Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte najvhodnejšiu polohu pri spánku 2 týždňového bábätka?

1stars111
14. okt 2012

Zatiaľ ho dávame na bok a chcela by som vedieť kedy je bezpečné dávať novorodenca spať na chrbát. Ďakujem

luciferkax
14. okt 2012

Býbatko čoskoro prestane byť "kludné" a bude sa vedieť samé prevrátiť z boka na bok, alebo na chrbát, môj kým sa tak nehýbal, a spal v perinke, tak som ho polohovala, aby sa mu nezzležala hlávka, a potom začal spinkať na brušku, na chrbte nespal nikdy 🙂

bajboj
14. okt 2012

ja davam maleho stale spinkat na bok, na chrbatiku spinka iba v kociku, a ked ho dam na chrbat v postielke tak sa mi po chvili zobudi co chce ist na bok.Myslim si ze je bezpecnejsie taketo male deticky davat spinkat na bok, mozes byt aj ty kludnejsia ze sa ti nezadusi zvratkami...Nas maly nemal vobec reflux ale dva krat som ho nasla celeho pozvracaneho, no hned som si pomyslela ze esteze bol na boku...

zdenka270921
14. okt 2012

Aj ja mám dvojtýždňové bábo a tiež ho dávam vždy na bok..zatiaľ

klincek
15. okt 2012

polohovanie na boku je pren zatial urcite najlepsie aj kvoli hlavicke, aj kvoli pripadnemu vygrcnutiu mlieka.
na chrbte bude spat asi az vtedy, ak sa tak otoci samo. ale mozno mu to ani nebude vyhovovat, vacsina deti radsej spi na brusku. ved uvidis, co sa mu bude pacit🙂

ikke
15. okt 2012

u nas sa davaju deti spat na chrbat od narodenia.
pri spani na boku je ovela vacsie riziko, ze sa prevrati na brusko a nebude vediet zdvihnut hlavicku a... 😔 😖
dokonca aj deti s refluxom sa davaju spat na chrbat a nie na bok...

lejlla
15. okt 2012

Ja som davala na bok mozno prvy tyzden.potom bol maly nekludny tak spinkava na chrbatiku...

vevinaaa
20. okt 2012

Kedysi davali babetka na brusko mysleli si ze robia dobre, ale na napapanom brusku spat nie je vobec dobre. Mala nam spavala na chrbate odjak ziva, teraz zaspi hocijako. Ako sa nam narodil syncek rozpravala som sa zo zdravotnou sestrou, ak dietatko vracia malo by spat na boku, ale odporuca sa aj ked nevracia keby nahodou, ja maleho nechavam povecsine na chrbatiku, teraz kvoli zlezanej hlavke musi niekedy spat na boku, je to na maminke ako si vyberie a ako je jej dietatku naj 🙂

blancon
20. okt 2012

nasa mala spi odmalicka na brusku, ale ona si na brusku vedela pretocit hlavku uz ked nas pustili z porodnice 🙂

zigzag
20. okt 2012

my sme spavali na boku, kym bol v perinke,ale to nebolo viac ako 3 tyzne, a potom sme mali reflux, tak na brusku spinkal najkludnejsie na vyvysenom matraci,,, 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli