Čo ak AD na popôrodnú depresiu nepomôžu?

rajkova12
17. aug 2019

Ahojte, prosim co v pripade ze nezaberu prve AD lieky a bude treba ich vymenit, da sa nieco uzivat aj dlhodobo na upokojenie a uzkost?

lasskonka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rajkova12
autor
17. aug 2019

@lasskonka ten som brala ale po 6t nezabral

janapeterjana
17. aug 2019

@rajkova12 Urcite vsetko konzultuj s lekarom. Niekedy sa spravne lieky hladaju dlhsie. A odporucam najst si aj psychologa a riadne sa vykecat. Lieky sice pomahaju, ale dolezite je, aby si clovek v krizovych situaciach vedel pomoct aj sam a bol na ne pripraveny.

rajkova12
autor
17. aug 2019

@janapeterjana praveze som bola niekolkokrat u psychologa ktory usudil ze uz musim len spravne lieky najst, len neviem ako “prezit” ten cas kym zaberu antidepresiva

lucia851
18. aug 2019

Je to tazke ale treba to vydrzat.Ja to poznam kedze uz antidepresiva uzivam niekolko rokov.Drzim ti palce

sintra
18. aug 2019

K AD sa standardne ako doplnok predpisuju aj lieky na upokojenie typu xanax, minimalne na zaciatok liecby, preklenutie obdobia, kym nastupi ucinok samotnych AD. Porad sa s psychiatrom, ktory ti AD predpisal.

rajkova12
autor
18. aug 2019

@sintra ano brala som ich pri prvom AD, ale kedze budem musiet AD zmenit, bojim sa predlzit na ich bratie, kedze tie lieky su navykove

sintra
18. aug 2019

@rajkova12 neviem aku si mala davku, ale niekedy to bez toho proste nejde. Radsej par tyzdnov xanax, ako panicke ataky.

rajkova12
autor
18. aug 2019

@sintra beriem oxazepam uz 7my tyzden, najprv 2denne teraz len jeden, bojim sa tej zavislosti

eliska13
18. aug 2019

@rajkova12 neboj sa teraz ich potrebuješ.Lekar asi vie čo robí.Preco ides meniť AD?

rajkova12
autor
18. aug 2019

@eliska13 lekar je trosku opatrny s liekmi tak neviem, ze mam brat podla potreby, len potreba je kazdy den. Nezabral mi ten sertralin, uzivala som 100mg tak mi chce dat nieco silnejsie

petkasaurus
18. aug 2019

Ahoj, mozem sa spytat, budes aj kojit s AD?

majushka
18. aug 2019

Ja som brala prve 3- 4 mesiace aj Xanax kym liecba zabrala. Teraz ho mam po ruke, ale uz fungujem bez neho. Po 3/4 roku som zmenila lekarku, ktora mi postupne aj meni lieky, ale uz Xanax nepotrebujem. Nepocitujem navyk na ziadne AD.

rajkova12
autor
18. aug 2019

@petkasaurus uz nekojim praveze

petkasaurus
18. aug 2019

@rajkova12 ďakujem za odpoved... Podla mna si navyk od liekov na upokojenie nevytvoris, aj keby si ich potrebovala dlhsie, kym ti nove AD zaberu, lebo ti uz potom bude dobre z AD a nebudes mat potrebu brat anxiolytika.. Vlastna skusenost

oliviaolivova0
31. aug 2019

rajkova12 Aj ja som sa tohto bála a zbytočne. Neboj sa, nebudeš návyková na liekoch. Keď budeš ok pomaly všetky vysadis. Ja už vysadzam a poznám baby, čo sú už bez 😉