Plienka na noc

eja123
9. máj 2012

Ahojte, mám dcérku, ktorá bude mať koncom júla 3 rôčky. Na noc jej dávam ešte plienku, len neviem, ako na to, odučiť ju v noci od plienky.Viem, že u všetkých detí je to individuálne. A ešte máme tak trochu problém s kakaním, nejako sa toho bojí, stále mi povie, že ju to bolí. Pár krát sa vykakala do nočníka, a vtedy sa z toho stráááášne tešila ale častejší problém je ten, že sa nechce vykakať alebo sa mi pokaká v noci. Neviem, vtedy má asi kľud alebo ja už neviem. Nikdy chorá nebola, ale toto nejako nevieme vyriešiť ☹

alami
9. máj 2012

@xlucia prečo myslíš, že nie bio gaiu?

@eja123 s probiotikami súhlasím, už si vyber sama aké, ale ja dávam práve bio gaiu a dlhodobo a po veľkých problémoch už nemáme problém s kakaním.
čo sa týka plienky na noc, môj malý má 4,5 r a má na noc plienku, neriešila som, že to príde samo a aj prišlo, už nejaký ten týždeň-dva sám od seba povedal, že plienku nechce. ešte sa kde tu pociká, ale snáď už to bude ok. Viem, že je to neskoro, ale ja nebudem trápiť dieťa ani seba násilným odúčaním. Tak ako tu už bolo povedané, na to musí dozrieť, to neurýchlime 🙂
No a ke´dže máte to nočné kakanie, začala by som probiotikami - ale pravidelne, to je najdôležitejšie. Plienku by som rozhodne nechala, aspoň kým nezbadáš, že už v noci nekaká, lebo to budeš mať inak iba trápenie 😉

xlucia
9. máj 2012

@alami lebo bio gaia je slaba. to je max. tak pre babetka. mame ich odskusane mnoho znaciek, ze vyse 5 rokov, toto je slabota, by som povedala ze az smejd na tahanie penazi od mamiciek

tosomja
9. máj 2012

@eja123 Ahoj, ja mám ešte malú dcérku na to, aby som ju učila na nočné budenie...ale kamarátka ma tiež syna v tvojom veku a proste ak sa už pekne pýtal cez deň a poobede spal bez plienky, tak mu nedala ani v noci, tri dni sa pocikával, ale budil sa na to, že mu vadí mokré pod ním. Vzala ho, dala na nočník. Prezliekla, Trvalo to tri dni, až pochopil, že nebude mať pod sebou suché.
Držím palce.

eja123
autor
9. máj 2012

@tosomja ďakujem za povzbudenie, nasilu ju nebudem ani ja nútiť, nemám to v úmysle, chcela som len počuť názory aj iných mamičiek 😉

stanulka75
9. máj 2012

@eja123 ahoj.moja ma 3 a pol roka a pred tromi tyzdnami som ju zacala v noci davat cikat,myslim ze mas cas,ale mozes skusat ak mas na to energiu.daj ju dvehodiny po zaspani na nocnik,alebo maximalne 2,5 hodiny a potom uvidis este po troch a do rana by mala vydrzat,mozno to bola moja pohodlnost nakolko mam mladsiu ta ma 18 mesiacov a ta ma vycerpavala a nemala som uz energiu nieco este ine riesit,s tym kakanim ti k tomu poviem,nema nahodou tvrdu stolicu?mi sme mali dlho problem s tymto tiez,len gulicky zajace kakala,alebo velku gulu tvrdu a vtedy som povedala dost...a islo sa doktorke dala mi kvapky duphalaca nejaky cas sme ich davali,a teraz je dobre,sem tam ma tvrdsiu ale to podal toho co papa.vtedy mala stale.

jaja28
9. máj 2012

@eja123 moja mala plienocku na noc do 4 rokov, cez den sa pytala, ale akonahle prisla noc, zaspala tak tvrdo, ze sa na cikanie nezobudila a co bolo este horsie, ked sa pocikala, spala v takom mokrom az kym som ju neskontrolovala, vobec sa nezobudila, spala dalej taka mokra..... isiel ma slak trafit, ze sa nezobudi ani len na to, ze je mokra, lebo by som ju hned prezliekla........ ked mala 4 dostala v lete riadnu zapareninu (prvu v zivote) a to som si povedala koniec plienkam.................. na vecer sme obmedzili tekutiny a v noci som ju zobudila, dala cikat na nocnik (vela krat ani nevedela, ze cika, doslova cikala v spanku) potom som ju polozila naspat a spinkala dalej. 😉 teraz ma 4,5 a pyta sa sama. konzultovala som to aj s nefrologickou a hovorila, ze pocikavanie v noci je problem az od 5 rokov, potom sa to uz nejako lieci, ale neviem ako kedze sme to zvladli...... drzim vam palceky, co sa tyka probiotik, davam ich malej dlhodobo na odporucanie imunologicky, berieme biogaiu

dazdovka
11. máj 2012

@klauduska Klaudia, nic som tu dalej necitala, ale v kratkosti - Filipko je uz velky rozumny chalan, vie ze sladkosti moze mat z obchodu hocikedy. Skuste ho namotivovat na nieco vynimocne. Napr. chodte sa mrknut v nedelu na futbal - chalanov to zvycajne riadne chyti, nie? Ale len tak cez branu, s tym, ze mu slubite, ak bude kazdy den kakat do zachoda a uz nie do plienky, ako male babo, ale ako velky chalan, tak bude moct ist nabuduce na tribunu. Kazdy den mu to opakovat, niekolkokrat ho vyzyvat, aby isiel na zachod/nocnik, lebo vies ten futbal... alebo nieco take, vynimocne, on si to isto dava v hlavicke dokopy a ked ho budete vyzyvat, mozno to zaberie.. vela stastia 🙂

klauduska
11. máj 2012

@dazdovka jaaaj,diky dani,to znie celkom dobre a zaujimavo..... 😉 ma napadlo,ze ho namotivujem na bicykel,vcera sme kupili sedanu nan a bol z toho uneseny,velky plac,ked sme sli schovavat biyckle.... 😅
Takze skusim asi aj toto...

Ale zaroven sa chcem pochvalit,mame za sebou prvu,uspesnu noc bez plienky.... 😵

inffinity
24. máj 2012

ahojte moje malá bude mít ted tri roky a i když neměla noční plínku suchou už jsem ji nedala, došly plínky tak jsem nekoupila nové.. jen jak jsem zjistila ona to ještě asi nechápe ☹ večer moc už nepije, před spaním se vyčůrá, pak ji dám ještě za 1,5h co usne, pak jak jdu spát cca kolem 1:30 a pak v 5ráno ale to někdy..dneska jsem nedala..ale asi to není dobrý nápad.. myslíte že můžu postupně už ji davat ted jen dvakrát a pak jen jednou a pak už vůbec a nebo to nechat tak a vrátit ji plínku?

anjelicek26
24. máj 2012

@inffinity - oducanie od nocnej plienky fakt nie je o chapani, ale o hormonoch, ktore znizia produkciu mocu pocas noci. Pokial sa tento proces nespusti, nic nepomoze, je to vyvin, ktory deti dosiahnu vo velmi sirokom spektre 1,5-5 rokov. Vsetko z toho je normalne.

V noci dieta urcite nebudit. Narusene spanie nie je zdrave, plus este ty sa nabehas. Nic tym nedosiahnes. Pozri mne sa dcerka kojila v noci este 4x a maly pije este 400 ml kazdu noc a bez plienky boli 19/20 mesacny aj v noci. Proste sa prestali pocikavat. Netrenovali sme!!! Lebo toto sa natrenovat neda. Prestali sami od seba. Nie je to o piti, je to o tom, ze sa netvori moc. Rano vycika dost a o pol hodku zasa, poriadnu davku a potom je uz kludny.

Skus to nebrat ako katastrofu, tri krat za noc ju davat, to fakt nie :( Nie je na to zrela, bodka. Ma fakt cas do tych 5 rokov, dovtedy to ani lekar, ani nikto neriesi, skus to neriesit ani ty 🙂 Deti by sa v tomto nemali porovnavat, lebo sa to fakt natrenovat neda. Len dozriet.

inffinity
24. máj 2012

@anjelicek26 no však ani mě se to nezdá.. takže co vrátit plínku a nebo mám zkusit prvně nedávat čůrat?

anjelicek26
24. máj 2012

@inffinity - vratit plienku. Isteze mozes skusit ju nedat cikat a pockat, ako to vypali, ale pocikat sa pre deti do postele je dost demotivujuci zazitok, preto sa odporuca prvy raz tu plienku na noc nedat, ked je dieta aspon 3 noci po sebe suche, resp. do plienky sa vycikalo az rano po zobudeni. Moji ako sme odplienkovavali boli odrazu suchy aj v noci, tak som po par dnoch tu plienku vzala. Tiez som mala z toho blby pocit, lebo on chrni u nas v posteli - ale nehodu mal od januara len jednu jedinu, aj to mu len trosku cvrklo a uz letel rano na serblik 😀

Ono fakt, mala sa nevyspi, ty sa nevyspis a pokial skutocne uz po 1,5h po zaspani potrebuje cikat - ergo by sa pocikala - tak sa jej moc este tvori pocas noci, tym padom este hormony nefunguju tak, ako by mali.

inffinity
24. máj 2012

@anjelicek26 diky za radu zkusim ju nedat vycurat a podle toho se pak rozhodnu..

mirka276
28. máj 2012

moj Misko nema plienky od dvoch rokov, a velmi nam pomohlo, ked som mu kupila prve slipky a oblekol si ich. Bol velmi stastny a stale opakoval " mam kipky, epocikamsa." A takto z jedneho dna da druhy sme ostali bez plienok. V septembri mal 2a pol roka a nastupil do skolky. V triede je najmladsi je tam rozdiel aj vyse roka a niektorym detom este davaju na spanie plienky.