Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Požiadavky na stráženie detí

d_a_n_a
26. aug 2015

a aké su požiadavky na osobu vykonávajúcu túto činnosť a aká cena je priateľná 🙂

dominika6
27. aug 2015

@d_a_n_a
ja osobne by som zverila dieťa iba do rúk známemu, o ktorom viem,že sa o dieťa postará a dieťa ho pozná,aby nemalo z toho stres..
cudzí človek v dome,by bol stres pre mňa...

d_a_n_a
autor
27. aug 2015

no to je tiež podľa dohody, niekto ponúka stráženie u seba doma, že dieťa odnesiete do domu opatrovateľky....viete ako z hľadiska toho, že možno nepotrebujete strážiť dieťa až tak často aby malo byť v zariadení, alebo nie ste spokojná so stravou ktoré zariadenie ponúka a chcete pre neho lepšie, alebo ma dieťa problémy s imunitou a ešte nie je pripravené na väčší kolektív a nemá vam kto doma alebo so známych s tým pomôcť a vy potrebujete pracovať alebo chcete....len mate špeciálne nároky alebo ako som spomínala uprednostňujete minimálny kolektív..mňa by potešilo keby sa do diskusie zapojila nejaká slečna/pani ktorá sa takto o dieta/deti stará...

sense
27. aug 2015

Moje naroky na opatrovatelku - nefajciarka plne s avenujuca dietatu....kt. sa z laskou oostara o dieta a napriek tomu dodrziava zasady a vychovne metody rodicov....keby si mam vybrat resp. Som tak vyberala ze radsej prillatim viac a mam niekoho kto pride ku nm domov a venuje sa vylucne mojmu dietatu ako niekomu kto ma napr. 2-3 vlastne deti a mam dieta doniest tam

d_a_n_a
autor
27. aug 2015

a koľko ste tak platila ak sa smiem spýtať 🙂 a prečo ste si zvolila túto formu?

bubelko
27. aug 2015

Spolahlivost, zodpovednost, vie deti zbavit ale aj vecer poslat do postele, dodrzuje pravidla nasej vychovy. Vek je jedno. Mala som 2 mlade - 14 a 16 rocne, uplne super, sikovne a zvladli vecer aj deti ulozit, alebo po obede postrazit. A mam jednu - kamosku v mojom veku, ktora pride, ked moze. Kedze sa tym zivi, tak v jej pripade neriesim nic, len sa modlim, aby mala cas😉
Cenu nepisem, lebo je vo frankoch a na svk nepouzitelna😉
A minuly rok som mala este dve starsie baby, co sa starali o deti cez obed, tie aj varili.

sense
27. aug 2015

Zijem v zahranici tak cena pre slovensko bude nerealne...a tuto formu preto lebo je flexibilnejsia ako napr. Skolka

d_a_n_a
autor
27. aug 2015

no mna hlavne zaujima ako sa to plati na slovensku...a tiez som bola zvedava ci proste maminkam staci ze opatrovatelka ich presvedci o tom ze to vie alebo si zakladaju aj na tom aby mala ukoncenu pedagogicku alebo prax v tejto suvislosti v zariadeniach.....

dionyzka
27. aug 2015

@d_a_n_a mam kamaratky, ktore zvacsa tento problem akoby neriesili - ci ma pedagogicku prax... kludne vyuzivaju i studentky na VS. Ja osobne mam z toho strach, bojim sa zverit takymto ludom svoje deti - i ked by mi obcasna pomoc velmi pomohla, lebo unavena som teda dost.
Vyriesila som to tak, ze ked je nutne, ja povarujem deti mojej kamaratke, o ktorej viem v akom prostredi zije, ako vychovava deti, ako vari, hygienicke navyky a podobne a naopak, ked potrebujem zasa ja, povaruje deti ona mne. Vzajomna pomoc bezplatne.

sense
27. aug 2015

@d_a_n_a to ze ma niekto pedagogicku skolu neznamena ze to vie s detmi lepsie ako noekto kto ma deti len rad....zijem v zahranici a mala som jednu co mala take vzdelanie a total nespolahliva este aj klamala ze nefajci a potom som mala jednu pri kt. Som dala na dobra pocit a bolo super...ako aj tu mde zijem tak aj na slkvensku by som zvazila plat tak podla mojich moznosti financnych ...nemozem dat niekomu napr. 3 e na hodinu ked sama zarobim 3, 5 eura v hrubom...a vzdy sim si kazdu potencialnu opatrovatelku vyskusala a parkrat prisla na skusku...

bubelko
27. aug 2015

@d_a_n_a nie nepotrebujem aby mala pedagogicke vzdelanie. ani ja nemam a a vychovavam 2 deti 🙂 dolezite je pre mna to, co som uviedla vyssie.
a s platom - ako pise sense - podla moznosti.

maminka1983
27. aug 2015

Pridavam svoju skusenost mali sme opatrovatelku zo zaciatku bola fajn. ALle syn bol dost naladovy a vo vsetkom mu vyhovela len aby nekrycal a to som bola vo vedlajsej izbe a hovorila co a ako ma robit a postupovat a prdlajjz dodrziava. U nas bol dvovod prichod dcery a musela som lezat. A podotykam bola to pani co vychovala svoje 2 deti a teraz sme bez nej cca 2mes a syna mam probldm aby chodil pri mame ked ideme len po vonku na kratku trasu leta a je zataty. A vobec neinformovala co syn vonky robil az ked som sa pytala. Takze neni pani ako pani a fakt najlepsie je ked ma clovek znameho ck postrazi dieta s vlasnej skusenosti. A plat 3e/ hod. Tak toto je moja skusenkst.

d_a_n_a
autor
27. aug 2015

no ja mám tiež názor že odborné štúdium je často-x menej ako samoštúdium...lebo každý vie najlepšie len to čo ho skutočne baví..na tom si dá zaležať....no ja som zatiaľ videla cenník zariadení..ako napr. môj syn keď chodil do jaslí bolo tam stráženie aj navyše, keď ste potrebovali ostať dlhšie v práci alebo niečo vybaviť a aj anglické jasle v po tak majú uvedené že 2€ / h....takže ak niekto vie dať i 3€ / h tak pekne.....

ba81
27. aug 2015

Ja som sa starala o deti v Taliansku .starala som sa o troch chlapcov...no nic moc ked tam bola aj mama.potom som bola v rodine s jedným dievcatkom...mama povolila vsetko malej!ale ked som bola sama, tak mi dala voľnú ruku.mala ma sem tam volala mama...a plakala ked som odchádzala!a to ma na plazí volali Nemka...ked bol problém s deťmi ,tak ma hneď kazdy volal.nenechala som si skákať proste po hlave!bola som zodpovedná za dieťa...
Záver je: tu na Slovensku chce kazdy pedagogické vzdelanie,cudzí jazyk a neviem co este!

sense
27. aug 2015

@ba81 deti sa vzdy spravaju inak ked su doma aj rodicia a inak ked su s nimi same...poznam to aj z vlastnej skusenosti, aj ako opatrovatelka a aj ako niekto kto si opatrovatelku platil

bzzzz
27. aug 2015

Ahoj. JA som chodila strazit dieta na VS - v Bratislave. Mamicke stacilo, ze vedela, ze som medicka, prvy krat to bolo ked bola doma a potrebovala v pokoji poupratovat, pretoze prerabali, tak si ma vtedy asi aj trosku okukla. Potom som uz s nim ostavala aj sama doma alebo chodila kocikovat. Bolo to male dieta chodila som tam cca od 4 mesiacov do 2 rokov. Neplatila mi vela, vzdy nejake 2 Eura na hod., plus listok na MHD, aby som prisla, vzdy som sa u nich najedla, ked prisla domov, tak sme vypili kavu, celkom sme sa skamaratili, tak potom to bolo aj o vzajomnej pomoci, ze ked som prisla niekedy cez leto na 2 dni, tak som mohla u nich prespat.... Tak aj tak sa to da. Bola som par krat strazit aj vacsiu slecnu (8r.), mamicka mi platila 3,5 Eur/hod. Ale bola nezvladnutelna, neskutocne rozmaznana, vystriedali sme sa pri nej viacere studentky a nevedeli sme si s nou rady. Tak som to nechala tak. A bolo to 5 rokov dozadu, ked uz ide o tie peniaze.

d_a_n_a
autor
27. aug 2015

Ďakujem každej žene za zapojenie do diskusie 🙂 veľmi sa teším že ste si našli čas a dali námahu odpovedať...pokojne sa zapájajte ďalej 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli