Pomoc - 7mesačný syn je stále zahlienený

matik3110
3. máj 2019

Ahojte mamicky, mam taky problem, ze syn je dost casto zahlieneny.. moze to byt aj z toho, ze pri zmenach pocasia som nachladena hned ja, soplim a hned to chyta on.. teraz je to uz ale dlho, na zaciatku mu dokonca odchadzal akoby hlas, davala som calcium no mala som pocit, ze je to este horsie.. teraz uz iba sopli a sopliky su zelene.. odsavame, davam morsku vodu aj nasivin a skusala som aj fenistil no chcem vediet ci sa to da nejak zastavit, nejake vase rady co zabrali hned 🙂 vdaka

sta0
3. máj 2019

@matik3110 ahoj ako dlho už je zahlienený? Pozor aby mu to "nesadlo" na ušká. Ak máš doma Tymianový krém, tak ten by mal pomôcť, pri tak malom dieťaťku je dobré si ho zriediť s akýmkoľvek krémom, ktorý doma používaš. Je veľmi silný, stačí ho dať máličko, ale skvele uvoľňuje dutiny. Ak je syn zahlienený už dlho, išla by som k lekárke, zvyknú dať pri týchto prípadoch pamykon - kvapky do nosa.

mimiqa
3. máj 2019

Ja som prevarila kamilky ci rumancek...dala do izby na zem a ten vypar dychal....skus aj takto.

liv1
3. máj 2019

Jednoznacne inhalator a Vincentka

sta0
3. máj 2019

@matik3110 nám tiež pomáhala cibuľa, očistiť, nakrájať, dať na tanierik a na noc malému pod posteľ, síce celý byt smrdel, ale cibuľa aj čistí vzduch, aj sa lepšie dýcha ;) alebo od zvlčovača alebo odparovača kvapnúť eucalyptový olej, prípadne streknúť do vzduchu eucasol sprej.

pribinak
3. máj 2019

Ja si myslím, že ak má zelene sople, treba spraviť výter a podľa výsledku dať alebo nedať lokálne atb do nosa. Zbytočne ho trápiť nemá zmysel

kika831
3. máj 2019

@matik3110 je este malinky, ak ma zelene sople, jednoznacne smer lekarka, aby nedostal zapal stredneho ucha, alebo to nesadlo na prieducky. Drzim palce

iveta143
3. máj 2019

@matik3110 ak su zelene sople, treba ist k lekarke...my to mame tiez casto, kedze dcerka nastupila prvy rok do skolky, takze hned sa od nej naberie aj syncek...nam dava na to pamycon,ak nezaberie potom sa to riesi dalej...

lucyluv
3. máj 2019

U dr by som mu dala spraviť výter z nosa a hrdla, hlavne keď sú sople zelene

nikpa
3. máj 2019

@matik3110 jednoznačne inhalator. Syn mal dva mesiace v kuse nádchu, zatečene sople, plný nos. Nič nezaberalo, neislo mu to von ani s odsávačkou na vysávač. Už som bola zúfalá, bohužiaľ inhalator som skúsila až ako poslednú možnosť. Chvíľu sa toho bál ale zvykol si. Dávam mu len Vincentku.

gabikacentrum
3. máj 2019

@matik3110 ahoj aj my máme taký problém doktorka nám teraz nasadila nosodril a kanamicin kvapky a troska sa to zlepšilo ale to zahlienena môže byť od zúbkov

iveta143
4. máj 2019

myslim, ze zelene sople len tak s inhalovanim nevyriesis...bezne nachladenie,ci nadchu mozno ano,ale zelene sople nie...ja som inhalovanim liecila moju dcerku a nakoniec sme aj tak skoncili na atb...

danielahamar
7. máj 2019

nemá náhodou reflux? vtedy býva zahlienenie

matik3110
autor
9. máj 2019

Vincentka velmi zabrala aj zvlhceny vzduch v izbe.. takisto som mu dala cordymax tablety a z vecera do rana po probleme ani tomu sama neverim.. uz len dufam, ze sa to nevrati 🙏 Dakujem za rady mamicky 😘