Pomôžu homeopatiká štvormesačnému bábu na zlý spánok?

erienka
10. okt 2013

Ja uz neviem, co mam robit. Prve tri mesiace moja mala spala celu noc, len som ju asi trikrat v noci nakojila. Kedze spi so mnou v posteli, dialo sa to u mna v polospanku.
Posledny mesiac vsak spi horsie, posledny tyzden sa uz budi kazdu hodinu, place, rozhadzuje nozkami a ruckami. Upokojit sa da pomerne lahko, ale v podstate mam pocit, ako keby sme celu noc nespali. Potom vstava o piatej rano, dnes dokonca uz pred stvrtou. Spavat chodi uz pred osmou. Je to velmi skoro? Pretoze teoreticky od 19:30 do 5:00 by mohlo stacit a v tom pripade robim chybu ja, ze ju uspavam tak skoro. (problem je, ze ked ona takto navecer zaspi, tak spi tak tvrdo, ze som ju uz nechcela budit, hrat sa s nou a opat ju uspavat).
Rozmyslala som, ci by nepomohli homeopatika - ohladne toho nocneho vstavania, ktore sa deje kazdu hodinu..
Mali ste niektora v tomto obdobi rovnaky problem? Ak ano, upravilo sa to alebo ten prerusovany spanok ostal aj po dalsie mesiace?
Dakujem

briketa
10. okt 2013

@erienka Neoznacila by som to, ze spi zle. Skor, ze doteraz si mala stastie. Teraz je ako priemerny novorodenec v tom veku. Takze homeopatika nedavat. Na to vstavanie si zvyknes, len je to momentalne pre Teba nove. O trosku neskor uz zacnu aj zubky.

marylis
10. okt 2013

@erienka Ahoj, moj bol nekludny, ked mu zubky sli. Odporucam chamomille vulgaris. Je pre deti, ktorym idu zubky, ked su nepokojne atd. Davaja som 3 gulicky do kazdeho mliecka. Mozem povedat, ze nam to veeelmi pomohlo. Davala som na odporucanie kamaratky, ktora toto iste tiez davala a tiez im to velmi pomohlo 😉

katint
10. okt 2013

Ahoj, babatka su nevyspitatelne, ja som nespala 2 roky viac ako 3-4 hodiny vkuse. Moj syn prespal jednu jedinu noc od 8pm do 7am a to sme sa normalne bali 🙂 Kojila som ho 14mesiacov, aj vela v noci. Ked prisli zubky, zakazdym mal 40horucky. Pred 20tou ukladat moze byt skoro, u nas to neslo. Ale myslim, ze by bolo lepsie, keby si ju ukladala do postielky.

erienka
autor
10. okt 2013

@briketa ach jaj, takze toto sa stane kazdodennou realitou? 🙂 No nevadi, ved tusim si uz aj zacinam zvykat 🙂

erienka
autor
10. okt 2013

@marylis ...a ked kojim, tak ako sa tie gulicky davaju? Mlieko som zatial neodstrekavala...

marylis
10. okt 2013

@erienka kludne ich mozes rozpustit v troche vody a podat mu to na lyzicke 🙂

dzudka
10. okt 2013

@erienka v troske vody rzpustis a podas lyzicku
Urcite skus aby spavala v postielke v tomto veku sa menia deti a vacsina je naozaj takych urcite by som nemenila vecerne zaspatie na neskor moze byt nervozna a bude spat este menej
Ja mam tri deti a kazde je ine ale zhruba od 2-2.5 r uz sme spali teda este nam uplne maly neprespi este noc

erienka
autor
10. okt 2013

@dzudka takze este nieco vyse 2 roky a vyspim sa 😀

michellka85
10. okt 2013

@erienka to sa bude menit hore dole, taz lepsie, raz horsie, niekedy zubky, niekedy sople, niekedy netusime co 😉 😝 my sme za skoro 10 mesiacov mali minimum 2 kojenia v noci (asi 2x) inak priemerne 5x.. to je v pohode, bolo aj horsie a najhorsie je, ked sa v noci preberie a neda sa uspat, chce sa hrat.. 😖 ak emke nejdu zuby, tak by som do nej nic nepchala 😎

dzudka
10. okt 2013

@erienka kazde dieta je ine dcera moja tusim od 17 mes prespala ale dovtedy to bol boj o spanie cez den a v noci malo spavala
Syn c 1 teraz mal 3 r uz prespi konecne noc ale trvalo to do 2.5 r kym zacal spavat syn c2 bude mat 19mes a sem tam sa stane ze spi jednu noc ale aj preto ze je odstaveny konecne od nocneho kojenia este kojim zo 2 krat za 24 hodin
Inak sa aj budi krici idu mu ocne zuby:'( je to narocne mat deti ale aj krasne
Teraz si predstavujem ako sme doobeda si pekne citali rozpravky so synom a dcerou su chori dcera je doma neni v skole
Ale je to narocne ked si robia zle a furt kricia ale potom chvilku su zas fajn
Teraz je ticho v dome a uzivam si to 😉

ellahop
10. okt 2013

@erienka ja by som nad takym niecim ako oblbovat deti, bylinkami, homeopatikami hocicim ani nerozmyslala. Treba len vydrzat.

zahradka76
10. okt 2013

to je uplne normalne, ze Ti takto spinka, pretoze je kojena...to robi väcsina kojenych deti, ze sa casto v noci budia. Je uplne zdrave dietatko, nedavala by som jej ziadne lieky, ked netreba.

lalinko2010
10. okt 2013

@erienka krásne si to napísala - nie nevyspíš sa už, lebo nie.... máš dieťa.
ale nepokojný spánok je klasika, raz je dobre raz je horšie. ja si zaklopem, mne drobec spí celú nso, ale to má už tri roky, a či budeš dávať skôr spať alebo neskôr, je to jedno, detičky majú svoj biorytmus a oni "vedia" kedy majú vstávať.
na toto vstávanie si zvykneš.... budete v pohode, ale homeo môžeš vyskúšať....

katint
10. okt 2013

@erienka Ano, moze to tak byt, ale nemusi. Absolutne najdolezitejsi je pravidelny rezim. Potom to zavisi od samotneho dietatka. A fakt ukladat spat do postielky, radsej vstat v noci 5x snad to neskor bude lahsie 🙂

katint
10. okt 2013

@zahradka76 absolutne suhlasim!!! Je to tazke, ale toto obdobie prejde velmi rychlo.

ronny311
1. nov 2013

ja som občas dala sirup sedalia - homeopatický sirup a mala je v pohode, nie je nič horšie ako ked je mama nevyspatá, nervozna a všetko sa to prenáša aj na dieťa, nehovorím, že jej musíš dávať ten sirup stále, ale tak dva krát do týždňa, to je moja rada...a aj dieťa má problém niekedy spať, sú deti, ktoré nevedia samé zaspať, hoci sú aj unavené a to je zlé, dieťa je potom nesvoje a mama nevie, čo má robiť. Odporúčam naozaj sirup sedalia. Sú mamy, ktoré ma hneď odsúdia, ale mne je to jedno, ja si píšem svoj názor, verím, že som ti aspon trochu pomohla.

veronika437
7. nov 2013

@ronny311aj mi sme pouzivali homeopatikum Sedalia,na odporucanie lekarky,a je super vec.Sicej pisana od 1 rok ale mi smepouzivali od 4 mes.Davala som rano a vecer,7dni,a maly sa dostal svoj biorytmus 😀.Odvtedy j kludnejsi,spi skoro samostatne,cez noc sa zobudi max.1x,vypije flasku a spi dalej.Moj syn spi od pol 10 rano do pol 9.Som spokojna,a aj cez den spi 2x 1 hodinu a 1x 2-3 hodiny.Nam.to.pomohlo,a vobec sa neuskodil.Odvtedy aj maly sppkojnejsi,lebo je vyspaty...

euka210
11. jan 2014

homeopatika su blud