Plačúce 6 mesačné bábätko

lulu1502
6. aug 2009

Ahojte. Viete mi niekto poradiť alebo máte skúsenosť niekto s bábätkom ktoré je nakrmené, prebalené a stále že to tak musím povedať reve? Já mám 6 mesačného synčeka, ktorý sa stále jeduje. Idú mu aj zúbky ale že by ho to stále bolelo? To sa mi už nezdá. Máme za sebou aj krčno-nosno-ušné vyšetrenie aj sono bruška....Ževraj je zaplynený....Ale on tak sa strašne jeduje....chce spať jeduje sa...stále si žmolí nošček aj oči...len sa prevracia na bruško a zase reve od jedu....viete mi niekto poradiť kam mám s ním ísť?

simkarobkova
15. mar 2013

ahojte baby, prosím vás, som približne v 3-4 rýždni tt a pobolieva ma podbruškom nie vkuse..ale sem am ma tam proste zabolí. Máte s tým niektorá skúsenosť?Niektoré píšu, že je to rozťahovaním maternice, iné, že treba zájsť k dokttorovi lebo to môže byť predzvesť potratu..máte skúsenosť?? :/

polacka
15. mar 2013

@argyro ja mam nosic ale neznasa ho... 😒

polacka
15. mar 2013

@simkarobkova neboj ziaden potrat to neni... ved telo sa uz musi nejako prisposobovat zacat takze by som sa tomu moc necudovala. ale ak sisi neni ista alebo ta to zacne viac tak radsej chod k dr nech ta kukne a povie ti. Hlavne si neber k srdcu tunajsie vystrahy a predzvesti. kazdy to ma inac 😎

simkarobkova
15. mar 2013

@polacka dakujem 🙂 pojdem pre istotu zajtra.. ale tak hadam je to takto no..

polacka
15. mar 2013

@opica89 no ja dufam ze to bude tymi zubami. som zvedava ako budeme pokracovat ked uz vyjdu, hadam to uz nebude take 🙂

polacka
15. mar 2013

@simkarobkova urcite ano. na potrat ani nemysli, to by inaaac vypadalo.

opica89
15. mar 2013

@polacka nam už vysli a je to lepsie.... vyse mesiaca sme sa s nimi mordovali, chudatko male... pri prvom som ani nevedela co to je ked zuby idu a teraz katastrofa.... ale v noci nastastie spinkal. neboj nic prejde ho to

polacka
15. mar 2013

@opica89 boze, teraz si mi dodala optimizmus. Dakujem. Mozno to s nim nieje az take strasne, mozno to len ja tak strasne berem... a asi je to normalny vyvoj,len to prbieha u niekoho lepsie u niekoho horsie. uf

simkarobkova
25. mar 2013

@polacka 6 týždeň, mimi má 2mm a hýbe sa jak bláznivé 🙂

polacka
26. mar 2013

@simkarobkova jupiiiii! mam z vas ohromnu radost. Bubatko rastie to je vinikajuce! Uz si hadam mozes zmenit stav na caka... tesim sa s tebou velmi 🙂

simkarobkova
27. mar 2013

🙂 jo zmenim to a si zlatá, že sa takto tešíš s nami 🙂

luna303
8. máj 2013

Ahojte maminky, ja sa tiež hoci nerada, ale zapojim tuto do témy. Mám tie isté problémy ako maminky vyššie, uplakané, mrzuté dievčatko už od narodenia a zatial márne čakám na zlepšenie. Práveže čím je staršia a rozumnejšia tým viac sa už aj začína poriadne jedovať... 😠
Zo začiatku som si dávala za vinu, že niekde robím chybu a vinila som sa, ale teraz viem, že nie. Pochopila som, že sú skrátka dva druhy detičiek, jedny čo sa dajú natrieť ako masielko - usmievavé slniečka a maminky ktoré všetko stíhajú a potom detičky stále umrnčané, náročné a jedovaté. A maminky môžu zniesť aj modre z neba a aj tak nestačí 🙂
Ja patrím do druhej skupiny, no moja otázka je na skúsenejšie maminky ktoré si tým prešli, dokedy tieto stavy zvyknú trvať? Kedy z toho vyrastie ak vôbec? A hlavne, aký bude človek? Bojím sa, že aj napriek mojej snahe a výchove, jej táto povaha ostane.

zojuskaa
19. jún 2013

@luna303 suhlasim s tebou, doma mam podobneho certika jasne ze ho nadovsetko lubim ale dakedy som totalne bezradna...tiez si momentalne davam vinu sebe ze to bude asi mnou ale to je tazko povedat asi je to ozaj v nich alebo neviem kto mate podobne skusenosti poradte...dakujem

luna303
19. jún 2013

@zojuskaa no odvtedy ubehlo, Nelka má už 8 mes a stále je taká 🙂 nedávaj to za vinu sebe, robíš všetko pre spokojnosť bábätka, ale jednoducho niekedy alebo väčšinou to nezaberá. Ja som pochopila, že to má v povahe, neviem po kom ale je už taká a je moja a aj tak ju milujem! 🙂 treba len vyčkať a snáď z toho vyrastú... my máme ten problém že malá nikde nechce byť len doma, všade plače kam prídeme a nikde sa nezdrzíme dlhšie ako hodinu.

majushka
24. jún 2013

@luna303 Tak ja riešim presne rovnaký problém. Jeden deň si myslím, že to musí byť malej povaha, druhý deň že ju niečo musí bolieť, potom sa chystám s tým obrátiť na pediatričku, potom sa zase upokojím, lebo si prečítam, že aj iní majú podobné deti...a takto ide čas a čakám čo prinesie nový mesiac. Ale presne ako píšeš, čím je staršia aj tá naša, tak sa mi zdá, že to bábätkovské plakanie prechádza do vzdoru a jedu. Asi pred dvoma mesiacmi som si myslela, že malej už musia ísť zuby, preto je taká, ale doteraz iba slintá prvú ligu a zubov nikde, tak neviem. Nevydrží sa trocha sama pohrať, mrnčí na chrbáte a hneď sa dá na brucho a mrnčí za pár minút znova, neobsedí na mne, začne sa hneď trepať, stále sa musí vlastne trepať. A keď je unavená, tak just nevie zaspať a vreští. Mala aj pokojné obdobie, ale teraz posledné dni je to znova hrôza. Ešteže keď zaspí, tak už je to ok, aj v noci. Síce cca štyrikrát k nej vstávam na jedenie, ale potom pokračuje v spaní ďalej a cez deň spí trikrát cca po 1,5h. Ale keď je hore, tak je to stále nespkojné aaa, haaa, heeee.... 😅

alenka777
24. jún 2013

u nás to trvalo do 3 rokov.....potom už bola staršia, tak trošku lepšie, ale už ma 5 rokov....

majushka
24. jún 2013

@alenka777 tak keď to bude dovtedy, asi ma odvezú na psychiatriu 😅

alenka777
24. jún 2013

@majushka tak môže to prejsť aj skôr.... u nás neprešlo 🙂 a aj teraz má také mrzuté chvílky 🙂 verím, že je to náročné....

luna303
24. jún 2013

@majushka ajoj, no presne, akoby som čítala o našej. Aj to čo pred tým ako tak bavilo, tak už nebaví 🙂 Prebalovanie, obliekanie, kúpanie, zaspávanie, všetko je to pre mňa horor. Niekedy má lepšiu náladu inokedy na nevydržanie. Aj poslednétri dni, hrôza, už som si aj poplakala, ale dnes poobede sa nám začal už konečne ukazovať zúbok!!! Tak aspoň viem, čo je momentálna príčina 🙂
Ale to jedovanie a trucovanie.... no som zvedavá kedy ju to prejde ak vôbec. U nás pediater neporadí, povedal, že je to normálne a vyrastú z toho. Tiež keď mám krízu, tak si tu na MK vyhladám podobné témy a tiež ma vždy upokojí keď si prečítam príbehy mamičiek ktoré to majú rovnako alebo ešte ťažšie.

kikuleenka
15. aug 2013

@majushka a ty si bola kedy u nas doma? :DDD akoby si o mojej Hanke pisala :DDD hlavne to, ze furt sa musi trepat, ze mrnci na chrbte, da sa na brucho a menci aj tam, dam ju naspat na chrbat a furt nie je dobre...a tiez vresti, ked sa jej chce spat. Aj ked, je to lepsie, ako to bolo. Zistili sme, ze ma intoleranciu laktozy, tak sme presli z materskeho na bezlaktozove mlieko, 2 tyzdne bola super, asi dospavala koliky, no uz zase vystrkuje rozky...slinta od 2 mesiacov ako bernardin, no zuby nic...tiez len cakam, kedy sa to zlepsi, ale uz to az tak ruzovo nevidim, asi lepsie to bude, az bude samostatnejsia - bude chodit a rozpravat (jedovitost jej mozno ostane, ale aspon uz budem vediet, o co ide :D)

majushka
15. aug 2013

@kikuleenka No, my sme dnes mali horor, večer zaspala až v kočíku, keď som ju vozila po byte. Taký krik som už dlho nepočula. Včera sme inak nahmatali prvý zúbok. Ale ona asi nie je z toho taká. Neviem, ťažko povedať. Zase vyčkám čo prinesie nový mesiac. 🙂 U nás sa tiež striedajú horšie týždne s lepšími, ale je to už v podstate lepšie ako keď nevedela sedieť, loziť, postaviť sa. Aspoň trocha ju to zabaví, že sa vie dopraviť kam chce. Hoci treba jej byť aj tak za zadkom, aby nespadla, keď sa všade teraz štverá. Každé obdobie má niečo svoje. 🙂 Najnovšie neznášam, keď sa ráno zobudí, postaví sa, pozerá na mňa a mrnčí a keď ju z tade nevyberiem a nezačnem sa s ňou na rukách hrať, tak spustí hlasitý plač. Stále sa jej treba venovať, stále jej niekto musí robiť program, viac ako 5 minút sa hádam ani sama nepohrá.

A ako ste prišli na tú intoleranciu?

kikuleenka
16. aug 2013

@majushka pozerala som Tvoj album, mala je perfektna, krasna a hlavne sikovna kocka 🙂 ale verim, ze da zabrat, vidiet, ze je to pekny sibalko 🙂 my sme zase vcera dali 1x ryzovu kasu na noc, aj ked tym by sa rovno zacinat nemalo, ale doteraz pekne spavala (aspon to) a zacala sa moc budit od hladu (proste revkala, az kym nedostala mliecko a dalej spala ako dudok), zatial tuk tuk, zabralo, este spi 🙂
Co sa tyka intolerancie, bola to skor nahoda, resp. po dlhom patrani, preco je taka 'zla' - cele 4 mesiace nam vela, ale fakt vela plakala, nedala sa utisit, proste hrozne to bolo. Tak som zacala snorit, z coho mozu byt take kolikove stavy a podla priznakov to vyslo na intoleranciu, dali sme bezlaktozove mlieko na skusku, zatial som si odsavala, no a hned druhy den ani nemukla. Vydrzalo to 2 tyzdne, potom uz zacala vymyslat, ale to uz nie su take bolave place, teraz uz skor take tie jedovite, ked nie je tak, ako ona chce. No len niekedy prist na to, co vlasne chce, to je cela veda 🙂 co sa tyka tej intolerancie, teraz v auguste nas kvoli tomu este cakaju nejake vysetrenia. Mala totiz aj hnacky, ktore tiez hned po zmene mlieka ustali.

majushka
16. aug 2013

@kikuleenka Mne sa pediatrička nikdy na tie jej stavy nevyjadrila, tak som nepátrala sama. Ale hovoríme si doma, že hlavne, že je zdravá. Keď bola úplne malinká, tak chúďatko mala asi koliky a teraz je iba proste živá. Tak Hanka ti onedlho začne sedkať, loziť... to už budeš mať lepšie. 🙂 Je fajn, že teraz malú zabavíme už na hojdačke, v autíčku... takže ten čas už nepreplače, ale to zaspávanie je zase horšie, lebo ju dáme ležať a ona sa postaví stokrát a stále tak dookola. 😀 Teraz sme dochodili napr. na plávanie...aj to bolo super...mňa to vytrhlo zo stereotypu a Stanka sa super zabavila. Tak pevné nervy 😀 tiež prajem!

kikuleenka
16. aug 2013

@majushka no, clovek sa furt tesi na to co bude (ze sediet, lozit, chodit) a nakoniec zisti, ze si moc nepomohol asi, ako to tak citam :D ale ja som tiez optimista, myslim, ze vsetky tieto patalie budu zabudnute, ani sa nenazdame...dakujem a vsetko dobre aj vam 🙂

babulka82
28. nov 2013

@luna303
@majushka
@kikuleenka ahojte kočky ako sa vam dari a vašim "anjelikom" ? 😀 už je to lepšie ? ja mam doma takehoto chlapčeka a už som zufala ma 7 mesiacov.Nechce by t nikde ,všade sa jeduje ,niekedy ani na rukach sa nosit už. 😖

kikuleenka
28. nov 2013

@babulka82 nooo, ja musim povedat, ze odkedy sa Hanka zacala sama pretacat z bruska na chrbatik, co su cca 2 mesiace (cize od 6 m.), tak je to u nas fajn, uz sa aj plazi, vie si vysypat a povytahovat hracky, tak ani o nej neviem 🙂 sice sediet sa jej este nechce, ale ved ma este cas 🙂

luna303
28. nov 2013

@babulka82 ahoj, no ako kedy 😀 u nás je to stále, jeden deň ako masielko, nič jej nevadí a na druhý deň sto čertov, jedovanie sa. Podľa mňa aj tvoj už cíti nejaké zúbky. Moja už má 6, ale každý jeden sme si poriadne užili. Teraz má zúbkovú pauzu, tak sa celkom dá, no som zvedavá čo bude keď začnú rásť ďalšie a to je len začiatok, kým vyjdú ešte stoličky a očné. No ale pre útechu, nebude to tak navždy, uvidíš budú aj lepšie dni 😀 Keď už začne loziť, keď sa bude ťahať sám za hračkami tak to bude ok. Ja som už hrozne rada, že toto obdobie máme za sebou. Moja sa už teraz pekne zabaví, už chodí sama tak kam chce tam ide a všetko rozhadzuje 😀

babulka82
28. nov 2013

@kikuleenka
@luna303 no unas ani to plazenie nejak nepomaha,poobzera všetky hračky a mrnči za 5 minut.Ja neviem kedy sa to zlepši ale mam pocit že nikdy.Zaspava s plačom,zobudi sa s plačom ☹

kikuleenka
28. nov 2013

@babulka82 no to mi je luto...ale ktosi tu niekde pisal, ze prvy rok byva ako za trest 🙂 tak ja verim, ze po roku to uz bude jedna malina 🙂 a nemoze ho tiez este brusko, zubky trapit? Lebo Hanka place, len ked ma trapenicko (skusali sme jej dat jogurt a to sme teda radsej nemali, plakala cely vecer, co ju brusko bolelo)...

majushka
28. nov 2013

@babulka82 ahoj, u nas sa to zacalo zlepsovat, sice pomaly, ale zacalo...taky najvacsi prelom bol myslim nedavno v 10. mesiaci ked zacala chodit sama, teraz si tu pekne chodi, prenasa veci, zlieza, vylieza, sama sa zahra s hrackami, chape co ju ucime..aj vydrzi uz konecne niekde, lebo donedavna som sa s nou bala vobec dakam ist, tomu som fakt rada...teraz bola napriklad asi tri dni mrzuta vratane noci, uplna katastrofa zase, no a dnes sa ukazali konecne horne jednotky a Stanka je zraaazu uplne usmievava a pokojna...takze vo vseobecnosti je to uz urcite lepsie, ale mame sem tam aj blbe dni...no vsimla som si oproti inym detom, ze je zivsia a taka, ze ked nie je po jej, tak sa velice jeduje...aj so zaspavanim je to tahsie, kedze je nezmari