Poradíte ohľadom nočného budenia?

nelciatko
10. feb 2013

Už nevladzem, potrebujem pomoc. Mam tri deti..ale iba pri Nelke sa mi stava toto.Má dva roky....Zaspí pekne okolo 19.30...ale za noc sa budí neskutočne veľa krát. Túto noc do 3.30 bola hore až 10 krát. Nepije mliečko, ale zato sa pekne napapá,takže nemôže byť hladná.Reční ako stará žena...povedala by. Spí cca do polnoci bez zobudenia..ale po polnoci to začne...mamííí, chcem čajík, mamííí podme dole, mamííí....ľúbim ťa, mamííí ochraniš ma? Za svet by som ju nedala, ale už nevládzem, ona je ako keby vyspatá a vymýšla. Caj nachystam cca 200 ml, vypije do rána asi polovicu...ale vypýta si ho 5 krát za noc, čo len pocucká....Skúsila som ju jednoducho nechať mrnčať...ale zľutovala som sa , lebo manžel vstáva o 4.30 tak bud idem s nou do obyvačky..alebo do detskej...ale predsa nemôžem pobehovať celú noc po dome. Potom okolo 4 zaspí...a spí do 6.
Ale už sa chcem vyspať............ako ju donútim spať celú noc....dakujem za každú radu

lienka1601
10. feb 2013

toto poznam ale radu nemam... tiez by som potrebovala poradit.. lebo kazdy mi hovori nechaj ho... ale co on uz zlezie z postele a pride ku nam... a este aj to ze manzel tiez vstava rano do prace.. tak nemozem byt ja ta pohodlna ze ho necham plakat ked ja nikam nejdem.. :D noo a tak dokolecka... tak tiez poprosim radu ;)

oluska88
10. feb 2013

ja mam toto iste ale v horsim.ako zaspi,kazdu pol hodinu je potom hore.a tiez neviem co s tym.nic na ni nezabera.asi to musime vydrzat.

mircalla
10. feb 2013

Podla mna chodi spavat strasne skoro. Moj syn teda v tom veku chodil spavat aspon o 2 hodiny neskorsie. Co tak jej skusit trochu zmenit rezim? Pripadne ju pocas dna co najviac unavit fyzickymi aktivitami. A poobede ti este spi? Mne krpec od 2 rokov uz poobede nespi, i ked teraz v skolke opat zacal. Ale mala vypada ako mierne hyper a srandistka🙂

moncicip
10. feb 2013

Hm mysme svojho casu tiez maly ten problem ze casto sa budil ale ako prislo tak aj odislo, takze ja ti poradim len tolko ze vydrzat.
A @mircalla 19:30 urcite nieje "strasne skoro" na spanie, podla mna pre take male deti idelany cas. To tvoj syn potom bude mat problem ked bude chodit do skolky alebo do skoly a bude musiet chodit skor spavat ako je teraz zvyknuty, lebo ked bude chodit tak ako teraz chodi tak bude rano unaveny kedze do skoly bude musiet vstavat asi skor ako je zvyknuty vstavat teraz.

janinah
10. feb 2013

chýba mi info,koľko spí cez deň,možno tam je dôvod

mariannan
10. feb 2013

mamičky nebláznite...ja moju 11.mesačnú princeznú kojím a vstávame 3-4krát a mne sa to zdá tááááák veľaaa, a táááák únavnéééé...stále si hovorí, že to bude potom lepšie...no porazí ma keď bude aj moja takto výkrikovať...lebo ja som vraj do troch rokov v noci kričala z postieľky "to dievča je hané, huchá si" 😀 ale to som vraj vyslopala liter mlieka do rána..
som niekde počula, že pri takýchto detičách čo sa budia v noci vyspaté treba skrátiť poobedný spánok..tak skúste 😉

5katarina7
10. feb 2013

tak toto som mala aj ja so staršou,ale ona ani zaspať nevedela v kľude už tam začala vymýšĺať,tiež čajík a podobne.Prespávať noc mi začala až v troch rokoch,keď už nespala cez deň 😉

lila77
10. feb 2013

Prosim nehnevaj sa co teraz poviem jednoducho a skratka ta cvici, my ked sme boli mali nesmeli sme toto robit ked sa ide spat ide sa spat
prisla k nam sesternica bola taka mala ako tvoja a mama moja ju dala spat a ona chcem jablcko, pit, mlieko a cojaviemco moja mama jej razne povedala ze u nas to nebude robit lebo ide domov a prestala, nesmies sa nechat nou cvicit razne jej to vysvetli ze v noci sa bude spat ak nie nieco vymysli napr. ako to robia s detmi co sa pocikavaju ak nebude v noci vymyslat na druhy den nakresli do zosita slniecko ak bude nakresli ako places jednoducho a skratka ta cvici aj celu rodinu ak si to nechas bude mat pat rokov a potom uvidis co bude s vami robit pocuj onav noci netrpi ona sa tiez nevyspi a nemoze si oddychnut ked behate celu noc caj a cojaviemco dieta si ma oddychnut aj ty aj cela rodina neee cikat, pit , jest a cojaviemco v skolke si to urcite nemoze dovolit

sehra78
10. feb 2013

tak pri mojom druhom dieťati dcére, sme vstávali v noci donedávna a to do 21 mesiaca a zrazu jedného dňa spala až do rána. Sama som sa zobudila v noci zo zvyku a ona si spala. Stále kojíme a aj tak to už bolo únavné. Spáva cez obed 1,5-2 hodinky a večer ide okolo 20,30, nič sme nemuseli meniť jednoducho prišiel ten slávny deň a ona spí a to nám idú 4 zuby naraz a to horné a dolné očáky.

simca06022011
10. feb 2013

Ja mam toto posledne dva tyzdne.. vecer nie a nie zaspat a potom sa budime o 100 6 :(( doteraz spavala od 7-8 do 7-8... :(

michaela.g
11. feb 2013

@nelciatko ahoj tak u nas podobne, ale tiez som len clovek a mam pocit ze nasa 21 mesacna slecna len vymysla. Do tej polnoci spi pekne potom to zacne, budenie kazde 2 hodiny a nakolko dojcim tak ma zuzle aj hodinu... ALE uz nevladzem, tak musi pomoct manzel, ved aj on sa chce vyspat.
A TO JE TO CO POMAHA, ked mala pocuje jeho tak sa skor ukludni, da si trosku vody (vodu ma v postielke, je v nekvapkajucej flasi tak sa nebojim ze bude vsetko mokre) a spi dalej, keby som sa malej prihovarala ja, tak uz vie ze ak bude vytrvala tak jej to mlieko nakoniec dam... 😒 . Deti aj ked su mala tak su dost presibane....
Tak uvidime, tuto noc bola hore len 4 krat o tej 05:00 sme to uz vzdali a bola u nas v posteli pricucnuta ku mne... Tak dufam ze sa to bude lepsit.... 🙂

tone_in_tone
11. feb 2013

Mne pomohlo, keď poobedňajší spánok trval menej (moja by spala aj 3 hodiny, ale po 1 hodinke alebo hodinke a pol som ju po obede zobudila - potom spala v noci lepšie).