Postavil sa v postieľke. Kedy bude chodiť?

kikica
29. jan 2009

ahojte kocky vcera sa mi maly prvy krat postavil v postielke trvalo to sice asi dve minuty chcem sa spytat ake mate skusenosti kedy bude sam chodit?ked ho drzim za ruky nespravi sam ani jeden krocik ale ked ho posuvam tak spravi tak 7-8krokov a zacne mrncat

majka35
29. jan 2009

no moja sa postavila 1x v postieľke ako 9 mesačná a začala chodiť až v 16. mesiaci ... 😀 myslím sama, dovtedy len okolo nábytku a s našou pomocou ... 😉

sassi
29. jan 2009

ťažko povedať
mne syn velmi dlho chodil okolo nabytku, už okolo 9 mesiacov a nemal odvahu sa pustiť, začal chodiť ako 13,5-mesačný
dcera sa začala stavať v 8 mesiacoch a v 11 už behala 😉

lienka55
29. jan 2009

Tiez si myslim ze je to tazko povedat,mne sa tiez maly postavil skor v postielke/uz si nepamatam presne/a potom neskor zacal chodit sam.

luculka
29. jan 2009

naša sa postavila v 8 mesiaci...a 3 týždnoch,,a prve krociky urobila v 11mesiacoch,,,ale to je individuálne

martina46
29. jan 2009

Naša sa postavila asi v 10 mesiacoch a až pred 2 týždňami začala chodiť popri nábytku, dovtedy len stála 🙂

nika2007
29. jan 2009

nasa sa postavila v 10 mes,a v 13 zacala cupkat sama 🙂

lienka79
29. jan 2009

nas sa postavil v postielke,ked mal 7 mes a samostatne zacal chodit az v 13 mesiacoch,ale za ruku od 9 mesiacov

kikica
autor
29. jan 2009

to mate super lienka dakujem ti za prispevok a v druhej teme.bolo by super keby mi uz zacal chodit....lenivcek moj ale myslim ze to asi tak skoro nebude prvy krat si sadol ked mal 9mes.v pavuku sa zacal hybat v 8mes.prve zuby az v 9,5mes.tak on je lenivcek 😀 ale raz to urcite pride

sassi
29. jan 2009

kikica, moja dcera lozila ako 5,5 mesačná, sedela presne 6.mesačná, samostatne stála v 8 mes., prvy krok spravila v 10,5 mes. a behala v 11 mes. ... a bolo to velmi nááááročnéééé 😨
som rada, že syn začal chodiť neskor, lebo už bol rozmnejši, daval si vaic pozor a aj menej padal, menej modrín 😵

sonulik1
29. jan 2009

nasa mala sa v postielke postavila ked mala 7.mesiacov, chodit za ruky ked mala 11 mesiacov a sama az v 15.mesiacoch - niekedy som si uz myslela ze sa hadam sama nepusti nikdy 🙂 No a teraz nie a nie ju stopnut, je jak na baterky, beha nonstop cely den.

deina
29. jan 2009

Postavil sa, ked mal 9 mesiacov, teraz stoji uz pevne, chodi za ruky, ale samostatne este nie, neviem, kedy to pride. Pozor si nedava, uz sa parkrat aj pustil, ale to precenil svoje moznosti. 😅

zuzka99
29. jan 2009

postavil sa v postielke 7,5 m a chodiť sám bez opory a držania 12 m

luciauk
29. jan 2009

kikica, to je fakt individuálne. moje kočky sa postavili jedna v 8 a druhá v 7mych mesiacoch a obe začali chodiť v presne rovnakom čase, keď dovŕšili 10 mesiacov. synček začal chodiť popri nábytku 6-mesačný 😲 a stále nechodí a má 9. možno začne ako dievky, možno nie 😕

strociatka
30. jan 2009

je to na kazdom dietatku, urcite by som ho do chodenia nenutila, priroda je mudrejsia a robi len to, co mu dovoli a co je pren najlepsie. Mne sa mala postavila ako 8 mes, do dvoch tyzdnov zacala chodit popri nabytku a sama zacala chodit ako 12mesacna, ale ak babo zacne chodit do 18 mes je to uplne vporiadku

marcelka11
30. jan 2009

osobne som presvedcena, ze kazde zdrave dieta je schopne naucit sa vsetko samo, bez pomoci rodica ci stareho rodica - lozenie, sedenie, postavenie sa , chodenie okolo nabytku a samostatna chodza. Moja dcera to vsetko zvladla uplne sama, nikdy sme ju neposadzovali, najprv zacala liezt, potom sama sedela ..... a chodit zacala v 14 mesiaci, bez pavuka a bez vodenia za ruky. V snahe urychlit vyvoj, mozno aj ublizit a dieta bude mat zle drzanie tela, problemy s chrbticou a podobne. Takze vsetko ma svoj cas.... chodza do roka a pol je OK

sassi
30. jan 2009

ja som za ruky nikdy nevodila, ale chodulik sme mali, využívali sme ho aj tak minimálne
suhlasim že deiťa netreba nutiť, ved to sa ani nedá
ale možeme ho motivovať, chváliť pokroky a tak 🙂

quetka
30. jan 2009

U nas bolo zvlastne, ze dlhy cas sa nevedel naucit lozit po 4 ale skor sa plazil na brusku. A ked uz dosiel nato ze sa da premiestnovat aj stvornozky tak sa hned postavil a chodil okolo nabytku 9-10 mesiacov. Par tyzdnov nato uz chodil sam. Tiez som ho nic neucila hlavne to vodenie za ruku. Znama zase ucila dieta chodit, raz jej spadlo zlaklo sa chuda male a uz sa nechcelo ani postavit na nozky. 😒

tatolu
30. jan 2009

Marcelka 😉
Najstarší tiež na všetko prišiel sám. Iba schádzať z postel som ho musela naučiť...
Dvojky už tiež stoja a myslím, že použijem rovnakú výchovnú metódu - všetko nech sa naučia sami 😉

catrin1
30. jan 2009

Mne sa Niki prvykrat postavil v postielke ked mal 6 mesiacov a 2 tyzdne..a prve krocky spravil len pred tyzdnom..ale za rucicky uz chodil dlho... 😉

lienka79
30. jan 2009

kikica..bud uplne v klude..kazdy ma svoje tempo..NAs zacal chodit v 13 a to by zacal aj o 2 mesiace skor...ale sa bal pustit..on ani raz skaredo nepadol..skratka zacal chodt az na istotu 😉 ked uz sa pustil,tak potom uz brazdil.A zuby??Xaxa..prvy vysiel,ked mal rok

alexiss27
14. feb 2009

ahoj Nas Jurko sa prvy krat postavil v postielke v 7 mesiacoch v 9 behal hore dole hlavne v cestovnej postielke lebo si nemal kde buchnut a ked mal 11 mesiacov zacal chodit sam ... 🙂

emita
15. feb 2009

my tiež tak. prvýkrát sa postavil nemal ešte ani 7 mes. a začal chodiť sám keď mal 11 mes.

ala30
15. feb 2009

Ahoj myslim ze uz ked sa dokaze sama postavit tak to bude mozno uz coskoro.moja tiez zacala chodit tak mozno v 14 mesiaci a este dodnes beha ako baletka na spickach. 😉 Alena

digysa
15. feb 2009

moje deti sa ku podivu vyvijaju presne rovnako. Je to zvlastne, ale syn bol vacsi hned pri narodeni, silnejsi, tazsi, vyssi... Vo vsetkych mierach bol s vyvojom vzdy dopredu. Dcerka bola malicka, chuducka, jedine v com je popredu je vyska. Inak je velmi chuda, pribera malicko.
Ale obaja su na chlp rovnaki vo vyvoji. Obaja sa posadili v 6 mesiacoch, obaja sa v postielke postavli na konci 7 mesiacov, a presne posledne dni v ich 10-tich mesiacoch urobili prve kroky. A zacali chodit sami v polovici 11-teho mesiaca. Ak sa teda chodenie da nazvat prejst z jedneho konca izby na druhy....totiz tych padov na zem mame este hodne... 😉

Inak v literaturach sa uvadza, ze odbornik by sa mal vyhladat, ak dieta nechodi do 18 mesiacov. Kikica myslim, ze mas este cas...

nana
5. mar 2009

nas maly sa postavil v posielke ked mal 7 mesiaco a sam chodi od 10,5. mesiaca

natasa44
6. mar 2009

no moja malá sa postavila v postielke keď mala 6 mesiacov, skoro som odpadla keď som ju zbadala od 8 mes. chodila pri nábytku a deň pred 10 mes. sa vybrala na prechádzku po obývačke a teraz v 13 mi tu behá ako splašená je to taký neposed.

ivankaalenka
7. mar 2009

Moja sa postavila v 8 mesiacoch a zacala chodit ako 12 mesacna