale tie place su hrozne,cela je cervena,az sa trasie a je to v takych intervaloch akokeby ju nieco zabolelo,tak place aj 5 min.v kuse,potom sa nachvilu upokoji a potom zas place...a doma cez den tiez spi tak max.30-45 min.doobeda a 30 min.navecer a medzitym nastastie prespi ca.2 hod.vonku v kociku (dufam ze to tak ostane,lebo aspon von sa tesim,tam je kludna)..no skusim to este vydrzat taky mesiac a ked to neprejde,skusim sa poradit s nejakym inym doktorom,nech nas niekam posle...

aliza
15. mar 2013

@polacka no, to vyzera na nejaky problem, zrejme alergiu na kravske mlieko, bud bielkovina alebo laktoza, skor ta laktoza. Namiesto zavadzania tak skorych prikrmov trebalo hladat pricinu a ist na riadne gastro vysetrenie. Ak ma nejaky problem, tak tymi prikrmami si mu len uskodila. Ako vidis, aj tak to nepomohlo. Ak take male dieta odmieta mlieko, tak je vzdy niekde problem. A este jedna malickost, prikrmy sa nezacinaju presnidavkami!

argyro
15. mar 2013

@lulu1502 neskúšala si si dať ho do šatky k sebe na bruško? možno potrebuje zmenu polohy, ked píšeš že sa stále obracia na bruško? keby si ho dala do toho základného úväzu telíčkom k sebe, možno by pomohlo..

opica89
15. mar 2013

aj nas bol taky ked mu isli zubky ale to bola katastrofa tiez, tak som ho pekne dala do postielky lahla som si na postel chytila ho za ruku a hladka a tak zaspal 🙂 neboj prejde toto obdobie... oni to maju take obdobia... moj napriklad niekdy si pospal hodinu poobede teraz pol hodinu, ked si už konecne zase na to zvyknem tak sa mu obdobie spanku zase zmeni... takže tak. skus mu dat na dudku medik ked ide buvat mozno mu pomože 🙂

polacka
15. mar 2013

Ja si niekedy aj myslim ze ma proste blbe dni alebo co. niekedy je hrozne urevany a inokedy ako napriklad teraz je v pohode. vseliako ho polohujem nosim a tak je kludny. Presnedavkami som zacala a vobec ma to nesere. maly kaka normalne len si pyta okrem mlieka aj cosi ine. keby mal alergiu myslim si ze by sa to prejavilo. a nie ze by mi od alergie nechcel mlieko, to je podla mna blbost. myslim ze mu proste to mlieko uz prestalo chutit. hned bol iny ked som mu dala presnedavku cisto mrkvicku. a pokial nema teploty vyrazky a negrca vysetreniam sa budem zdaleka vyhybat. nie utekat na gastro bleskove ze mi nechce jest len mlieko. este rozmyslam ze by som mu uz nasadila aj pokracovacie mliecko 2. to som citala ze sa ma dat ked sa zavedu prikrmy, mozno mu bude vise chutit. ale kazdopadne mi denne vypije 800-950ml mlieka a k tomu jednu presnedavku zeleninovu takze... a nemozu toto robit aj tie zuby? ze by to bola taka narazova bolest? niekedy mi aj zo spanku zacne strasne plakat