Pohryznutie psom a stehy na líčku. Ako sa starať o ranu?

cibulkas
5. nov 2009

Ahojky, prosim vas o radu. Moju 17 mes. dcerku uhryzol pes do licka a ma tam 1 steh. 😠 Ja viem, ze to nie je tragedia, ale ja som z toho nestastna a neviem ako sa starat o tu ranku. Nechcem, aby mala dcerka jazvicku (resp. aby bola co najmensia). Nemate niekto skusenosti s tymto? Co jej dat papat aby mala viac vitaminov, co zmenit, alebo nie? Dakujem pekne zienky. 😕

saraxy
5. nov 2009

Zdravim, my sme tiez mali uraz na cele s jednym stehom. Hrozne ma to trapilo. Nic specialne sme s tym nerobili, ale kupila som v lekarni masticku na lepsie hojenie jazviciek a zda sa mi ze to prispelo k peknemu zahojeniu ranky. Masticka sa vola Cicabio krem.
http://www.bioderma.com/sk/nc/produkty/co-je-no...

cibulkas
autor
5. nov 2009

nam na to lekar odporucil len a len bravcovu mast po vybrati stehov. Skusim to teda striedat. Diki 😅

bzuco
7. nov 2009

kamarátke pohrýzol pes - mimochodom ich vlastný 😖 - dcérku, ked mala asi 2 roky a mala zašité celé líčko, dobrých 15 stehov - vyzeralo to naozaj zle....dnes má jej dcérka 7 rokov a po jazve ani stopy. vraj najviac pomohla bio lampa - ožarovala to niekoľkokrát denne a oplatilo sa
určite mali na to aj kadejaké masti, ale to už neviem aké

cibulkas
autor
8. nov 2009

Bzuco a kde chodili na tu bio lampu? Alebo to mali doma? Dik za radu

dari226
27. nov 2009

ja som bola tiez zasivana az az ked som bola decko a pamätam sa mi sme davali kamilkove obklady susene alebo caj vyvarit a potom davat na ranu.aj to prijemne vonia

soso
20. dec 2009

ta bio lampa by zaujimala aj mna. bzuco, daj vediet, aka je to bio lampa?

bzuco
20. dec 2009

cibulkas...prepáč, že tak neskoro...mali ju doma - tú od Zepteru
na nete nájdeš viac info

brisilda
20. dec 2009

kocky tu lampu mozem tiez iba odporucat 😉 super vecicka
co sa tyka jazvy tak si s tym nerobte starosti moj maly si roztal peru pred rokom na 5 stehov a teraz sa treba poriadne zadivat aby nieco bolo vidiet masticku som davala nieco podobne ako je framykoin 😀 len to bola nejaka anglicka antibiotikova ale inak to iste ako nas framykoin 😉 podla mna sa ten jeden steh isto strati kym mala pride do puberty budu ju trapit ine veci ako jedna mala jazvycka