Posunutie nočného spánku bábätka

ivuka
19. okt 2016

Ahojte, chcem sa spýtať či je možné a hlavne ako aby som posunula nočný spánok bábätka. Zaspinká pekne na noc každý večer najskôr o 23:00 a v noci sa prebudí len na papanie. Ráno vstane okolo 10:00. Dá sa nejak jej to posunúť aby skôr zaspinkala a ráno skôr vstala? Ďakujem za odpoveď

evittam
19. okt 2016

@ivuka A prečo ho dávaš spávať až tak neskoro?

mirkaaa80
19. okt 2016

@ivuka ja by som ju rano skôr zobudila. Nenechaj ju spat do 10. Aj moj maly tak neskoro zaspaval , lenze ked sme museli rank toho staršieho zaviesť do škôlky, tak som ho budila o 7, a potom aj večer zaspal skôr.

ivuka
autor
19. okt 2016

@evittam ja ju dávam spinkať pekne zhruba o 19:00 po kúpeli ale ona sa preberie po kratkom dennom spánku a potom je ešte hore cca hodinku a pol a až potom sa mi ju podarí ako RM tak uspat na dlhší nočný spánok. viem, že to vie tak spinkať. Lepšie by mi vyhovovalo keby skôr ide spinkať a skôr vstane ako okolo obeda

evittam
19. okt 2016

@ivuka A koľko má? Tak potom nenechávať dlho ráno spať - ako ti tu už bolo napísané....

ivuka
autor
19. okt 2016

@mirkaaa80 dnes teda skúsim tak, nakoľko je už hore. už som aj závesy o odostrela a uvidíme. hádam sa nám to podarí. ďakujeme za typ

ivuka
autor
19. okt 2016

@evittam 4 mesiace za týždeň a už bola tak pekne naučená zaspinkať sama a cca o 21:30 a teraz z ničoho nič takto 🤔 a zaspinka len na lopte

mirkaaa80
19. okt 2016

@ivuka postupne to pôjde, uvidíš. Skus jej to ráno postupne skracovať, jeden deň ju zobud o 9:30, ďalší o 9..... uvidíš že si zvykne 😉

julistek
19. okt 2016

O tyzden sa posuva cas, to mas hned hodku k dobru 🙂

candii
19. okt 2016

no neviem.. jedneho casu aj moj chodil spavat o 22.00 a ani za Boha nie a nie uspat skor.. a potom sam od seba zacal zaspavat o 20.00 a tva to doteraz rano vstava cca o 7.00

ivuka
autor
19. okt 2016

ďakujeme veľmi pekne za rady, hádam sa nám to upraví naspäť 😊

mimac
19. okt 2016

@ivuka mne moja po kúpeli práveže nezaspala vôbec...keď mala cca4mesiace tak zaspala okolo 18.00, kúpala som ju cez deň hociako, podľa potreby. od tej 18.00 spala do 00.00 a potom som kojila a zaspala za dáku hodinku do 6 rána a od 6 rána bola v kuse hore a zaspala zhruba o 9:00 iba v kočíku do 12:00 a od tej 12:00 som ju netrápila s zaspávaním proste bola o tej 18.00 unavená a pekne zaspala a potom sa to začalo posúvať, voláko samo, zrazu to bolo že zaspávala o 19.00 potom 20.00 a v noci sa mi zobudila na kojenie iba raz...neviem...každé dieťa je iné, netreba sa možno pasovať na určitú hodinu ako ty chceš,ale skúsiť si všimnúť kedy ona by chcela ísť späť...znač si to napr. a potom si uvedomíš, že kedy vlastne zaspáva sama od seba a kľudná.

ivuka
autor
19. okt 2016

@candii no pekne teda, som zvedavá čo na to povie teda naša špekulantka.

nonika88
19. okt 2016

No ja mam opacny problem neviem maleho vecer udrzat dlhsie hore ako do siedmej. Ako ste spominali okupeme sa este sa s nim snazim hrat zaujat ho ale nakoniec si aj tak vydobije mlieko a ked je napapany odspi. A rano mame budicek o pol piatej. Nezaspi ani po prebaleni a napapani. A ja by som si tak pospala :( aspon do siestej

ivuka
autor
19. okt 2016

@mimac aha tak vy ste to mali celkom fajn. ja od nej ani nechcem aby bola nacasovana na sekundy, mne bude stačiť ak jej noc začne skôr ako pred polnocou, t.j.ze už bude dlhšie spinkať ako cez deň.
ved to je to, že každé dieťa je iné ale už neviem ako to spraviť aby som ti posunula

ivuka
autor
19. okt 2016

@nonika88 no pekne, mne by stačilo keby zaspinka o cca 22-hej a ráno keď aj o 7-mejl vstane. len ten večer stoji za to
a hadam sa vám podarí ho nejak časom prehovorit aby si pospinkal trosku dlhšie.

mimac
19. okt 2016

@ivuka tak ju začni budiť nech nespí do 10 rána.

ivuka
autor
19. okt 2016

@mimac budem musieť tak ako aj dnes, ze už nech nespinka dlhšie. Hádam sa nám podarí niečo