Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Poloha novorodeniatka počas spánku

moninka666
26. apr 2016

Maminy v akej polohe spi vase novorodeniatko??mi mame 3tyzdne a ked dam malu na chrbatik lahnut tak sa da vzdy nabok do takeho klbka...je to normalne??? Bojim sa aby nemala krivy chrbatik

qwertxy
26. apr 2016

3týždňova sa už vie dať nabok sama??? Fiha. Ako určite sa jej tým chrbatik nepokryvi, je to prenatalna poloha a teda jej bude príjemná. Len som prekvapená že sama sa tak dá... My sme uspavali v perinke a podľa toho polohovali - na jeden / druhý bok...

palculienka123
26. apr 2016

dieťatko teba polohovať, keď bude spávať len na chrbátiku, ľahko sa stane, že si zaleží hlavičku

milota164
26. apr 2016

urcite treba polohovat, my sme nemohli mali sme vyviazane nozicky kvoli klbikom

yanni
26. apr 2016

Tiez sa cudujem, ze sa sama d nabok. Alebo budiz. A neboj sa, nic sa jej nestane.

Podla najnovsich vyskumov, ako prevencia proti nahlej smrti novonarodniat, sa odporuca, aby deti spali na chrbte, vo svojej postielke, len na matraci, ziedne vankuse, ziadne perinky, ziadne plysaky, jednoducho povedane totalne spartansky, najlepsie v spacom vaku. Polohovat, t.j. davat deti na jeden a potom na druhy bok sa nemusi, len treba otacat hlavicku. Alebo si kup, my to nazyvame "medvedik", kje to take "polohovatko", akysi anatomicky matrac. Vsetky nase deti maju pekne hlavicky. Mala, ma teraz 9 mesiacov, spala na tom do ca. 4 mesiaca, potom uz bola dlha a aj sama uz nechcela. Viac sa hybala, otacala sama na brusko a spät, to je len brzdilo.

yanni
26. apr 2016
katka1981
26. apr 2016

@moninka666, davala som na bok, striedala som lavu stranu s pravou aby sa dobre hlavicka vyformovala. Dokonca som si to zvykla aj pisat, aby mala peknu hlavicku, nech sa nepomylim a oplatilo sa. Mam pocit, ze aj kvoli odgrcnutiu je na bok dobre, aby to z babatka vyslo a nezadusilo sa. Dufam, ze si dobre pamatam. A neboj sa tvoje babatko si neublizi.

katka1981
26. apr 2016

@yanni, vobec neviem co to je na com tvoja malinka spinka ale je nadherna

jana_eyre
26. apr 2016

ja som vzdy davala deti na bok spinkat, raz na jeden, potom zas na druhy..

jlp
26. apr 2016

Prvy syn spal len na bruchu uz od porodnice a druhy na boku na striedacku

yanni
26. apr 2016

@katka1981 ďakujem. Juj už sa mi ani veriť nechce, že bola taká krehucka. Už má 9 mesiacov a betarka väčšia ako chalani dokopy😱🙈😂
Ono to je akýsi anatomicky vankúš. Hlavica časť je vyformovaná tak, aby sa deťom nesplácal hlavička aj keby ležali stále len na chrbte. Mala si po čase aj sama hlávku točila na strany. Na boku spávať nechcela a na bruchu nespala doteraz. Paradox je, že teraz najradšej spáva na boku. Sama si našla polohu, ktorá sa jej najlepšie pasuje.

livocka21
26. apr 2016

@moninka666 je to mala sikovnica 😊neboj sa chrbatik si nepokrivi...len nech si spinka 😊

moninka666
autor
26. apr 2016

Tiez jej polohujem hlavicku raz na jeden bok raz na druhy.len to ze ona sa da cela do klbka nechce ostat na chrbatiku len z hlavickou na bok...ale snad je to ok😊ma tri tyzdne a da sa takto sama

livocka21
26. apr 2016

@moninka666 nadhernaaaa!!!! 😊😊😊aj ja chcem takeee! Podla mna je to urcite ok 😊

moninka666
autor
26. apr 2016

@livocka21 dakujem 😘

abeata
26. apr 2016

@jlp Aj moji, teraz už dospeláci nedokázali spať ináč, ako na brušku. V pôrodnici boli strašní, najmä starší nezniesol zaviazané rúčky v perinke, v momente sa z nej vyhrabal, čo bola v tých časoch (pred 28 rokmi), keď sa deti hromadne prevážali iba na kojenie, zabalené ako malé kukly na dlhých vozíkoch, neprípustné správanie 🙂 A polovicu pobytu v pôrodnici prekričal. Vždy pobudil celé novorodenecké oddelenie a tak mi ho sestričky na tajnáša nechávali na izbe. Tam som si ho rozbalila, drobec sa ponaťahoval, pokrútil a zabuval. Domov nás pustili už na štvrtý deň, čo bolo o dva dni skôr, ako sa zvyklo. A doma to bolo ideálne dieťa. Žiadna perinka, žiadny vankúšik pod hlavou, pekne sme nahodili dupačky...vyskúšali polohu na chrbátiku...nič...na boku...nič...a na brušku vystrčil prdelku, nožičky do širokej žabacej polohy a takto prespal celé detstvo 🙂 No a o dva roky ho verne odkopíroval mladší brat...

abeata
26. apr 2016

@moninka666 Ideálna poloha pre bábo. Nehrozí, že vdýchne mliečko, ak by grckala.

radlinka
26. apr 2016

@moninka666 aj nasa tak lubila spat od narodenia, bolo jej na brusku najlepsie. jaaj a u nas doktorka a ludia hiikali, ci sa nebojim ....presne tak spavala aj v kociku a pomohlo jej to aj pri kolike. Odkedy sa zacala pretacat na bok, tak sa zase sama dostane do tej polohy alebo na brusko a tak spi celu noc. Miluje to proste. Syn bol pravy opak, ten lubil na chrbatiku a nikdy nechcel na brusku lezat. 🙂 Kazde babatko si najde svoje riesenie aj polohu, co mu najlepsie vyhovuje 🙂

timea7
27. apr 2016

@abeata presne také isté dieťa som mala, akoby si o ňom písala.

abeata
28. apr 2016

@radlinka 🙂 Tak o spávaní na brušku v kočíku som sa tu bála napísať, aby ma maminky na staré kolená neukameňovali. Ano, aj v kočíku sme spávali iba na brušku. Od pol jedenástej, do pol štvrtej. Dennodenne, od dvoch týždňov...a to je jeden synátor novembrový, druhý februárový. Ale kočík sa nesmel ani pohnúť, pretože sa z neho v momente vystrčili zvedavé oči, neskôr vyštveralo celé človiečťa, ovesilo sa na spustenú striešku a takto, kľačiac na kolienkach pozorovalo svet. Základným vybavením do kočíka preto boli u nás "remence", pretože kľačanie neskôr (asi v 6 mesiacoch) rozšírili o "polostoj" v kočíku - opretí o spustenú striešku našponovali nôžky, vytrčili prdelku a takto sa dokázali pohupovať aj hodinku. Sedieť, ako iné vzorné deti veru nemali čas a v kočíku tuším takto nesedeli ani raz. Keď tak pozerám terajšie moderné kočíky, tak mám pocit, že by sa tí malí darebáci v súčasnej dobe asi zbláznili 😀

lili007
30. apr 2016

My sme mali dokonca polohovat babo povinne, raz na jeden bok, raz na druhy a maly stale len na chrbatiku lezal🙂)) Mal potom taku splostenu hlavicku. Takze som ho tocila nabok a davala mu za chrbatik vankus, po polnoci otocka na druhy bok🙂 Sam si zacal regulovat spanie asi cca okolo pol roka, ked sa sam prekrucal kam sa mu zapacilo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli