Poschodový dom a bábätko. Ako si to zorganizovať?

blondiee83
11. okt 2012

Ahojte. Nikde som podobnu diskusiu nenasla, tak zakladam tuto temu a verim, ze si navzajom poradime. Chcela by som sa spytat najma tych mamiciek, ktore byvaju v poschodovych domoch a maju spalnu na poschodi, ale budem rada aj za dobre rady a odporucania inych mamiciek.
Ako ste riesili prve dni, noci a tyzdne po porode? Konkretne mam na mysli, ci ste kupovali niektore veci dva krat - ako su postielka, ohrievacka flasiek, prebalovaci pultik, kremiky, kozmetika a pod.? Alebo ste babatko nechavali spat len na poschodi v postielke, prebalovali ci obliekali ste ho len tam, kym vy ste napr. varili a upratovali na prizemi? V tom pripade ste nemali pocit, ze to dietatko je tam take samucke? Pripadne ste vsetko prenasali hore dole - ci uz veci alebo babatko? Neviem si to uplne organizacne predstavit, aj ked verim, ze casom to zvladneme - ale predsa len prve tyzdne su tazke aj bez takychto dilem. Samozrejme detsku pestunku mat budem - na prizemie totiz plac babatka nemam sancu pocut.
Budem rada za kazdu dobru radu. Dakujem

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrema
11. okt 2012

@blondiee83 no my mame deti dve, ked bola prva malinka este mse v poschodovom dome nebyvali a ked sme cakali druhe,tak som mala presne tvoje starosti a otazky...no kebyze mam len jedno dieta,tak nekupujem nic dvakrat,ale kedze su dve a druhu nemozem len tak nechat samu na prizemi,alebo poschodi,tak som musela riesit dvakrat, v podstate aj ta starsia ma dve izby na hranie,aj hore aj dolu...
No mam dva prebalovacie pulty, kremy 2x, dolu tu cestovnu postielku s pridavnym vyssim dnom pre malinke babetka a spinka mi cez den tu dolu, mam hojdacie kresielko hore aj dolu, a na poschodi este jeden kocik(stary),aby ked vesiam pradlo a place v postielke,tak mohla byt pri mne...
Toto vsetko som riesila az operativne podla toho aka bola malinka babo a ako som to zvladala, podla mna na to prides casom sama,co potrebujes 2x a co nie...lebo tiez som nechcela zozaciatku nic,ale potrebovala som to proste

gangulienka
11. okt 2012

ahoj my byvame v poschodovom dome....mala mi spinkavala hore ja som bola vacsinou dole so starsou dcerkou....ked sa zobudila prebalila som bud hore alebo ked bolo treba ist hned dole k druhej dcerke mala som dole vzdy v obyvacke aspon 2-3 plienky mokre utierky a druhy kremik a prebalila som na gauci.....ked bola hore vzdy bola dole s nami ci uz na roztiahnutom gauci v lehatku alebo ja som vela nosila aj v satke

macamac
11. okt 2012

ja som mala hore veľkú drevenú postieľku s prebaľovacím pultom, plienky+veci potrebné k prebaľovaniu, malá tam mala svoju skriňu s vecičkami. spávala s nami v spálni. postieľka bola po synovi. pri ňom sme bývali ešte s rodičmi tiež v poschodovom dome a postieľku som mala len na prízemí, kde sme bývali, naši hore nemali. tam som ho mávala na rukách, na gauči,...
ale teraz do nového domu, keď som čakala malú, som si kúpila na prízemie cestovnú postieľku. bola polohovateľná, naboku sa dala otvoriť na zips-keď bola väčšia, tak tadiaľ lozila dnu a hrala sa tam, veľmi praktické, mala aj veľké vrecko naboku zvonka-tam si schovávala hračky 🙂
dolu som mala aj lehátko a všetky hračky-lebo väčšinu dňa sme boli dolu.
poobede spávala hore- mala som len monitor dychu a občas som vybehla nakuknúť 😉
veci na prebaľovanie a aj pár vecičiek mala tiež dolu- zriadila som jej takú malú skrinku na to, lebo behať hore-dole cez deň sa mi nechcelo.

no a na poschodí sme si ešte preventívne dali spraviť zábranu-bráničku, keď nám robili schody z masívu. plánovala som druhé, ale keby nebolo, tak by sme využili pri návštevách s deťmi. dá sa dať dolu-keď malá vyrastie. lebo občas sme sa hrávali aj celé doobedie hore. zavrela som bránku-a malá mohla behať po chodbe a izbách bez toho, aby som jej bola stále za zadkom.

myslím, že pri poschodovom dome sa určitým veciam "dvojmo" nevyhneš 😉

lienkan
11. okt 2012

@blondiee83 awoj- toto som si ani ja nevedela dost dobre predstavit ,ale nakoniec fungujeme - hore v spalni mame detsku postielku - kezde tam mame kupelnu a vanu ,tak v kupelke mame taky skladací pr.pultík - dolu v kuchyni mam cestovnu postielku - mam tam na nu miesto a tak ked bola este velmi malicka - mavala som ju cez den tam a ja som si aspon kde - čo porobila . Teraz mam tu hornu čast uz preč,kedze uz sa mi dvíha no vyuzivam a myslim,ze ju vyuzijem este pekne dlho ...a na cesty určite. No a v obyvačke mame zase ohradku - tam sa hra a ja si aspon vystriem nohy na chvilku. Co sa tyka kozmetiky a plienky - hore v pulte mam rybilku a kupila som dvoj balenie aj s utierkami a druhu mam dolu v tej cestovnej postielke- kedze aj ona ma pultik na prebalovanie.... Velmi som nad tym rozmyslala ako a čo - a toto bol kompromis ... ak este budes mat otazočky kludne napís 🙂

blondiee83
autor
11. okt 2012

@kinna @andrema @macamac @lienkan
Dakujem velmi pekne, ste zlate...Asi to vyzera hrozne len v mojich predstavach 🙂 Clovek sa vzdy boji noveho a nepoznaneho, s tym nic nenarobim. U nas v rodine bude nase malicke prve babo po 14tich rokoch - cize taketo otazky mi nema moc kto zodpovedat.
Dakujem Vam za Vase skusenosti, ked vidim, ze ste to v pohode zvladli, som si ista, ze to zvladneme aj my 🙂

luciferkax
11. okt 2012

Ahoj. My takto bývame, dole máme dokonca iba maličkú kuchynu, kupelnu a wc, tak že dvojmo postielku som ani nepremýšlala, vačšinu času som trávila hore, v obývačkealebo v spálni, dole iba nevyhnutne , mala som pestúnku - vysielačky, aby som ho počula plakať. Ked už bol vačší, a bol často hore, resp. enchcel byť sám, tak som kočík zaparkovala do kuchyne a varila 🙂 veľas a nosil aj v nosiči, lebo na jednom mieste mu bolo dlho :D ak by som však mala aj dole veľa miesta, asi by som tam šupsla nejaký detský kútik, alebo ohrádku, s hračkami a tak 🙂

erivara
11. okt 2012

Ahoj! Ja síce nebývam v poschodovom dome, ale v bloku bez výťahu. V spálni mám kvalitnú postieľku, v kuchyni takú lacnejšiu postieľku,tam sa mi malý hrá, na balkone spinká v starom kočíku, ja zatiaľ varím a upratujem a v kočikárni máme kočík na vonku. Teraz som ho naučila už spinkať aj cez deň v spálni, lebo pred blokom je v čase jeho spania hurhaj. A ešte mám ohrádku v záhrade pri dome, lebo prerábame dom. Mala som aj cestovnú postieľku, ale tú som predala, nevyužila som ju ani raz. Kôli vývoju motoriky by som Ti odporúčala postieľku a ohrádku len s drevenými mrežami, nie sieťku, lebo babo sa nevie chytiť a postaviť. Kamošky sa mi sťažujú, že v sieťke im deti vôbec nechcú byť. Moje dve detičky sú za mriežkou celkom v pohode a spokojné, aj ja som spokojná, že sú v bezpečí. Postieľky a ohrádky si môžeš kúpiť aj v bazáriku, aj ja som tak kúpila a som veľmi spokojná.

amexa
11. okt 2012

ja sa chystam kupit cestovnu postielku a supnut tam normalny matrac, takze bude so mnou v obyvacke pocas dna... prebalovat budem kde sa podari, napr ta prebalovacia podlozka sa da kludne preniest raz za den, kupat sa chystame v obyvacke kde je krb a da sa pekne vykurit, resp v kupelni...

lemurko
11. okt 2012

Niektore veci sme mali dvojmo. Hore: drevena postielka, prebalovaci pult so vsetkymi potrebami na prebalenie. Dolu: cestovna postielka, na ktorej boĺtaky maly prebalovak a znova veci na prebalenie. Oblecenie som po par tyzdnoch prestahovala dole takmer vsetko a mam to tak doteraz. Prezliekame sa xkrat za den a keby som mala. Furt behat hore, tak ma trafi slak. Hore mam hlavne pyzamka. Boli obdobie, ked sme kocik kazdy vecer vynasali hore, lebo inde nespal. Teraz mame hore detsku izbu , ale funguje tam iba rano a vecer. Skor permanentne prisposobujeme obyvacku podla veku maleho. Nemusim pisat, ze uz ako obyvacka nevyzera.

tea333
11. okt 2012

my mame na poschodi detsku izbu so vsetkym detskym oblecenim v skrini, kupelnu a v nej prebalovaci pult, je tam vsetka kozmetika, vsetko na kupanie. postielka pre babo je v spalni, tam mam vlhcene obrusky, par plienok vzdy nachystanych na noc, nejake decky a stvorcove plienky. na prizemi mame skoro vsetky hracky v hostovskej, prebalujem na gauci, alebo v hostovskej na posteli.v spajzi teda mame vlhcene obrusky, plienky a sudocrem.dole mam aj vsetky veci na von a nosenie, to mam v hostovskej pri vchode- mam tam satku, manducu,overaly,fusak, ciapky a rukavice..
kocik mam zaparkovany dole v chodbe, pouzivam ho na celom prizemi ako "prenosnu postielku" cez den.
pre starsieho sme kedysi dole mali ohradku s makkymi podlozkami.teraz ju asi zriadovat nebudeme, celkom zavadzala.
aby sme malych poculi, mame odposluchy. momentalne 2, na kazdeho jeden.
Babatko nechavam spat hore v noci a rano, cez den vacsinou v kociku alebo v satke dolu alebo vonku

anicka.be
18. feb 2013

@blondiee83 Ahoj, chcem sa Ta opytat, ze ako si to zariadis? Ja momentalne tiez nad tym premyslam, tak hladam tipy. Dakujem 🙂

blondiee83
autor
18. feb 2013

@anicka.be Ahoj, zatial to mame tak, ze na poschodi je postielka a vsetky maleho vecicky - budem ho tam nechavat spiinkat, nakolko monitor dychu mame len jeden. Kupili sme detsku pestunku aj s kamerou, cize ak aj nahodou budem varit na prizemi, budem ho mat na ociach. Co sa tyka kozmetiky a plienok, vsetko bude na poschodi, tam ma aj svoju komodu, aj oblecko - predpokladam, ze tych par schodov denne ma nezabije (aspon skor ziskam naspat kondicku a pojdu tie kilecka dole 😀 ).
Ked uz bude vacsi, mozno od tych 4 - 5 mesiacov, kupili sme prenosnu postielku a bude spavat na prizemi, pri mne. A tiez bude mat dole svoj kutik, s hracou dekou, ohradkou, hrackami a co ja viem cim este.
Ma to takto poriesene aj svagrina, tiez sa prednedavnom stahovali do poschodoveho domu a zvlada to tymto istym sposobom - ze mala jej spi na poschodi a tam ju chodi aj prebalovat, aj dojcit.
Ak by som to nahodou nezvladala, tak mu nejake oblecko dam aj na prizemie, aj s plienkami a kupim kozmetiku dvojmo - to uz je najmensi problem.

lenkacka
18. feb 2013

@blondiee83 nám sa malá narodila do nového domčeku a tiež máme poschodový.Určite som nič nekupovala 2krát. Hore v spálni sme mali postielku,prebaľovák a malá mi aj tam spávala,predsa aby som ju nerušila.Dole som mala vysielačku,takže som vedela čo robí. No a keď bola hore ,tak som ju mala dole pri sebe.Tam su aj prebaľovala,takže som nebehala hore-dole-mala som proste dole zopár plienočiek,mokrých utierok a krémik na ritku. Keď bola väčšia tak ležkala na hracej deke alebo som ju dala do prenosnej ohrádky,ktorú sme mali v obývačke a tam mi potom na obed aj niekedy spinkávala. Teraz čakáme druhé ,takže bábätko bude len spinkávať v spálni,aby ho sestrička nebudila. Neboj do všetkého prídeš ľavou-zadnou 😉

blondiee83
autor
18. feb 2013

@lenkacka Dakujem pekne, tiez to tak mienim urobit...nech si zvyka na svoju postielku na poschodi. Dufam, ze sa mi podari spinkat pri nom co najcastejsie - nastastie ziadne ine povinnosti nemam, je to nase prve babo, tak dufam, ze mi v tom nic nebude branit a budeme obaja spinkat co najviac 😀

anicka.be
18. feb 2013

@blondiee83 @lenkacka dievcata, dakujem velmi pekne za rady, ja to bude riesit asi tak podobne. Hore postielka, oblecko, plienky a veci na prebalovanie, dole v obyvacke postielka na hranie, v kupelni dole nejake plienky. Kupat budem dole v kupelni kde mame vanu. Ked budem varit dam ju do vajicka, alebo lehatka s hrazdickou alebo do kociarika 🙂 A tiez planujeme kupit pestunku s monitorom. Moja kmotra to ma a je to super vec!

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ja som tiež nič nekupovala dvojmo .. ale všetko sme zariadili tak aby dieťatko malo potrebné veci po ruke vo svojej izbičke http://akoapreco.com/ako-zariadit-detsku-izbu/