Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poraďte mi vyriešiť problémy ohľadom deti

vikaoldrachova
1. aug 2014

Už dlhšie riešim problémy ohľadom mojich detí.
1. Mám syna Michaela. Rád hrá futbal a chodí aj na krúžok. Raz som bola pre neho na tréningu a tréner si ma zavolal že mi musí niečo povedať. Povedal mi je Michael je slabý hráč a že brzdí celý tím. On je väčšinu zápase na lavičke a hrá iba výnimočne. Bolo by vraj dobré kebyže na futbal nechodí. Neviem ako to mám oznámiť synovi. On futbal miluje, nepochopí to. Poznám ho a neniesol by to dobre.
2. Mám 2 deti majú 5 a 8 rokov. túžila som po tretom bábätku. Michael mi povedal že súrodenca nechce. Kebyže je to zasa sestra tak ju bude biť. Ja som však tehotná. Celá rodina to vie iba pred deťmi to tajíme. Už je to na mne vidno aj Michael sa ma pýtal že prečo som pribrala. Navyše to bude dievčatko. Ako mu to mám oznámiť?
3. Moja Mia bude nosiť okuliare. Má ich kúpené. Vraví že ich nechce že, sú nekvalitné. Pritom si ich sama vybrala. Viem že časom ich zničí. Neviem či ju mám donútiť nech nosí tie čo má alebo jej mám kúpiť nové. Ona sa ich ani nedotkne. Aké mi doporučujete? Potom poviem aké má.
4. Aký máte názor na meno Nela?

natuska87
1. aug 2014

Nooo, fuuu....neviem, ci vsetky Tvoje "problemy" su problemom....vyjadrim sa iba k tomu futbalu.Chlapca mi je luto, ale /snad/ by sa to dalo riesit prekladom do malickeho "muzstva", napriklad v okolitej obci....samozrejme, neviem, ake su vase moznosti...skus....u nas v meste denne vidim malych futbalistov "radostnikov"....zda sa mi, ze su tak nejak bez talentu, ale maju radost z pohybu a pocitu, ze "hraju"....

cawes
1. aug 2014

nic v zlom ale ty mas rozhodovat o detoch byt autorita a nie opacne.

1. skus ho dat niekde na sukromne hodiny mozno sa zlepsi, alebo do ineho klubu, alebo skuste najst iny sport. inak sa to vyriesit neda, ak je naozaj slaby tak ho tam trener asi nechce a to ze ma rad futbal potom nic nevyriesi.

2.som skoro odpadla, ze ty mas strach povedat svojmu dietatu ze si tehotna, v prvom rade by si mu mala vysvetlit ze male deti sa nebiju nemyslis???? a ako mu to oznamit uplne normalne ze bude mat dalsieho surodenca

3. pises ze mala ma 5 rokov mam neter ma 6 a v jej veku sa uz da normalne vysvetlit ze si to vybrala potrebuje to a bude to nosit.

mam pocit ze deti ti skacu totalne po hlave a namiesto toho aby mali respekt sa ty bojich ich .

janka258
1. aug 2014

@vikaoldrachova len jedna rada, nenechaj si dirigovať život deťmi,lebo sa Ti to vypomstí, dieťa patrí medzi posledné osoby,kt. by mi mali diktovať či mám alebo nemám mať dieťa, nakoľko je to iba tvoja a manželova vec,bude to musieť akceptovať a prepáč,ale ktoré dieťa povie,že sú okuliare nekvalitné?To 5 či 8 ročné???To ako vedia,čo je kvalitné a čo nie, bude jednoducho nosiť aké si vybrala, ak si necháš takto so sebou zametať s takto malými deťmi,tak čo budeš robiť o 10 rokov? S tým futbalom to bude ťažšie,to neviem ako by som mu vysvetlila,hlavne ak je naučený mať všetko tak ako si pískne (teda súdim podľa toho čo čítam,ak sa mýlim tak sa ospravedlňujem). Možno skúste nový krúžok alebo iný šport,možno ho to chytí viac.Držím palce 😉

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@natuska87 pokúsim sa, žijeme v zahraničí a tam sú možnosti len by ďaleko dochádzal a v tom tíme kde je teraz má kamarátov tak to bude ťažké

horana
1. aug 2014

1) je velkou chybou vacsiny sportovych klubov ze tak pasu po vysledkoch ze co i len trochu slabsich hracov presne takto po case sa snazia zbavit. Zial, je to hnusna realita, ktora zabija sportoveho ducha v detoch ktore mozno nie su sice extremne talentovane ale maju radost z pohybu a do zivota by im dalo vela, keby sa mali kde rozvijat bez prilisneho tlaku na vysledky. Futbalovu scenu ako taku nepoznam, neviem ci existuju taketo kluby kde sa hra hlavne pre radost, skusila by som si zistit moznosti a pripadne syna prehlasit tam. Ten "bohovsky" trener neponuka alternativy, nevie poradit, ci tak zahladeny do len svojho klubu ze je mu jedno? Skusila by som obvolat alebo ochodit kluby a popytat sa, ci nevedia poradit v tomto smere.
2) Vec ci mat ci nemat dieta nie je zalezist deti ale rodicov, ti sa staraju, ti rozhoduju, na pocity deti je sice dobre prihliadat ale nie su smerodatne. Vo vela veciach je dobre detom aj ustupit, v tomto aspekte zivota sa musia jednoducho prisposobit oni. Je to vec ze predsa nie su stredobod vesmiru ani nejaka boh aby urcovali rodicom co je spravne a co nie. Jednoducho by som oznamila ze si bola u lekara a ze ti oznamil ze sa postatsilo a v brusku rastie babetko a nechala ho vysporiadat sa s tym. On to unesie. Spytat sa ho ze ked priroda/Boh nadelili ci by radsej dietatko vyhodili?..Btw ked som bola mala, mali sme susedov ktori mali najstariseho chalana, potom dievca a potom uz nechceli ale sa im posmyklo este raz..vtedy neboli kvalitne utz a az na porodnej sale sa zistili ze nielenze je to dalsie dievca ale dokonca 2 dievcata. Takze bol ten chalan a 3 sestry mal, ktore tazko niesol cele detstvo, lebo "baby nikdy nechcel". Potom sa ozenil a tuzil po synovi. Co ma teraz? Ironia, 3 dcery, dalej uz neskusa, vravi ze akiste dostal nadelene aby pochopil a ze az teraz pochopil, miluje ich ako nikto, najlepsi tatino siroko daleko..Niekedy nam chce osud nieco ukazat...
3) Vymysla 🙂, musi sa naucit niest zodpovednost za svoje rozhodnutia, vybrala si ich sama, tak co. Moje jedno z deti tiez nosi okuliare, vybral si z par typov ktore nam navhrla proficka. Raz ich znicil, potom sa nasledne na najblizsi sviatok raz kupili mensie darceky s tym ze sa musime investovat do novych okuliek, ako co uz. Aj ked by sme na to v pohode mali, neuznavam rozmaznavanie deti, lebo toto su maniere. V takom veku uz musia zacat pricuchavat k hodnote penazi. Na tie si uz daval pozor, par krat ich sice este vykrivil (viem ze v skole to nema lahke ked behaju cez prestavku casto mu ich aj niekto iny strhne), ale tam stacilo vzdy zaniest aby ich dostelovali, to sa robi zdarma.
4) mne sa paci, hlavne aby sa tebe...

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@cawes 1. Ono sa jedná o kamarátov ktorých má v klube je tam od malička a neviem ako mu mám povedať že odtiaľ odíde.
2. Strach nemám len viem že bude nahnevaný lebo súrodenca nechce. Tak sa pýtam ako by si ho obľúbil. a za to bitie som mu vynadala
3. Normálne som to skúšala. Ona chce okuliare ale iné ako má. Pritom si ich sama vybrala.

natuska87
1. aug 2014

@vikaoldrachova ja viem, ze to nie je az take jednoduche...kedysi davno, ked sa môj syn snazil hrat futbal /tirz mu to neslo/, hlavne preto, ze tam boli kamosi, som mu jednoducho povedala, ze ma problematicku chrbticu /co bola pravda-skolioza/ a ze, teda, by sa mal setrit....na neho to zabralo....nezobrala som mu "vietor z plachty"....dnes, ako dospely muz sa z toho smeje....futbal ho vôbec nebavi

fidka79
1. aug 2014

@vikaoldrachova k tomu futbalu je mi syna luto ale v 8m snad pochopi,da sa to vysvetlit aj taktne,skus skor neaky amatersky futbal,nie profesional,skratka myslim ze pokial talent nema ani sukromne hodiny nepomozu.k tomu ze si tehotna mnoo ziiram ze sa bojis vlastnych deti 😕 v 8mich hadam pochopi nie?vysvetli mu ze tak ako ste sa tesili nan tak aj na toto babatko a jemu by sa tiez nepacilo kebyze ho niekto nechce.
a ktym okuliarom neter nosi od 2r syn od 4r a dcera od 19m,a nosia.ziadne nebudem nech 😕 em,tak hadam v 5r uz je dost velka aby si dala vysvetlit ked tie nase to pochopili ovela skor 😉 pekne jej vysvetli na ine nemame je to drahe a ak ich nebude nosit pokazia sa jej ocicka az poriadne neuvidi.

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@horana povedal že ho tam nechce ale nič neporadil aj ked som mu povedala že mu tu je dobre a že nebude chceť odísť
a dcérka sa hádam uspokojí lebo má pekné a žiaľ drahé

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@fidka79 povedala som že nebude vidieť ak ich nebude nosiť ale ona že nech jej kúpim nové lebo budem mať na svedomí to že zle vidí. teda som jej vysvetlila že čo by dali iné deti za také okuliare že má nádherné že bude fešanda ale Mia že je v nich škaredá

stano4000
1. aug 2014

1. vymenit trenera
2. zacni vychovavat dieta k tolerancii inych, uz nemas vela casu, inac ti vyrastie egoista
3. ak si ich vybrala a zrazu ich nechce, tak je problem v tom ze niekde nieco videla/zacula
4. nela je tuctove meno

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@janka258 s tím písknutím sa mýliš ale nevadí 😉 Asi robím zle že deťom kupujem drahé značkové veci. Deti mi nediktujú čo mám robiť. Povedala som že tie okuliare bude nosiť a basta ale ona vyvádza.To má ale také obdobie ked je so všetkým nespokojná (aj Michael to mal) tak asi to len prečkať

kokazm
1. aug 2014

Tak ja sa vyjadrím k bodu 1. Dcéra miluje kone. Nakupovala si všetky knihy, odoberá odborné časopisy a vedela naozaj toho veľa. Nie je to len z pohľadu rodiča, čo vidí svoje dieťa skreslene. Dali sme ju k trénerke na tréningy. Tá ju nemala dohodnutých 45 minút, ale iba 5-10, vraj beznádejný prípad a nemá na ňu nervy. Dcéra chodila odtiaľ s plačom. Bála sa trénerky, lebo po nej kričala. Tak sme vymenili trénera, chodili inde. Síce sme ďalej dochádzali, no aspoň mala možnosť jazdiť. Po necelom roku sme jej kúpili koňa. Dnes má 14 a vzorne sa stará, skáče parkúr a v prenájme druhého koňa. Stále sa vzdeláva, chodíme na všetky podujatia, aké sú nám dostupné. Je fakt dobrá, v septembri ide na licencie jazdca a otázky zvláda bez problémov. Takže ten, koho v istom klube ohovárali, že je len na chvoste, kde trénerka tvrdila, že si má nájsť iné záľuby, lebo ona na to proste nemá, nakoniec všetkých predbehla. Má handikep, kratšiu nohu a korzet, ale nevzdala sa. Stačilo prekonať, prispôsobiť určité veci k zdravotnému stavu a dá sa to. Je to aj o tom, ako si ľudia sadnú navzájom. Skúste dať syna do iného tímu a budete vidieť. Povedzte mu, že nech skúsi inde. Možno na to naozaj nemá a možno práveže má. Chlapci v tom veku majú vzory futbalových hviezd, chcú sa im podobať. Ja by som navrhovala zmenu a budete vidieť. Ak to nepôjde, aj chlapec pochopí a nájde si inú záľubu. Alebo nemáte niekoho, kto by sa mu aj mimo toho venoval?

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@kokazm mimo čoho ? prepáč nechápem 🙂

bubelko
1. aug 2014

@vikaoldrachova
1- zmenit klub. moj syn hra hokej, tiez nepatri k tym, co maju talent na rozdavanie. ale snazi sa, bavi ho to a teda trener este ani raz neprisiel, ze ho nemame vodit. doleztie je predsa, ze to robi rad. a este sa nestalo, aby nehral. trener strieda na zapase vsetky deti - sikovne, nesikovne, talent-netalent.
2 - normalne oznamit, mlady pan si zvykne
3 - okuliare - vybrala si, bude nosit, nove nedostane. u nas to takto bolo s topankami - mladsi 4r si vybral topanky, nechcel ich nosit - ine nemal, musel.
4 - nela je pekne meno 😉

janka258
1. aug 2014

@vikaoldrachova vyznelo to,tak preto som dala poznámku, že ak sa mýlim tak sa ospravedlňujem 🙂 tak potom ich len troška učiť skromnosti. 5ročné dieťa figu vie čo je kvalitné a čo nie a za tým si stojím, lebo ak toto nezastvíš,tak v 15-tke sa z nej zblázniš. Teraz je to možno len detské vymýšľanie ale ver mi,že o pár rôčkov to bude jej bežný spôsob,takže musíš ukázať hranice.Život je krutý a hoci dnes na to máš zajtra mať nemusíš a potom to bude ťažko niesť (aby si si to zle nevysvetlila,neprajem vám nič zlé,len nemám rada ak sa učia deti od mala na vysokej nohe,potom sa 90% z nich nevie vpratať do kože).

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@bubelko dakujem no konečne si ich teraz dala

fidka79
1. aug 2014

@vikaoldrachova tak jej povedz ze ked je jej jedno ze si ich pokazi az neuvidi preco by to malo teba trapit.ze ked bude velka dospelacka moze sa stat ze bude chodit so slepeckou palickou pre svoju hlupost,nech si skusi zaviazat ocicka a ze takto moze dopadnut.Mne ozaj pripada ze deti ti skacu riadne po hlave,aby si 5r dupkala ze take nechce a este si ich sama vybrala,neexistuje zeby dostala 2he.8r dupka ze nechce surodenca,smola uz je na ceste a sa ho spytaj ze ci by sa mu pacilo keby jeho niekto nechcel.a ktomu futbalu mozno ste ho tam dortlacili ked bol mensi nezavisle na talente,skratka nie kazdy chlapec je futbal hviezda,radsej by som sa zamerala na kruzky ktore ho bavia alebo amatersky futbal.ja aj trenera chapem,ak je to profes tim ze ho len brzdi.a cim tam bude dlhsie tym viac bude sediet na lavicke,urcite mu dopali ze koli tomu ako hra.

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@janka258 tak si budú musieť zvyknúť na hm 🙂 Pre Miša to nebude problém ale pre našu krpaňu áno

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@fidka79 on vie že nehrá dobre ale záľuba je záľuba vybral si to sám

rondicka
1. aug 2014

@vikaoldrachova myslela okrem tých tréningov,,niekoho ,kto by sa mu venoval súkromne 😉

pochopím,že dcérka trucuje,,ale báť sa povedať dieťaťu,,že som tehotná 😅 😝 😝 😝 😝 to ,čo ..na to by som určite nebrala ohlad,,čo Ta s prepáčením "zabije",,ked mu povieš,,že bude mať súrodenca..aj ja kupujem deťom drahé veci atd...,ale to je už vela,,nechápem,,,že bojím sa mu to povedať 😕 😕 😕 😕 ...nech robí,čo chce...moji sa tiež vadia a bijú,,ale vedia,,že ak by si dovolili viac ublížiť,,tak je zle 😠 a nie to,,ešte dovoliť si ku bábätku.... 😢

janka258
1. aug 2014

@vikaoldrachova vieš,poviem ti to takto z vlastnej skúsenosti, tiež netriem biedu,ale moje dieťa si len raz vybrala na akom aute mám prísť po ňu do školy,že ona chce len na Audine- odvtedy chodí busom, raz sa sťažovala, že ona nechce Adidas ale Nike- odvtedy má obuv z Deichmanu, chcela rifovú bundu, ale nie z Tesca ale z Takka tak nemá žiadnu...hoci na to mám,moje dieťa si nebude preberať ako nejaká primadona,pretože na všetko čo máme musíme tvrdo makať a musí si uvedomiť hodnotu peňazí, nič sme nedostali zadarmo a nedostane to ani ona. Veľmi rýchlo pochopila a viac si nepreberá a váži si čo má, pretože kto si neváži málo nezaslúži si nič. Teraz sme radikálne zmenili životný štýl, zakladáme si farmu a peniažky sa investujú tam,keby nebola naučená tak ako je, tak teraz by som sa z nej zbláznila 😀

bajana
1. aug 2014

suhlasim s vacsinou, deti s tebou riesia nieco, do coho nemaju co kecat (surodenec, okuliare) a mam pocit, ze ty to vobec nevidis alebo si to minimalne nechces pripustit (inak by si tuto temu nezalozila, prisla by ti rovnako absurdna, ako nam)...
bojis sa synovho hnevu? to vazne? nemyslis si, ze je nacase, aby zazil aj to, ze nie vsetko bude vzdy tak, ako on chce? ze od zivota dostane este dost faciek a cim skor sa nauci spracovavat a vyrovnavat sa so zivotnymi "tragediami a prehrami", tym pre neho lepsie?
dcera nenosi okuliare, ktore si sama vybrala? ok, nasleduje trest...nie bitka, ale zakaz cohokolvek, co ma rada..." ona že nech jej kúpim nové lebo budem mať na svedomí to že zle vidí" - toto ti povedalo 5rocne dieta? 😕
meno Nela je pekne, ale na SVK teraz supermoderne a neoriginalne...
k bodu c.1. - to je podla mna jediny ozajstny problem...asi by som sa so synom porozpravala a naznacila mu to...ak mu budu v time davat najavo, ze ho tam nechcu, bude to este horsie

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@rondicka nemá sa mu kto venovať a aké značky kupuješ a kde? daj tip

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@janka258 dakujem tiež to začnem takto riešiť

fidka79
1. aug 2014

@vikaoldrachova myslim zeby si mala inak ked sa narodi male ta deti udupu 😒 skratka odtial potial,a aj tatik nech prilozi ruku kj dielu rodic ma byt autorita nie kamarat z mokrej stvrte 😉 s ktorym si mozme tocit

janka258
1. aug 2014

@vikaoldrachova inak mám pocit,že tie značky viacej riešiš ty ako tvoje deti. Kľudne im môžeš kúpiť aj na tržnici neznačkové, z toho sa neumiera 😀 😀 😀

babulka82
1. aug 2014

@vikaoldrachova ja by som to riešila takto (tym nemyslim aby si to urobila ja ty)
1) neviem kolko ma chlapec rokov ale už napr . taky 5 ročny chlapec je podla mna dost rozumny a da si veci vysvetlit.Tak by som mu pekne medzi 4 očami vysvetlila že nieje stvoreny pre futbal a aj ked ho to velmi bavi tak to nieje nič pre neho.A budem hladat niečo menej naročne.
2) tym tehotestvom by som sa vobec nezaoberala ,proste budeme mat babatko ,oznamim detom a hotovo .
3)okuliarky by som dala nosit viac menej prikazom ked si ich mlada slečna navyše vybrala sama tak nech si je zodpovedna za svoj vyber a za to čo robi. Určite by som nekupila nove ani žiadne ine a nie len kvoli penaizom ale už len z principu.

4) nič v zlom ale myslim že detičky su trošku rozmaznane. 😉

vikaoldrachova
autor
1. aug 2014

@janka258 ono je problém že to zase ja nedokážem ☹ viem je to zlé je to chyba a som si toho plne vedomá.
my žijeme v zahraničí a tam je to lacné a navyše ked na to máme ☹ 🙂 s

mawka
1. aug 2014

a ja mam pocit, ze jedna a ta ista osoba si uz vytvorila asi tri nicky, lebo az napadne sa vsetky podobaju problemami ako rozmaznane deti, tehotna, znackove veci a v jednom kuse aj 5 problemov denne a potom dalsi nick 😕 😅

Tu začni písať odpoveď...

Odošli