Postieľka pre 1.5 ročnú a spánok.

mirkaknm
24. feb 2020

Ahojte maminky.
Idem za vami s otazkou v akej velkej postielke spavaju vase 1.5rocne deticky? Su to klasicke rozmeri 60×120cm?
Aku maju vase deticky vysku?
Pripadne sa ccjem opytat kde spavaju vase deticky v tomto veku a ako ich uspavate?
Moja dcerka ma 1.5roka, spi so mnou v posteli od malicka, uspavam ju na prsniku. Manzel a tiez moja mama mi to vycitaju :( Zevraj to nie je normalne. Ten tlak zo strany mamy by som si az tak nevsimala, ale manzelove staznosti mi vadia trosku viac. Ako to mate vy doma?

sabbub
24. feb 2020

@mirkaknm ahoj 🙂 moja mala má 19 mesiacov a tiež od začiatku spi s nami v posteli 🙂 sama vo svojej spinkať nechce, plače, tak ju nenútim, nebudem jej predsa robiť napriek, a aj ja som spokojnejšia keď spi vedľa mna 🙂 uspávania bola tiež na prsníku no sama sa naučila (keď už nebolo potrebné kojenie) zaspávať s fľaškou 🙂 budeme jej kupovať novú postieľku lebo klasickú som jej zlomila 😂 ale už plánujem kupit tu “domčekovu” ta je síce klasickych rozmerov ale už to bude taká investícia do budúcna že za chvíľu nebude treba kupovať novú 🙂ešte sa mi paci , že je aj dosť nízka, takze pri zliezani sa nemusim báť že by spadla a je tam aj zábrana a aj dizajnovo sa mi paci 🙂

lenka2710
24. feb 2020

@mirkaknm ahojik, moja spala asi do roka aj niečo v postieľke, potom tam už spávať nechcela! Spala potom vo veľkej, z jednej strany som mala prisunutu postieľku, z druhej som spravila z periny mantinel a ona sa vedela už sama pekne zosmyknut po brušku z postele a prisla sama, keď sa vyspinkala! A prečo riešiš okolie?? Rob to, to je tebe a tvojmu dieťatku naj, moja spavala so mnou v posteli do 5 rokov! Pre mňa to bol krásny začiatok dňa, keď sa zobudila, dala mi pusu a mama Ľúbim ťa, ako si spinkala 😍😍
A tiež mi všetci vraveli, že nech ju už učím spat vo vlastnej izbe a prečo?? Lebo je to v nejakej knihe?? Presne týždeň po 5.narodeninach prišla za mnou, že ona by sa už teda chcela presťahovať do svojej izby, že je už veľká! Bez kriku a plaču! Lenže ja som ešte asi mesiac nemohla spať, keď som ju už nemala pri sebe 😂😂

queen_mary
24. feb 2020

@lenka2710 kriste. Ty si slobodna matka asi, co? Inak si neviem predstavit, ako fungoval manzelsky zivot 🤣

queen_mary
24. feb 2020

Moj spi od narodenia sam v postielke. Neexistuje aby spal s nami, je to moja a muzova postel. Berieme si ho do nej az rano, ked si ho chceme pomojkat 🙂

lenka2710
24. feb 2020

@queen_mary ja neviem, ale hádam sexovať sa dá aj inde ako v posteli, nie?? Som normálne vydatá

saskia_98
24. feb 2020

Moj ma rok a 3 mesiace a ma velku postel 200x90. Ma 100cm a 15.6 kg, cize postielka mu bola mala uz. A zaspava s flaskou. Polozim do postielky, dam flasku s mliekom/cajom a do 5 min. Spi. No a postel mam pritlacenu k nasej manzelskej aby nespadol, lebo este stale sa v noci posadi a hodi ale netlaci sa na nasu stranu.

angela85
24. feb 2020

Ako si si ju naučila,tak ju máš. No s niektorými náročnými deťmi sa inak ani nedá,ak to nezačnes postupne riešiť tak to môže takto byť aj do desiatich rokov. Tvojho muža úplne chápem, manželská posteľ sa nevola tak zo srandy...

smejko25
24. feb 2020

@queen_mary preco by hned musela nyt slobodna ??? Ako pise sexovat sa da aj inde 🙂 nasa takisto spi snami vposteli a mame normalny sexualny zivot ako sa patri

mirkaknm
autor
24. feb 2020

@lenka2710 To je krasne. No riesim to kvoli tomu ze manzel spava na gauci a uz tam nechce spat. Mne to takto tiez vyhovuje ze dcerka spi so mnou a tiez verim ze jedneho dna bude uz dost velka a povie ze chce svoju postielku. Len ma zaújimalo ako to je u inych kedze kamaratky s detickami moc nemame.

smejko25
24. feb 2020

@angela85 podla mna ide o povahu muža...moj ma tiez niekedy reči ale ked mu poviem dobre tak ju preloz do postielky tak jooooj neee 😁 chce ju proste citit pri sebe 🙂

mirkaknm
autor
24. feb 2020

@lenka2710 Samozrejme ze sa da aj inde.

smejko25
24. feb 2020

@mirkaknm ou tak to je ine ked manzel spava na gauci 🙂 my mame velku postel takze vsetci mame svoje miesto 🙂 zato ho chapem ze ma priblem

ledgerka
24. feb 2020

Si aj manzelka nie len matka. Muz by mal mat prednost pred dietatom vo vlastnej posteli. Ani sa mu necudujem ze sa stazuje ked spi na gauci. Aby si nebola uz rozvedena ked sa tvoje dieta konecne rozhodne spat samo.

mirkaknm
autor
24. feb 2020

@sabbub Hovoris ze nebolo potrebne kojenie. Kedy si ju odstavila? Ako to prebiehalo? ;)

stanislavicenka
24. feb 2020

@mirkaknm je to uplne normalne. Skoda, ze manzel nestoji pri tebe. Mam druhe dieta a spi so mnou v posteli a uspava sa na prsniku, v maji bude mat 2 roky. Dceru som tiez uspavala takto. Ak to vyhovuje tebe, ostatnych to trapit nemusi. Ked malu uspis, ostanes s nou? Ved po ulozeni mozes pokojne travit vecery s manzelom. Ja uspim syna a dcera na mna este caka, a nasledne idem za manzelom, nech mame chvilu pre seba. Rob tak, ako citis

mirkaknm
autor
24. feb 2020

@stanislavicenka Krasna odpoved. Dakujem. Ano, dcerku uspim a idem varit alebo nieco robit. Kazdy mame svoje povinnosti takze vela casu na seba nemame. Ale to tu uz nejdem rozoberat.
Ako sa potom to vase 1.doetatko naucilo spat v skolke ? Pripadne vo svojej izbycke?

lenka2710
25. feb 2020

@mirkaknm my sme kúpili normálne posteľ pre malú potom už a prisunuli ju k manželskej, takže ona spala ako keby vo svojej posteli a my v manželskej, tuším od dvoch rokov
Ale muž aj tak strašne chrapal 😂😂 budilo to mňa aj malu, tak nakoniec skončil zas na gauči 😂

lenka2710
25. feb 2020

@ledgerka ale muži často zabúdajú, že sú aj otcovia! Myslia len na svoje potreby! Keď si raz zakladajú rodinu, musia vedieť, že budú iste obmedzenia na istú dobu! Mne muž s malou veľmi pomáhal, keď sme večer koľkokrát aj 3 hodiny uspavali, padali sme obaja na hubu a nieto ešte myslieť na niečo iné ako spánok hoci aj na koberci!
Takže nielen matka je manželka ale manžel je otec a sex nieje len otázka manželskej postele 😉

sabbub
25. feb 2020

@mirkaknm ja som ju neodstavovala, ona sa odstavila sama 😅 okolo toho roku, do vtedy iné uspávania ako na prsníku nehrozilo. V tom obdobi som jej dávala aj vo flaši feniklový čaj lebo ju bolievalo bruško... a akosi si zvykla viac na tu fľašu lebo odtiaľ sa jej ťahalo ľahšie 🙂

veronikavaneska
25. feb 2020

Ja mam 4 deti a kazde inak 😍 dcerka bola s nami v izbe vo svojej postielke neskor dostala velku postielku tiez u nas v izbe a ked mala cez 2,5 roka tak uz si chela prestahovat postel do svojej izby. Dvojicky od narodenia spolu v jednej postielke neskor kazdy vo svojej od roka vo svojej izbe kazdy vo svojej postielke. A najmensi v postieľke ani nebol len pri mne dojčili sme sa tak zaspavali a teraz cez den v kociku a v noci s nami 😍 a asi este dlhooo bude je to take cecek 😍 kazde dieta je ine a ine potrebuje mozno druhe bude len v postieľke spávať... Je to uplne v poriadku 😉 treba sa riadit tym co citis ty aj dieta to je spravne ❤️

mirkaknm
autor
25. feb 2020

Dakujem krasne za podporu. Ano, je to o tom ako to citim. Matky su viac napojene na dieta. Aj kazda rodina je ina, muzi su ini a podobne. Najradsej by som sa s vami stretla a pokecala o tom s manzelom spolu. Ja viem, ze nie som jedina ktora to takto robi a len by som chcela aby manzel vedel ze to tak funguje. No v konecnom dosledku sa musime zladit my traja. 🙂

ajka0207
25. feb 2020

@mirkaknm a preco manzel spi na gauci? To by vadilo aj mne. s nami mala spavala v posteli do dva a pol roka, potom ju vystriedala mladsia sestricka, ona sma do velkej posteli ako hrda starsia sestra, sama a bez placu. Ale manzel teda kazdu noc spi s nami v manzelskej posteli. Ja byt vami prirazim k posteli ďalšiu postel/postielku a vojdete sa vsetci ci?

stanislavicenka
25. feb 2020

@mirkaknm starsia ma 4, chodi do skolky iba na doobedie, kedze som doma s mladsim, a spolu obedujeme, potom ich ukladam. Tiez som si myslela, ze tak bude zaspavat naveky😁. Ked som bola tehotna, dohcenie mi uz bolo velmi neprijemne, bolestive. Postupne som jej hovorila, ze ma to boli, a ze mliecko nebude, az ked sa babatko narodi. Prijala to. Nasledne som jej vecer čítala, a potom spievala uspavanku, kym nezaspala, vzdy iba jednu, dokola. Niekedy som ju estw tehotna v nosici uspavala. Syn, ten bude v tej posteli snad aj do 5tich rokov😬😁

majusska202
25. feb 2020

@mirkaknm syn ma dva a pol roka vzdy spaval postieľke dokonca v noci stale spi v nej. Cez den spáva na posteli, ale v noci nechce vzdy vever poviem chcem spinkat v postieľke nie ma veľkej. A od roka spava sám dokonca v izbe. Dcera spáva v postieľke len ked sa vekmi mrvi dam ju k nam ale po chvíľke vrátim do postelky. Ja osobne neviem spat s dieťaťom v jednej posteli nevyspim sa dobre