Poraďte dobrú knižku o výchove dieťaťa

brinkley
11. sep 2012

Ahojte,neviete mi prosim poradit nejaku dobru overenu literaturu o vychove dietata?dik

pami2
11. sep 2012

tak to by aj mna zaujimalo..najma co sa tyka chlapcov a ich vzdoru 🙂

andrejka1983
11. sep 2012

úprimne, neviem si predstaviť vychovávat dieťa podla nejakej knihy 😅 nijaký autor knihy o výchove predsa nepozna moje dieťa, nežije s nami v jednej domacnosti....všetci sme individuality 🙂 to nie je ako kuchárska knižka kde musíš dodržiavat istý postup v recepte, ale výchova???? výchova je život...ano, nepoviem poradit sa ,opýtat, ale sama prídeš na to že čo a ako 🙂 teda moj názor,kniha len teoretizuje, no prax je iná a na každe dieťa plati úplne niečo iné

liz_lemon
11. sep 2012

@brinkley ja som ju necitala, ale kamaratka mi velmi odporucala tuto http://www.martinus.sk/?uItem=48068

hradnapani
11. sep 2012

@brinkley tak overenych knih je naozaj mnoho. Celkom fajn je Respektovat a byt respektovan (na MK je aj cela diskusia o knihe). Mne sa pozdavala aj knizka od jednej ceskej psycchologicky Pohodovi rodice, pohodove deti. (Pricom Pohodovi rodicia od T.Hodgkinsona sa mi nepozdavaju a ani som to nedokazala docitat).
Jasne, ze rodic nevychovava podla knihy a neberie ju ako navod svaty, ale preco sa neinspirovat inymi pristupmi, nez ake sme zazili od svojich rodicov a mame ich pod kozou a neboli vzdy tie najlepsie?

vevet
11. sep 2012

@andrejka1983 áno, to máte pravdu, niaká knižka nemôže nadiktovať výchovu, ale môže aspoň trochu pomôcť, inšpirovať v niektorých oblastiach výchovy
@brinkley je ich kopec, každému môže pomôcť iná, skúsila by som pozrieť nejaké internetové kníhkupectvo - napr. aj matinus.sk a tam si vyhľadať, ktorá by sa mi podľa popisu hodila, je ich tam veľa.
@pami2 James Dobson - Výchova chlapcov - Porta libri

sissy27
11. sep 2012

@brinkley ja mám pocit, že všetky tie knihy napísali takí, čo jakživ malé dieťa ani len nevideli zblízka a nie ešte aby mali vlastné... veď každé dieťa je iné, inak reaguje, má iné podmienky - tak ako sa to dá globalizovať v nejakej knihe? moja dcéra (asi ako všetky deti) mávala svojho času šialené obdobie nervačenia sa - z ničoho nič ako keby ju niekto prepol spustila rev, ale nie že slzy, len rev a nervy... a nedala sa upokojiť podľa žiadnej príručky ako silno objať a držať kým to neprejde, prípadne nechať zavreté v druhej miestnosti a vyjsť môže až keď sa ukľudní a podobne... jediné, čo zaberalo, bolo nevšímať si, nerýpať a do pár minút to proste prešlo...a neviem či je táto metóda v nejakej knihe 😉 ono možno v každej knihe nájdeš pár dobrých rád a ostatné sú nepoužiteľné v praxi, alebo možno aj existuje celá kniha, podľa ktorej by si mohla vychovať svoje dieťa, ale myslím, že ak by si ich chcela všetky prečítať, tak tvoje dieťa aj zmaturuje 😎 kašli na knihy o výchove, riaď sa srdcom a intuíciou 😉

vevet
11. sep 2012

@sissy27 nájdu sa aj takí, ktorí píšu zo svojho života, či praxe ;)

sissy27
11. sep 2012

@vevet ale to stále neznamená, že majú univerzálny recept na všetky ostatné deti... také knihy môže potom písať každá jedna z nás 😀 tie isté informácie, ako sa dočítaš v knihe za ktorú si zaplatila XY peňazí, môžeš mať zadarmo od susedy, z diskusie na nete alebo aj z vlastných skúseností... rozdiel je väčšinou len vo forme a v cene 😉

roo
12. sep 2012

Kopriva a kol. - Respektovat a být repsektován. A inú uz nepotrebujem 😉

brinkley
autor
12. sep 2012

Nedavno bolo v radiu Viva "kniha za knihou" jedna knizka o vychove,len si ju už nepamatam,nepoculi ste to nahodou?

vevet
13. sep 2012

@brinkley skús pozrieť v archíve Rádia, či to tam náhodou nebude.