Pocikávanie v spánku po odplienkovaní

31. okt 2019

Ahojte. Idem si k vám pre radu. Malý - 2a1/4 ročný - je už vyše 4 mesiacov bez plienok úplne. Krásne sa v noci pýtal cikať. Teraz posledné 2 mesiace sa začal občas počas spánku pocikávať. Väčšinou bol vtedy nachladený, ale teraz sa mi to zdá už príliš. Za október sa pocikal 5x počas obedného spánku a 3x v noci. Už sa ani nepýta, ale preventívne ho budím. Príde mi to veľmi veľa, priznám sa, že už ho za to hreším 😔 Nechcela som sa vrátiť k plienkam, ale normálne rozmýšľam, že tak urobím a nech sa zase začne pýtať sám. Začiatkom roka budeme mať prírastok a teda toto pocikávanie k tomu 🙈 Nič sa nezmenilo, malý je so mnou doma, všetko ostatné funguje na 1. Je veľmi šikovný aj komunikatívny. Čo by ste robili vy? Ďakujem.

sapetka
31. okt 2019

Plienka na noc sa nedava ak dieta min dva mesiace sa pyta cikat pocas spanku. A 5x sa pocikat pocas jedneho obedneho spanku je fakt velmi vela. Jednoducho mu na spanok plienku daj. To nie je nic hrozne.

pininka1
31. okt 2019

Ja by som sa k plienkam už nevrátila, zvykne si že ju má a bude počurany každý deň. Ak bol plne odplienkovany znamená že je problém inde. Skôr si myslím že ide o to že bude mať súrodenca. Veľmi veľa detí sa vtedy vráti do minulého režimu, lebo majú pocit že si ich bude rodina viac všímať a aj to funguje. U nás v rodine sa to stávalo často, mali s tým problém aj moje sesternice. Pomôže len dávať ozaj tomu dieťaťu pocit,že je stále dôležité, a hlavne sa nelakaj, keď príchodom bábätka sa začne pocuravat aj mimo spánku. Žiaľ chce to čas. Držím palce

pininka1
31. okt 2019

@sapetka Moji synovia nemali plienku na noc po týždni od odplienkovania. Plienka na noc sa prestáva dávať vtedy keď je aspoň pár dní úplne suchá a dieťa sa pýta aj cez noc. Naco nechať v suchej plienke dva mesiace. My sme žiadne nehody nemali.

autor
31. okt 2019

@sapetka nie jedného spánku, ale v rámci mesiaca. Pociká sa a väčšinou sa hmeď zobudí a s plačom mi oznamuje, že maminka mám mokré gate. Ale aj v rámci mesiaca sa mi to zdá veľa, keď bol 2 mesiace úplne bez nehody. Tento týždeň to bolo 2x v noci a raz na obed a to je iba štvrtok 😔

autor
31. okt 2019

@pininka1 všetko je možné, napadlo mi aj mi toto, ale mám pocit, že si to až tak neuvedomuje ešte 🤔 to, že to príde po pôrode viem, že je pravdepodobné..

autor
31. okt 2019

@pininka1 no veď to, že on sa budil a pýtal a dokonca aj teraz keď sa nepociká sa teší a ukazuje mi, že mś suché gate a raduje sa.

sapetka
31. okt 2019

Normalne by som mu dala plienku na noc. Tym sa nic nepokazi. Cez den bez a na noc plienku. To sa stane ze dieta sa nepocika a potom to zacne.. on sa to nauci len na neho kvoli tomu nekric.

sapetka
31. okt 2019

@pininka1 gratulujem ale nie vsetky deti to tak maju. Moj je odplienkovany 4m ale na noc mu plienku davam lebo sa nepyta na zachod

mogaa
31. okt 2019

@sapetka na noc plienku cez deň nie....ešte nedozrel, stačí že hlbšie zaspí a nemusí sa prebrať na cikanie, rovnako stačí že trochu prechladne a pociká sa....inak toto je u malých detí uplne normálne.....náš sa pocikával aj keď sa začal tak schuti smiať(záchvat smiechu)....a nehreš ho za to .....jeseň je obdobie že pri malých deťoch stačí ak je im chladno na nožičky a hneď sa v spánku docikajú(predpokladám že cez deň nekúrite)

autor
31. okt 2019

Už kúrime kočky, sme v dome a je tu už chladno, ale zapne sa podlahovka len keď klesne teplota pod nastavenú hranicu.
No, takto. Zdá sa mi, že bude chorý, leno je aj spavý aj umrnčaný veľmi.
Ale keď si to odmyslím, aké pocikávanie je ešte v norme? Raz týždenne to máme, vždy v pondelok (už si to píšem) neviem či tak tvrdo spí po aktívnom víkende.. ale tak cez noc vydrží, ciká 3x a v rámci 1,5 hodinového spánku sa pociká??

sapetka
31. okt 2019

Ma 2r tu je pocikavanie uplne v norme😁

sapetka
31. okt 2019

@mogaa a preco to pises mne?

nikolieta9
31. okt 2019

Ja by som tiez nesla naspat do plienok, vyradila by som zdravotny problem, poradila sa s lekarom, ako ak to je fakt tak plienku daj, ale samozrejme riskujes, ze sa pytat nezacne a ze sa zacne pocikavat aj cez den ::/

mogaa
31. okt 2019

@sapetka prepáč, bolo to myslené autorke

mogaa
31. okt 2019

@anonym už to tu bolo spomenuté v takomto veku je to uplne normálne a je jedno či sa dieťa pociká 1x za mesiac či 3x do týždňa alebo stále nosí plienku.... u detí je normálny regres, v určitom období sa naučí niečo nové a v niečom sa posunie späť....naozaj najväčší "problém" vidím len v tom, že ho za to hrešíš, hoci vidíš že ho to trápi....koľko detí sa ešte v škôlke dociká počas obedného spánku a je to ok....a pritom boli dávno odplienkované....

sapetka
31. okt 2019

@mogaa v pohode😊

fiafia
31. okt 2019

K plienkam by som sa nevracala. Moja tiež bola dlho odplienkovana a v jednom období mávala nehody či cez obedný spánok či v noci. Bola som z toho nešťastná, nakúpila plachty nepremokavé a ako prišlo tak odišlo. Bolo to len chvíľkové obdobie.

veronk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronk
31. okt 2019

Môj syn sa odplienkoval asi cca 1,5 ročný komplet aj v noci, nehody sa môžu stať ešte vzhľadom na vek, moja skúsenosť je,že keď vypil čaj pred spaním a tvrdo zaspal,že sa neprebudil ,tak sa pocikal tak pred spánkom som mu dávala už len mlieko a prestal sa pocikavat má cca 2 roky a spí celú noc a vycikať sa až ráno.

autor
31. okt 2019

Ďakujem vám baby. Vyliečime prechladnutie, plienky zatiaľ odložím a hrešiť ho nebudem. Túto noc mi už proste praskli nervy.. 3x za týždeň, ale veľmi mu bolo ľúto 😔
No je to tak, ak ho dám pred spaním aj 2-3x cikať, že natiahnem čas, tak bez nehody. No budem si dávať pozor.

@fiafia nepremokavé plachty? To ako funguje? Ja dávam pod plachtu podložky zdravotnícke.

yanni
31. okt 2019

Nepremokave plachty, Ako to funguje? No uplne normalne. Kupis taku plachtu, das na matrac a hotovo. Ja este davam na nu normalnu plachtu ale to nemusis. My mame na normalnych posteliach z Ikea a pre babo v postielke som kupovala, ale uz su to Roky, v Normalnom obchode s detskymi vecami.

sense
31. okt 2019

Urcite ho nehres.... moze to.mat s prechladnutia a skusila by som aj vysetrenie mocu... daj nepremokavu plachtu al podlozky ...

autor
31. okt 2019

@yanni myslela som tak, že či na tom ten moč stojí slebo to tá plachta absorbuje a nepustí ďalej 😊 ikea to má ako ochranu matraca, musím kúpiť, len som nevedela “ako sa to chová”

ukulela
31. okt 2019

pocikavanie v noci je aj o tom, zedieta este nema dozretu nervovu sustavu a jednoducho sa nezobudi na cikanie. je to vec vylucovanie neviem ktoreho hormonu a ak to trva dlho(po 6 oku tusim), tak sa ten horon podava ako liek. preto ja jednoducho pocikavanie u mojho v noci neriesim. castejsie sa pocika, ked je chory, inokedy ma aj 2-3 tyzdne suchy spanok. treba dbat na pitny rezim, vecer uz pit menej, pred spanim sa poriadne vycikat a po prebudeni tiez hned.
urcite za to diea nehres, a ked bol chory, duplom. dieta za to casto nemoze. skratka sa na nutkanie cikat nezobudi este.

fiafia
31. okt 2019

Kupovala som v detskom obchode stala cca 10e. Neprepusti moc. Kúpila som si rovno dve. Na jednu stranu matraca jednu, na druhú druhu a keď sa pocikala mokrú preč,matrac otočiť s prichistanou suchou a hotovo 😂😂 našťastie sa to upravilo samé. No stále mám jednu plachtu keby náhodou 😀 ale má na tom ešte decku

autor
31. okt 2019

Namočila som hexapan, má zvýšené bielkoviny, takže nejaký zápal tam je. Doktorku nestíhame, čo by som mi mohla dať?

lubi40
14. nov 2019

@nikolieta9 prepac, ale to kde zeny na take hluposti chodite. Nocne a denne pocikavanie spolu vobec nesuvisi. Nocne odplienkovanie sa NEDA NAUCIT, je to vec vyzretosti nervovej sustavy

autor
14. nov 2019

Inak kočky, update - dala som malému na 3 dni Uribal sirup a urologický čajík a odvtedy ani kvapka. Chudáčik bol prechladnutý a ja som sa hnevala 😔