Plienka na noc

eja123
9. máj 2012

Ahojte, mám dcérku, ktorá bude mať koncom júla 3 rôčky. Na noc jej dávam ešte plienku, len neviem, ako na to, odučiť ju v noci od plienky.Viem, že u všetkých detí je to individuálne. A ešte máme tak trochu problém s kakaním, nejako sa toho bojí, stále mi povie, že ju to bolí. Pár krát sa vykakala do nočníka, a vtedy sa z toho stráááášne tešila ale častejší problém je ten, že sa nechce vykakať alebo sa mi pokaká v noci. Neviem, vtedy má asi kľud alebo ja už neviem. Nikdy chorá nebola, ale toto nejako nevieme vyriešiť ☹

xlucia
9. máj 2012

@eja123 zacni davat probiotika, nejake poriadne nie bio gaiu, upravi sa jej kakanie, nebude ju to boliet. tym padom ti bude kakat cez den, a nebude sa pokakavat v noci

tinki
9. máj 2012

@eja123 súhlasím, moja staršia dcérka prestala v noci používať plienku, keď mala 3,5 roka. Každé dieťatko je individuálne. Vraj netreba na to reagovať. Ráno ju prebalíš a nič nevravíš. Ju to určite tiež trápi ale nevie to ešte ovplyvniť. Ale to kakanie najlepšie s probiotikami poriešiš. Aj infant dophilus sú dobré probiotiká a cenovo výhodnejšie. Treba ich aj tak striedať. A dať pozor, či máte v strave dosť vlákniny, menej kakaa a tak podobne. 😉

eja123
autor
9. máj 2012

Ďakujem, vyskúšame.A ako s nočným cikaním? Ako ju odučiť od cikania do plienky v noci? Aj vaše dietky majú v tomto veku plienočku aj v noci?Nemáme s tým žiadne skúsenosti

eja123
autor
9. máj 2012

áno, áno, máš pravdu, každé dieťa je individuálne, ale ďakujem za rady. Ja jej dokonca plienočku vyberiem už ráno okolo 4-5 hod. a kým o tej 8.30 nevstane, dovtedy sa ani nepociká. a keď sa mi v noci zvykne pokakať, tak na to sa samozrejme hneď zobudí, pustí sa do plaču a kričí maminka, pokakala som sa. Spinká už vo svojej izbičke a inak je veľmi rozumná, len toto nám nejako nejde 😒

milena123
9. máj 2012

@eja123 ahoj,moj syn prestal uplne pouzivat plienky ked mal 2 rocky,na noc skor sme mu prestali davat lebo kazde rano bola sucha tak sme mu viac nedali,viac sa pocikaval cez den ked sa hraval lebo pozabudol ze ma ist cikat ako bol zahraty 🙂 s kakanim sme mali tiez niekedi problem ze ho to bolelo a sme mu tiez davali probiotika a sa to upravilo a nemal rad ked ma ist kakat ze bol niekto blizko neho sa vzdy sam zavrel na wc a ked bol hotovy len zakrical na utretie ritky ho to vzdy rusilo ked vedel ze cakam aby sa vyvakakal aby som ho mohla utriet a ked som bola aj pri nom velakrat prestal kakat to drzal a az neskor ked bol sam sa vykakal 😉

xlucia
9. máj 2012

@eja123 mali, starsi prestal mat plienku v 2 rokoch a 5 mesiacov.mladsi 2 roky 10 mesiacov. nenut ju, ale rozhodne o tom na nu vela hovor. treba dat najavo ze sa ti nepaci za sa v noci pokaka, ved bude velka skôlkarka. davat na serbel tesne pres spanim, ci sa vycika alebo nie. vytvori si navyk. vela chvalit, ale je uz dost velka aby pochopila aj nespravne konanie

tinki
9. máj 2012

@eja123 cikanie neodučíš. To musí prísť samo. To je neurologické. Neovplyvníš to. Môžeš tak akurát v noci ju zobudiť a dať cikať. Tak okolo polnoci. Po čase sa sama začne budiť na to, že jej treba cikať. Ale to príde aj bez toho, že ju budeš nútiť v noci cikať. Jednoducho to raz príde. V mozgu sa vyvinie chýbajúca časť a taký impulz ju prinúti sa zobudiť. Aj u nás tak bolo. Dlho, dlho v noci cikala. Aj som ju nechávala bez plienky, dala som na posteľ nepremokavú plachtu, ale keď to nešlo, tak to nešlo. Potom bola jedna noc suchá, potom ďalšia, potom zase raz mokro. Ale do štyroch rokov už sa to krásne spravilo.

eja123
autor
9. máj 2012

@tinki Ďakujem za radu, nepremokavú plachtu máme aj my, ale ešte som neskúšala na noc jej nedať plienku. A pritom keď spinká na obed, tak plienku nemá. dúfam, že to čoskoro pôjde, lebo inak je veľmi rozumná 🙂

tinki
9. máj 2012

@eja123 to verím, že je rozumná, to s tým nemá nič spoločné. Netráp sa, je to normálne.

klauduska
9. máj 2012

@eja123 mna trapi nieco podobne,s kakanim mame problem,doteraz kakal vylucne do plienky,vzdy ked chcel kakat,vypytal si plienku,kak po stojacky.Par dni uz skusame kakat do nocnika,aj sa posadi,sem-tam sa nam nieco malicko podarilo vykakat,vcera napr. vobec.... 😒
Na spanie amme plienku,aj cez den,aj v noci,ma stale nacikane.....tiez som uvazovala,ze ho budem v noci davat cikat,ale tak uvazujem...ci sa mi vlastne vobec aj vycika,ci to bude vnimat a vsetko..... 😅
Asi treba len skusit a uvidime.....

Daj vediet ako sa Vam bude darit... 😉

eja123
autor
9. máj 2012

@klauduska ahoj, a koľko má tvoj malinký? Určite vyskúšam tie probiotiká, čo mi tu babenky radili a potom uvidíme.

eja123
autor
9. máj 2012

@eja123 už som si ťa našla, už viem, koľko má Filipko rôčkov, ja som tu dnes prvý krát, dnes som sa len registrovala, takže mi to trochu trvá 🙂

astonka
9. máj 2012

@klauduska ahoj my sme mali tiež taky problem s kakanim...na malu chodil pekne na wc a velka bola len do plienky...ale potom to nejak prešlo samo par krat šiel aj na wc tak sme mu zatlieskali že ake super ...a prešlo to...držim palce aj vam...

xlucia
9. máj 2012

@klauduska nebude ti vnimat. este nema dozretu centralnu nervovu sustavu. davaj ho pravidelne na serbel. vzdy po zobudeni a vzdy pred spanim. nasi ked nechceli sediet na serbliku, tak som ich nenutila, ale som im povedala, vsak este chvilocku posed, ritulka si potrebuje zvyknut na serblik. aby vedela za tam ma nabuduce kakat. znie to smiesne, ale fungovalo to na oboch, a aj na drobcov cosom strazila, a nebol to jeden 😉
oni si potrebuju zvyknut na ten pocit ze pod zadkom je diera. doslovne. taky pocit prazdna.

dazdovka
9. máj 2012

@xlucia Nema dozretu nervovu sustavu 😀 😀 😀 taky hlod... nase babo necika/nekaka v noci do plienky od 2 mesiacov, ked ma potrebu vylucovat, ohlasi sa, cielene nas zobudi, nie je to o tom ze by bolo nezrele, ale o zvyku! Je v jeho podvedomi, ze povazuje plienku za zachod, tak ste si ich naucili, vsetko je v hlave... Ale tvoja rada o uvedomeni si, ze potreba sa robi do nadoby s dierou pod ritkou, je spravna 😉 Klaudi drzim palce, skus vycihat ako sa sprava pred tym a skusit ho dat aj na podsedak na misu zachoda, motivovat nalepkami a pod...

xlucia
9. máj 2012

@dazdovka nepotrebujem aby si posudzovala moje rady. a co sa tyka tvojho babetka, no mas doma genia 😀 , a hovor o tom vtedy ked mu pojdu zuby, resp. ked ti zacne chodit. ci ti aj vtedy bude hlasit....

dazdovka
9. máj 2012

@xlucia och samozrejme ze nepotrebujes rady 🙂 skoda len, ze si musite teraz tak namahavo ucit deti na nocnik, ked sa to dalo vyriesit inac a lahko, kym boli mensie a hlasili potrebu rovnako aktivne ako napr. hlad 🙂 a nejeduj sa, ved som ta pochvalila za fajn radu. Pekny den.

m.i.r.i
9. máj 2012

nasmu prave ideme zrusit nocnu plienku..mava ju suchu uz asi 3-4 mesiace, len som sa aj tak obavala toho co ak mu ujde a este bolo v izbe zima..on spinka pekne celu noc, nech mi nespi v mokrom.
tak ju uz dam prec, cez den spinka bez plienky, tiez ju ma stale suchu
ja ho dam vycikat pred spanim, uz taku hodinku pred tym ale nic nepije/alebo len minimalne trosku vodicky, jeden-dva glgy ..zrusili sme vecerne mlieko pred par mesiacmi ...a on krasne vydrzi do rada..dokonca rano sa aj o siestej zobudi a este tam aj hodinku vykecava, pocka si na mlieko, cita knizky...a potom posadime na serblik a on vycika pol serbla🙂 Mame 2 roky a 3 mesiace, na nocnik chodi od 17m.
Ja suhlasim s @xlucia , ze je to o tom, ako vie dietatko ovladat mechurik a ako ma dozretu nervovu sustavu...aj my dospeli sme kazdy iny..moja sestra chodi doteraz v noci na vecko aj 2x...a aj cez den..stale sme s nej mavali srandu, ze s nou niekam ist je hrozne, vzdy len cik pauzy..🙂 a su dospeli, co sa na plny mechur vobec nebudia, idu az rano...tak si myslim, ze istym sposobom aj deti su v tomto rozne
tak ak tvoja mava tu plienocku stale pocikanu, asi by si ju mala v noci na serblik zobudit..maminky zvyknu tak okolo polnoci- pripadne ked idu spat este zobudit dietatko...ona by do rana potom uz mala vydrzat ak nic nepije..
A kakanie - urcite upravit stravu..treba vela vlakniny, ziadne cokolady a kakao a ine upchavadla...ovocie, zeleninka, celozrnne pecivo, my papame aj celozrnnu ryzu napriklad...nas maly je v tomto super, rano zvycajne po spanku ked sedi na serbliku a citame knizky tak sa ja vykaka..ale neter ma tiez kakacie problemy..ale to ked som videla, ze ju sestra motivuje tym, ze ked sa vykakas dostanes kinderko - tak mi bolo smiesne, ze este do nej pcha cokoladu...rano granko atd...jednoznacne dostatok vlakniny a pripadne tie probiotika ako ti babule radia by som aj ja zaradila..a hned jej bude ritku skrucat aj cez den🙂

tinki
9. máj 2012

@dazdovka nie je to blud. Je to neurologický problém. Tak ako starý človek prichádza o schopnosť udržať potrebu, tak u neho to skoro zaniká a u dieťaťa sa to najneskôr vyvíja. Dieťa si môžeš vycvičiť, to je pravda. Ale to je bezplienková metóda a to je niečo iné. Nie každý chce mať doma vycvičené dieťa.

klauduska
9. máj 2012

@dazdovka dakujem za rady,mame aj podsedak,aj nalepkami motivujeme,aj sladkostami(co moc neuznavam,ale tak skusila som),a veru nic,celkovo odkedy sme bez plienky cez den co je cca 3,5 mesiaca sa do zachoda vykakal 2 krat a do nocnika asi 5 krat,ale to len veeelmi malicko.... 😒
Vzdy pred spanim sa ideme vycikat,dame plienku...ale vcera som napr. zistila,ze dost nacika este ked zaspava....tak vcera som mu nakazala nech sa pekne pyta,aj ked uz lezime...boli sme 2 krat cikat a do polnoci nez sme isli spat my,vela nacikaneho nemal.....
A tie si skor myslim,ze je to o zvyku,mozno si zvykne cikat priblizne v rovnaku hodinu a postupne tak odburame plienku...neviem,moj laicky nazor.... 😅

tamoulik
9. máj 2012

@tinki To si kde pocula, ze bezplienkove deti su vycvicene? Starsi bol klasicke plienkove dieta,nocnu plienku sme zrusili, ked mal cez tri roky, zrusila som naraz obom a kedze rocny bol bezplienky, tak mi bolo trapne davat ju starsiemu. Starsieho davam v noci aj 3-4x cikat, kedze ma potrebu aj v noci pit, mladsi v noci cika 2x. Mladsi je bezplienkovany od 3.mesiaca, od roka je bez plienky cez den aj v noci, potrebu hlasi alebo ho pravidelne davam cikat, podla toho kolko vypije. Paradox, ze starsi ma doteraz viac nehod ako mladsi, je to naozaj o tom, ze dieta dava signaly od narodenia, ale ked rodicia ich ignoruju, tak dieta postupne tie signaly straca a ked chcu dieta neskor oducit, tak uz je neskoro.
@eja123 tiez odporucam nepremokavu plachtu na noc, a vzdy ked sa ti v noci zacne vrtiet, tak posad na nocnik, mala by sa automaticky vyprazdnit a pri tom sa nemusi ani zobudit, skus a uvidis.

bobocka
9. máj 2012

@eja123 moj bubo bude mat tri vseptembri.takto pred rokom sme ho odplienkovali na den co slo naozaj dobre ,necakala som,ze to tak dobre zaberie.jasne,ze boli aj nehody a aj potom pocas roka sa nehody stali,no nic strasne.ale pre istotu dodnes stale nosim so sebou oblecenie na prezlecenie ak by nahodou 🙂 na noc som mu plienku davala stale,ale uz zaciatkom roka som sledovala,ze nocne plienky zacali byt prazdne.nie vzdy,ale povacsine som vyhadzovala prazdne.ale davali sme mu stale,lebo boli zasoby a teraz ,ked sa pred dvoma tyzdnami zasoby minuli ,tak sme uz dalsie nekupili.a mal v noci len jednu nehodu a to tiez prislo rano,lebo spal od osmej vecera do pol desiatej rana.len koli tomu dlhemu nocnemu spanku sa rano precikol.v noci ho chodim sledovat,naposledy okolo druhej pol tretej a stale je suchy 🙂 vecer pije okolo siedmej pri veceri,potom uz nie.spat chodi okolo osmej a medzi tou siedmou a osmou ho davame min 2-3x na vecko (on je od zaciatku na vecku,nocnik sme hned zrusili).teda podla mna je zaklad uz cca hodinu pred spanim nepit a pred spanim dat dietatko poriadne vycikat.

tamoulik
9. máj 2012

http://www.gorila.sk/product/233133 Odporucam precitat knihu Bez plenky, su tam vyvratene vsetky bludy o dozrievani nervovej sustavy a pod.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maznacik007
9. máj 2012

my budeme mat v juli 4 a plienku na noc mame stale.... ja mu nechavam cas ved to nie su preteky... a budit ho zo spanku ked pekne spi sa mi nechce... radsej nech sa poriadne vyspi...

pink_lady
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bashka
9. máj 2012

Moja starsia dcera ma 4r aj nieco a stale potrebuje na noc plienku...no tak co...kazde rano ju ma pocikanu a to v noci nepije...ked ju zobudime aby isla na wc tak tam moze sediet aj hodinu a nebude, skusali sme v roznom case a nic, ked sme jej plienku nedali tak sa v noci musela prezliekat postel, ona a aj z toho bola dost rozladena...takze ju ma naspat a nechavame to na nu, presne to mi povedala aj pediatricka...ze do 5 rokov je to ok, potom sa mam ozvat ak bude treba. No a mladsia mala teraz 2 roky a v noci sa mi zobudi a vypyta sa...takze takto...staria mala cez den plienky do 2,5 roka, mladsia do roka a pol...tie plienky zas az tak vela nestoja aby som ju musela stresovat a okrem toho, naschval to urcite nerobi...

a inak vraj budit a davat cikat nie je velmi dobry napad, tymto preberame kontrolu nad mocovym mechurom my a nie dieta...to, ze u niektorych deti to "funguje" je vlastne tak, ze pretoze ich dame vycikat a oni potom uz cikat nemaju co takze sa nepocikaju...ale pridu na to aj tak neskor az same... 🙂

vanessm
9. máj 2012

@bashka Ahoj, presne ako u nás, len s tým rozdielom, že malá je bez plienky a už by sa hanbila moooc keby som jej ju chcela dať, bola by to pre nu potupa. Má skoro 4,5 roka a ak ju nedáme o desiatej ( 2 hodiny odkedy zaspí vycikať) tak sa pociká okolo polnoci. Ale prišla som na to, že ak jej nedám 2 hodiny pred spaním piť vodu tak sa nepociká aj keď si dá pred spaním 2 dcl mlieka len nesmie vodu, džúsik .., mlieko môže

bashka
9. máj 2012

@vanessm moja ju chce, lebo sa boji, ze sa pocika...a vidi, ze aj mladsej davam (pre istotu), takze to berie...tak raz za mesiac skusime 1-2 noci davat ju okolo10tej,pripadne skusame ine casy, ale ona tak tvrdo spi, ze ju spiacu berieme na wc a ona tam spi dalej 😀 . Ked sa ju snazime prebudit tak potom place a neviem zaspat aj hodinu...ale ved raz sa to nauci 😵 Vidis, to mlieko vyskusam, lebo to mi pride divne nedat jej pit ked je smadna a to zas ja neviem kedy zaspi aby som sledovala tie 2 hodiny (niekto hovori aj 3) nech nepije 😕

vanessm
9. máj 2012

@bashka No aj naša spí strašne tvrdo a keď ju dávame o desiatej, tak len na šerbel pred postieľkou a musím jej šuškať, že cikáááme, lebo tak tvrdo spí, no a skoro vždy precitne a vyciká sa v spánku. Ale ak dostane len mlieko a nie vodu tak vydrží a aj keď ju dám o tej desiatej, tak ništ.